Polityka

Historia niczego was nie nauczyła i dalej wierzycie w sojusze, dzięki którym, ktoś będzie za nas militarnie nadstawiał dupę?
Sojusz, w ujęciu militarnym to relacją między partnerami, w której wszystkie strony partycypują w rozbudowie armii, która wchodzi w skład sojuszu właśnie.
Problem w tym, że my nie byliśmy i nie jesteśmy w żadnym sojuszu. Opieramy się na platnej protekcji silnijszego gracza. I to jest nasza tragedia
 
...Bycie anty kacapy jest strzałem we własne kolano ze względu na uzależnienie gospodarcze od ich gazu i ropy. Trzeba brać przykład z Fryców i stać okarkiem, tzn wymachiwać paluszkiem i jednocześnie puszczać oko do Putina...
To wymaga prowadzenia inteligentnej polityki, balansowania na cienkiej linii. U nas jest to niemożliwe z uwagi na brak konsensusu przywódców politycznych, którzy nie potrafią nawet określić racji stanu. To smutne, ale po każdych wyborach robimy zwrot i wśrod przegranych szukamy zdrajców "dyplomatycznych".
 
To wymaga prowadzenia inteligentnej polityki, balansowania na cienkiej linii. U nas jest to niemożliwe z uwagi na brak konsensusu przywódców politycznych, którzy nie potrafią nawet określić racji stanu. To smutne, ale po każdych wyborach robimy zwrot i wśrod przegranych szukamy zdrajców "dyplomatycznych".
Francja może puszczać oko do Putina bo Francja jest dużym graczem i Rosja traktuje ich jako partnera w rozmowach. Polskę Rosja zawszę będzie chciała zniszczyć traktując jak zbuntowaną prowincję.
Po każdych wyborach też niezłe wymiany w ambasadach, nawet szeregowych pracowników, niemal od sprzątaczki do ambasadora :brainoverload: Nawet jak się dobrze pokombinuje to można być ważniejszym pracownikiem ambasady bez znajomości języka obcego
 
Dr ekonomii



Ale Obywatel RP to poważna organizacja, PO jedzie po całości ze swoimi bojówkami. Była religia smoleńska teraz powtórka tylko z Adamowiczem


BTW: na twitchu są bany za niektóre słowa. Człowieka, który wymyślił strategie aby ripostować wszystko argumentem symetryzm powinno się publicznie batożyć




Jeden z najwiekszych upadków, chociaż Durczok miał z czego spadać. Balcerowicz tłumaczy słit focie sędziego, który skazał Kamińskiego wysłaną do "Tomasza Lisa"
1642953470847.png



Czy nauka programowania w szkołach jest potrzebna?


 
A ludzie się podniecają jakimiś opowieściami o Pruszkowie:
90 tys. hektarów ziemi rolnej, a ile w mieście, a ile budynków szkół, szpitali, domów dziecka, nawet jeden sąd.
Przeliczcie sobie co Kościół dostał praktycznie bez żadnego trybu na tony złota: skończy się podniecanie Słowikami i Masami

:Duke3d::cmgkeepgoing::antonio:

A naśmieszniejsze jest to, że kiedy są robione takie interesy to w TV gadają o tym: powinien krzyż w szkole czy nie, choinka w szkole to państwo religijne czy nie, skrobanka über alles, czy z każdego krzaka wyskakuje ksiądz pedofil...


Razem










Dlaczego niemieckie MSZ opłaca organizacje na terenie polski w której pracuje np. ten dzban?
BTW holenderscy żołnierzy pokazali swoją siłę na Bałkanach, masowo ludobójstwo na ludności, która miała być chroniona przez...
... żołnierzy holenderskich



















Mokry sen narodowców:


Ciekawi mnie cholernie kto prowadzi twittera Konfederacji i organizacji tęczowych sędziów. Często są tak tak dziwne rzeczy wstawiane :muttley:


To mnie interesuje dlaczego prawy twitter myśli, że wydawnictwo Axel Springer dostaje rozkazy prosto od niemieckiego rządu
 
"President Biden is considering deploying several thousand U.S. troops, as well as warships and aircraft, to NATO allies in the Baltics and Eastern Europe amid fears of a Russian incursion into Ukraine."

