Ring XF 2: Drugie Uderzenie – wyniki


foto Jędrzej Swaton

Wyniki w środku posta.Niespodziewanymi zwycięstwami młodych zawodników zakończyły się dwie główne walki na wczorajszej gali Ring XF 2: Drugie Uderzenie w Łodzi. W walce wieczoru miejscowy bohater Adam Zając (MMA 4-0) z Gracie Barra Łódź zdominował na dystansie dwóch rund doświadczonego Artura Kadłubka (MMA 8-6) z Masakra Team.

Popularny Zajcu
przy ogłuszającym dopingu miejscowych kibiców obalał i kontrolował przeciwnika z pozycji bocznej przez prawie cały pojedynek. Zawodnik ze Śląska nie miał odpowiedzi na obalenia z klinczu Zająca, który mimo, że w drugiej rundzie mocno opadł sił nadał potrafił przenosić walkę do parteru, nie dając faworyzowanemu rywalowi szans na odebranie zwycięstwa na swoim terenie. Była to czwarta kolejna wygrana zawodnika Gracie Barra Łódź i kolejne potwierdzenie, że obok Tomasza Kondraciuka jest on najbardziej obiecującym młodym zawodnikiem w bardzo mocnej w Polsce kategorii średniej.

W drugiej walce wieczoru czołowy półśredni w Polsce Kerim Abzaiłow (MMA 5-2) niespodziewanie przegrał przez ciężki nokaut z Piotrem Hallmanem (MMA 4-0) z Mighty Bulls Gdynia. Czeczen trenujący w Bastionie Tychy rozpoczął pojedynek swoim firmowym obszernym sierpem by po chwili przejść do parteru, gdzie próbował kilku dźwigni na nogi. Podopieczny Grzegorza Jakubowski umiejętnie bronił jednak prób poddań rywala i gdy znalazł się w dogodnej pozycji w parterze zasypał Kerima serią ciosów w parterze, którymi kompletnie pozbawił go przytomności. Była to czwarta kolejna wygrana Hallmana w pierwszej rundzie przez TKO lub nokaut.

Po za walkami miejscowych zawodników największe emocje wśród kibiców wzbudziła walka doświadczonego Mariusza Radziszewskiego (MMA 5-6-1) z Masakra Team z debiutantem Abbuhanem Hauevem (MMA 0-1) z Arrachionu MMA Olsztyn, który na trzy dni przed galą zastąpił swojego kontuzjowanego kolegę Aslambeka Saidova. Przez prawie pełne dwie rundy zawodnicy wymieniali ciosy w stójce, na kombinacje bokserskie Radziszewskiego dzielny Czeczen odpowiadał mocnymi niskimi kopnięciami. Gdy wydawało się, że zawodnik z Olsztyna osiąga przewagę kompletnie rozbijając nogę rywala, na kilkadziesiąt sekund przed końcem pojedynku Radzik zamroczył go ciosem w stójce, następnie poprawił serią uderzeniem i kolanem, a sędzia musiał ratować Haueva przed ciężkim nokautem. Tym samym Mariusz Radziszewski bo mało udanym starcie kariery zawodowej wygrał już czwarty pojedynek z rzędu.

W pozostałych pojedynkach głównej karty powracający po przerwie w treningach Wiktor Sobczyk (MMA 6-2) z Gracie Barra Łódź mimo problemów z kondycją wygrał wyraźnie przez decyzję z Mateuszem Głuchem (MMA 2-3) z Marga SF Radom. Wyrównany pojedynek stoczyli Krzysztof Gołaszewski (MMA 4-1) z Rio Grappling Wrocław i Marcin Elsner (MMA 2-3) z RKT Radom, wygrał ten pierwszy, ale sprawiedliwsze wydawało się zarządzenie rundy dodatkowej. Kolejny zawodnik Gracie Barra Łódź Łukasz Ferenc (3-0) zdominował i poddał w pierwszej rundzie Adriana Gawła (0-1) trenującego w London Shootfighters.
Z czterech walk otwarcia, trzy nie potrwały nawet 90 sekund. Walczący dotychczas z sukcesami na ringu amatorskim Rafał Haratyk (MMA 1-0) Berserkers Team Bielsko Biała w swoim zawodowym debiucie nie dał żadnych szans bohaterowi internetowych skandali Mateuszowi Pogudzowi (MMA 0-1). Dobry wieczór dla zawodników Gracie Barra Łódź rozpoczął Kamil Szymuszowski (MMA 1-0) demolując Mieszko Kubiaka (MMA 1-0) z Husarii Szczecin. W swoim debiucie w wadze piórkowej Dariusz Majewski (MMA 3-2-1) z RKT Radom pokonał Tomasza Głuszyka (MMA 0-1) z Nastula Fight Club, który przy próbie balachy z trójkąta doznał kontuzji łokcia. W pierwszym pojedynku gali Rafał Raczyński (MMA 1-1) z Masakra Team wypunktował Macieja Fijałkowskiego (MMA 0-1) z RKT Radom.
Walka wieczoru:

