Polityka

Kryzys oczywiscie, jest to tez czynnik ponad krajowy.



"Ludzie chca $$$" - to powinni glosowac na partie biurokratyczno-socjalistyczne, bo te, jak Putin jednym podpisem, moga dac (a to doplaty rolnikom, a to fundusze wyrownawcze, ...)



Mi sie wydaje, ze gdyby ktoras z glownych partii, krytykowala UE, ale proponowala plan zmiany, na poziomie ideii czy gospodarki, Korwin, a takze podobne antyunijne partie w innych krajach, nie dostalyby tylu glosow. Ja mialem wrazenie, ze kazdy ze starych wyjadaczy Unie opiewal...



Dlaczego ludzie winia UE za kryzys? Propaganda ekstremistow czy naprawde jest sie dlaczego uderzyc w piers?



@Fresh: ja widocznie mlodszy, bo jednak rozwazalem Korwina :) A tak powazniej, skads ta potrzeba rewolucji jednak jest, nie jest ona abstrakcyjnym tworem pana w muszce. Dodam, ze tez po kilku latach pracy dla kilku firm jako pracownik etatowy, zalozylem wlasna firme, dobrze zarabiam, poki co nie narzekam. Rewolucja, chaos wiec tez mi nie po drodze, wtedy portfele sie zamykaja, i jak tu robic interesy...
 
Może dlatego, że Unia produkuje znaczną część przepisów, które później dodtykają wszystkich? Biurokracja unijna ma realną władzę, a co za tym idzie, ma też proporcjonalną do tego odpowiedzialność.



Jeszcze wrócę do temtu elektoratu KNP. Z moich znajomych zdecydowana większość to ludzie, którzy wcześniej głosowali na PO, ewentualnie dali się nabrać na Palikota jako bardziej liberalne i antyklerykalne skrzydło PO. Teraz powiedzili "dość" i poszli zagłosować na KNP.
 
za granica mieszkalem 3 lata - UK - kraj jak kazdy inny ze swoimi zaletami i wadami, jesli ktos mowi ze w Poslce sluzba zdrowia kuleje - polecam leczyc sie za granica - nie jest lepiej. Zdecydowalem sie wrocic bo Polska z perspektywy UK nie wygladala zle, zarobki oczywiscie mniejsze ale nie tylko to sie liczy.


Dlaczego wyjechałeś? Zeby odłożyć i życ w Polsce?
 
@ironical: serio, ktos glosowal na Palikota a potem na Korwina? wooow :) Jesli tak, to cofam to co powiedzialem o Zwiewce :)
 
Dzihados - Teraz Palikota ocenia się przez pryzmat ostatnich "dokonań", przed tamtymi wyborami wyglądało to nieco inaczej - był krytykiem PO, mocniej akcentował sprawy gospodarcze, a wszystko było okraszone antyklerykalizmem co wielu się podobało. Nikt wtedy nie myślał jeszcze o "gender", "homo", etc. Jeden wspólny mianownik miał z JKM - antysystemowość. Do tego Kongres nie zarejestrował wtedy wszystkich list wyborczych czym skazał się na całkowitą porażkę, u mnie w woj. śląskim nie było możliwości oddać na nich głosu.
 
Comber, nie nie wyjechalem do UK zeby odkladac, zbierac na mieszkanie czy samochod bo wszystko to juz mialem. Poprostu taka chwilowa zachcianka, trafił sie dobry kontrakt, mialem mozliwsc poznac kraj o ktorym sie uczylem w szkole wiec skorzytalem. Moglem zostac, kupic dom zapuscic korzenie, wolalem wrocic do Polski, do rodziny, przyjaciol do polskiej rzeczywistosci, moze i gorszej ale naszej. Bedac w UK staralem sie zyc normalnie, wynajmowalem dom z ogrodkiem a nie pokoik, kupilem sobie samochod i zwiedzalem, dzieki temu ze mieszkalem blisko lotnsika zwiedzielm pol europy wylatujac raz w miesiacu na 3-4 dni do jakiegos kraju europiejskiego. Wrocielem bez wiekszych oszczednosci, 3 dni po powrcie znalazlem nowa prace i zaczalem od poczatku.
 
Tak to prawda, na samiutenkim poczatku Palikot wiecej mowil o gospodarce, ale to bylo tak krotko, i tak dawno temu, ze juz prawie zapomnialem :)
 
Fresh, no to fajnie. Ja też nie narzekam na pracę, pieniądze, nie mam 18 lat, a mimo to głosowałem na KNP.
 
