1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Samorozwój (rozwój osobisty, psychologia)

Discussion in 'Cohones' started by Karateka@, Jan 30, 2015.

1. Evo

Evo Legacy FC
    Flyweight

Komentarze:
    1,826
    Zdobyte Lajki:
    1,920
    Punkty:
    490
    Pseudo psychologów nie brakuje, wystarczy zobaczyć ile "tego" wypuszcza nasz system edukacji. Pewnie stąd przekonanie, że to strata czasu lub czasu i pieniędzy jednocześnie. Obecnie, np. jeśli chodzi o sport, to psycholodzy pracują już nawet w niższych ligach rozgrywkowych.
    Osobiście uważam, że jak najbardziej taka pomoc może być niektórym przydatna i nie ma powodów do deprecjonowania zawodu psychologa czy psychoterapeuty - ważne aby trafić na sprawdzonego specjalistę.
    Sam parę lat wstecz korzystałem z pomocy psychologa (a dokładniej psychoterapeuty, lekarza psychiatrii), kiedy czułem się wypalony, bez pomysłu na siebie po problemach związanych z nieudanymi przedsięwzięciami biznesowymi, na które nałożyły się inne problemy w życiu prywatnym. Nie uważam tego ani za objaw słabości, ani tym bardziej za powód do wstydu. Wręcz przeciwnie. Z perspektywy czasu uważam, że ta decyzja była wyrazem dojrzałości i zdroworozsądkowego podejścia w stosunku do tego, z czym ówczas się zmagałem. Mi to pomogło ale podkreślam, że trafiłem na odpowiedniego człowieka, który pomógł mi nakierować moje starania na odpowiednią drogę i "oczyścić głowę".

nicos and HubiSSJ3 like this.
  2. Evo

Evo Legacy FC
    Flyweight

Komentarze:
    1,826
    Zdobyte Lajki:
    1,920
    Punkty:
    490
    @michi972
    Jakbyś miał jakieś pytania, odnośnie obaw czy obiekcji a mógłbym coś poradzić to wal śmiało. Mogę odpisać jak to wyglądało u mnie - z autopsji. Pzdr.

3. michi972

michi972 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,306
    Zdobyte Lajki:
    8,444
    Punkty:
    1,790
    Wysłane

4. HubiSSJ3

HubiSSJ3 Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,580
    Zdobyte Lajki:
    19,300
    Punkty:
    2,790
    Pracuje ktoś tutaj w branży tworzenia programów lojalnościowych/motywacyjnych? Jakieś fajne pieniądze w tym są?
    Bo mam ofertę stażu trzymiesięcznego w tej branży, ale nie widzi mi się 3 miesiące pracować za darmo bez jakiejś większej gwarancji późniejszego zatrudnienia, bo przez koronę teraz 2 miesiące już nie mam źródła dochodu, ale pozwoliło się to skupić na rzeczach związanych ze studiami i "ogarnianiem życia", więc ten czas spożytkowałem przynajmniej w małym stopniu pozytywnie.
    Niby fajne doświadczenie do "CV" ale ja nigdy w sumie nie rozważałem tej branży pod kątem pracy długofalowej, lecz teraz o rozwojową pracę w jakimkolwiek sensownym zawodzie powiązanym z ekonomią (w co celowałem) może być ciężko, szczególnie bez większego doświadczenia na start po studiach.

5. Autovidol

Autovidol Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    652
    Zdobyte Lajki:
    1,405
    Punkty:
    290
    Jak ktoś ci proponuje staż za "psi chuj" to powiem Ci jedno: olej to. Już na pewno jak mają zamiar Ci nie płacić trzy miesiące.
    To już nie te czasy że się dymało za wpis do CVki.

Evo likes this.
  6. HubiSSJ3

HubiSSJ3 Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,580
    Zdobyte Lajki:
    19,300
    Punkty:
    2,790
    Właśnie to mnie zastanawia, szczególnie, że został mi tak naprawdę miesiąc studiów. Żeby wyskoczyli z tą propozycją w trakcie studiowania - to dlaczego nie, mógłbym próbować. A tak to nie wiem..

7. Dzihados

Dzihados UFC
    Light Heavyweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    14,194
    Zdobyte Lajki:
    17,423
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    Polecam watek

andrzej_t. likes this.
  8. Evo

Evo Legacy FC
    Flyweight

Komentarze:
    1,826
    Zdobyte Lajki:
    1,920
    Punkty:
    490
    Przy braku doświadczenia w trakcie studiów ciężko będzie znaleźć coś rozwojowego w czymś związanym z ekonomią, niestety. Chyba, że chcesz sprzedawać kredyty - co może być dochodowe. Polecam szukać programów trainee w dużych korporacjach. Zwykle doświadczenie nie jest wymagane. Trochę się tego pojawia, konkurencja pewnie duża ale już pieniądze na start całkiem znośne (biorąc pod uwagę, że to staże z możliwością zatrudnienia i budowy kariery wewnętrz organizacji) a nawet jak nie wyjdzie z zatrudnieniem to będzie konkretny wpis do CV. Paru znajomych poszło taką ścieżką i raczej nie narzekają.

9. HubiSSJ3

HubiSSJ3 Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,580
    Zdobyte Lajki:
    19,300
    Punkty:
    2,790
    Teraz już podjąłem się innego zajęcia, ale dzięki za sugestie. W obecnej robocie mam nadzieję, że z czasem będzie się rozkręcać jednak zbadam tę branżę którą polecałeś jako opcję B, gdyby coś nie wyszło mi za jakiś czas w obecnej. Mam nadzieję że to nigdy nie nastąpi, bo pracowałem przez chwilę już w tej branży, ale w firmie oferującej znacznie (nawet czterokrotnie!) niższe prowizje niż obecnie. W sumie poprzednia praca była zapychaczem do CV, który z czasem pozwolił mi mieć uprzywilejowaną pozycję przy aplikacji o obecną.

Także @andrzej_t. jak będziesz potrzebował solidnego ubezpieczenia tego kredytu to odezwij się do mnie :beer::wink:

andrzej_t. and Evo like this.
  10. Dzihados

Dzihados UFC
    Light Heavyweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    14,194
    Zdobyte Lajki:
    17,423
    Punkty:
    2,790
    Occupation: