Randy Couture o związku zawodowym zawodników

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks

Randy Couture przed swoją prawdopodobnie ostatnią walką w karierze, w rozmowie z ESPN wypowiedział się na temat powstania związku zawodowego zawodników który na wzór innych związków w ligach sportowów zawodowych w USA, miałby dbać o prawa pracownicze sportowców:
To była by prawdziwa bitwa. Ja wolałbym raczej usiąść z UFC, Daną White i Lorenzo Ferrittą i wypracować jakiś system na to żeby poprawić pewne rzeczy z ich błogosławieństwem. Ubezpieczenie zdrowotne dla zawodników kiedy nie walczą jest dużym problemem.  Jest kilku zawodników w UFC którzy mogą zadzwonić i powiedzieć że potrzebują pomocy bo rozwalili sobie kolano podczas treningu a UFC im pomoże. Są bardzo szczodrzy ale nie mogą pomóc wszystkim. Jest tutaj ponad 200 fighterów…Jest naprawdę wiele problemów które wiążą się ze startem związku zawodowego…Są plusy i minusy. Czasami związki zawodowe dają się ponieść emocjom. To byłoby naprawdę dobre gdybyśmy mogli usiąść i wymyślić jakiś sposób żeby pomóc ludziom w tej firmie, tak żeby każdy się czuł tu dobrze i nikt nie był w pozycji która daje mu zbyt wiele władzy nad zawodnikiem lub odwrotnie tak żeby unia nie miała zbyt wielkiego wpływu na sytuację i blokowała sportu. Musi być jakiś sposób na to żeby porozumieć się tak żeby każdy mógł z tym później żyć.

Randy Couture o związku zawodowym zawodników

naiver

Brutaal
Light Heavyweight
No cóż, z zasady jestem przeciwny wszelkim związkom zawodowym, ale naturalne jest oczywiście, że zawodnicy chcą jak najwięcej kasy i opieki a UFC chce jak najwięcej zarobić przy jak najniższych kosztach. Chociaż na słowo "związek zawodowy" robi mi się niedobrze..

PiorunPL

Jungle Fight
Heavyweight
UFC ma takei samo prawo “wyzyskiwać” zawodników jak Zawodnicy “wizyskiwac’ UFC.
Aktualnie sytuacja fighterów jest fatalna, nei maja zadnych mozliwosci negioacjacji, istanieje tylko 1 pracodawca na cały “zawód”.
W zasadzie wszyscy są NIEDOPŁACENI, w boksie, NBA, i innych sportach o podobnej ogladalnosci zarabia sie około 10 razy tyle.
Sport to bardzo trudny, kontuzjogenny, wymagajacy masy przygotowań i treningow, kariera zazwyczaj niedługa.

Wg mnie zawodnicy UFC powinni juz dawno temu się zrzeszyć i wywalczyc solidne prawa. Dana white robił sobie co chciał, czasem nawet w pewien sposob szantazował zawodników.
Mam nadzieje ze to sie w koncu skonczy.

Ten sport bedzie sie rozwijal tylko wtedy kiedy będzie to sport atrakcyjny i dla widza i dla zawodników.
Narazie to cała smietankę spija Dana White z bracmi Ferrita i jakimś grubasem w Arabi Saudyjskiej, ktory byc moze i nie kojarzy co to jest MMA.
Wg mnie w tym momencie UFC jako takie staje się zbędne, i powinno być tylko organizatorem, pomagającym zawodnikom na pierwszym planie.
Nikt nei potrzebuje molocha wyplacajacemu zawodnikom zaledwie KILKA PROCENT dochodu.

Soundandsteel

Brutaal
Super Heavyweight
@naiver
icon_biggrin.gif
mam tak samo.. Zaraz gornicy mi sie spierdola do warszawy ponownie rozwalajac polowe miasta, z takimi doswiadczeniami nie mozna byc pozytywne nastawionym do ludzi ktorzy z haslami na ustach o sprawiedliwosci nie licza sie w ogole ze swoim pracodawca.

