Ragnarok 6: Wyniki

Cloud

UFC
Light Heavyweight
MMARocks
Jeżeli przeoczyliście część walk poniżej wyniki oraz ich krótka relacja.

NO GI – 71 kg

Adrian Krzesiak vel Czyżewski pokonał Piotra Podstawczuka na punkty.

Zawodnik Berserkers Team nie znalazł sposobu na przejście gardy oraz nie wykończył klucza na stopę oraz balachy na kolano. Adrian dostał punkty za sweepa czym zapewnił sobie zwycięstwo.

Janusz Andrejczuk pokonał Bartka Kulczyckiego na punkty (7:4)

Kilka zwrotów sytuacji i ucieczek z pozycji zagrożonych, obaj zawodnicy próbowali poddań oraz zdobyli punkty za czyste obalenia. Na kilkanaście sekund przed końcem walki Bartek był blisko przejścia gardy czym doprowadziłby do remisu jednak Janusz jako doświadczony zawodnik nie dał mu tej możliwości.Jan Wallus pokonał Kamila Wilka na punkty (2:2, 2:1 przewagi)

Walka pomiędzy dwoma kolegami z organizacji Zenith BJJ. Jan Wallus po raz kolejny pokazał wspaniałe Judo no gi już w pierwszych minutach rzucając Kamila na katagurume, a już chwilę później próbował soei nage. Kamil atakował dźwigniami nogi Jana, ale ten zachował zimną krew do samego końca i dowiózł decydujący o losach pojedynku punkt przewagi.Kacper Rot pokonał Pawła Kozłowskiego na puntky (2:0)

Kacper Rot reprezentujący Valiant Gold Team odrobił zadanie z zapasów, obalając „Gremlina” haczeniem Wołczewa by chwilę później wybronić analogiczną próbę ze strony Pawła. „Ośmiornica” stosował pressing z góry udaremniając próby zdobycia punktów swojego przeciwnika.

PÓŁFINAŁY

Janusz Andrejczuk pokonał Adriana Krzesiaka na punkty (2:0)

Janek obrał idealną taktykę na technicznie walczącego z dołu zawodnika Copy już w pierwszych sekundach nie czekając na jego wciągnięcie w gardę atakując udanym obaleniem za co otrzymał 2 punkty. Pod koniec regulaminowego czasu walki Adrian był blisko wpięcia za plecy lecz zabrakło czasu na dopracowanie pozycji, którą wywalczył dosłownie na skraju maty.

Kacper Rot pokonał Jana Wallusa przez duszenie trójkątne rękoma

Bardzo wyrównana walka, na początku przewagę uzyskał Jan, który błyskotliwą akcją był blisko wpięcia za plecy Kacpra. Był to wyraźny sygnał dla Ośmiornicy, że z Jankiem nie ma żartów i z każdą minutą zawodnik Gold Teamu wchodził na wyższe obroty by ostatecznie zakończyć walkę swoim ulubionym duszeniem ręka-głowa z bocznej.

WALKA O 3 MIEJSCE:

Adrian Krzesiak pokonał Jana Wallusa na punkty 4:2

Świetny pokaz jiu-jitsu, Krzesiak wszedł zmotywowany do walki. Postaramy się wgrać walkę na youtube, abyście sami mogli ocenić pokaz umiejętności zawodników.

GI -77 kg
Michał Ksepko pokonał Wojciecha Biernackiego na punkty (2:2, 3:2 w przewagach)

Obaleniem zaczyna Ksepko zdobywając 2 punkty, Biernacki kręci się do nogi „Orzełek”ratuje się ucieczką tracąc punkty, jest remis. Walka toczona w dynamicznym tempie, Ksepko zyskuje 3 przewagi, Biernacki sukcesywnie odrabia jednak zabrakło czasu. Małym punktem przewagi ku górze powędrowała ręka zawodnika Berserkers Team.Robert Henek pokonał Adriana Kozicza przez poddanie (duszenie trójkątne nogami)

Jak narazie pierwsze poddanie turnieju, które weszło na konto zawodnika z Academia Gorila.Jędrzej Loska pokonał Wojciecha Lecha na punkty (4:4, 4:1 w przewagach)

Jędrzej Loska wciąga do gardy błyskotliwie przechodząc do trójkąta nogami, Lech wstaje by uniknąć duszenia, Jędrek rozpina nogi. Po kilku sekundach trener Gorila Warszawa łapie „Kluczyka” w te samą technike. Mamy powtórkę z rozrywki, Lechowi udaje się uciec. Walka wyrównana pomimo iż zdecydowanym faworytem był Jędrek, ostatecznie to on zdobył więcej przewag za próby technik kończących.Jędrzej Kubski pokonał Mateusza Flagę (decyzją sędziów przy wyniku 2:2)

Starcie młodości z doświadczeniem. Mateusza Flaga z Copacabany Warszawa pokazał świetną prace gardą, która cechuje wielu zawodników Copy. Walka bardzo wyrównana jednak to w oczach sędziów więcej uznania zdobył weteran MMA i BJJ Jędrzej „Węgorz” Kubski z poznańskiego Gameness Team.PÓŁFINAŁY:

Robert Henek pokonał Michała Ksepko na punkty (2:0)

Orzełek z Berserkers Team oddał 2 punkty przy próbie ataku na nogę Roberta, którą wybronił Henek. Robert do końca walki kontrolował będą w półgardzie regularnie atakując duszeniem krzyżowym.

