Rozdanie pasów wagi lekkiej, półśredniej i ciężkiej w KSW (takie wyliczenia ..)

Tykersky

Legacy FC
Bantamweight
578179_344763552245810_4569194_n.jpg








Jako ze KSW wreszcie ma dwóch mistrzow ktorzy zdobyli pasy w strasznych bojach - jakby nie mowiac nie zdobyli ich z ogorkami czy po lekkiej i przyjemnej potyczce, a stracili przy tym duzo zdrowia wiec smiem twierdzic ze paski KSW nabieraja wartosci, a jak wiadomo paski (mistrzowie) to jakis wiekszy prestiż KSW.



Wiec tak temat pasow byl walkowany tysiace razy, ja wiem i mozecie mnie bic ale mozemy sobie pogdybac i poanalizowac, po cos jest cohones nie tylko od hyde parku i skóry.



Po gali KSW 19 lezalem sobie na lozku ale spac mi sie nie chcialo, emocje emocje i jeszcze raz wybity duszkiem energy drink. Analizowalem zestawienia zawodnikow o szanse innych o pasy wagi lekkiej, polsredniej i ciezkiej. I wymyslilem tak:



Walka o pas wagi lekkiej sie skomplikowala po przegranej Kornika z Warburtonem wiec moja propozycja jest taka (jesli Puhatka juz nigdy nie zobaczymy na KSW)



- 1 walka eliminacyjna do pasa - Warburton vs Irokez - obaj sie mierza po wygranych pojedynkach w KSW



- 2 walka eliminacyjna do pasa - Kornik vs Amasinger (pamietajmy ma kontrakt na 4 walki, trzeba go pozestawiac) - obaj po przegranych pojedynkach ale posiadaja tez wygrane w KSW



Z tego eliminatora rysuje sie nam walka o pas bez chcianego przez nas Puhakke. Podaje takie zestawienie z w miare pewnych, zakontraktowanych zawodników przez KSW



Walka o pas wagi półsredniej jest bardziej klarowna ale po jednej stronie, po drugiej juz nie za bardzo. Ta pierwsza strona to Aslan - w moim odczuciu i wielu innych jest pierwszym pretendentem do walki o pas juz bez kombinacji w eliminatory itp. Jego przeciwnikami mogą byc (mowa o zakontraktowanych):



- Borys Mańkowski



- Rafał Moks



- Ruben Crowford



- Marcin Naruszczka



..i tutaj zrobil bym maly eliminator do walki z Aslanem o pas.



-Crowford vs Mankowski



-Moks vs Naruszczka



Zwyciescy obu pojedynkow spotykaja sie ze soba, wygrywa jeden ktory stoczy walke o pas z Aslanem - chyba najsprawiedliwiej.



No i nasza dziwna waga cięzka, a dlaczego dziwna ? Bo nie ma zawodników w tej wadze w KSW. Ze wzgledu na to ze Bedorf pokonal Olivie w walce nie o pas, Olivia odpada. Zostaje Bedorf ktorego trzeba zestawic z kims, mozna by bylo z Overeemem ( ma jeszcze jedna walke w kontrakcie), lub sciagnac specjalnie kogos zza granicy bo pod kontraktem jest chyba Waluś, wspomniany Overeem i nikt.



Jest jeszcze ciemna strona walki o pas wagi ciezkiej, lekko freakowa... jakby nie mowiac Pudzian juz ma 4 walki w KSW wygrane. Mozna by bylo zestawic go z Overeemem ewentualnie z Thompsonem juz o pas wagi ciezkiej lub ( na co bardzo licze, zweryfikowalo by to totalnie Pudziana) walka z Timem Sylvia.



Wiec tak wersja niefreakowa walki o pas wagi ciezkiej:



-Bedorf vs Overeem (lub ktos zza granicy)



Wersja lekko freakowa:



-Pudzian vs Overeem/Thompson/Sylvia



Nie wiem jak K&L maja sie do wagi ciezkiej u siebie, czy dla nich to dla jaj kategoria czy planuja ją rozwijac. Mozna tez zaszalec i stworzyc kategorie open w ktorej np Pudzilla zostal by mistrzem (lub nie), wiele organizacji ma taką kategorie. A normalnie w kat -120 kg zrobic walke o pas Bedorf vs -ktoś-



To tyle moich wypocin. Nie uwzgledniam wagi piórkowej bo to jeszcze troche minie. Tu by pasowalo nasciagac zza granicy paru wojakow i z naszego podwórka, urządzic turniej i by sie wszystko wyklarowalo.



Z checia przeczytam wasze opinie i dobór zawodników (w granicach rozsądku) :D
 
77kg:
Mańkowski vs Saidov (o pas )
Moks vs Crawford (eliminator)

70kg:
Irokez vs Warburton (o pas)
Kornik vs Amasinger* (eliminator)

*- Niewiem czy Amasinger po tym udawaniu kłopotów żołądkowych zasługuje na kolejne walki.
 
