1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

PRIDE FC - moje refleksje

Discussion in 'Forum MMA' started by The real deal, Aug 14, 2011.

 1. The real deal

  The real deal Shark Fights
  Welterweight

  Dołączył:
  Feb 13, 2011
  Komentarze:
  1,206
  Zdobyte Lajki:
  149
  Punkty:
  2,790
  Miasto:
  Kraków / Dublin
  [​IMG]  Chyba w dobrym dziale zakładam temat , gdyż nigdzie indziej mi nie pasował:-) .
  Otóż w końcu ściągnąłem i obejrzałem za jednym ciągiem ( przywilej wakacji :-) ) prawie wszystkie gale PRIDE ( 1-8 nie oglądałem i gal Bushido ) i chce się z wami podzielić moimi przemyśleniami co do tego "kawałka" historii mma . Dodam że wcześniej nigdy nie obejrzałem jednej całej gali , były to tylko pojedyncze walki które mnie interesowały.

  Dla mnie osobiście to co zrobili właściciele PRIDE FC jest fenomen na skalę światową ! Nie wiem jak było w Japonii , ale wydaję mi się ( jestem prawie przekonany w 100 % ) że gale PRIDE były dla Japończyków czymś w rodzaju święta - wielkim wydarzeniem !

  - Co mnie tak urzekło ??

  Przede wszystkim oprawa audio - wizualna ( doskonałą robota grafików ) , rozpoczynanie gali - mamy tu do czynienia z nawiązaniem do tradycji japońskiej , ale także znowu ze znakomicie wykonanymi efektami "specjalnymi" ( kto oglądał ten wiem o co mi chodzi - np. w ringu wielka kula na której pojawia się jakiś typek coś tam gada gada paląc cygaro i na końcu tym cygarem "przebija ten balon" , albo zakryty ring na którym też widnieją jakieś animację - animacja miecza przecina tę kurtynę osłaniającą ring, a nam ukazują się zawodnicy ) . Prezentacja zawodników wychodzących do ringu - mistrzostwo ! Co ważne weźmy pod uwagę jakie to były lata 2000 -2007 , a wszystkie efekty przerastają o głowę dzisiejsze chociażby UFC - które od lat ma ten sam sposób prezentacji zawodników , a przy ich wychodzeniu nie ma żadnych dymów i innych tego typu rzeczy . Jedynie KSW idzie w ślady PRIDE i stara się nie tylko ułożyć dobrą kartę walk , ale właśnie "ogarnąć " oprawę audio -wizualną .

  Chcę także pochwalić amerykańskich komentatorów początkowych gal którymi byli Bas Rutten i Steven Quadros za znakomity komentarz i dodatek do Pridowskiego show w postaci gagów i żartów które mnie osobiście rozbrajały ( przykład - Bas i Steven kupują coś w sklepie a na kasie stoi Rampage Jackson z łańcuchem :-) i mówi powiedzmy należy się 10 dolarów , a Steven na to że przecież pisze tu 5 dolców , Rutten mówi "daj mu to szybko" ,Rampage wyrywa mu hajs z ręki , komentatorzy odchodzą od kasy , a później Bas Rutten mówi do Steva - " Czy to przypadkiem nie był Rampage Jackson ... ":-) )

  Mimo iż UFC o ile sobie przypominam było pierwsze od PRIDE to z czystym sercem to PRIDE FC mogę uznać za początek istnienia sportu zwanego MMA !

