Powrót organizacji IVC

Marcin Jabłoński

Bellator
Bantamweight
Cohones
MMARocks
Znalazłem u konkurencji takiego newsa:

Organizacja IVC czyli International Vale Tudo Championship powraca. Pod szyldem tej organizacji swoje kariery zaczynali legendarni zawodnicy jak: Kevin Randleman, Wanderlei Silva, Mark Kerr czy Chuck Liddell. Szef IVC, Sergio Batarelli zapowiada jednak kolejne gale, ale już nie pod tak 'prymitywnymi' zasadami, jak to miało miejsce w ostatnich latach ubiegłego stulecia.
Organizacja zakończyła swoją oficjalną działalność w Brazylii w 1999 roku.Potem odbyło się jeszcze kilka eventów w innych krajach min. w Jugosławii, Portugalii czy Wenezueli. Teraz Batarell w wywiadzie dla brazylijskiej telewizji zdradza, że udało mu się pozyskać sponsorów, którzy byli niezbędni do ponownego uruchomienia organizacji. Jednocześnie zapowiada ograniczenie reguł oraz zmianę nazwy. Teraz będzie to IVC MMA, a walki będą miały rundy, limit czasowy, a sami zawodnicy będą nosili rękawice. Pierwsza gala po przerwie ma się odbyć w połowie 2012 roku.

Jako ciekawostkę dotyczącą szefa IVC warto odnotować, że to on stał za zorganizowaniem pierwszej gali UFC w Brazylii, co tłumaczy chociażby walkę jego pupila, Wanderleia Silvy z Vitorem Belfortem. Jednocześnie zaznacza, że to ludzie związani z UFC pomogli mu pozyskać sponsorów i również dzięki nim udało się reaktywować organizację.

Tak więc fani klasycznych pojedynków vale tudo powinni się przygotować,bo Batarelli nie powinien rezygnować z kopnięć w parterze. Fani stompów i kolan w tej płaszczyźnie, ale również i kopnięć piłkarskich powinni być zaspokojeni przez jednego z kreatorów rynku MMA w Brazylii.



fightsport.pl
 
łoł mega news oglądałem sporo pojedynków tej organizacji:)



To co tam się dział było fenomenalne ciekawe czy walki będą odbywać się tak jak kiedyś w ringu czy klatkach:)
 
Jakieś 1,5-2 lata temu był news o niemalże identycznej treści - że IVC się reaktywuje, że są sponsorzy, że będą zasady bardzo zbliżone do dziesiejszego MMA oraz już za kilka miesięcy planowana jest pierwsza gala.
Mam nadzieję, że tym razem coś z tego faktycznie wyjdzie.
 
Back
Top