Rafał M.

Ja wlasnie nie mam, ale myślę, że niedługo będzie tego więcej na lokalnych stronach
 
no to sie maserak doigral:boystop:

Według funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji to „Dziobak” i związana z nim grupa zawodowych przestępców od kilku lat miała dominującą pozycję w przestępczym podziemiu Szczecina.

„Dziobak” i „sportowcy”
We wtorek Mirosław B. „Dziobak” i Rafał M. „Kulturysta”, uznawani za przywódców gangu, byli przesłuchiwani w szczecińskiej delegaturze Prokuratury Krajowej. Wcześniej zostali zatrzymani w swoich domach.


Czytaj także:
Zlecenie zabójstwa w szczecińskim półświatku? Prokuratura bada gangsterskie opowieści
W prokuraturze usłyszeli całą serię zarzutów – to m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, pobicia i pranie brudnych pieniędzy. Do gangu, zajmującego się też handlem narkotykami, według prokuratury miało należeć kilkanaście osób.


Wśród nich byli ludzie, którzy – podobnie jak Rafał M. – wywodzili się z jednego z dwóch odłamów tzw. gangu sportowców (jego członkowie wiązani są z niektórymi klubami sztuk walki). Przed kilku laty „sportowcy” zostali liderem wśród polskich ekip przestępczych przemycających narkotyki do Norwegii, głośno o nich było nawet w tamtejszej prasie.

Najważniejsze informacje dwa razy dziennie na Twojej poczcie


Zobacz przykładowy newsletter
Nieoficjalnie wiadomo, że dowody w tej sprawie prokuratura zawdzięcza m.in. pewnemu młodemu gangsterowi, który poszedł na współpracę ze śledczymi.

„Nie mam wrogów”
„Dziobak”, który spędził w więzieniach blisko dziesięć lat, zdaniem policji zbudował przestępczą strukturę, która brutalnie rozprawiła się z konkurencją. M.in. dawnymi ludźmi Marka M. „Oczki” (ten rządził interesami bandyckiego podziemia Szczecina w latach 90.).


Czytaj także:
Strzelanina, pobicia, podpalenia, walka o wpływy. W szczecińskim podziemiu znowu jest gorąco

Wielu z nich, jak np. Jacek P. „Ślepak”, Zbigniew T. „Pastor” i Sylwester O. „Sylwek” zostało ciężko pobitych przez młodych gangsterów. Ludzie „Kulturysty” mieli natomiast wyjść zwycięsko z porachunków z innymi „sportowcami”.

20 marca 2017 r. „Dziobak” został oblany kwasem w pobliżu Galerii Kaskada, kiedy szedł na siłownię. Przez kilka tygodni był w ciężkim stanie, w śpiączce farmakologicznej. Policja ostatnio kolejny raz pokazała nagranie z monitoringu, na którym widać sprawcę tej zbrodni. Ten jednak jest wciąż nieuchwytny. W CBŚP panuje przekonanie, że został wynajęty przez dawnych ludzi „Oczki”. Sam Mirosław B. mówił wtedy, że nie ma wrogów.

Prokuratura zwróciła się już do sądu o tymczasowe aresztowanie „Dziobaka” i „Kulturysty”. Sąd zbierze się w tej sprawie w środę. Prokuratura ma mocny argument – jeden z zarzutów stawianych „Dziobakowi” dotyczy zastraszania świadka.
 
Czytając komentarze na tej patologicznej stronce, która wrzucal Tytus miesiace temu (albo i wcześnie) można było wywnioskować dokładnie to samo :D
Swoją drogą wydaje mi się, że szczeciński raper "Major SPZ" to brat Moksa. Obczajcie sobie zdjęcia ich obu, wyglądają tak samo. Major nawija, że zajmował się gangstera, dillerka + mieszkał parę lat w Norwegii, a w artykule opisali, że gang Moksa rozprowadzał tam narkotyki. Jak jego też przymkną to poczuje się jak prywatny detektyw :roberteyeblinking:
 
Kiedyś tam było chyba, że Ci od Moksa włożyli nóż pod pachę Materii.
Czyli Moks to odłam gangu sportowców :zakręcony:
On w ogóle gdzieś walczył od czasów KRS1? Czy skupił się już raczej na karierze?
 
Zaraz się pewnie rozprują na pewną cipekę i ta znowu pójdzie siedzieć w śledczaku za niewinność.
 
Czytając komentarze na tej patologicznej stronce, która wrzucal Tytus miesiace temu (albo i wcześnie) można było wywnioskować dokładnie to samo :D
Swoją drogą wydaje mi się, że szczeciński raper "Major SPZ" to brat Moksa. Obczajcie sobie zdjęcia ich obu, wyglądają tak samo. Major nawija, że zajmował się gangstera, dillerka + mieszkał parę lat w Norwegii, a w artykule opisali, że gang Moksa rozprowadzał tam narkotyki. Jak jego też przymkną to poczuje się jak prywatny detektyw :roberteyeblinking:
Nie jest.
 
Back
Top