Wydaje mi sie, że Lewandowski mówił w jakimś wywiadzie ,że Amasinger już na KSW nie zawalczy.
 
@heileris - zgadza się.



Moje propozycje pojedynków o pas:



70kg: Warburton vs. Jewtuszko, eliminator: Kornik vs. Hallman (Piotrek jako nowy nabytek KSW - to byłoby coś...), ewentualnie rewanż z McGregorem



77 kg: Mańkowski vs. Saidov, eliminator: Naruszczka/Moks - Crawford



120kg: Bedorf vs. Overeem (naiwnie wierzę, że taki pojedynek nie odbędzie się w kategorii -105kg...)
 
Waga ciężka : KSW 20 Bedorf - Overeem



Waga półśrednia : KSW 21 Saidov - Mańkowski



Waga lekka : KSW 20 Irokez - Warburton



W wadze półśredniej Moks w eliminatorze i w wadze lekkiej Kornik w eliminatorze
 
ja bym Aslanowi ściągnął mocnego zawodnika z zagranicy w walce o pas ( wspominałem już wcześniej o nim w innym temacie -Karo Parisyan), jak Karo wygra to potem Borys, Moks, Radomski w kolejce! po co nasi mają się tłuc między sobą? jeżeli już muszą to tylko w ostateczności IMO!



chciałbym by KSW w końcu już zakontraktowało NASTULE!!! kto by nie chciał zobaczyć go z Overeemem, Le Bannerem czy Pudzianem?
 
Nie podoma mi sie wasze rozumowanie. Jewtuszko przegrał z Kornikiem i wygrał z przecientnym Amasingerem. Kornik po dobrej walce z Warburtonem (dobre lowkicki oraz proste w stójce, próba kimury- w moim odczuciu 1runda 10-9 dla Polaka) nie powinien byc oddalany od walki o pas tylko dlatego że Irokez chce rewanżu.



Racjonalnie byłoby zestawic rewanż Kornik vs Irokez i zwycięzce dać Warburtonowi ktrz w tzm cyasie powinien dostać jakąś walkę z kimś z zagranicy, co będzie wbrew polityce KSW
 
walki o pasy:



-70kg Irokez vs Warburton



-77kg Mankowski vs Aslambek



-84kg Materla vs Anthony Johnson (obrona)



-95kg Janek vs Moise Rimbon/Emanuel Newton (obrona)



-120kg Bedorf vs V.Overeem
 
Może Irokez nie zasłużył na pas, ale kto inny ma o niego walczyć?



Pasy wakujące są bez sensu i wszystkie dywizje powinny być obsadzone mistrzami.
 
Lekka:



Szkoda mi to pisać (bo obydwu lubie) ale: Iro vs Kornik potem wygrany z Warburtonem o pas.WARowi nie dawać żadnej walki na KSW przed tą.



WW:



Aslan vs Borys chociaż to trochę średnio wygląda bo Saidov 5 walk już (chyba) w półśredniej w KSW wygrał a Borys tylko 1. Ewentualnie dać Borysowi kogoś nowego i potem vs Czeczen.



HW:



Czy ktoś jeszcze zauważył, że przyjęcie Pudziana i doping dla niego nie był już tak duży jak zwykle? Tak ludzie przestają w niego wierzyć. Aby to naprawić można dać walkę o pas Pudziowi z Overeemem ale, tak jak to Tykersky napisał, po tych bojach paski stały się prestiżowe a Mario czy, o zgrozo, Thompson jako mistrz ksw...



Bedorf też by się wpasował w walke z Valentyną ale znając życie walka nie byłaby w limicie -120 tylko -110,-105.
 
Amasingera już nie zobaczymy na KSW, a przynajmniej ta twierdził Lewandowski (o ile sie nie myle)
 
tsatsiki wczoraj pytałem Nastule, czy jeszcze wystąpi w klatce, to mówił, że zobaczy, ale jakoś przekonania nie było w jego słowach. Mimo, że cały czas w treningu, to już mu chyba nie zależy na laurach.
 
podczas Q&A z Martinem i Mackiem podczas konwentu na pytanie jednego z fanów czy zobaczymy Nastule na KSW powiedzieli że wznowili z nim rozmowy więc po cichu liczę że się dogadają!
 
"Aslan vs Borys chociaż to trochę średnio wygląda bo Saidov 5 walk już (chyba) w półśredniej w KSW wygrał a Borys tylko 1. Ewentualnie dać Borysowi kogoś nowego i potem vs Czeczen."



W UFC Nick Diaz dostal walke o pas po wygranej z Bj Pennem (dalsza historia to nieobecnosc na konferencji). Hector Lombard ma dostac walke o pas jesli wygra z Brianem Stannem, czyli bedzie to tylko 1 walka w federacji. Belfort po 1 wygranej nad Franklinem dostal walke o pas. Jake Shields dostal walke o pas po 1 wygranej i to NIEJEDNOGŁOŚNĄ decyzją z Martinem Kampmannem. Przyklady mozna mnozyc.
 
