1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Promocje bankowe, zarabienie na bankach, oszczędzanie.

Discussion in 'Cohones' started by Twarzowiec, Apr 15, 2020.

1. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Z racji tego, że prowadzę stronkę o promocjach finansowych to myślę, że można stworzyć taki temat gdzie dzielilibyśmy się się ciekawymi promocjami bankowymi. Często za proste założenia konta i wykonanie kilku transakcji można zgarnąć nawet kilka stówek. Sam w ciągu roku na kilku promocjach zarobiłem ponad 2k (razem z żoną), a na zmianie konta firmowego z ING na Pekao jestem ponad drugie prawie 2k do przodu :star wars:(600 w gotówce z promocji, 400 w bonach do biedry i darmowy terminal płatniczy na dwa lata, gdzie w ING płaciłem 50zł/m-c.

Jak ktoś się zapisze z mojego polecenia to oczywiście będę miał z tego parę złotych, ale czy zapiszecie się tak czy z czystych linków to już nie istotne. Macie coś ciekawego to dopisujcie, niech każdy skorzysta.

Na początek jest bardzo fajna oferta od Citibanku, ale niestety kończy się dzisiaj, na założenie bezpłatnej Motokarty, gdzie za samo założenie i wydanie 500 zł (można coś kupić np w euro i zwrócić biorąc gotówkę) możemy otrzymać 400 zł w formie bonu na allegro lub smartfon LG K30, a dodatkowe nawet 720 zł w postaci zwrotów za paliwo.

>TUTAJ LINK DO PROMO KLIK
    :redford:

HubiSSJ3, respect and ninja like this.
  2. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Millennium jako kolejny bank umożliwia otworzenie konta bez wychodzenia z domu "na selfie".
    W aktualnej odsłonie promocji można dostać 200 zł za otworzenie konta i spełnienie kilku prostych warunków.

• do 30 wrześnie 2020 aktywujemy aplikację mobilną banku.
    • w lipcu, sierpniu oraz wrześniu (w każdym z tych miesięcy):
    • zapewnimy wpływy na rachunek w wysokości co najmniej 1000 zł (najlepiej przeleć środki ze swojego konta w innym banku)
    • wykonamy min. jedną transakcję kartą debetową lub Blikiem
    MÓJ LINK PARTNERSKI
    Link bez refa

jak chcecie skorzystać z opcji zakładania konto online "na selfie" będzie trzeba na stronę promocji ze smartfona lub tableta.

Jeśli zdecydujemy się zatrzymać konto po odebraniu premii warto pamiętać i wpływie min. 1000zł miesięcznie oraz transakcji kartą/blikiem, ponieważ dzięki temu nie zapłacimy za prowadzenie konta oraz kartę ani złotówki.
    Jeśli jednak nie spełnimy tych warunków bezpłatności to musimy liczyć się z opłatą za obsługę konta i karty debetowej w wysokości 15 zł/m-c.
    Podczas zakładania konta mamy możliwość skorzystania z pakietu "Bezpieczna Karta", które w pierwszym miesiacu jest bezpłatny, natomiast w kolejnych kosztuje 3,99 zł/m-c. Jeśli nie zamierzamy z niego korzystać to najlepiej w ogóle go nie włączajmy, albo przynajmniej pamiętajmy o zrezygnowaniu z niego przed upływem pierwszego miesiąca. :latajacaslomkaptysiowa:

respect and ninja like this.
  3. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    BNP Paribas właśnie ruszył z kolejną kampanią promocyjną. W ramach "Majowej premii" możemy otrzymać 200 zł za otwarcie online konta osobistego i wykonanie 8 transakcji bezgotówkowych.

Cały proces zakładania konta możemy przeprowadzić bez wychodzenia z domu, ponieważ swoją tożsamość potwierdzamy online, przez serwis Autenti.
    Pula promocyjnych wniosków to tylko 3000, więc lepiej nie zostawiać rejestracji na ostatnią chwilę.
    Mamy czas do 17 maja.

https://majowapremia.bnpparibasplus.pl/

a tutaj mój REFLINK do tego samego

respect likes this.
  4. Shoocker

Shoocker Lejdis Fajt Najt

Komentarze:
    9,449
    Zdobyte Lajki:
    10,169
    Punkty:
    2,790
    Miasto:
    Podkarpackie
    zarabienie na bankach
    Przecież to jest oksymoron.

skunx likes this.
  5. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Nie koniecznie. Instytucje finansowe wydają masę pieniędzy na pozyskiwanie nowych klientów. Jak sprytnie do tego podejdziemy to możemy dobrych parę stówek w miesiącu uszczypnąć dla siebie z tej puli. To jak z kartą kredytową, jeden potrafi mądrze korzystać, ma fajny darmowy instrument finansowy, a inny płaci miesięcznie wysokie odsetki od niespłaconego salda. :fjedzia:

6. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Jeśli macie jakieś wolne środki, które leżą na nie oprocentowanych rachunkach lub lokatach to do dzisiaj 20.05 można jeszcze skorzystać z promocji na konto oszczędnościowe w Pekao. Dostajemy 2,5% do 30000, nie brzmi może spektakularnie, ale przy dzisiejszych stopach procentowych, które są :gdzie: lepsze to niż nic, tym bardziej, że dostęp do środków mamy w każdym momencie. Dodatkowo łatwe 200 zł za otwarcie konta osobistego i jak komuś chce się bawić do 1500 w programie poleceń (100 zł za osobę)

>KLIK<

7. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Super promocja dla firm od Pekao S.A. - do 1000 zł w gotówce i darmowy terminal płatniczy nawet na 18 miesięcy. Sam przeniosłem konto firmowe do Pekao w październiku tamtego roku i mimo, że z poprzedniego w ING byłem całkiem zadowolony to jednak sporo zyskałem na tej zmianie. Pewnie za rok znowu będę migrować gdzie indziej :fjedzia:

>KLIK<

respect likes this.
  8. respect

respect Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    22,046
    Zdobyte Lajki:
    53,405
    Punkty:
    3,790
    Jakiś czas temu w Citibanku dawali zajebiste walizki podróżne za założenie konta. Wystarczyło chyba zrobić jedną transakcje i po miesiącu można było konto zamknąć. Ciekawy temat, nie widziałem wcześniej, będę śledził.

Twarzowiec likes this.
  9. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Citibank dawał fajne bonusy o wartości ok. 400 zł za założenie darmowej karty kredytowej. Wystarczyło zrobić obrót kartą na ok. 1500 zł, czyli przykładowo kupić coś w Castoramie lub EuroRTV i albo zwrócić biorąc gotówkę, albo na zwrot podstawić inną kartę :) Niestety od #koronawirusa zawiesili swoje promocje. Teraz pojawiło się parę fajnych ofert na konta osobiste w innych bankach, może jak znajdę dzisiaj chwilę to dzisiaj opisze.

bosman, panpan and respect like this.
  10. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Wczoraj pojawiła się super promocja od BNP Paribas gdzie właściwie za nic (założenie konta i wykonanie kilku transakcji) można było zgarnąć 400 zł. Standardowo dla BNP było przewidziane 3000 promocyjnych wniosków i niestety pula rozeszła się dzisiaj po południu :damjan:,

11. Over

Over KSW
    Welterweight

Komentarze:
    5,331
    Zdobyte Lajki:
    12,686
    Punkty:
    1,190
    Bez urazy, ale trochę kojarzy mi się to z jakąś wersją online żebractwa. Nic bardziej Januszowego nie widziałem ostatnio.
    nosaczav.jpg

billmurray likes this.
  12. Evo

Evo M-1 Global
    Welterweight

Komentarze:
    3,724
    Zdobyte Lajki:
    3,778
    Punkty:
    790
    A ja ostatnio zauważyłem, że ubyło mi jakieś +/-2tys. z rachunku. Jak się dowiedziałem koszta przewalutowania. Faktycznie, robiłem jeden przelew z rachunku w PLN w przewalutowaniu na Euro na 1300euro ale takie koszta? Już samo przeliczenie było mocno niekorzystne ale aż taki % dodatkowych opłat? Chyba czas zacząć weryfikować za co płacę i ile - bo to jest przegięcie. Konkludując banki i tak wyjdą na swoje a jako cięcie kosztów dla osób, które mają na to czas to ja w tym nic januszowego nie widzę. No może poza radami typu kupić i oddać :)

13. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Rozwiniesz?

Przykład praktyczny:
    Miałem konto firmowe w ING, płaciłem za terminal 50 zł miesięcznie. W październiku skorzystałem z promocji na konto w Pekao, wtedy było promo +600 zł.
    Dostałem terminal na 2 lata za 1 zł, czyli okolo 1200 do przodu , do tego 200 zł za otwarcie konta i 200 zł za sam fakt podpisania umowy o terminal + ok 200 w bonach do biedronki. Było jeszcze 200 zł za pożyczkę lub kartę kredytową, ale z tego nie skorzystałem. To jest grubo ponad 1,5 zł korzyści na samej głupiej zmianie konta firmowego, a i tak w ING miałem konto darmowe, gdybym za nie płacił to oszczędności były by jeszcze większe. Dla kogoś może to Januszerka, dla mnie normalna optymalizacja kosztów w firmie