84 kg.: Adam Zając pok. Artura Kadłubka przez jednogłośną decyzję, 2 x 20-16; 20-17

Główna karta:

77 kg.: Piotr Hallmann pok. Kerima Abzaiłowa przez KO (uderzenie w parterze), 2:47 runda 1
84 kg.: Wiktor Sobczyk pok. Mateusza Głucha przez jednogłośną decyzję, 20-18; 2 x 20-19
93 kg.: Krzysztof Gołaszewski pok. Marcina Elsnera przez jednogłośną decyzję, 3 x 20-19
77 kg.: Mariusz Radziszewski pok. Abbuhana Haueva przez TKO (kolano i uderzenia w stójce), 4:20 runda 2
84 kg.: Łukasz Ferenc pok. Adriana Gawła przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:28 runda 1

Pozostałe:


84 kg.: Rafał Haratyk pok. Mateusza Pogudza przez poddanie (duszenie zza pleców), 0:57 runda 1
93 kg.: Kamil Szymuszowski pok. Mieszka Kubiaka przez poddanie (uderzenia w parterze), 1:02 runda 1
66 kg.: Dariusz Majewski pok. Tomasza Głuszyka przez TKO (kontuzja ręki), 1:29 runda 1
70 kg.: Rafał Raczyński pok. Macieja Fijałkowskiego przez jednogłośną decyzję, 20-17; 2 x 20-18


Ring XF 2: Drugie Uderzenie – wyniki
 

BlackStar

BAMMA
Lightweight
o ciekawa propozycja na wieczór:) mam jedno pytanie da jakoś rade przełączyć jakość tego streama? przy necie 25mb/s tnie mi jak fix :/
 

Doktor

Oplot Challenge
Welterweight
śmiga aż miło tylko uwaga na wyniki UFC właśnie spiepszyłem sobie oglądanie gali
 

BlackStar

BAMMA
Lightweight
o Sławek Szamota w ringu
icon_smile.gif
 

GLF

KSW
Heavyweight
NIe no, MMA na żywo, internet, ring girls pewnie i piwo… żyć nie umierać
icon_wink.gif
 

MatMaister

Oplot Challenge
Middleweight
Nooo jest i słynny Pogi Pogudz
icon_wink.gif
Widzę, że Mateuszowi wpisali zerowy rekord. Widać nie bardzo chcieli wziąć pod uwagę te wygrane walki na galach w Zgorzelcu, nieoficjalnie uznawanego za najgroźniejszego zawodnika mma w polsce hehehehe
icon_biggrin.gif
No zobaczymy jak tam gwiazda się spisze. Przeciwnika chyba nie ma wymagającego.
Kawulski i Lewandowski przyglądać się bacznie panowie !!! Bo to nie byle cieć ten pogi
icon_biggrin.gif
 

GLF

KSW
Heavyweight
*berserkerem


Zawsze chciałem być pozdrowiony z telewizji, ale transmisja internetowa też może być. Venom, zrób mi radość póki jeszcze dobrze wszystko słychać
icon_razz.gif
 

MatMaister

Oplot Challenge
Middleweight
mauricio >> wejdz sobie na YT to zobaczysz jaka to gwiazda ten Pogi
icon_smile.gif
A jeszcze lepiej na strone jego klubu
icon_smile.gif
 

frozen90

Oplot Challenge
Lightweight
Wieczór zapowiada sie udanie . Pogi ! Pogi! Jak miś jogi !! Haha . Uznany nieoficjalnie mistrzem “UFC” Mateusz Pogudz !mam nadzieje ,że dostanie to co mu należne od berserkera.
 
Top