Fakt faktem, rozsadne kierownictwo takiego zwiazku napewno by jeszcze dodatkowo pomoglo w rozwoju tego sportu. Wszystko jednak w obrebie logiki i jakiegos rozsadnego a nie roszczeniowego myslenia.

Shoocker

Lejdis Fajt Najt
@Piorun
Ten sport bedzie sie rozwijal tylko wtedy kiedy będzie to sport atrakcyjny i dla widza i dla zawodników.
Narazie to cała smietankę spija Dana White z bracmi Ferrita i jakimś grubasem w Arabi Saudyjskiej, ktory byc moze i nie kojarzy co to jest MMA.

Radze poczytac przed tym, jak jeszcze raz napiszesz jakies farmazony kolego :)

http://www.mmarocks.pl/ufc/szejk-tahnoon-nowy-udzialowcem-zuffy/

Jak podało wczoraj 5ouncesofpain jeden z najpotężniejszych ludzi na Bliskim Wschodzie, syn byłego prezydenta ZEA, właściciel wielu firm z branży finansowej i minister lotnictwa w radzie emiratu Abu Zabi Jego Wysokość Szejk Tahnoon Bin Zayed Al Nahyan stał się mniejszościowym właścicielem Zuffy. Fanom MMA Szejk powinien być znany przede wszystkim jako twórca nieoficjalnych mistrzostw świata w grapplingu Abu Dhabi Combat Club, prekursor BJJ oraz czarny pas w tej dyscyplinie.

PawelSzymon

Shark Fights
Middleweight
No cóż, z zasady jestem przeciwny wszelkim związkom zawodowym, ale naturalne jest oczywiście, że zawodnicy chcą jak najwięcej kasy i opieki a UFC chce jak najwięcej zarobić przy jak najniższych kosztach. Chociaż na słowo "związek zawodowy" robi mi się niedobrze..

@naiver

jesteś członkiem zarzadu kompanii weglowej ze na słowo zz robi ci sie nie dobrze?

mam pytanie troche z innej beczki, jak w Polsce rozlicza sie z zawodnikami? umowa o dzieło, zlecenie, faktura? jak to najczesciej wyglada?

KingDante

BAMMA
Middleweight
Najczęściej wygląda to tak, że po walce dostajesz kopertę: ) przynajmniej tak było w ostatnich latach: ) może ostatnio się coś zmieniło. Związek zawodowy w MMA jest na pewno potrzebny zawodnikom, ale czy jest niezbędny dla rozwoju sportu, fanom, czy komuś innemu niż fighterom??Raczej nie. Związek fighterów w UFC raczej szybko nie powstanie, pisałem już kiedyś o tym, że jedyną szansą na utworzenie takiego organu jest sytuacja w której największe gwiazdy UFC będą się tego mocno domagać, walczyć o to. W innym wypadku Zuffa dokona „pacyfikacji” wywrotowców i skończy się na kilku nowych bezrobotnych. Nie widzę, możliwości, aby GSP, Penn, Cain, Lesnar Silva i inni walczyli o nie swoją sprawę, bo umówmy się oni mają bardzo dobre pieniądze i nie potrzebują związku zawodowego. Tylko wiekowy Randy, który zamierza kończyć karierę może pozwolić sobie na „wycieczki” słowne, a i te są bardzo delikatne i wyważone.

naiver

Brutaal
Light Heavyweight
@ Pawel Szymon

Odruch wymiotny na słowo związek zawodowy to naturalna reakcja zdrowego organizmu, nieprzeżartego frazesami o niegodziwości pracodawców oraz wyzysku i ciężkiej doli pracowników.

A ty górnik?

HeLLRaiseRR666

Bellator
Welterweight
Randy powinien zaopatrzyć się w zestaw początkującego związkowca w którym nie powinno zabraknąć opon i

innych związkowych gadżetów :-) na załączonym ponizej obrazku kiedy argumenty mogą nie wystarczyć i czerpać garściami pomysły

z naszej ukochanej ojczyzny w której brać związkowa trzyma się mocno :-):-):-)

rands.jpg

Bezimienny

Shark Fights
Light Heavyweight
Tylko wieksza konkurencja sprawi że zawodnicy będą mieli lepiej a nie związki zawodowe. W ramach protestu Randy będzie palił opony i bił się z Policją pod domem Dana White?
W NHL chyba zawodnicy się zjednoczyli i rozgrywki się nie odbywały, ale czy takie coś udało by się w UFC?