  Nie pamiętam która to byłą gala , ale odbywała się na olbrzymim stadionie i znów - fajerwerki, jeden z ludzi PRIDE zlatujący na stadion na spadochronie i inne atrakcję , ale także coś co zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie - ojciec rodziny Gracie ( tej co występowała na PRIDE ) , o ile się nie mylę to założyciel BJJ mający 90 lat odpalający jak na olimpiadzie pochodnią wielki "grill":-) , a później ogłaszający uroczyste przemówienie na ringu .
  Rzecz która mnie jeszcze pozytywnie zszokowała to relacja kibic - zawodnik . To było coś pięknego ! Podczas walki - " olbrzymie podniecenie " kibiców którzy gdy następowało nawet "głupiego przetoczenia" , nagradzali zawodników brawami i krzykami . Gdy już zawodnicy schodzili do szatni po walce ... Jezus jak ci Japończycy się "rzucali" aby przybić piątkę zawodnikom , a sami fighterzy z przyjemnością i uśmiechem na twarzy to robili . Wielu sportowców ( chociażby Wand ) występujących w PRIDE podkreślali to że walczą przede wszystkim dla japońskich kibiców ... Ośmielę się nawet stwierdzić że dla Japończyków takie postacie jak Wand, Fedor , CroCop byli
  ich bohaterami - w pełnym znaczeniu tego słowa !
  Co do relacji zawodnik-zawodnik też byłem zdumiony ponieważ nawet jak przed walką było dużo "złej krwi" ( bardzo rzadko to się zdarzało )
  to po walce zawodnicy sobie gratulowali , całowali się w policzek , przytulali , podnosili rękę przegranego itp .
  Podsumowując : PRIDE FC dla mnie osobiście jest to "ziarenko" z którego wykiełkowała dyscyplina sportu zwana MMA . Przede wszystkim było to znakomite show do którego można powiedzieć tylko dodatkiem były występy samych zawodników . Nie boję się napisać że PFC to część historii Japonii ( o której powinno się uczyć w szkolę :-)) i jak już wcześniej pisałem swego rodzaju japońskie święto ( gale przecież odbywały się średnio co 2 miesiące ! ) , ale także było to wydarzenie na skalę całego globu ziemskiego ! Obecnie UFC brakuje kilku lat świetlnych do zrobienia chociażby podobnie ekscytującej gali co PRIDE, owszem UFC serwuję nam starcia najlepszych zawodników na świecie , ale NIC POZATYM :-) ! Nie wyobrażam sobie jak "głębokie kieszenie" mieli właściciele PFC aby stworzyć takie dzieło i na zakończenie chce im serdecznie podziękować że zostawili po sobie coś niewyobrażalnie pięknego - ponad 34 galę (włącznie z Bushido) będące esencją MMA w czystej postaci!

  PS1: Wiem że napisałem to co oczywiste , ale musiałem "złożyć" swego rodzaju hołd dla organizacji w której się "zakochałem" :-)
  PS2 : A tutaj walka pomiędzy Donem Fryem a Yoshihiro Takayama w którą podczas oglądania nie mogłem uwierzyć ( myślałem że jest to udawane ) , ale po obejrzeniu twarzy Japończyka po walce uwierzyłem ...
   
 2. sethcab

  sethcab Shark Fights
  Lightweight

  Dołączył:
  Aug 25, 2010
  Komentarze:
  1,192
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  2,790
  No co tu by dużo pisać.. wszystko co napisałeś to prawda, PRIDE foreva.
   
 3. Ramp4ge

  Ramp4ge Shark Fights
  Heavyweight

  Dołączył:
  Nov 23, 2010
  Komentarze:
  1,383
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  2,790
  Ja obejrzałem ok . 10 gal PRIDE ( w tym 1 Bushido ) i faktycznie ta walka Frye z Takayamą była FENOMENALNA ! :)
   
 4. Anonymous

  Anonymous NoLife FC

  Dołączył:
  Jan 17, 2011
  Komentarze:
  37,703
  Zdobyte Lajki:
  34,065
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  No to macie:
   
 5. Sajd

  Sajd Ground Game

  Dołączył:
  Mar 30, 2010
  Komentarze:
  2,653
  Zdobyte Lajki:
  270
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Szczecin
  Jep  Jep  Jep
   
 6. uffffff

  uffffff BAMMA
  Middleweight

  Dołączył:
  Aug 14, 2009
  Komentarze:
  950
  Zdobyte Lajki:
  72
  Punkty:
  2,790
  Cały Pride.FC jest mega ten klimat Ci zawodnicy, ta oprawa od zawsze Pride FC.
   
 7. kiler113

  kiler113 Maximum FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 6, 2010
  Komentarze:
  1,462
  Zdobyte Lajki:
  15
  Punkty:
  2,790
  ale mnie nakreciles, zaciagam sobie gale, 74GB :D
   
 8. Deadpool

  Deadpool Brutaal
  Featherweight

  Dołączył:
  Jul 19, 2011
  Komentarze:
  482
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  1,790
  czy ktoś z was wie gdzie mogę znaleźć gale pride, ale nie z pirata i chomika?  @down  dzięki :-)
   
 9. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  9,090
  Zdobyte Lajki:
  15,846
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  W tym temacie było parę linków:  http://cohones.mmarocks.pl/topic/najlepsza-gala-pride
   
