Pudzian vs Szczepański 2012?

kozim

Jungle Fight
Lightweight
Fanów bydgoskiego strongmena Roberta Szczepańskiego czekają wielkie emocje. Federacja KSW wyraziła wstępne zainteresowanie walką gigantów: Maximus kontra Pudzian.







(fot. Enjoy!)



Do pojedynku dwóch najlepszych strongmenów w kraju miałoby dojść na wiosnę przyszłego roku. Robert cały czas doskonali swoje umiejętności, m.in. podczas licznych sparingów. Walka z zawodnikiem z Bydgoszczy będzie nie lada wyzwaniem dla bardziej rozpoznawalnego Mariusza Pudzianowskiego. Liczby nie kłamią: 54 cm • w łapie • przy wadze 128 kg • Maximus z pewnością jest godnym rywalem.



- Jego siła i determinacja powoduje, że Robert czyni duży progres w sportach walki i chcemy od razu konfrontacji z Dominatorem. Mamy nadzieję, że otoczenie Mariusza Pudzianowskiego zgodzi się na walkę, a sam doświadczony zawodnik MMA nie będzie rozkminiał tylko porządnie się przygotuje i wyjdzie do konfrontacji z Robertem Szczepańskim •
mówi Łukasz Mokos z FCK Promotions.



Źródło: http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/walka-szczepanski-vs-pudzian-coraz-blizej-fck-promotions
 
Polska kolebka walk strongmenow? Proponuje walki w druzynach po 3 jak w WWE z zmianami co minute.
 
moze niech zrobią jakiś turniej eliminatorów wśród strongmenów do walki z Pudziao :-)
 
Slyszalem, ze dzien przed ta walka wyjatkowo zamiast stawania na wadze, bedzie mierzenie lapy :-) Tak podobno ma to byc zakontraktowane, poki co niewiadomo tylko jaki bedzie limit, bo Mariusz cos nam ostatnio wysechl.
 
Toż to Fedor na cyklu:



rob03.jpg
 
Jeszcze z kim i gdzie ćwiczy do walki









bilde












Od lewej: Łukasz Mokos, Artur Krakowiak, Maciej Jankowski, Robert Szczepański i Damian Trzciński. (fot. archiwum)



Artur Krakowiak z Fight Club Krakowiak nie ustaje w rozwijaniu swego dzieła.



Reprezentanci FCK święcili triumfy w muay thai (Michał Grabarek), próbują z powodzeniem sił w pięściarstwie (Damian Trzciński), teraz możemy usłyszeć o nich w kontekście coraz popularniejszego MMA czyli Mieszanych Sztuk Walki.



- Założyłem nową szkółkę, do której zapraszam młodzież w wieku 14-19 lat na zajęcia ogólnorozwojowe, a także z MMA, K1 i boksu. Od 3 października zajęcia odbywają się w sali Astorii przy Królowej Jadwigi w Bydgoszcz,w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 19.45-21.15 - mówi Artur Krakowiak.



Do szkółki mogą zapisać się osoby, które mają za sobą już doświadczenia w sztukach walki, ale również amatorzy.



Obok szkółki powstała profesjonalna, promocyjna grupa FCK Promotion, która ćwiczy w Nokaut Fight Club przy Curie-Skłodowskiej 16. - Trafili do niej Damian "Turbo • Trzciński, Maciej Jankowski, były pięściarz grupy "Arena • oraz - co jest sporą ciekawostką - Robert "Maximus • Szczepański, znakomity, utytułowany strongman. Ta grupa będzie toczyć walki w MMA. Naszym marzeniem jest występ np. na gali KSW. Na pewno wielkim wydarzeniem byłby pojedynek "Maximusa • z "Pudzianem • , dwóch najlepszych w Polsce strongmanów - mówi Łukasz Mokos, który odpowiada za promocję grupy i znalezienie sponsorów. - Najlepsi młodzi zawodnicy ze szkółki będą mogli dołączyć do tej grupy i spróbować swych sił w turniejach - dodaje.







Źródło: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111005/SPORT99/999564338







EDIT:



Mały update o Szczepańskim za (http://www.fckjuzciema.com)



Jest to jeden z najlepszych polskich i światowych siłaczy, Mistrz Polski Strongman 2009 i Mistrz Polski Strongman Harlem 2009, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata i Europy Robert "Maximus" Szczepański. Robert trenował boks oraz trójbój siłowy. W 1993 r. zdobył brązowy medal w boksie na Mistrzostwach Polski Juniorów. Obecnie rozpoczął treningi boksu i MMA, ma wspaniały potencjał i duża szansę na osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie. Grupa Fck Promotions zobowiązała sie również do zorganizowania w przyszłości walki dla "Maximusa". Robert trenuje ciężko i bardzo sumiennie, posiada doświadczenie bokserskie, więc miejmy nadzieję że już wkrótce zobaczymy go na ringu.
 
Jeżeli KSW go weźmie, to chyba tylko po to, aby walczył z Bazelakiem.



Te krzyki byłych strongmanów o walkę z Pudzianem stają się już powoli nudne.
 
Szczepański był/jest przynajmniej bardzo dobrym strongmanem, w przeciwieństwie do pana B. :) Największy rywal Pudziana na naszym podwórku choć pewne okoliczności spowodowały, że panowie byli w innych federacjach. W jednym z ostatnich występów Pudzian przegrał ze Szczepańskim (w Malborku 2009).
 
generalnie KSW ma kolejnego ciekawego zawodnika. Bazelak, teraz ten, moze jeden sie przebije. to zawsze fajna frajda ogladac takie walki.
 
Jak mamy tylu wielkoludów to pora przywołać z Japonii Minowamana - ludzie będą oczy ze zdumienia przecierać patrząc co ten "mały" robi
 
bazelak z tym szczepanskim to wsumie dobre zestawienie :-)







ew. jak pudzian przegra z dżejmsem to mozna mu dac tego strongmana na 'odbudowanie rekordu'
 
Pana pod jego nazwiskiem nie znałem, kiedyś mi mignął na TVNie w strongmanach jako maximus. Więc w sumie mozna uznać ,że prawie anonim
 
Back
Top