Fresh ---- z czystej ciekawości ile zarabiałeś w Angli? Z czystej ciekawości pytam, przeczytając Twój wpis, o ile chcesz ujawnić :)
 
25 tys funtow rocznie, kurs funta kształtował się wtedy na poziomie 6 PLN



BTW zawsze podobalo mi sie w UK ze oferty pracy od razu zawieraly podaną wysokosc zarobkow, jak nie rocznie to miesiecznie lub za godzine w przypdaku pracy bardziej fizycznej czy czasowej. Czlowiek nie tracil czasu na rekrutacje a na ostaniej rozmowie dowiadywal sie ze zarobki sa mniejsze jak u obecnego pracodawacy.
 
Sorki ze jeden pod drugim ale za pozno na edycje bylo :





Fresh, no to fajnie. Ja też nie narzekam na pracę, pieniądze, nie mam 18 lat, a mimo to głosowałem na KNP.


spoko Comber, nie mozna oczywiscie wrzucic wszystkich do jednego worka, ja tez nie jestem wszechwiedzacy ani nie posiadam prawa do krytykowania, pisze poprostu jak to wyglada z mojego punktu widzenia. To dzieki tak krytykowanej przez Korwina demokracji KNP ma sznase dostac sie do PE czy sejmu - oczyscie bez wplywu na jakiekolwiek podejmowane tam decyzje. Nie sadze zeby Korwin i jego ekipa byla w stanie ogranac Panstwo gdyby doszli do wladzy a taki jest sens wtborow/polityki - realne rzadznie a nie ciete riposty i ilosc odwiedzin na FB bo tym JKM mierzy swoj sukces.
 
Dzięki za odpowiedź ;) a jeśli to nie tajemnica to jeszcze 2 pytanka szybkie: w jakiej brażny robiłeś i czy hmm szukałeś pracy sam czy zgłosili, się do Ciebie, że tak to ujmę ;)
 
Fresh, ja uważam wręcz przeciwnie. Partia Korwina ma być silną, merytoryczną opozycją. Są za mali, aby rządzić, ale jeśli patrzysz na ręce i skupiasz się na wyciaganiu błędów rządzących, wtedy ci mają większe skrupuły gdy choćby pomyślą o tym, aby przetrwonic kolejne pieniądze.
 
Mojso, branza dosc ogolnie nazywana skrotem FMCG , sam szukałem, rekrutacja w PL po angielsku, szybkie 2 testy pisemne i dluzsza rozmowa : 2 anglikow + ja. Na miejscu czekalo na mnie mieszkanie oplacone na pierwszy miesiac, pelna lodowka zracia , 2 wina, zgrzewka piw :) z lotniska taxi oplacone zabralo mmnie do mieszkania - miszkanie moglem zostwaic lub szukac nowego - generalnie polecialem na gotowe, wszystko na mnie czekało.







Comber - opozycja kontrolujaca system jak najbardziej na tak , opzycja rozmontowujaca system juz nie bardzomi się pdoba. Ja chcę mieć policję na ulicach, chcę mieć słubę zdrowia, edukację dla moich dzieci, chce miec emeryture i wiel innych rzeczy chce miec za ktore jestwm placic panstwu danine. Korwin chce zebym zarabial kase i sam sobie organizowal te rzeczy , tylko kurwa kiedy jak ja juz teraz ledwo sie wyrabiam z ogladaniem wywiadów na cohones bo tyle ich Kowalik nawrzucal ;)
 
Jak wyglada sytuacja z wyborami do polskiego parlamentu ? Korwin w czasie kampanii musi odpuscic Parlament Europejski czy po wyborze do Sejmu dopiero? Kto wtedy wchodzi na miejsce Korwina? Ludzie z nizszych miejsc? Np Wilk, Dziambor ?
 
http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/panstwo/f-rymarz-rezygnacja-z-mandatu-do-parlamentu-europejskiego/
 
Fresh, a ja nie chce mieć emerytury, a muszę miesięcznie odprowadzać zajebane składki z tytułu umowy o pracę. Sam świetnie zagospodarowałbym pieniądze, które są mi odbierane. Jak to jest, że jestem w stanie odkładać z pensji, która po części jest mi zabierana, a socjaliści twierdzą, że gdybym nie odprowadzał składek, to nie byłbym w stanie zabezpieczyć się na przyszłość?
Z państwowej służby zdrowia korzystałem tylko gdy rodziła żona, ponadto chodzę do poradni na szczepinia z dzieckiem. Do pediatry prywatnie. Dlaczego nie mogę składki zdrowotnej przeznaczyć na swoje wydatki i swojej rodziny w tym zakresie, tylko muszę się solidaryzować z innymi, którzy jej nadużywają? Płacę podwójnie, ale paradoksalnie nie stać mnie i nie mam czasu, aby czekać w kolejce kilkanaście godzin do dentysty czy kilka tygodni do okulisty. Gdyby pewne sektory usług medycznych były sprywatyzowane byśmy mieli konkurencję, a co za tym idzie rozwijała by się gospodarka, mielibyśmy niższe ceny i wyższa jakość usług. Ktoś powie, a co z ciężkimi przypadkami typu nowotwór? Myślę, że wtedy ubezpieczenia w tym zakresie byłyby znacznie bardziej rozwinięte niż są obecnie.
Teraz jedynie jestem świadkiem ucisku spowodowanego rozrastaniem się macek biurokratyczno-administracyjnej ośmiornicy. Inwestuje się w budynki, niepotrzebne luksusy dla osób, które powinny nam służyć, a odbiera się wolność i możliwość decydowania o sobie obywatelowi.
 
