Polityka

Ja myślę, że JKM musi po prostu ochłonąć, chwilowo niesie go euforia po sukcesie wyborczym i działa chaotycznie, bez planu. Dajmy mu trochę czasu, może się otrząśnie i zacznie działać z głową. Ja nie pokładam w nim większych nadziei, zbyt często się już sparzyłem na politycznych liderach.
 
Tip topami, ale do przodu:



http://www.defence24.pl/analiza_rosyjskie-koncerny-bez-dolara-ale-z-dostepem-do-amerykanskich-technologii
 
Korwin to niezły oszołom, ale gimbaza, i młodzież w wieku Hubiego (bez obrazy, tylko takie porównanie) będą patrzeć na niego i jarać się nim, bo powiedział coś fajnego albo kogoś zjechał, a tak naprawdę nieźle ma on natrzaskane pod kopułą.
 
A mi daleko do gmibazy i do młodierzy też, ale i tak na niego będę głosował.



Wole Korwina, który wypowie jakieś głupstwo, ale z konkretnym planem zmian i reform kraju, niż tych wszystkich pizdusiów, którzy ładnie mówią, ale ich plan na reformy w państwie konczy się po ogłoszeniu wyników wyborów.
 
Ale ja się absolutnie nie jaram Korwinem, pragnę zaznaczyć to 2000 raz, bo widocznie ktoś to przegapił. Jestem po prostu zwolennikiem polityki KNP, a w szczególność posła Wiplera, natomiast Korwin wkurwia swoim głupimi błędami, bo przez to czasami KNP traci. Ale liścia dla Boniego popieram, bo każdy SBek powinien takiego dostać.
 
Dlatego nie piłem bezpośrednio do Ciebie, tylko mówiłem, o osobach w Twoim wieku, gdzie Korwin jednak jest dość popularny.
 
Ja po swoim otoczeniu obserwuję, że Ci inteligentniejsi popierają rozwiązania wolnorynkowe lub są za KNP po prostu (nikt się nie jara Korwinem praktycznie), Ci trochę mniej inteligentni, bądź inteligentni ale mało świadomi politycznie popierają (niestety) TR albo byle kogo, aby nie PiS, bo kaczor taki zły morderca, nie ma serca, wojna z Ruskimi bla bla bla.
 
:-) malezyjski boeing 777 rozbił sie na Ukrainie ! podaje agencja interfax , to ten samolot ktorego szukal swiat od 8 marca 2014 roku



https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dTCulEzHQh4



niby filmik z tego wypadku
 
Wypominanie młodocianego wieku zwolenników KNP jest meczące. Oczywiście nie mowie ze nic w tym nie jest, bo faktycznie pelno dzieciakow sie jara tym że Korwin kogoś "masakruje" ale z drugiej strony mamy starą mentalność z komuny, że coś mi się należy, i ludzi pracujących w budżetówce (jak to Kukiz raz powiedział "6000 urzędowych stanowisk to 6000 nowych wyborców")
 
malezyjski boeing 777 rozbił sie na Ukrainie ! podaje agencja interfax , to ten samolot ktorego szukal swiat od 8 marca 2014 roku


Ten sam typ samolotu i ta sama linia lotnicza a nie ten sam samolot, lol to by rozyebało system.



Swoją drogą 777 bardzo udana konstrukcja, prawie dwie dekady służby prawie bez incydentów nie mówiąc o katastrofach, a tu w tym roku taki drmat.



Kto to zrobił? Wątpie że szybko poznamy prawdę, to przez najbliższe dni będzie obusieczny miecz propagandowy.
 
Zszokowała mnie ta wiadomość, jebany Putin powinien być izolowany od reszty zachodniego świata. Chcąc nie chcąc, to jest dzieło Putina i jemu podłegłych tzw. separatystów. Jak można tak łatwo sobie wytrzelić w cywilny samolot, w cywilnych ludzi. Teraz to już nie będzie konflikt tylko ukraińsko-rosyjski, wciągnęli w to reszte świata
 
Ale rozjebało ten samolot, mam nadzieję że teraz się zacznie druga Jugosławia na Wschodniej Ukrainie i rozpierdolą wpizdu tych separatystów.
 
