Polityka

Z tego co udało mi się obejrzeć, to geniusz ekonomii Szumlewicz reprezentuje typowo socjalistyczne podejście, tzn. masz więcej to masz płacić więcej. Gwiazdowski w ogóle uważa, że powinno się podatek dochodowy zlikwidować, bo jest on wykorzystywany tylko w kontekście politycznym. I gdyby się nad tym zastanowić to faktycznie tak jest.



Ponadto Szumi powoływał się, że ludzie emigrują m.in. do Wielkiej Brytanii, gdzie są wysokie podatki. Niestety nie udało się mu się przetłumaczyć, że są wysokie ale od 10tys ;)
 




Ja pierdolę jak zobaczyłem kogo wystawia Palikot w okręgu kujawsko-pomorskim to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
 
2dkwzk7.jpg




Są fajne feministki, ale nie w Polsce.
 
Różnica taka, że te "feministki" z FEMEN'u to tylko wynajęte urwy, a te nasze to tak z przekonania. :-) #Kapitalizm
 
@Bolt te spoty na stronie "twojego ruchu" na youtube są fałszywe, ktoś podłożył do nich inny dźwięk. Mi udało się znaleźć tylko jeden oryginalny spot:



https://www.youtube.com/watch?v=SMvi22Nazhs
 
Nadezhda Tolokonnikova <3. http://i.huffpost.com/gen/1440889/thumbs/o-NADEZHDA-TOLOKONNIKOVA-570.jpg?5
 
Gdzie się podziały czasy, w których Polak będący na przeciwnym froncie do brata, potrafił z szacunkiem stanąć w szranki? Gdzie się podziało umiłowanie Ojczyzny i wola pracy, tak by się ona rozwijała, gdzie znikło poczucie Narodowej Tożsamości, odpowiedzialności za siebie i swój Kraj? Dlaczego dzisiaj dyskusja o Państwie musi sprowadzać się do nienawiści wobec drugiej osoby, a nie do rozmowy na kluczowe tematy życia Narodu?
Dlaczego przychodzi Nam oglądać takie spoty wyborcze, które są dokładnie zaplanowane, nie żeby zachęcić do głosowania na danego kandytata, ale żeby wzmocnić nienawiść oglądających do siebie. Jak wiemy Dmowski z Piłsudskim nie przepadali za sobą, jednak ich walka polityczna, niewątpliwie zacięta i bez skrupułów, potrafiła zmieścić się w ramach moralnego poszanowania drugiego człowieka-Polaka-dzielnego chłopca. Czemu Nas na to nie stać?
A teraz przychodzi Nam się śmiać przez łzy z obywateli, którzy mają Naród w głębokim poszanowaniu i nie chcą poświęcić nawet 15 minut życia, żeby nakręcić spot wyborczy, godny do stanowiska, o jakie się starają.
Wstyd, zarówno nagrywać takie "filmiki", rozpowszechniać je, a przede wszystkim oglądać.
 
Gdzie się podziały czasy, w których Polak będący na przeciwnym froncie do brata, potrafił z szacunkiem stanąć w szranki? Gdzie się podziało umiłowanie Ojczyzny i wola pracy, tak by się ona rozwijała, gdzie znikło poczucie Narodowej Tożsamości, odpowiedzialności za siebie i swój Kraj? Dlaczego dzisiaj dyskusja o Państwie musi sprowadzać się do nienawiści wobec drugiej osoby, a nie do rozmowy na kluczowe tematy życia Narodu?


Powiem Ci dlaczego. Bo od czasów Dmowskiego i Piłsudskiego dzieli nas kilkadziesiąt lat upodlenia i niewolnictwa. Które na dodatek skończyło się kolejną Targowicą, o ile w ogóle się skończyło.
 
Wstyd, zarówno nagrywać takie "filmiki", rozpowszechniać je, a przede wszystkim oglądać.


Bo są zabawne. Pomijając fakt, że Piłsudski potrafił odwołać się do średnio odznaczających się poszanowaniem zagrywek, vide uwięzienie przywódców opozycji po wyborach brzeskich czy podtruwanie uwięzionego Korfantego.
 
Jest już widzę mój felieton na proKap, zareklamuję jak zwykle:)



Dłuższy, na temat obecnego systemu monetarnego, powinien się ukazać na dniach.



http://prokapitalizm.pl/epidemia-optymizmu-tylko-dlaczego-mlodzi-chca-wiac.html
 
1. Mając w pamięci permanentne niedoszacowanie w sondażach ludowców i nieprzewidywalność JKM, nie spodziewam się takiego wyniku.



2. Rzut monetą.



3. Szalę przechylają się na korzyść PO.



4. Postawiłeś na powyżej czy poniżej? Osobiście obstawiam, że postkomuniści przekroczą 11 %.
 
1. PSL jest niedoszacowany, ale myślę, że NP i tak może ich przebić.



2. PRJG ostatnio dużo lepiej wypada w sondażach od SP, także myślę, że tu nie będzie problemu.



3. No właśnie widziałem, że ostatnio lepsze prognozy i trend dla PO, no ale zobaczymy.



4. Powyżej, to akurat prawie pewniak jest:D
 
Nie wiem czy wojskowe "sajns fikszyn" stajace sie powoli rzeczywistoscia tu pasuje, ale wojsko to prawie polityka :)











Wiecej info tu.



Wrzucam tez ciekawa analize zaleznosci rosyjskich sil strategicznych od ukrainskiego przemyslu zbrojeniowego (tu).
 
Występ Kraśki co najmniej tak idiotyczny, co sugestywny tytuł filmiku.



https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1RSFlqpjEDI
 
Krasko ekstremalnie nieobiektywny. Gdy debatuje 1 na 1 , to OK ale teraz jest prowadzacym, a debatowac maja uczestnicy debaty, nie on
 
Back
Top