Jędrzej Loska pokonał Jędrzeja Kubskiego na punkty przewag

Węgorz wciąga w gardę po czym bardzo szybko roluje Loskę, który znajduje się na plecach. Kubski przez dłuższy czas prowadzi, Losce udaje się zapiąć trójkąta nogami z przejściem do balachy, Węgorz nie klepie i ucieka teraz ponownie znajduje się na górze. Przewrót sytuacji Loska wypracował sweepa z xgardy remisując dużymi punktami i wygrywając przewagami, które zdobył za próby poddań.

WALKA O 3 MIEJSCE:

Michał Ksepko pokonał Jędrzeja Kubskiego przez decyzje sędziowską przy stanie 2:2

NO GI -84 kg

Bartosz Łukaszewicz pokonał Tomasza Michałowskiego na punkty przewag (2:1)

Walka bardzo wyrównana, losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach gdy Silnoręki wychowanek Zbigniewa Tyszki pod koniec walki złapał potocznie zwanego precla, którego sędziowie uznali jako próbę duszenia przypisując na korzyść zawodnika Piranha Grappling Team Gdynia złoty punkt przewagi.*Marcin Held przegrywa z Jakubem Zajkowskim przez dyskwalifikacje.Ragnarok Grappling jest turniejem rozgrywanym na zasadach IBJJF w których zakazane jest przekładanie nóg przez linie bioder podczas dźwigni na nogi, aby ograniczyć do minimum ryzyko skręcenia kolan. Marcin przełożył nogę przy próbie taktarova. Całą akcje będziemy musieli zobaczyć na powtórce.

Piotr Fręchowicz pokonał Karola Dzieniszewskiego przez duszenie trójkątne nogami.

Wicemistrz Europy ADCC Piotr Fręchowicz wykorzystał swoje atuty, wciągnął Karola w gardę, przeszedł do swojej ulubionej omoplaty i sprawnie zaskoczył Berserkera trójkątem.

Bartosz Zawadzki pokonał Marcina Bandela

Bartosz Zawadzki pokazał solidną szkołę jiu-jitsu nie ustępując pola doświadczonemu i znanemu z poddań Marcinowi Bandelowi. Walka obu dżentelmenów wywołała prawie półgodzinną przerwę w turnieju. Postaramy się opublikować nagranie z analizą doświadczonego sędziego, na tę chwilę ciężko nam odtworzyć sytuacje sporną.

PÓŁFINAŁY:

Jakub Zajkowski pokonał Bartosza Łukaszewicza na punkty

Starcie piekielnej siły z techniką. Minimalnie górą z tego starcia wyszedł młody zawodnik Copacabany Białystok. Silnoręki próbował od początku urwać nogę taktarovem lecz Jakub nie spanikował i mądrze wykorzystał przewagę swojego wzrostu skracając dystans trzymaniem za kark.Piotr Fręchowicz pokonał Bartosza Zawadzkiego (10:2)

Super technicznie prowadzony pojedynek z obu stron. Piotr Fręchowicz pomimo widocznej przewagi punktowej, którą zdobył na początku walki cały czas czuł się zagrożony atakami ze strony Bartka Zawadzkiego.GI 94 kg

Tomasz Skórkowski pokonał Macieja Surmę na punkty (4:0)

Maciej Surma słusznie nie chciał nawiązywać walki w stójce ze Skórą, który jest ekspertem w tej płaszczyźnie jako doświadczony judoka. Bardzo mocna praca w parterze, Maciek próbuje dojść do omoplat i trójkątów lecz zawodnik Atos Jiu-Jitsu dynamicznie zrywa gripy. Na minutę przed końcem Tomkowi udaje wpiąć się jedną nogę za plecy Surmy, który próbuje ściągnąć rywala na mate za kark. Skórkowski wpina drugą nogę, zdobywa 4 punkty i może już spokojnie czekać na znak sędziego kończącego pojedynek.

Marian Kłosowski pokonał Roberta Zyfferta na punkty (2:0)

Robert Zyffert zaczął od prób wycinek i od seoi nage, którą wybronił Marian. Gdy walka przeniosła się do parteru Marian zaczął uskuteczniać swoją grę polegającą na sprawnym wkręcaniu się po nogi rywala przy jeden z tych prób zdobył przetoczenie, który okazały się złotymi punktami.

Adam Wardziński pokonał Norberta Pobikrowskiego przez duszenie

Berseker ze Szczecina postanowił wciągnąć do półgardy jednak ta pozycja doskonale pasowała popularnemu „Wardziakowi”, który złapał jedno ze swoich ulubionych duszeń kołnierzem.

Jarosław Ogiegło otrzymał wolny los.

PÓŁFINAŁY:

Adam Wardziński pokonał Tomasza Skórkowskiego przez duszenie zza pleców.

Wardziak jak można było się domyślić wolał uniknąć wysokich lotów ze Skórą i zaczął od wciągnięcia w gardę gdzie musiał konsekwentnie rozbujać mającego bardzo stabilną bazę judokę z Wrocławia by zyskać 2 punkty za przetoczenie i narzucić już z góry swój styl gry.

http://www.grapplerinfo.pl/ragnarok-6-wyniki/http://www.grapplerinfo.pl/ragnarok-6-wyniki/
 
Same finały, całkiem fajne.
Wardzinski, Fręchowicz, Loska, Roth poza konkurencją.
Oczywiście szkoda, że Held szybko odpadł
 
Wardziński z tego co wiem został zawodnikiem "zawodów" :D
Ja szczerze wolałbym na tym miejscu Fręchowicza, ale może to dlatego, że walki w GI trochę mnie nudzą.
 
Back
Top