Pompki

Dijaz

WSOF
Light Heavyweight
Hej,

Jaki rodzaj pompek będzie najskuteczniejszy w budowaniu środkowych i górych partii kaltki? Próbowałem popmek wąskich z łokciami przy tułowiu na środek klatki i klasyczne z nogami na podwższeniu na górną część. Znacie coś lepszego?
Generalnie, jestem płaski jak Aśka przed operacją, ale daję radę zrobic np 20 wąskich pompek bez regularnych treningów.
 
Tzw diamentowe pompki na uwidocznienie srodkowych partii tych przy mostku.
Na gorne partie to raczej wyciskanie na skosnej bo czy szerokie czy waskie to nie ma znaczenia na gorna partie klatki = powoli bedzie rosla cala.
Rozpietki by ci sie przydaly do tego bo jak chcesz duza szeroka klatke to musisz ja rozciagac koniecznie.
Ogolnie to na zwiekszenie objetosci klatki silka da ci duze lepsze efekty w tym samym czasie.
Od biegow interwalowych bardzo mi przynajmniej swego czasu klate rozsadzilo a plywanie podobno jeszcze lepsze i wcale nie trzeba bog wie ile miesa na nia wtedy nakladac :]
 
masa.jpg
 
Tzw diamentowe pompki na uwidocznienie srodkowych partii tych przy mostku.
Na gorne partie to raczej wyciskanie na skosnej bo czy szerokie czy waskie to nie ma znaczenia na gorna partie klatki = powoli bedzie rosla cala.
Rozpietki by ci sie przydaly do tego bo jak chcesz duza szeroka klatke to musisz ja rozciagac koniecznie.
Ogolnie to na zwiekszenie objetosci klatki silka da ci duze lepsze efekty w tym samym czasie.
Od biegow interwalowych bardzo mi przynajmniej swego czasu klate rozsadzilo a plywanie podobno jeszcze lepsze i wcale nie trzeba bog wie ile miesa na nia wtedy nakladac :]
Dzięki. Nie dodałem, że ćwiczyć mogę tylko w domu, więc siłka odpada.
Można powiedzieć że wyciskanie na skośnej ławce = pompkom z nogami na podwyższeniu? Tak to sobie wyobrażam.
 
Dzięki. Nie dodałem, że ćwiczyć mogę tylko w domu, więc siłka odpada.
Można powiedzieć że wyciskanie na skośnej ławce = pompkom z nogami na podwyższeniu? Tak to sobie wyobrażam.
Tak, to dodatkowo idzie obciazenie na barki
 
Fajne. Robiłem podobne, tj tygrysie czy hinduskie. Bardziej w barki wchodzą. Kuresko ciężkie.
 
Dzięki. Nie dodałem, że ćwiczyć mogę tylko w domu, więc siłka odpada.
Można powiedzieć że wyciskanie na skośnej ławce = pompkom z nogami na podwyższeniu? Tak to sobie wyobrażam.
Wyciskanie nie rowna sie pompkom. Gdy robisz pompki ciezar jaki dzwigasz zmienia sie w trakcie ruchu przy wyciskaniu jest taki sam. (chyba ze stosujesz lancuch albo gumy)
Wszystkie tego typu rzeczy znakdziesz na yt. Wyszukuj po angielsku.
Np. Home inner/upper/shoulder workout. Etc.

Podstawa klaty sa nogi wiec rob chociaz przysiady. Najlepiej dojeb drazek i FBW.
 
a którymś z dysków twardych mam całą kolekcje najtrudniejszych pompek. Rekord to było zrobienie 83 pompek, a bardzo chciałem zrobić setke. Tylko cholera zawsze jak się zaczynało wcześniejsze wstawanie to leciał taki regres, że rezygnowałem. Bym musiał znowu spróbować
 
Back
Top