@Evo Banki nie mają skrupułów w "krojeniu" klientów na każdym kroku, więc jeśli mi działając zgodnie z regulaminem wykorzystamy to na naszą korzyść to chyba nic złego? Ta promocja z kartą do której pijesz była organizowana przez Citi od co najmniej 4 lat, czyli bank zdawał sobie sprawę, że nie niektórzy kliencie zakładają karty tylko, żeby zgarnąć bonus i później je zamykają. Skoro zasady promocji nie zmieniły się przez taki czas to i tak instytucja finansowa wychodzi na swoje, na klientach którzy korzystają z kredytówek nierozsądnie :fjedzia:

Jeśli chodzi o przelewy walutowe to zdecydowanie najlepiej korzystać z kantorów online, bo w bankach zawsze spread będzie niekorzystny, wiadomo, że niektórych opłat nie unikniesz, ale koszty przewalutowania można jak najbardziej obniżyć. Nie ważne czy spłacasz kredyt w walucie czy przesyłasz środki kontrahentowi. Sporo osób mająć kredyt we frankach czy euro płaci go normalnie z salda PLN, a to potrafi być różnica nawet kilkadziesiąt złotych na jednej racie.

dziubek_1991 likes this.
  14. respect

respect Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    22,046
    Zdobyte Lajki:
    53,405
    Punkty:
    3,790
    Bank za założenie konta daje Ci 400zł a dla Ciebie to jest żebractwo? Ciekawe podejście
    :penn:
    Rozumiem, że wszystkie zwolnienia i zwroty podatkowe to też żebractwo.
    Albo przy zakładaniu konta praktycznie u każdego bukmachera bon na start 200zł to też żebractwo.

Ja jak podpisywałem umowę z Cyfrowym Polsatem to za założenie konta w Plus Banku miałem rabat na CP, przez rok płaciłem 1 zł ale musiałem założyć konto i zrobić kilka transakcji. Później konto mogłem zamknąć. W salonie sami sugerowali taką promocję.
    Żebractwo.

:lol:

HubiSSJ3, Mnichu and dziubek_1991 like this.
  15. Over

Over KSW
    Welterweight

Komentarze:
    5,331
    Zdobyte Lajki:
    12,686
    Punkty:
    1,190
    Tak, uważam, że zakładanie dziesiątek kont i tracenie masy czasu na zyskanie 100-200zł jest śmieszne. Kojarzy mi się to z rodzinami na socjalu, które próbują jak tylko mogą znaleźć jakąś lukę, żeby tylko dostać kolejny benefit.
    Jak zakładasz faktycznie konto w banku, bo tego potrzebujesz czy podpisujesz nową umowę to oczywiście, że miło dostać jakiś grosz czy ulgę, ale robienie tego tylko i wyłącznie w tym celu? Kombinatorstwo i cwaniactwo.

billmurray likes this.
  16. respect

respect Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    22,046
    Zdobyte Lajki:
    53,405
    Punkty:
    3,790
    Szanuje, ale nie rozumiem za bardzo Twojego ataku na ten temat. Nie wiem o jakich dziesiątkach kont i masie straconego czasu mówisz. Żeby standardowo zarobić 400zł w tym kraju to trwa to ok 20-25h w pracy. Tutaj idziesz do banku i masz to załatwione w pół godziny. Z konta rezygnujesz przez telefon. Jeżeli robisz takie coś z drugą osobą to masz w moment 800zł. Przecież banki robią specjalnie takie promocje żeby właśnie w ten sposób naciągnąć Januszy na kartę kredytową i wpierdolić ich w zadłużenia. Kto mądrzejszy potrafi z tego wyciągnąć coś dobrego dla siebie.

Kiedyś po uczelni chodzili z Banku Zachodniego i za założenie konta rozdawali pendrivy, powerbanki i jeszcze coś, nie pamietam dokładnie. Wystarczyło założyć konto i po godzinie je zamknąć. Ci pracownicy sami do tego namawiali. Tak to wszystko działa.

Ja z takiej bankowej promocji jeszcze nie korzystałem, ale nie widzę w tym nic złego. Wszystko legalnie, zgodnie z przepisami, nawet nie trzeba omijać żadnych przepisów czy szukać luk w umowach. Nikogo się w ten sposób nie oszukuje, spełnia się wszystkie wymagane warunki. Gdyby to jeszcze było za pieniądze podatników to wtedy mógłbym się zgodzić, alw przecież to hajs banków, w których dyrektorzy zarabiają 150k miesięcznie.