Ale chwila Rosja popiera tych separatystów twoim zdaniem czy nie, skąd Ci ludzie mają tak dobre uposażenie bojowe, teraz nie chcą dopuścić tamtych władz do szczątków katastrofy. To jest chore!
 
Jak sobie ich teraz przypomnę, sku****li, jak po tych barykadach skakali, to bym ich na tę Ukrainę wysłał wszystkich - co do jednego! Byle punkty przed eurowyborami nabić, hołota a nie politycy: Kaczyński, Tusk, Palikot, Piechociński: każdy klub parlamentarny popierał "piękny Majdan" - czyli destabilizację Ukrainy, każdy! Romantycy za pięć groszy.
 
@Jakub, ale wspieranie tych ludzi którzy sprzeciwiali się rządowi, a zestrzelenie samolotu przez ludzi wspieranych przez ruski sprzęt (zakładam że tak było) to chyba jednak dość luźne powiązanie. btw. też nie podobało mi się to jak się lansowali wtedy na czyimś problemie ale jednak bym tego nie łączył z tym samolotem :)
 
A ja łączę. Bo to polscy politycy w znacznym stopniu przyczynili się do tego co się tam teraz dzieje. Pytałem już trzy miesiące temu i zapytam teraz: jaki mieliśmy w tym interes?
 
Pewnie żaden. :) Jednak to nie nasi politycy dali im sprzęt z którego można nawalać w samoloty. Nie chce tutaj być obrońcą naszych polityków - bo jak wyżej pisałem mam takie samo zdanie nt ich pojawiania się na majdanie jak ty. Sądzę jednak gdyby nie dozbrajanie tych separatystów przez rosje to i cały parlament mógłby zamieszkać wtedy na ukrainie a żaden samolot by nie został strącony.
 
Ale w wyniku czego Ukraina się podzieliła i 'powstali' separatyści? No przecież nie z winy Putina tylko zachodu który aktywnie wspierał i utrzymywał Majdan dobrze wiedząc że Rosja uważa Ukrainę za strefe swoich wpływów i nie dopuści do przyłączenia jej w struktury EU a puzniej NATO. To przypominało akcje z zimnej wojny i Radzieckich rakiet na Kubie. USA wtedy zaregaowały tak samo jak reaguje dzisiaj Rosja tylko nie wszyscy potrafią to przyznać. A zły Putin zawsze dobrze się sprzedaje.
 
Dokładnie. Bo co oni myśleli, że Putin się przestraszy Polski i w podskokach zacznie im całą strefę oddawać? Jeśli tak, to są idiotami większymi niż myślałem - choć osobiście w to wątpię. Sikorski doskonale sobie zdawał sprawę z tego że "robi laskę" Amerykanom, za darmo, tylko że liczył na zrobienie kariery w NATO i krzyczał co mu Merkel do uszka szeptała.


Edit: a tak swoją drogą, wszyscy wczoraj buczeli na Korwina, który powiedział Nigger w PE - mimo iż powiedział w gruncie rzeczy prawdę: młodzi ludzie są czarnuchami europy - a jego porównanie ukraińskich separatystów do żołnierzy wyklętych przeszło bez echa. Tam można było się przyczepić o formę - tu, o meritum.
 
@up: jaki koszmar, Merkel szeptajaca do ucha :) a powazniej to chyba co innego by mu szeptala... USA i NIemcy graja do roznych bramek.



@1955: http://www.defence24.pl/analiza_zestrzelenie-malezyjskiego-boeinga-sposob-na-zatrzymanie-ukrainskiej-ofensywy-w-donbasie



teraz sie media rzucily, a to byla tylko kwestia czasu, ech...



jak to powiedzial ekspert z tv: zaloga wyrzutni, niezaleznie od tego czy wiedziala ze strzela do obiektu cywilnego czy nie, jest juz zakopana, rozpuszczona, nie ma jej. nie ma juz bezposrednich winnych.



