1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

Discussion in 'Bike Or Die' started by Anonymous, Nov 26, 2014.

1. carolus89

carolus89 Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    309
    Zdobyte Lajki:
    244
    Punkty:
    1,790
    Pierwszy raz słyszę o tej marce. Ktoś coś więcej? Wygląda mi jak klon Krossa/Unibike'a

2. BrawlDude

BrawlDude Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    2
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    Koleżanka mi poleciła. Szczerze mówiąc ona sobie chwali, ale inny trekkingowy 2.0 chyba. A syn ma stary rower, więc właściwie na nowy sezon będzie w sam raz. Tylko tak jak pisałem jestem zielony i miło byłoby znać opinię osób, które mają większą wiedzę.

3. Scurvol

Scurvol KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,155
    Zdobyte Lajki:
    11,616
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Punta del Este
    Paczuszka dzisiaj przyszla, poskladalem w sekund 5 i nastal czas na "night test run". Ogolnie, praktycznie wszystko, oprocz widelca i ramy bedzie wymieniane ale karnac sie musialem na takim jaki jest. Urzekla mnie jak skurwysyn ta oldschoolowa rama. Nowa odmalowana i ten fantastyczny kolorek. Odkad pamietam mialem dusze hipstera a wiec sprzecik mi przypasil. Nikt inny nie bedzie mial takiego wehikulu, pelen kurwa jego mac custom! Jako, ze odechcialo mi sie trolowanie Was zdjeciami z tego samego miejsca to dzisiaj postawilem pojechac w druga strone. Wszystkie foty z Gdynii.:
    Skwer Kosciuszki-Pomnik Polski Morskiej
    Zdjęcie0102.jpg
    Zdjęcie0103.jpg
    Nabrzeze Francuzkie
    Zdjęcie0106.jpg
    Zdjęcie0105.jpg
    Pit-stop przed ostatnim podjazdem Stadion Narodowy Rugby
    Zdjęcie0107.jpg
    Zdjęcie0108.jpg
    Zdjęcie0109.jpg
    Tak, wiem zdjecia mega chujowe, sprzetu do robienia ni ma i chuj.(nie bedzie) Dawno temu postanowilem nie miec nigdy smartfona i jako, ze uparty jestem jak osiol to tego sie trzymam! Od wielu lat jestem dumnym posiadaczem Nokii C2-05, taki ze mnie cebulion.

Pierwsze wrazenia na nowym wehikule: Jak wsiadlem to od razu mialem wrazenie, ze pierwszy zakret i kurwa leze, jednak to spory przeskok z opony 26X1.95 na 700X38 (tzn chyba, sprzet w garazu nie mam jak teraz sprawdzic) ale po paru dziesieciu minutach okazalo sie, ze to tylko zludzenie. Ogolnie nastawialem sie na duzo lzejsza jazde niz na szerszej oponie ale jakos nie bardzo to odczulem tzn z gorki zapierdalaloby sie duzo szybciej, byly tego zaczatki, jednak postanowilem, narazie, poki nie otrzaskam sie ze sprzetem nie sprawdzac. Pod gorke tez smignelo mi sie szybciej ale weszlo w nozke niemilosiernie( i bardzo kurwa jego mac dobrze! :devil smile:). Blat z 48 zabkami to jednak kolosolna roznica niz ten z 44, przy tej samej kasecie. Wiem teraz, ze nie ma sensu zmieniac na taki w moim MTB-gracie. Ogolnie to slaba trase obralem jak na taka oponke, podjazdy pod krawezniki, ktore i tak wybieralem te jak najnizsze nie naleza do przyjemnosci i ma sie wrazenie, ze zaraz sie obrecz zdeformuje. Ogolnie to docelowo bedzie opona 1.6 i wymianka na wezsze zaleznie od obranej trasy. Suma sumarum zadowolony jestem z zakupu (allegro) Rama przypasowala fantastycznie a to najwazniejsze.
    No i tradycyjnie jakis track z trasy. Ten mi dzisiaj siadl cudownie
    2:02 ENDORPHINS BOOOST!!!