:fjedzia:

dziubek_1991, Twarzowiec and HubiSSJ3 like this.
  17. Evo

Evo M-1 Global
    Welterweight

Komentarze:
    3,724
    Zdobyte Lajki:
    3,778
    Punkty:
    790
    Oczywiście, że nic złego, nawet popieram. Po prostu opcja zakup-zwrot trochę wieje cebulą #JarekKuźniar i wyłącznie do tego piję. Co do przelewów oczywiście o tym wiem, mam nawet konto w walucie EUR ale robiłem przelew na szybko w biegu licząc się z dodatkowymi kosztami rzędu 200 czy 300 zł a tu "złodzieje" przeszli sami siebie - abstrahując, że pewnie oczywiście wszystko mam w regulaminie i nie sądzę aby źle to przeliczyli to koszty są chore. Ponad 20% wartości przelewu to abstrakcja - trudno, nauczka na przyszłość.

18. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Banki mają przeznaczony jakiś budżet na pozyskanie nowych klientów i nie ma dla nich większego znaczenia czy wpakują to w reklamę w telewizji, bilboardach, internecie czy przerzucą ją w postaci bonusu dla klienta otwierającego konto. Ktoś kiedyś zauważył, że z każdej złotówki ukierunkowanej w ten sposób procentowa sprzedaż usług finansowych jest większa. Banki doskonale wiedzą, że część klientów przyjdzie tylko po premie, ale taki model działa od lat i jak widać jest bardzo skuteczny. Tylko jeden czy dwa banki stosują pełne wykluczenie dla klienta, który już kiedyś korzystał z takiego rodzaju promocji u nich, u większości okres karencji wynosi od 1 do 2 lat. Czyli banki nie obrażają się na klientów, którzy w przeszłości "wykorzystali" je w ten jakże januszowy sposób tylko mają nadzieję, że może tym razem się zatrzymać go u siebie, a jak nie to za 2 lata znowu spróbują. :fjedzia:

19. Over

Over KSW
    Welterweight

Komentarze:
    5,331
    Zdobyte Lajki:
    12,686
    Punkty:
    1,190
    To "zarabianie na bankach" jest najwyższy rodzaj Januszerki jaką widziałem w ostatnim czasie. Zapraszam w takim razie do chodzenia na darmowe obiadki do miejskich ośrodków pomocy. Za darmo przecież to czemu by nie skorzystać?
    I dlatego też uważam to za absurdalne. Masa osób się w to wciągnie i wkopią się niepotrzebnie na minę przez chęć bycia sprytnym. Banki robią to jedynie z dwóch powodów. Pierwszy, żeby poprawiać statystyki w ilości otworzonych kont. To ma być sygnał dla akcjonariuszy i publiki, że sytuacja się poprawia, więc akcję mają iść w górę. To sztuczne pompowanie bańki, która w końcu pęka, bo nie ma w niczym pokrycia. Poczytaj jak było z Wells Fargo i ile osób na tym ucierpiało. Podobnie było przy poprzednim kryzysie finansowym. Takie żebractwo jednej osoby nie wywoła kryzysu. 100 czy 1000 też nie, ale jeżeli zaczną robić tak masowo ludzie to myślisz, że obejdzie się to bez ryzyka?
    A drugi powód dla którego banki zachęcają do takich działań wynika z tego, że robią to bo liczą, że większość osób u nich zostanie i w długiej perspektywie wyjdą na tym na plus. Jednak popularne staję się wycofywanie po jednym dniu jak to sam powiedziałeś. Popatrz na to z szerszej perspektywy i jakie konsekwencje może nieść ze sobą gdy masa osób zacznie żerować na instytucjach finansowych.
    No i co ma do tego ten fakt? Zarabiają tyle, bo są ekspertami w swoich dziedzinach z ponadprzeciętną wiedzą i każdy ich ruch może nieść ze sobą miliony/miliardy zysku albo straty, co przekłada się na sytuacje ekonomiczną w państwie, albo i globalnie. Świetnym przykładem jest Lehman Brothers. Wynagrodzenie jest adekwatne do pozycji, więc nie wiem co ten argument ma niby znaczyć?

To jest żerowanie na instytucjach bez których gospodarka by nie istniała. Dziwi mnie, że @HubiSSJ3 to zalajkowałeś. Dobry ekonomista z Ciebie.

respect likes this.
  20. Twarzowiec

Twarzowiec Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,502
    Zdobyte Lajki:
    4,097
    Punkty:
    1,790
    Analizowałeś konretnie jak przeprowadzanie takich promocji przekłada się na wyniki finansowe banków czy po prostu tak Ci się wydaje?

Optymalizacja podatkowa też jest jest Twoim zdaniem przykładaem Januszerki? W końcu uszczupla budżet Państwa.

Last edited: Jun 10, 2020

Share This Page