Trzeba trzymać kciuki żeby tylko nie zapomniał XD
 


Ta kurwa jest albo tak nieskonczenie glupia, albo pracuje dla obcego wywiadu...
jakieś podstawy edukacji finansowej powinny być wprowadzone w szkole, bo w dość szybkim tempie statystyczny Polak niedługo będzie przypominał Amerykanów i to w pozytywnym znaczeniu: gruby lekoman i z długami ::clintdis::
Mnóstwo osób razem z osobami poręczającymi nabrało się na kredyty frankowe, to Amber Gold i mniejsze klony - tam się chyba ponad 10 tys. osób się nabrało. Te chwilówki też są za bardzo popularne.
Tyle, że Żykowskiej chodzi pewnie o coś innego...
Kiedyś zapytałem się jej na twitterze czy skoro uważa, że państwo polskie jest w stanie weryfikować nielegalnych imigrantów na granicy białoruskiej to czy byłaby w stanie poręczyć któremuś z Arabów jakąś kwotą 10 tys. zł.
Ona: wy byście wszystko sprywatyzowali :korwinlaugh:

Były dymy? Biedny Mentzen: każdy program z nim tak nabija wyświetlenia, że chłop na sen niedługo nie znajdzie czasu tyle dostaje zaproszeń :waldeklaugh:




TVN pokazał swoją warszawską klasę: Kurdej Szatan powiedziała, że dostała propozycje pracy w DDTVN, ale odmówiła...
 

20 marca dowódcy 72 jednostek, oddziałów i okrętów MON Ukrainy podjęli decyzję o przejściu na stronę rosyjską. Dwa dni później Rosjanie zajęli bazę lotniczą w Belbeku. 24 marca dokonali z kolei szturmu na bazę piechoty morskiej w Teodozji.
Na Ukrainę po aneksji nie wróciło ponad 14 tys. żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy i Gwardii Narodowej, funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej oraz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Większość z nich jest podejrzana o zdradę
.

Cytat odnoszący się do buńczucznego tweeta pana Traczyka odnośnie dozbrajania ukraińskiej armii przez Amerykanów. Jeśli oni nie znają poziomu zrusyfikowania tamtejszej armii i części społeczeństwa, to nie ma co się dziwić, że prawie wszystkie ich ostatnie operacje zbrojne kończyły się spektakularną klapą.
 
Trzeba przyznać, że mają ludzie jaja w tym Solarisie, nie potrafię ocenić słuszności tego strajku, ale sam fakt, że potrafili się tak zorganizować sprawia, że zasługują na podwyżkę.
A Zandberga powini wywalić na kopach za bramę, bo nie jest im do niczego potrzebny. Swoją drogą nic mnie tak nie wkurwia jak widok tego kawiarnianego komunisty śliniacego się na widok protestu pracowniczego.
 
20 marca dowódcy 72 jednostek, oddziałów i okrętów MON Ukrainy podjęli decyzję o przejściu na stronę rosyjską. Dwa dni później Rosjanie zajęli bazę lotniczą w Belbeku. 24 marca dokonali z kolei szturmu na bazę piechoty morskiej w Teodozji.
Na Ukrainę po aneksji nie wróciło ponad 14 tys. żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy i Gwardii Narodowej, funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej oraz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Większość z nich jest podejrzana o zdradę
.

Cytat odnoszący się do buńczucznego tweeta pana Traczyka odnośnie dozbrajania ukraińskiej armii przez Amerykanów. Jeśli oni nie znają poziomu zrusyfikowania tamtejszej armii i części społeczeństwa, to nie ma co się dziwić, że prawie wszystkie ich ostatnie operacje zbrojne kończyły się spektakularną klapą.
20 marca którego roku? Wiesz, że od 2014 wiele się zmieniło w ukraińskiej armii?
 