 10. The real deal

  The real deal Shark Fights
  Welterweight

  Dołączył:
  Feb 13, 2011
  Komentarze:
  1,206
  Zdobyte Lajki:
  149
  Punkty:
  2,790
  Miasto:
  Kraków / Dublin
  KILER ja specjalnie dla PRIDE musiałem " znaleźć " 74 GB na kompie, ale teraz tego nie żałuje ani troszku :-) Jeśli ściągasz z torrenta to najlepiej zostaw sobie przez kilka nocy kompa włączonego - bo najlepszy transfer ( mi się ściągało z jakiś ponad tydzień , bo nie zostawiałem na noc , ale w końcu jak się ściągnęło to było coś ... :-))
   
 11. Flampard

  Flampard Oplot Challenge
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 30, 2011
  Komentarze:
  135
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Też mam podobne odczucia ;)
   
 12. norolim

  norolim Brutaal
  Lightweight

  Dołączył:
  Apr 28, 2010
  Komentarze:
  501
  Zdobyte Lajki:
  18
  Punkty:
  2,790
  Boję się trochę pisać w tym temacie, bo zaraz będą nas wszyscy po całym forum wyzywać od fanatyków PRIDE i hejterów UFC, ale kij z tym. PRIDE FC było niepowtarzalne i pewnie długo nie powstanie nic podobnego. Pisząc "długo", mam na myśli dekady.
   
 13. dinn

  dinn Shark Fights
  Welterweight

  Dołączył:
  May 16, 2010
  Komentarze:
  1,229
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  2,790
  Atmosfera PRIDE była niepowtarzalna. Ale tyle na ten temat.  Zaraz się zjawią PsychoPoplecznicy nieomylnego White'a i powiedzą, że to niebyły prawdziwe walki tylko zabawa dla chłopców. A prawdziwe walki narodziły się w ZuffFC, która powinna była opatentować MMA.
   
 14. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,275
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  74gb, ja mam łącznie 1tera, a są tacy co po pare mają już ;) Ściągnięcie to dobry pomysł, ale to trzebaby mieć wakacje, od znajomych, od rodziny i dziewczyny, żeby to sobie poprzypominać. Bo klimat faktycznie tamte gale miały zdecydowanie inny, tam każda walka była czymś wielkim. W UFC też są walki, na które czeka się miesiącami, ale zupełnie inny rodzaj ciśnienia, nawet ciężko opisać tą różnicę na szybko...  Pride, a UFC zupełnie inne bajki, nie dziwię sie tylko tym, którym KSW kojarzyć się może z Pridem, no ale to nic nowego, choć poziomowi KSW do Pride bardzo daleko, ale jednak klimatem posmarowali swe gale.  Powiem tak, Pride to było święto, UFC to jest wojna, co kto lubi, tak czy siak najważniejsze było co się działo ostatecznie w ringu/klatce.
   
 15. _Logan_

  _Logan_ Guest

  Pamiętne to były czasy, gdy Saitama była stolicą światowego MMA. I któż by wtedy przypuszczał co dziś będzie się działo w Japońskim MMA...
   
 16. dinn

  dinn Shark Fights
  Welterweight

  Dołączył:
  May 16, 2010
  Komentarze:
  1,229
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  2,790
  Pride to było święto, i pewnie na ringu świętowali....:-)
   
 17. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,275
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Nie, w ringu się bili, przykro mi, że moje odczucie jakie pamiętam oglądając te gale na żywo tak odbierałem jako święto tych ludzi wszystkich, którzy się w hali znajdowali :) No, ale w końcu można mieć swoje zdanie... :) Mówiłem, że ciężko to określić, najłatwiej skrytykowac ocenę, a samemu nie opisać tego co różni UFC od Pride , bo chyba nie twierdzisz, że to podobne gale...
   
 18. herrflick

  herrflick Bellator
  Lightweight

  Dołączył:
  Feb 20, 2010
  Komentarze:
  4,219
  Zdobyte Lajki:
  2,997
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Słoneczny Północny Zachód
  Jakies sentymentalne sie to forum ostatnio zrobilo :) Najpierw wspominki z lat 90-tych,teraz Pride...  Muzyka oraz glos tej kobiety = ciarki .  Gdyby ktos mial linki do gal na Filesonic to niech podrzuci-kupie butle i zrobie sobie wieczor wspominkowy :)
   
 19. uffffff

  uffffff BAMMA
  Middleweight

  Dołączył:
  Aug 14, 2009
  Komentarze:
  950
  Zdobyte Lajki:
  72
  Punkty:
  2,790
  http://www.text-upload.com/read.php?id=110610&c=9078658  ja pierdyka nie moge patrzec na swojego avatara :-)
   
 20. dinn

  dinn Shark Fights
  Welterweight

  Dołączył:
  May 16, 2010
  Komentarze:
  1,229
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  2,790
  Masakra.... bez komentarza:-)
   

Share This Page