Polityka

http://wybory.millwardbrown.com/


Kiedyś TVN "bębnił" o sondażach MB w chwile po ukazaniu... ten chyba przemilczą, faszysta z muszką ma za dobry wynik.
 
Kolumb - Bardzo dobra wrzutka, idealnie pokazuje ile warte są sondaże, a o uprawianiu "dziennikarki" nawet nie wspomnę...
 
Sam juz nie wiem czy w ogole isc do tych wyborow. Boje sie ze Korwin swoimi kretynizmami skompromituje Polske. To nie jest osoba, ktora potrafi sie nawet wyslowic. Jak bardzo chcialbym zeby Dziambor sie dostal
 
Nie przesadzaj, trzeba zrobić swoje i liczyć, że do to początek nowej sile politycznej. Póki co Korwin-Mikke jest potrzebny, żeby na jego plecach KNP mógł wejść do realnej polityki, później wyklarują się nowi liderzy.
 
To ten twór, który sam nie wie jaki ma pogląd na gospodarkę?:) Z całą sympatią do takiej inicjatywy i organizacji oczywiście
 
Ruch Narodowy i gospodarka:



1. obcokrajowcy nie powinni swobodnie moc pracowac w Polsce



2. zdecydowani zwolennicy ingerencji Panstwa w gospodarke



3. zwolennicy dofinansowywania Kosciola z podatkow



4. wprowadzenie podatku obrotowego 1%



5. reforma ZUSu - emerytury obywatelskie (po rowno dla kazdego)
 
,,Dałbym Korwinowi w ryj za wiele spraw! Proponowałem mu debatę ale stchórzył!!''



Wpis Palikota na twitterku ,2 godziny temu
 
Oj Palikot
10308638_253054688234101_2303969624400256387_n.jpg
 
4. wprowadzenie podatku obrotowego 1%



5. reforma ZUSu - emerytury obywatelskie (po rowno dla kazdego)


To pomysły, w mojej ocenie, najwybitniejszego polskiego ekonomisty wolnej Polski, byłego członka UPR i CAS, śp. Krzysztofa Dzierżawskiego. Dzisiaj afirmowane przez CAS czy Fundację Republikańską Wiplera.



Podatek obrotowy wymusza płacenie podatków przez wielkie firmy w kraju, sprawdza się np. w USA. Emerytura obywatelska faktycznie na pierwszy rzut oka wygląda podejrzanie, ale mimo że jest to świadczenie równe dla wszystkich, to jednak bardzo niski, dzięki czemu odciąża finanse publiczne, wymusza gromadzenei oszczędności i może być wypłacane np. z podatków pośrednich zamiast oskładkowania pracy. Wyraźnie ogranicza też biurokracje. Występują w krajach zdecydowanie bardziej rynkowych od Polski. W dokładnie takiej formie w Nowej Zelandii, w mieszanej w Australii czy Kanadzie. Dążą do niego w UK.
 
Co nie znaczy, że wszyscy z KNP tak myślą:) Z resztą przydałby się jakiś porządny system przejściowy, którego rolę emerytura obywatelska mogłaby pełnić
 
Korwin wszystko co choćby nieco odbiega od całkowicie wolnego rynku uważa za socjalizm. Na tej zasadzie zwolennicy ASE np. określają CAS jako lewicowe. Jasne, od ASE w zasadzie wszystko jest na lewo, niemniej rozsądek zawsze jest wskazany.


Podatek obrotowy na minimalnym poziomie i emerytura obywatelska, to rozsądne rozwiązania do wprowadzenia bez większych trudności. Z pewnością bym je poparł.
 
Ja jestem sceptycznie nastawiony do emerytury obywatelskiej, bo ludzie czekaja na emeryture, juz maja obmyslone gdzie pojada itd itp a tutaj nagle - dostajesz 1700 zl i siedz w domu, bo Cie nie stac na nic... Kanadyjska emerytura obywatelska opiera sie na kilku filarach, nie musisz w ogole placic skladek by dosta minimum, pozniej sa jeszcze 2 etapy, takze jest to calkiem co innego
 
Przejsciowy system emerytalny byl wyjasniony w przedostatnim numerze Najwyzszego czasu. Mozna poszukac.
 
Na tej zasadzie zwolennicy ASE np. określają CAS jako lewicowe.




Ja tak nie uważam. A jestem zwolenikiem ASE.




Ja jestem sceptycznie nastawiony do emerytury obywatelskiej, bo ludzie czekaja na emeryture, juz maja obmyslone gdzie pojada itd itp a tutaj nagle - dostajesz 1700 zl i siedz w domu, bo Cie nie stac na nic... Kanadyjska emerytura obywatelska opiera sie na kilku filarach, nie musisz w ogole placic skladek by dosta minimum, pozniej sa jeszcze 2 etapy, takze jest to calkiem co innego


Przecież prawa nabyte są respektowane. Dotycz to ludzi wchodzących na rynek pracy. Zdecydowanie wolę bardzo niskie świadczenie emerytalne (nawet jak ma być równe) i większą cześć dochodu we własnej kieszeni i oszczędzanie na własną rekę i różne sposoby od mirażu wyżeszej, ale i tak marnej emerytury w wieku, który stale będzie podwyższany ze względu na wydłużającą się średnio o 6 lat długość życia ludzi w okresie 20 lat i zmieniającą się sytuację finansów publicznych.



PS. Przecież napisałem, że w Kanadzie jest system mieszany, a wzorem jest dla mnie Nowa Zelandia.
 
Back
Top