Wszedzie puszczaja nagrania "separatystow" raportujacych wojskowym rosyjskim, a w Rosji w panstwowych mediach: to ukrainska proba ataku na rosyjski airforce1, ktory niby mial przelatywac w okolicy z Putinem na pokladzie (jako dowod fizyczne podobienstwo obydu maszyn, mysle ze 10km to decydujace) a w reszcie, ze to ochotniczy powstancy umeczeni bezprawnymi atakami armii ukrainskiej.



Matrix.



EDIT: hmmm, a o tym nie wiedzialem (stare, ale wrzuce... ...bo jakos tak moze w temacie, po co placic dzierzawe, gdy mozna stac sie wlascicielem)



http://www.wprost.pl/ar/417973/Chiny-beda-dzierzawic-ukrainskie-pola-W-sumie-3-miliony-hektarow-ziemi/
 
Obok ogromnej tragedii ludzi, którzy z tym konfliktem nie mieli nic wspólnego, jutro zacznie się taniec propagandowy. Jestem ciekaw jak Wołodia będzie to rozgrywał, to może być nawet celowa prowokacja, która usprawiedliwi początek nowego etapu tej rozgrywki, coś jak zabójstwo Arcyksięcia Ferdynanda.
 
Oczywiście, że USA i Niemcy grają do innych bramek - dlatego to nie Merkel pałętała się po barykadach, tylko dyskretnie wysłała tam Sikorskiego. I teraz ma czyste rączki, a Sikorski brudną buzię;)

A żeby i kolejna strona tematu nie była stroną straconą, to i trzeba wrzucić Korwina :D :D Michalikowa ma do niego wyraźną słabość • potulna jak baranek. Motyw z Bęgowskim-murzynem mnie zniszczył, aż Eliza rację przyznała.

https://www.youtube.com/watch?v=o5MLZQojT3I
 
Sugerujesz ze "robienie loda Amerykanom"... ...ekscytuje Merkel? Nie zebym wykluczal uczciwa prace Sikorskiego, ale po prostu pytam jaki interes ma w nim... tfu, w tym, Merkel?



Co najgorsze "szabelka" mogla nie wynikac ani z politycznej mysli polskiej, ani z nie-polskiej-lecz-miejmy-nadzieje-sojuszniczej mysli politycznej, ale z Polski sondazowo-słupkowej...



Jakub, a z innej beczki, o co kaman z wlasnym bankiem BRICS? Bo o rozne analizy - w kontekscie Rosja-Chiny - sie otarlem... Tak jakos mi blysnelo, huknelo, troche z ta dzierzawa ziemi, troche z gazem transsyberyjskim, troche wlasnie z tym BRICSem... Ale blysnelo i zgaslo.



EDIT: Korwinowi jak dac opowiadac to wlacza mu sie bajanie, zeby nie powiedziec bajera :) O, nawet o zapasach, widac ze fan sztuk walki :)
 
Merkel mogła mieć najróżniejsze powody. Od tak prozaicznego jak wysondowanie sprawy Ukraińskiej cudzymi rękoma - tak, że kiedy coś się uda ugrać to ugra, a jeśli nie, to na durnia wyjdzie Sikorski; po tak Machiaweliczny jak celowe podpuszczenie Polski i wciągnięcie ją w Ukraiński konflikt • by później zaoferować nam pomoc za którą będziemy Niemcom wdzięczni dozgonnie. A i przecież gdyby tam się Ukraina • przypadkiem • podzieliła na część Rosyjską i część Niemiecką, to by również nie płakała zbytnio.
Jak było to oczywiście nie wiem. Wiem natomiast, że destabilizowanie bezpośredniego sąsiada nie było w naszym interesie • chyba, że to my byśmy ją inicjowali, najlepiej cudzymi rękoma. Ale na to jesteśmy zbyt biedni, zbyt słabi... zbyt ciency.


