Rafał D. ,,Uszol zatrzymany przez policję

supermario

Jungle Fight
Lightweight
rafal_d_ps_uszol_640x360_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg


Według niepotwierdzonych jeszcze przez wielkopolską Policję informacji wynika, iż dziś (15 listopada) w godzinach popołudniowych został zatrzymany jeden z najbardziej znanych polskich zawodników MMA Rafał D. znany jako "Uszol". Akcję przeprowadziło poznańskie CBŚ a zawodnika zatrzymano pod zarzutem handlu narkotykami i działalności w zorganizowanej grupie przestępczej.


Akcję przeprowadzono przy pętli tramwajowej w Poznaniu za pomocą granatów hukowych, których użyli antyterroryści przy ulicy Nowy Świat a skrzyżowaniem ze Szamarzewskiego przy poznańskich Ogrodach. Samo CBŚ nie zaprzeczyło tej informacji, ale z analizy mediów wynika, że zatrzymany to na pewno Rafał D. używający pseudonimu "Uszol", który jest zawodnikiem i trenerem MMA w jednym z poznańskich klubów. Wiadomo, że on sam kojarzony był ze środowiskiem poznańskich pseudokibiców. Tyle wynika z analizy dostępnych wiadomości. Nie jest to pierwszy przypadek kłopotów zawodników MMA z prawem w ostatnim czasie. Niedawno zatrzymano także jednego z zawodników MMA ze Szczecina (Daniel D. - przyp. red.), jednakże pod znacznie mniej poważnymi zarzutami. Będziemy informować o tej sprawie.


http://www.fightsport.pl/
 
Antyreklama MMA w mediach ,najzabawniejsze że po przez takie wypociny dziennikarskie MMA w Polsce zacznie być kojarzone ze światem przestępczym przez mniej ogarniętych czytelników :-)
 
no to lipa. Teraz wyjdzie ze środowisko MMA to same gangusy. Po co odwoływali się do Dowdy ?
 
Zawodnik sam jest winien sobie, to nie dziennikarze za niego handlowali. Szkoda Uszola, ale sam jest sobie winien. Wiadomo że dziennikarze podłapią i napisza, ale czy to ich wina? Głupota Rafała i tyle.
 
Z jednej strony to źle bo jak Dazz napisał MMA będzie kojarzone ze światem przestępczym a z drugiej to autoreklama dla tego sportu.
 
Niech sie opinia publiczna i reszta "Kowalskich" nie zesra, jakby w innych sportach nie bylo tego typu akcji.
 
Ciekawe jak sie rozwinela sprawa Dowdy. Poczatkowo byl zatrzymany na miesiac, czy przedluzono mu pobyt w areszcie?
 
Uszol na aniołka nie wyglądał, ale szkoda go. Mam nadzieję, że będzie jak z Kosteckim i będzie kontynuował karierę przy karze w zawieszeniu.
 
Wątpię, żeby jakoś specjalnie wpłynęło to na opinię mma. Więcej się pisało o kosteckim i szpilce.
 
Antyreklama MMA w mediach ,najzabawniejsze że po przez takie wypociny dziennikarskie MMA w Polsce zacznie być kojarzone ze światem przestępczym przez mniej ogarniętych czytelników
confused.gif





Primo: nie wydaje mi sie, aby Uszol byl kojarzony w szerszych kregach.



Secundo: akruat jakos nic niewiadomo jak przekreconego, poza wspomnieniem "nie pierwszy przypadek" ni z gruchy ni z pietruchy, to w wyzej podlinkowanym nie ma...








Zawodnik sam jest winien sobie, to nie dziennikarze za niego handlowali. Szkoda Uszola, ale sam jest sobie winien. Wiadomo że dziennikarze podłapią i napisza, ale czy to ich wina? Głupota Rafała i tyle.