4. carolus89

carolus89 Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    309
    Zdobyte Lajki:
    244
    Punkty:
    1,790
    Zabawka na zimę kupiona. Trzeba zrobić nogę

Scurvol, andrzej_t. and panpan like this.
  5. andrzej_t.

andrzej_t. UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,784
    Zdobyte Lajki:
    27,116
    Punkty:
    790
    Było jeszcze pokazać jak to działa a nie garnek

klossowski likes this.
  6. carolus89

carolus89 Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    309
    Zdobyte Lajki:
    244
    Punkty:
    1,790
    To unboxing. Test w następnym odcinku :kawulzbani:

7. andrzej_t.

andrzej_t. UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,784
    Zdobyte Lajki:
    27,116
    Punkty:
    790
    Podzieliłeś na odcinki bo liczysz na wincyj lajków i donejtów ? Trza to było na 10 minut rozciągnąć :awesome:

8. Scurvol

Scurvol KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,155
    Zdobyte Lajki:
    11,616
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Punta del Este
    trenazer srenazer!11! jezdzic caly rok! :wink: sniegu prawie nie ma (przynajmniej tu nad morzem)

trebla likes this.
  9. trebla

trebla Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    490
    Zdobyte Lajki:
    525
    Punkty:
    1,790
    Po śniegu na góralu sama radość.

10. Scurvol

Scurvol KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,155
    Zdobyte Lajki:
    11,616
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Punta del Este
    bylem pare razy, z tym, ze ja jezdze po twardej nawierzchni, przewaznie kostka tudziez asfalt troche szutrow i czesto pod warstwa sniegu kryje sie lod. Pare gleb zaliczylem i to nawet na prostych, poza tym nie mozna dobrze depnac takze jak jest lezacy snieg odpuszczam nie ma sensu sie szarpac. Cale szczescie, ze przez ostatnie 3 lata w 3M lezacego sniegu to bylo moze lacznie ze 3 tygodnie.

11. Masta

Masta Vale Tudo
    Open
    Czerwona kartka Żółta Kartka

Komentarze:
    23,954
    Zdobyte Lajki:
    43,119
    Punkty:
    3,190
    ja to tak bym nie mógł w miejscu jeździć, jak jakiś chomik w kołowrotku:lol:

andrzej_t. and Scurvol like this.
  12. trebla

trebla Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    490
    Zdobyte Lajki:
    525
    Punkty:
    1,790
    Ja w zimę tylko po lesie.

Scurvol likes this.
  13. Scurvol

Scurvol KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,155
    Zdobyte Lajki:
    11,616
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Punta del Este
    teraz sa takie programy pod trenazery typu Zwift, ze masz przed soba monitor i jezdzisz on line z innymi. Sa opcje, ze i z tzw "prosami" mozesz ale ogolnie jest rywalizacja co pewnie ulatwia krecenie bo masz racje cisniecie w miejscu to masakra, psycha siada normalnie :lol:. Mialem kiedys stacjonarny rowerek to wytrzymywalem gora 30 minut i to nie, ze kondycja czy noga siadala ale wlasnie glowa :lol:

no po lesie to zupelnie co innego, ja na tym swoim rumaku w bezdroza sie nie bawie. Raz, ze to nie sprzet na tego typu jazde a dwa, ze co innego w rowerze mnie kreci :beer:

carolus89 likes this.
  14. carolus89

carolus89 Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    309
    Zdobyte Lajki:
    244
    Punkty:
    1,790
    To nie wywiad z Mirkiem, że komukolwiek by się chciało to oglądać przez dłużej niż 10 minut :pociesznymirek: Poza tym, najpierw jest trailer, a później walka. Jakieś jeszcze pytania? :kawulpokapoka:

Chciałbym popracować na watach przez zimę. Pomiaru żadnego w rowerze nie mam (co jest w sumie droższe niż sam trenażer), także liczę na inne benefity niż sama przyjemność z jazdy. Przyjemność to będzie na wiosnę jak mi średnia podskoczy :conorsalute:

Scurvol likes this.
  15. trebla

trebla Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    490
    Zdobyte Lajki:
    525
    Punkty:
    1,790
  16. panpan

panpan KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    5,923
    Zdobyte Lajki:
    13,689
    Punkty:
    2,790
  17. trebla

trebla Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    490
    Zdobyte Lajki:
    525
    Punkty:
    1,790
    IMAG0011.jpg
    Pogoda dopisała, nie padało.