BRICS zrobiły właśnie • na siedemdziesięciolecie Bretton Woods, żeby było śmieszniej :D • własny odpowiednik MFW i Banku Światowego. To takie instytucje posiadające wspólny (ogromny) kapitał, którym • ratują • i • idą z pomocą • - celowe cudzysłowy, bo oczywiście na tej pomocy znakomicie wychodzą • potrzebującym państwom. Sęk w tym, że do tej pory przeważającą ilość głosów • siły • w tych instytucjach miały Stany i kraje zachodu, bo ten ład był ustanowiony w oparciu o hegemonię USA i dolara jako waluty rezerwowej. Od jakiegoś czasu kraje BRICS domagały się zmian w tych instytucjach, które miałyby uwzględnić ich obecną pozycję na świecie • jednak walili jak grochem o ścianę. Ostatecznie doszli do wniosku, że robią • swoje MFW • i zrobili:))
Rzecz jasna to kolejny gwóźdź do trumny dolara jako światowej waluty, Rosja np. już wstępnie porozumiała się z Azjatami, aby rozliczać dostawy ropy i gazu w euro. Z Iranem np. od pewnego czasu rozliczają się częściowo w barterze. Bodaj Arabia z Turcją (choć tu mogę się mylić, w każdym razie któryś z krajów z zasobami ropy) rozlicza transakcje częściowo w złocie • fizycznym metalu, nie w papierach.

To wszystko ucieczka do przodu. Bardzo prawdopodobne, że niedługo • w najbliższej dekadzie? - zostanie ustanowiony całkowicie nowy ład finansowy: pytanie, jaki? Bo że zachód nie będzie w nim odgrywał głównej roli jest praktycznie przesądzone.
 
Nelson Mandela jako theming dzisiejszej strony google.pl Ciekawe czy Jacob Zuma również tam zawita w przyszłości? To ten przemiły ni... ykhym czarny pan z filmiku.



 
@Jakub: czyli Rosja w objeciach Chin? Bo to przeciez nie jest partnerstwo :) To oczywiscie nie jest w interesie Zachodu, ale chyba tez nie Rosji :)



A co do Merkel, a moze to Polska rozgrywa swoje interesy Stanami i Rosja? :) Wydaje mi sie ze masz teze, i dopasowywujesz fakty, mozemy tak sobie gdybac - ja nawet tak lubie - ale trzeba jasno to zaznaczyc. Political fiction - to to o co pytalem strone czy dwie temu.



Ciekawostki:

Amerykanie już zresztą poinformowali, że ich satelita wykrył start rakiety i w ten sposób prawie na pewno wiemy, że do samolotu pasażerskiego strzelano z ziemi.




http://www.defence24.pl/news_niewyszkolona-zaloga-mogla-zestrzelic-samolot-jak-dziala-system-buk-rekonstrukcja




Natomiast tzw. separatyści już godzinę po zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga wezwali do zawieszenia broni. Taki sam apel wystosowała również Angela Merkel...


http://www.defence24.pl/news_po-ujawnionych-nagraniach-rosja-uruchamia-kampanie-dezinformacyjna-podsumowanie



BTW, troche zloto podskoczylo :) a (w)rubelek troche spadl



Niezle, sprzed kilku dni, ale poprawia humor: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosyjska-telewizja-Polska-chce-zajac-Ukraine-3165296.html
 
Zawsze się zastanawiam-ciężki idiota czy agent wpływu?







http://wiadomosci.onet.pl/swiat/korwin-mikke-czlowiek-ktory-podejrzewa-o-to-rosjan-albo-separatystow-ma-nie-po-kolei/vl27y







I nie wciskać mi kitu że jest inteligentny, Palikot też się zna na filozofii a jest idiotą jakich mało.
 
Back
Top