Cytat odnoszący się do buńczucznego tweeta pana Traczyka odnośnie dozbrajania ukraińskiej armii przez Amerykanów. Jeśli oni nie znają poziomu zrusyfikowania tamtejszej armii i części społeczeństwa, to nie ma co się dziwić, że prawie wszystkie ich ostatnie operacje zbrojne kończyły się spektakularną klapą.
Traczyk to jest działa w fundacji, którą finansuje niemiecki MSZ,
Trzaskowski dostał kasę na Campus Polski też od podobnej fundacji.
Pan karmi, Pan wymaga...
Ale w Ukrainie naprawdę dużo się zmieniło, a partie prorosyjskie straciły duuuużo na popularności, stacje prorosyjskie często są banowane za sabotaż wojenny (a w Polsce TVN działa...).
Wbrew pozorom wyniki referendum w latach 90 o tym czy Ukraina powinna być niepodległa świadczą jednak o tym, że prorosyjskie grupy nie były aż tak popularne nawet na wschodzie. Z pamięci 64% chyba poparło niepodległość Ukrainy na Krymie, gdzie są Ruscy. Niemcow ten zastrzelony rosyjski opozycjonista kpił z tego, że Ruscy zagranicą nie chcą ruskiej władzy

Trzeba przyznać, że mają ludzie jaja w tym Solarisie, nie potrafię ocenić słuszności tego strajku, ale sam fakt, że potrafili się tak zorganizować sprawia, że zasługują na podwyżkę.
A Zandberga powini wywalić na kopach za bramę, bo nie jest im do niczego potrzebny. Swoją drogą nic mnie tak nie wkurwia jak widok tego kawiarnianego komunisty śliniacego się na widok protestu pracowniczego.
Towarzysz czytający Marksa w domu za 1 mln zł. Polecam wywiad Zandberga z Mazurkiem: zatrudniał Pan na umowy śmieciowe, zatrudniał ludzi na 6 h? Mistrzowski wywiad.
Problem ze związkami zawodowymi jest taki, że są one armią polityków. Taki kryzys na rynku pracy w wielu branżach a wielka Solidarność milczy...
 
Trzeba przyznać, że mają ludzie jaja w tym Solarisie, nie potrafię ocenić słuszności tego strajku, ale sam fakt, że potrafili się tak zorganizować sprawia, że zasługują na podwyżkę.
A Zandberga powini wywalić na kopach za bramę, bo nie jest im do niczego potrzebny. Swoją drogą nic mnie tak nie wkurwia jak widok tego kawiarnianego komunisty śliniacego się na widok protestu pracowniczego.
Kurwa nie odpowiedziała. Jakoś nieskory jest dzielić się nadwyżką.
Screenshot_2022-01-24-14-05-16-934_com.android.chrome.jpg
IMG_20220124_140635.jpg
 
Referendum na Ukrainie

1 grudnia 1991 r. 90,32 proc. mieszkańców Ukrainy odpowiedziało „tak” na pytanie „Czy zgadza się Pan/Pani z Aktem ogłoszenia niepodległości Ukrainy?”. Frekwencja na referendum wyniosła 84,18 proc.
Co istotne z dzisiejszego punktu widzenia, za niepodległością opowiedzieli się mieszkańcy wszystkich regionów Ukrainy. Na Krymie, na którym większość stanowili etniczni Rosjanie „tak” powiedziało 54,19 proc. a w wydzielonym mieście Sewastopol, gdzie stacjonowała Flota Czarnomorska – 57,07 proc. W przypadku obwodu donieckiego było to 83,9 proc., a w ługańskim – 83,86 proc.
Równocześnie odbyły się wybory prezydenckie, które wygrał były komunistyczny aparatczyk i zwolennik niepodległości Leonid Krawczuk otrzymawszy 61,59 proc. głosów.
 


Ciekawa rozmowa, polecam. Interesujący pogląd ma Bartosiak, który uważa, że mały konflikt Rosyjsko-Ukraiński byłby nawet dla nas korzystny.
 
Ze Skandynawią nam najbardziej po drodze?