Scurvol and andrzej_t. like this.
  18. Scurvol

Scurvol KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,155
    Zdobyte Lajki:
    11,616
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Punta del Este
    Przed swietami zrobilem sobie prezent i w koncu skompletowalem wszystkie czesci, ktore mialem do wymiany w wehikule ponizej. Zmienione zostalo, praktycznie wszystko oprocz ramy, widelca i hamulcow (klocki zmienione) no moze jeszcze stery zostaly bo byly nowe i nie mam praski do nabijania ich na rame. (mlotkiem nie chcialem probowac bo gdzie ja, pozniej, w razie Niemca druga taka rame dostane :wink:).
    Mam zrobione jakies, no moze 500 km. Pierwsze wrazenia z jazdy to jak wsiadlem to sztywno i jakos tak dziwnie niewygodnie, inna pozycja duzo bardziej pochylona (ustawilem mostek jak najbardziej w dol) ale niedogodnosci byly tylko chwilowe, bardzo szybko przyzwyczailem sie do innej specyfiki roweru i porzucilem pomysl o podniesieniu nieco kierownicy. Przede wszystkim jezdze teraz na innych kolach 28 cali i wstawilem opone 1.6 a wiec tak: rower troszke wolniej sie rozpedza od tego na 26-kach ale jak nabierze sie predkosci to duzo latwiej ja utrzymac tzn wkladajac w to duzo mniej sily, jest mniej zwrotny na zakretach, musze nauczyc sie skrecac bardziej balansem ciala niz kreceniem fajera za to duzo szybszy na zjazdach jak i podjazdach. Ogolnie operuje sie wiekszymi predkosciami. Na przelozeniu 48-11 naprawde da rade przycisnac:devil smile: Mial to byc moj tzw rower nr 2 ale juz teraz wiem, ze bedzie absolutnym faworytem, w koncu nowy bodziec dla nogi, w ktora wchodzi niemilosiernie. W miejscach gdzie mialem problemy z wjazdem na poprzednim rowerze (grat MTB) na blacie 44 na tym diable wjezdzam dwa razy szybciej i to na 4 zebach wiecej z przodu. Oczywiscie pewnie, ze trzeba sie "nieco" przylozyc ale miodnosc z jazdy bardzo nakreca wiekszy wysilek.
    W tym miejscu chcialbym podziekowac You Tube'owi bo dzieki niemu sam bylem w stanie przebudowac caly rower. Pamietam jak pare lat temu mialem problemy z wymiana detki a dzisiaj jestem w stanie zrobic, praktycznie wszystko co zwiazane z serwisem roweru. No moze nie zaplote kola jak i bedzie problem z serwisowaniem amortyzatora bo po prostu nie robilem tych rzeczy nigdy a wyznaje zasade, ze teoria musi byc poparta praktyka czyli jak czegos nie zrobilem przynajmniej raz i dzialalo to nie uwazam, ze to potrafie.

Ostatnio, jako, ze powietrze czyste nawet wieczorami i w nocy to zaczalem jezdzic bardzo pozno, fajnie pusto, swiatelka, muza, czego chciec wiecej (prawdziwy outrun'owy klimacik:heart:)
    Zdjęcie0124.jpg
    i tradycyjnie szlagier z trasy musi byc!1!!! :lol:

trebla and andrzej_t. like this.
  19. Scurvol

Scurvol KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,155
    Zdobyte Lajki:
    11,616
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Punta del Este
    SPANIALA JAZDA!1!! SPANIALE ZDJECIE!11! SPANIALE WSZYSTKO!11!
    Zdjęcie0127.jpg

andrzej_t. and majkelo89 like this.
  20. majkelo89

majkelo89 Moderator Cohones

Komentarze:
    13,193
    Zdobyte Lajki:
    36,182
    Punkty:
    3,190
    Jak to się mówi debesta.

Scurvol likes this.