Pudzianowski 300 tyś, Butterbean 90 tyś?

Ah superexpress. Fajnie by było że tak jak w USA komisja podaje zarobki żeby w Polsce tak było to by ucięło spekulacje, a tak to mamy wypociny superexpressu . Bo ktoś słyszał od kogoś kto słyszał w barze gdzie ktoś mówił że on słyszał że Pudzian dostanie 300 klocków.
 
To chyba logiczne, że KSW nie chce publikować zarobków zawodników. Kwestia pozycji przed negocjacjami z innymi zawodnikami.


Ten milion to za przyciąganie milionowej publiczności przed telewizory. To chyba uczciwe wynagrodzenie.
 
No chyba nie spodziewałeś się o innych w superexpressie? :O
 
W Dzienniku Gazecie Prawnej, piątkowo - weekendowy numer, oprócz kwoty 200.000 dla wiadomo kogo, pada 4.000 dolarów dla "innych zawodników".
Tak w ogóle jest całkiem spory artykuł o KSW, strona 6.
 
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/452283,mma_sprawdz_ile_mariusz_pudzianowski_zarobi_w_jeden_wieczor.html


tu macie ten artykuł raczej nie odzwierciedla rzeczywistości
 
Autorem artykułu jest Barbara Sowa, Dziennik Gazeta Prawna 17-19 września.
Duży biznes na bijatyce

Mariusz Pudzianowski za jedną walkę zgarnia 200 tysięcy złotych. Zwykli zawodnicy dziesięć razy mniej. MMA, czyli mieszane sztuki walki, wypierają z telewizji zwykły boks.

Sobotnia gala z udziałem Pudzianowskiego, Salety i Najmana ma szansę stać się rekordowym wydarzeniem w krótkiej historii MMA, czyli miesanych sztuk walki, w Polsce. To dyscyplina, o której na świecie mówi się, że usunie w cień pogrążony w kryzysie boks
Komplet na widowni
Najsilniejszy mężczyzna świata stoczy emocjonującą walkę ze słynnym amerykańskim fighterem Erikiem "Butterbeanem" Eschem. Tego nie można przegapić - reklamują sobotnie wydarzenie w łódzkiej Atlas Arenie organizatorzy 14. Konfrontacji Sztuk Walki i liczą na kolejny rekord. -Na widowni będzie komplet, czyli prawie 14 tys. ludzi, przed telewizorami też spodziewamy się tłumów - mówi Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW. I ma ku temu podstawy. Pierwszą walkę strongmena Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem oglądało w Polsacie i Polsacie sport prawie 6 mln widzów. Tym samym wojownikom udało się pobić nawet popularne siatkarki, ich walka miała większą oglądalność niż starcie o brązowy medal siatkarskich mistrzostw Europy. Jednak rekordu ustanowionego przez bokserów Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę, dzięki którym Polsat zarobił na reklamach 8 mln zł, nie udało się pobić. - To nie był zwykły pojedynek bokserski, ale starcie mistrzów. Nie ma co porównywać - broni się Kawulski i dodaje, że wielkie światowe imprezy MMA już teraz mają większą oglądalność niż gale bokserskie.
Trudniej o gwiazdy
Także polskich fanów przyciągają luźniejsze reguły gry z kopaniem, duszeniem i podrzucaniem przeciwnika, ale przede wszystkim medialne nazwiska. W boksie coraz trudniej o gwiazdy. Dlatego pozycja tej dyscypliny słabnie na całym świecie. W MMA znacznie łatwiej wyhodować wojownika, który przyciągnie tłumy. Walczyć mogą karatecy, strongmeni, byli bokserzy, którzy w przeszłości zaistnieli w mediach, chociażby poprzez występ w reality show, jak Andrzej Najman (pisownia zachowana -dop. Przemysław)
Niewielkie wynagrodzenia
U nas najbardziej znanym propagatorem MMA jest obecnie Mariusz Pudzianowski. Jego nazwisko szybko wywindowało tę dyscyplinę sportu. Niedziwne więc, że za ostatnią walkę z Najmanem Pudzian zgarnął największą stawkę (nieoficjalnie mówi się o 200 tys. zł). Budżet zeszłorocznej imprezy z jego udziałem wyniósł prawie milion złotych (nie licząc kosztów produkcji TV), niewielka część tej kwoty poszła na wynagrodzenia dla zawodników. Jednak na królewskie gaże może liczyć tylko Pudzian, ewentualnie Saleta. Reszta dobrych zawodników dostaje ok. 4 tys. dol. za walkę.

Zachęcam do zakupu zwłaszcza weekenowego Dziennika Gazety Prawnej, gdyż w magazynie jest mnóstwo ciekawych artykułów, nie dla masowego czytelnika, a dla takich którzy chcą ambitniejszej lektury!
PS Skoro Meru robi taką gigantyczną robotę, to niech i ja dołożę skromną cegiełkę niczym kopista ze średnioweicznego klasztoru.
Pozdrawiam!
 
Andrzej Najman hahaha
w przeciwieństwie do Marcina, temu to kibicują przynajmniej całe Złotopolice :)
 
Back
Top