Comber bez żadnych zlosliwosci bo powzanie pytam : jest gdzies na swiecie cywilizowany kraj ktory dziala na takich zasadach jak opisujesz ?
 
Nie ma, bo ludzie uwielbiają, gdy ktoś ich wyręcza i zdejmuje z nich odpowiedzialność. Jak mówi Korwin, idiotów jest więcej niż mądrych :D
 
Nie wkurwia was, gdy czytacie, że ZUS wypierdala kolejne pieniądze na swoje pałace? Że US blokuje zwroty podatków przedsębiorcom po kilka miesięcy doprowadzając do bankructw? Że rozrasta się armia urzędników, którzy nie wytwarzają żadnych dóbr? Ostatnio pokłóciłem się na weselu z kolesiem, który jest urzędnikiem, bo nie był w stanie zrozumieć, że ja wypłacam mu pensję w sposób pośredni :(
 
Mam podobnie do Ciebie Comber, jak widzę ile pieniędzy mi podpierdalają co miesiąc z pensji to łapię się za głowę. Chciałbym, żeby te wszystkie składki były kwestią wyboru i ewentualnego ryzyka jednostki a nie przymusem.
 
Janusz, to za ten błogi ból dupy w TVN



giphy.gif
 
i wlasnie Panstwo jest po to zeby Ciebie, tego madrego, przed nimi chronic. Ty sobie w zyciu radzisz, jestes zdrowy, sam jestes w stanie gospodarowac swoimi pieneidzmi, odlozyc sobie na starsoc i oplacic ewentualne lecznie. A co z ludzmi ktorzy nie sa tak rozgarnieci jak Ty, i nie mam tu na mysli pytania o solidaryzowanie z nimi i wspolczucie, tylko jesli sa glupi to nie zarobia na lekraza, nie zarobia na emeryture i przyjda po kase do Ciebie, madrego co sobie dobrze radzi i kase odlozyl. W moich oczach wizja panstwa w zgodna z zasadmi JKM to utopia, anarchia i powrot do czasow sredniowiecza. Wiem, wiem srdniwoiecze jest fajne bo tak ladnie o nim opowiada polski kasztelan zamku.
 
Dzihados, i to jest właśnie ten problem. Płacę ubezpieczenie, płacę składkę zdrowotną i korzystam z usług medycznych prywatnie. JAK ŻYĆ!!?? :-)

Fresh, fundacje robią więcej dobrego dla tych chorych i uciśnionych niż państwo.
Socjal rozleniwia i sprawia, że jesteśmy niezaradni. Gdyby każdemu od maleńkości wpajano, że ma zatroszczyć się o własny los, nikt nie czekałby z rozłożonymi rękami na mannę z nieba. I wcale nie mam nie wiadomo ile kasy. Nie żyję ponad stan, a niektórym wydaje się, że poglądy mam takie, jakbym był niewiadomo jakim wygrańcem życiowym.
 
Comber bez żadnych zlosliwosci bo powzanie pytam : jest gdzies na swiecie cywilizowany kraj ktory dziala na takich zasadach jak opisujesz ?


Z grubsza takim krajem było Chile, które to przy objęciu władzy przez faszystę, mordercę, zbrodniarza... Pinocheta startowało z tego samego poziomu, co Brazylia, czy Argentyna, a dziś jest podobnie bogatym krajem co POlandia, jeśli nie bogatszym.



http://pl.wikipedia.org/wiki/Chilijski_cud
 
Ja mam nadzieję, że wszyscy, którzy w mniejszym lub większym stopniu są za tzw. "solidaryzmem", nie zapomną o nim, jesli dojdzie kiedyś do zniesienia przymusu ubezpieczania się. Kraśko chyba nawet kiedyś mówił, że on nie ma problemu z tym, że z jego wypłaty idą pieniądze na innych ludzi, tak więc liczę na to, że jak zostaną mu one w ręce z pewnością dalej będzie wspierał innych, ale już bez przymusu i bezpośrednio.
 
Od 8 lat nie byłem leczony państwowo. Od 8 lat chodzę prywatnie do lekarzy. Ale okej.
 
Back
Top