Praca licencjacka o MMA

Majsiol

Oplot Challenge
Lightweight
Witam, od jakiegoś pół roku temat mojej pracy licencjackiej to "obraz mma w Polsce". Temat o dziwo bardzo spodobał się mojej promotorce. Stwierdziła ona,że nie powinno być większych problemów z jego realizacją.Po czasie stwierdziłem jednak,że to może nie być takie proste.W przyszłym tygodniu mam podać ostateczny temat.Przyznam szczerze,że przez brak czasu jak i przez własne lenistwo nie próbowałem zbytnio rozglądać się za literaturą w tej dziedzinie. Wiem,że są na forum osoby,które śledzą scenę i to jak jest odbierana bardziej wnikliwie niż ja. Z tąd pytanie czy temat jest w ogóle możliwy do zrealizowania przy obecnie dostępnych materiałach?Jeśli tak to gdzie mniej więcej je znaleźć? Czy są potrzebne jakieś modifikacje co do planu pracy? Czy przy obecnej ilości materiałów nie trzeba skubić się na całym świecie,a nie tylko na Polsce? Jeśli chodzi o język to nie ma z tym problemu i materieły anglojęzyczne nie są przeszkodą.Oto wstępnie zakceptowny plan mojej pracy:1. Czym jest mma1.1 Rodowód mma1.2 Rozwój mma na świecie1.3 Rozwój mma w Polsce2. Wpływ Mariusza Pudzianowskiego na obraz mma W Polsce (myślałem nad zamianą na wpływ organizacji KSW)2.1 Zaintersowanie mediów przed pojawieniem się Mariusza2.2 Zaintersowanie mediów po pojawieniu się Mariusza3. Współczesny obraz MMA w mediach3.1 na poziome krajowym3.2 na poziome lokalnymSuper by było gdyby ten temat nie przpadł bez odpowiedź. Będę wdzięczny za wszelakie uwagie nawet za mówienie wprost,że to jest niemożliwe do zrealizowania. Pozdrawiam. :)
 
Pier** materiały, powyłapuj tytuły ksiązek pisanych rpzez zawodników, trenerów itp, linki i walnij do bibliografii. Egzaminator i promotor w dupie ma to, czy to czytałes czy nie. Do pracy o MMA wystarczy internet i własna wiedza - wiem, bo pisałem taką.2. Wpływ Mariusza Pudzianowskiego na obraz mma W Polsce (myślałem nad zamianą na wpływ organizacji KSW)możesz połączyć obie nazwy. O samym Mariuszu dużo nie będzie,jak dowalisz do tego wpływ KSW to może wyjśc całkiem sporo
 
Myślę, że ciekawie by było (choć to na pracę magisterską raczej niż licencjacką) zestawić obraz kreowany przez media branżowe i niebranżowe. Wtedy piszesz pracę bezpośrednio na zebranym materiale, więc nie musisz się martwić o bibliografię, ponieważ sam zbierasz materiał i go analizujesz.

Jest to tamat jak najbardziej do zrealizowania, natomiast nie ma o tym ani jednej publikacji naukowej (z tego, co wiem). Musiałbyś oprzeć pracę w całości na materiale źródłowym.
 
Największym źródłem o MMA jest internet niestety, ciężko będzie znalźć coś ciekawego poza nim (choć nie twierdzę, że jest to niemożliwe).Temat jest bardzo ciekawy, bo tak jak przez wiele lat MMA się rozwijało dość wolno, tak w ostatnich latach mocno uderzyło w przód w Polsce jak i na świecie, o czym warto się rozwinąć bardziej. Tak dla smaczku możesz wspomnieć o kobiecym MMA, że w tej chwili i ono jest coraz popularniejsze i coraz bardziej akceptowane.
 
Więcej pisanych materiałów będzie pewnie o mediach, a chcąc nie chcąc będizesz pewnie musiał i o nich coś napisać, więc może to być dobry "zapychacz" bibliografii
 
J. Snowden, Total MMA: Inside Ultimate Fighting, ECW Press, Toronto 2008

J. Snowden, K. Shields, The MMA Encyclopedia, ECW Press, Toronto 2010

Bj.Penn, Why I fight-the belt is just an accessory, It Books, 2011 :)
 
J. Snowden, Total MMA: Inside Ultimate Fighting, ECW Press, Toronto 2008

J. Snowden, K. Shields, The MMA Encyclopedia, ECW Press, Toronto 2010

Bj.Penn, Why I fight-the belt is just an accessory, It Books, 2011 :)
Dziękuję. :) Czy mógłbym liczyć na jakiś kontakt do ciebie(np. mail)?
 
Jak będę mieć później chwilę to coś skrobnę, muszę odszukać tą moją pracę w dawno zapomnianych zakamarkach mojego kompa;) Trochę tej bibliografii tam miałem, także na pewno coś się znajdzie.
Dziękuję bardzo. :)
 
1. Delp C., Muay Thai. Advanced Thai Kickboxing Techniques, Frog Books, Berkley 2004.

2. Gracie R.,Gracie R., Brazilian Jiu-Jitsu: Theory & Technique, Montpelier 2001.

3. Green T.A., Martial Arts of the World: An Encyclopedia of History and Innovation tom 2, Pod red. Svinth J.R., Santa Barbara 2010.

4. Kruszewski A., Zapasy styl wolny: podstawy techniki, Wydawnictwo AWF, Warszawa 2008.

5. Lipoński W., Humanistyczna encyklopedia sportu, Sport i turystyka, Warszawa 1987.

6. McCarthy Big J.,Hunt L., let's Get in On!: The Making of MMa and It's Ultimate Referee, Medalion press, New York 2011.

7. Paiva A.,Słowek S., Jiu jitsu brazylijskie, Poznań 2010.

8. Raczkowski K., Sztuka walki i samoobrony w aspekcie historycznym, prawnym, psychologicznym, Difin, Warszawa 2008.

9. Snowden J., Total MMA: Inside Ultimate Fighting, ECW Press, Toronto 2008.

10. Snowden J., The MMA Encyclopedia, Toronto 2010.

11. Whiting J., A New Generation of Warriors: The History of Mixed Martial Arts, Mankato 2009.

Tu kolego masz listę lektur, jednakże do bibliografii nie wliczamy tylko literatury jako takiej, ale zaliczamy do niej również liczne źródła internetowe, np.:

1. http://www.agencjapressing.pl

2. http://www.booking.com

3. http://www.bushido24.pl

4. http://www.cagepotato.com

5. http://www.expresskaszubski.pl

6. http://www.fight24.pl

7. http://www.grapplearts.com

8. http://www.hotelibz.com

9. http://www.mmarocks.pl

10. http://www.mmareferee.com

11. http://www.mmaspectrum.blogspot.com

12. http://www.mmatown.pl

13. http://www.pl.wikipedia.org

14.http://www.sherdog.com

15. http://sports.yahoo.com

16. http://trendz.pl

17. http://www.zerooneusa.com

Generalnie i tak wszyscy mają to w dupie i nikt nigdy nie sprawdzi, czy rzeczywiście z tych źródeł korzystałeś, połamania pióra:crazy:
 
Back
Top