120: Bedorf vs V.Overeem (ewntualnie Pudzian/Thompson vs Bedorf), Pudzian tylko dlatego że ostatnio wygrał, a Różal przegrał, bo Walusia nie biore pod uwagę



77: Saidov vs Mańkowski (eliminator Naruszczka vs Moks)



70: Warburton vs Jewtuszko (eliminator Sowiński vs Azhiev)
 
@Malymaja



Przemyślałeś tą wagę 70? Kornik zrobił więcej od duetu W J by zasługiwać na walkę o pas, strasznie skomplikowała się jego klarowna sytuacja po przegranej z W. A ten eliminator Kornik Azhiev, chcesz rzucić chłopaka z 2 walkami, z rywalami wątpliwej klasy Arturowi. Może nie byłaby to egzekucja, ale raczej conajmniej nieprzemyślany matchmaking mający odbudować Kornika i już na początku drogi MMA przyblokować perspektywicznewgo zawodnika.
 
@Blade



Trochę naciągane te porównania Diaz dostał walke z GSP jako mistrz SF i 11 wygranych z rzędu, Lombard mistrz Bellatora ponad 20 wygranych z rzedu i dostał zawodnika z top 10 UFC, Shields mistrz SF i ok. 15 wygranych z rzędu przed walką z GSP, Belfort 6 walk w tym 5 wygranych ,a 4 przez TKO lub KO.







dla porównania Borys



- decyzja z solidnym Sobczykiem



- remis z Sobottą - po kontrowersjach



- wygrana z ogórkiem



- wygrany debiut na KSW z solidnym Naruszczką



lekko odbiega od wymienionych przykładów, bardzo bym chciał zobaczyć Borysa w walce o pas ale najpierw niech zostanie wypromowany i zawalczy jeszcze te 2 starcia , Aslambek wygral wszystkie 7 pojedynków w swojej kategorii z czego 5 na KSW
 
Ja bym w ogole Ażijewa nie wystawial juz na chama w lekkiej, tylko na nim i kilku innych budowal piórkową.
 
Zestawienie Pudziana z Bedorfem to według mnie troche zły pomysł. Pudzian pomimo tego że według mnie stał/staje sie rasowym zawodnikiem mma, powinien dostawać rywali na swoim poziomie tzn np Kawaguchi. Bedorf z koleji powinien dostawac solidnych rywali i zmierzyć sie w przyszłości o pas.



Co do walki Anzora z Kornikiem to jeszcze wieksze nieporozumienie, Anzor musi dostac jeszcze ze dwóch przeciwników zeby nabrał obycia, najlepiej w kat 66



To tylko moje zdanie ale sądze że te zestawiania nie moga sie odbyc
 
Ja też wolę Anzora w kat 66kg, ale wątpie w to by duet K&L pozwolili na to, oni raczej bedą chcieli żeby On walczył w kat 70kg
 
Jeżeli nawet miałby walczyć w 70 (pomijajac jaki to błąd według mnie) to na pewno nie z Kornikiem czy Irokezem, Anzor jest utalentowany i perspektywiczny ale po co psuc mu rekord na poczatku kariery, tak jak pisałem powinien skonfrontowac sie z jakimis mocno srednimi zawodnikami typu Dana aby nabrac obycia i doswiadczenia.
 
Jeśli miałby walczyc w kat 70kg to dałbym mu Dean'a Amasinger'a



Jeśli miałby walczć w kat 66kg to dałbym mu Johny Frachey/Dawida Żywice/Mariusza Abramiuka/Sebastiana Romanowskiego







PS. Wolałbym żeby Abramiuk i Romanowski walczyli dla MMA ATTACK niż KSW
 
Walka z Amasingerem nie ma szans, pomijając to że według mnie to jeszcze nie ten czas dla Anzora to którys z duetu K&L wspomniał że Dean'a juz nie zobaczymy na ringach KSW za jego zachowanie
 
Kolejne świetne zestawienie z Twojej strony. Amasinger nie robiący wagi, a jeżeli by zobił walczyłby z Anzorem, który ledwo 70 łapie, sam ważąc pewnie z 80, nie mówiąc już o przewadze doświadczenia. Anzor owszem ładnie się pokazał, ale jeszcze za wcześnie dla niego na takie walki. Czemu opierasz się tylko na zawodnikach, którzy już walczyli na KSW, a może czymś Ci podpadł Anzor, że tak go próbujesz zgnieść?
 
Jajcarz no nie widzisz, że ma Anzora w awatarze xd.Jego walka z Amasingerem to byłby hardkor piórkowy vs gościu który nie robi wagi i chodzi obok 82 kg.
 
Anzor to mój najlepszy zawodnik razem z Lesnarem, Chandlerem i Ellebergerem i Błachowiczem.



Nie próbuję go zgnieść poprostu wierzę w to że Amasinger mógłby przegrć z Anzorem wierzę w niego tak jak wierzyli w niego właściciele KSW przed jego walką z Cengizem Dana
 
Back
Top