A ja naiwny sadzilem, iz w Polsce obowiazuje domniemanie niewinnosci, a tu juz pozamiatane :-)



PS. Piekna kompozycja ramowa - sam jest winien sobie, ale sam jest winien sobie :-)
 
Na mma nie będzie miało wpływu, ale na opinie jakiegoś tam Kowalskiego o mma niestety może mieć i to mnie boli... coś takiego się wydarzy i nagle jest pierdo***** za przeproszeniem "w mma sami przestępcy są! Kryminaliści!". Jak dla mnie spojrzenie ludzi na mma w Polsce się za szybko nie zmieni, o ile w ogóle kiedyś to nastąpi... Nadal dla większości to będzie mordobicie przestępców, a to jest przykre. A na takie sprawy media tylko czekają, żeby jeszcze bardziej ludzi uświadamiać, że mma=zło.
 
Akurat Uszol, to i bez takich problemow ze swoja przeszloscia mogl byc uzywany jako przyklad, ze MMA to zbiorowisko takich czy owakich. Wiec tak w sumie - co to zmienia?
 
Niektórzy zbytnio dramatyzują;



..tak jak Bubi wspomina: więcej się pisało o Kosteckim i Szpilce - i nie wywarło to jakiegoś wpływu na Kowalskich jeśli chodzi o postrzeganie np. Tomka Adamka i ogólnie Boksu. Moim zdaniem, czy się to komuś podoba czy nie, sporty takie jak MMA lub Boks zawsze będą miały opinie tych w których bierze udział jakiś tam % zawodników mających kłopoty z prawem obok spokojnych ludzi chodzących co tydzień do kościoła itp.. itd..



Nie zgadzam się ze stwierdzeniem " Nadal dla większości to będzie mordobicie przestępców " po wejściu KSW do świadomości masowej dla większości ludzi w PL jest to po prostu" brutalny sport"
 
Święte słowa FUSEL. Wszędzie tego typu akcjie mogą się zdarzyć, nawet kurwa w brydżu sportowym.
 
Popieram działania milicji jeśli są słuszne i uzasadnione







Czekam na równie spektakularne zatrzymania w sprawach PG
 
Ale wy sracie się z tą opinią mediów. Co oni sobie pomyślą itd. Chyba żeście się wczoraj urodzili. Media są zawsze tam gdzie są negatywne emocje i można coś sprzedać ciemnej masie. Gdybym za każdym razem miał brać pod uwagę co sobie pomyślą/napiszą/pokażą media, czy sąsiadka z nadprzeciwka to już chyba dawno bym się pochlastał ;)
 
Nie zdziwiłbym się gdyby zatrzymanie było bardziej spowodowane walką z "kibolami" niż jakimiś poważnymi zarzutami.



Uszol to podobno "symbol" kibicowskiego ruchu w Poznaniu.
 
Nie zdziwiłbym się gdyby zatrzymanie było bardziej spowodowane walką z "kibolami" niż jakimiś poważnymi zarzutami.



Uszol to podobno "symbol" kibicowskiego ruchu w Poznaniu.


Jesli tak, to markowaniem, a nie walka z kibicami. Bo Uszol to (nie podobno) kiedys jak najbardziej czolowa postac Lechitow. Tylko to juz w czasie dosyc mocno przeszlym.



Swoja droga, to jakos w ciagu ostatniego roku to CBS Lechitom wpadal, dosyc z pompa nawet, ale wyszla z tego jedynie pokazowka.
 
Część osób (nie tylko w tym temacie), odnoszę przynajmniej takie wrażenie, wpada w jakiś dziwny stan emocjonalny po każdym "negatywnym" artykule lewicowych mediów nt. MMA. Panowie, a jeśli, czego nie można wykluczyć, nagle tematem zastępczym zostanie MMA? Co wtedy? "Wyprzecie" się dawnej pasji, bo w mediach mówią, że to zło?

Sprawa druga. Nie mam pojęcia czy p. Dąbrowski słusznie został zatrzymany za "dragi i podwórko".