PiorunPL

Jungle Fight
Heavyweight
Sorki chłopcy ale chyba juz wyborcza z tvn’em zdązyłą wam bezrefleksyjne głowy wyprać.
Zwiazek zawodowy to zwiazek zawodowy, nie jest ani dobry ani zly. Wszystko zależy od sytuacji.
ZZ w sytuacji gdy pracodawca to państwowa firma są troche chore, tym bardziej ze niektore zawody mogą wpasc na pomysł szantazu paralizując np całą komunikacje.

W swiecie rozrywki-sportu, ZZ mogą przyniesc wg mnie tylko dobro, a taka sytuacja jest w UFC.

NA dobrą sprawę wszyscy fighterzy Zuffy mogli by załozyc społkę i stworzyc wlasną organizację i zatrudniac w niej samych siebie. Cała kasa szłą by bezposrednio do nich, i wtedy Nowi dostawali by 15.000 a nie 2 tys, ataki NIck Diaz 2 mln, a nie 100 tyś.

Madman

Bellator
Welterweight
‘NA dobrą sprawę wszyscy fighterzy Zuffy mogli by załozyc społkę i stworzyc wlasną organizację i zatrudniac w niej samych siebie. Cała kasa szłą by bezposrednio do nich, i wtedy Nowi dostawali by 15.000 a nie 2 tys, ataki NIck Diaz 2 mln, a nie 100 tyś.’

Powodzenia!

Tak, tak wszyscy solidarnie rozwiązaliby swoje umowy z Zuffą bez żadnych konsekwencji. Potem Couture z Silvą zajęliby się produkcją PPV, GSP z Rampage’em ogarnialiby stacje telewizyjne, Cruz z Lesnarem zajęliby się legalizacją MMA w Nowym Jorku, Machida wynajęciem hal, Jon Jones matchmakinigiem, Velasquez z Edgarem byliby od promocji.

Hurra! po co nam UFC, w końcu MMA bez znaczka UFC sprzedaje się znakomicie, patrz wyniki PPV Affliction.

Madman

Bellator
Welterweight
Mało prawdopodobne, chyba że któryś z użytkowników rocks ma konto, bo ludzie którzy robią te obrazki przeszukują zwykle samosię,kafeterię, facebooka, youtube czy demoty •
No ale oczywiście życzę tego Venomowi, bo to nie lada zaszczyt znaleść się na popularnych • miszczach •
icon_smile.gif

PiorunPL

Jungle Fight
Heavyweight
Venom w Strikeorce przed przejęciem pracowało 15 osob i jakoś funkcjonowało.
Oplacenie tych ludzi od organizacji to nie są jakies kokosy.

przydchod z gal UFC: po 40 mln
Płace zawodników: 1mln

No rzeczywiście Strikeforce funkcjonowało: firma przynosiła straty i gdy wycofał się główny inwestor musieli ją sprzedać. Zuffa zatrudnia ponad 200 osób, oprócz tego ma biura w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i od niedawna w Chinach. Rzeczywiście żadne kokosy.

Chciałbym też poznać w jaki pokręcony sposób obliczyłeś przychody Zuffy i płace zawodników nie mając w tym temacie żadnych danych.

Zelboys06

Shark Fights
Middleweight
PiorunPL w formie przed UFC 129.

Piorun jest zawsze w formie. To bardzo czesty na forach typ - nie ma zielonego pojecia o czym plecie, ale sie wypowiada jak ekspert.

Madman

Bellator
Welterweight
Tomasz Kondraciuk w wywiadzie na stronce dobrze to opisał:

''...masz na myśli wszechwiedzących internetowych komentatorów...''