Ja zawszę dziwię się, po co ludzie się w to pchają. Odpowiednie służby wiedzą o wszystkim więcej niż się każdemu wydaje. Mało tego, wiedzą tak dużo, że wręcz narzekają, iż na skutek donosicielstwa, mają zbyt dużo pracy. Nawet jeśli komuś wydaje się, że jest nie do ruszenia, bo ma tu i tam znajomości, tudzież daje prezenty komu trzeba, to jest w wielkim błędzie. Jako osoba wciągnięta na listę "kontaktów operacyjnych", może, w jej mniemaniu zadawać się ze służbami dla swojej korzyści, będąc w tym czasie "tuczona" do odpowiednich rozmiarów świnką, którą gdy przyjdzie czas i fundusze operacyjne powiedzą dość, spotka wiadomy los.

Także gdyby ktoś z czytelników chciałby się bawić w takie klimaty to odradzam. Pewnie jakiś czytający to policjant może mieć zastrzeżenia co do terminologii/szczegółów, ale tak to wygląda z perspektywy obrończo-osiedlowej.
 
artykule lewicowych mediów nt. MMA


przemysław, chyba odrobinę za dużo indokrytnacji zaznałeś w życiu, jeśli wszędzie widzisz wraże lewackie siły.



nie ma co rozpatrywać dyscypliny przez pryzmat jednostki, tak jak było wyżej, nie sport determinuje "nielegalne" działania człowieka.
 
:-)



czytam posty w stylu "szkoda go" i oczom nie wierzę...



szkoda to może być zawodnika, który się nabawił kontuzji, eliminującej go ze sportu na dłuższy czas, albo na stałe



a nie takiego, który ma zarzuty prokuratorskie o handel narkotykami



z kryminału piszecie te posty? nudzi się pod celą?



puknijcie się w głowy, póki nie jest za późno
 
Jak juz Herrflick napisal... Niektorzy chyba traktuja stwierdzenie, ze komus jest szkoda czy nie jako usprawiedliwianie tego czy owego :-)



Inna sprawa - jak juz pisalem, mamy domniemanie niewinnosci ponoc... :-)
 
to wkońcu zatrzymali go z podejrzeniem popełnienia tych czynów, czy odrazu po zatrzymaniu przedstawili mu zarzuty? ostatnio jednego mojego kolezke powineli i 4 miesiac na sankcji siedzi bez postawienia zarzutów (sprawa o podobnym charakterze)



Przemys_law: jak to jest?
 
Lolo



Co do aresztu i innych środków zapobiegawczych (np. dozór): paragraf 2 art. 249 kodeksu postępowania karnego (W postępowaniu przygotowawczym można stosować środki zapobiegawcze tylko względem osoby, wobec której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów.



Kolega strona 1, nie pamiętam nicku, ten od "lewicy"



Codziennie takich zatrzymań w Polsce jest kilka/kilkanaście. Te opisane zostało w znamienny sposób, żeby dokopać w pierwszej kolejności środowisku kibicowskiemu (z którym Uszol wspólnego nic nie ma od x lat) a w dalszej MMA. Jak już to MMA zostanie wytypowane na następny "temat zastępczy" (a idealnie sie nadaje), to ciekawe co będziesz wtedy mówił/pisał.



Co do sensu obrotu narkotykami, to już wyraziłem swoją opinię na 1 stronie. Wg mnie nie ma żadnego. Co do p. Dąbrowskiego to nie wiem o tej sprawie więcej niż przeczytałem w mediach. Jeden z redaktorów tej strony (piszę bez nicka, ale wspominam, żeby nie przywłaszczyć sobie autorstwa tego spostrzeżenia) słusznie zauważył, że chwilę wcześniej p. Dąbrowski był oficjalnym gościem Ambasady Rosyjskiej itp., a z przekazu medialnego dowiadujemy się, że co chwila zmieniał mieszkania, tj. sugerujące ukrywanie się. Kabaret....



Myślcie, to nie boli.
 
Back
Top