Edit: nie zauważyłem że wrzuciłeś. Zgadzam się, ciekawe rozkminy i czekam na cześć o Niemczech
 
Ale Bortosiak i Zychowicz ostatnio są aktywni

chociaż musze przyznać, że to nieliczni ludzie, gdzie słuchając wywiadu nie jestem w stanie przewidzieć co kto powie. Oj jest sporo polityków i ekspertów, gdzie byłbym w stanie napisać cały wywiad z podziałem na role, a później dać do podpisania przed publikacją :korwinlaugh:

Prawie 20 mln zł co roku dotacji i nie znaleźli złotówki na jakąś osobę, która przygotowuje argumenty, które później posłowie mają wykuć się na pamięć :iamdone:




 
Nie moge tego ogarnac...


9DbfqNl.jpg


A moze to my jestesmy ci glupi, a oni sa ci madrzy...

tego Bidena to powoli jest szkoda. On nie był takim prostakiem, chamidłem mocno ograniczonym intelektualnie jak Wałęsa. A teraz mam problemy z wysławianiem się, orientowaniu się kiedy są mikrofony wyłączone aby nie mówić ,,ten sukinsyn znowu pyta o inflacje". Trump prędzej czy później będzie żądał przebadania Bidena :korwinlaugh:
 
tego Bidena to powoli jest szkoda. On nie był takim prostakiem, chamidłem mocno ograniczonym intelektualnie jak Wałęsa. A teraz mam problemy z wysławianiem się, orientowaniu się kiedy są mikrofony wyłączone aby nie mówić ,,ten sukinsyn znowu pyta o inflacje". Trump prędzej czy później będzie żądał przebadania Bidena :korwinlaugh:
Dla mnie Biden z demencją + Kamala z IQ trochę wyższym niż orangutan, to jest niemal dowód na to, że rządzi deep state a to są tylko figuranci. Naprawdę nie mogę sobie inaczej wytłumaczyć tego, że ten duet został wybrany jako kandydaci demokratów.
 
Dla mnie Biden z demencją + Kamala z IQ trochę wyższym niż orangutan, to jest niemal dowód na to, że rządzi deep state a to są tylko figuranci. Naprawdę nie mogę sobie inaczej wytłumaczyć tego, że ten duet został wybrany jako kandydaci demokratów.
U nas nie lepiej. Polski Lad to dla mnie koronny dowod, ze te kurwy co sa w rzadzie wysluguja sie komus z poza Polski...
 
Dla mnie Biden z demencją + Kamala z IQ trochę wyższym niż orangutan, to jest niemal dowód na to, że rządzi deep state a to są tylko figuranci. Naprawdę nie mogę sobie inaczej wytłumaczyć tego, że ten duet został wybrany jako kandydaci demokratów.
dokładnie. Mogę nie zgadzać się z Kwaśniewskim i Dudą, ale ciężko byłoby mi powiedzieć, że Biden ma od nich większe IQ. A Kamala: ona była chyba wybrana przez obywateli na prokuratora. Wy sobie kuźwa sobie wyobraźcie co tam musiało się dziać, kiedy ona miała władze prokuratorską -USa staje się Ukrainą z rządami oligarchów, jeszcze krat w oknach sądów brakuje i ciała sędziów wyławianych z rzeki, chociaż to, że te pojeby z Antify namierzają ławę przysięgłych to pewne :brainoverload:

Biden kiedyś


Biden obecnie
https://vm.tiktok.com/ZML8h5byt/

https://vm.tiktok.com/ZML8hgKdk/


a tymczasem sprawa dla reportera: ELbanowska, która zrobiła karierę dzieki tym zbieraniu podpisów o nie posyłaniu dzieci wcześniej do szkoły...
 
dokładnie. Mogę nie zgadzać się z Kwaśniewskim i Dudą, ale ciężko byłoby mi powiedzieć, że Biden ma od nich większe IQ. A Kamala: ona była chyba wybrana przez obywateli na prokuratora. Wy sobie kuźwa sobie wyobraźcie co tam musiało się dziać, kiedy ona miała władze prokuratorską -USa staje się Ukrainą z rządami oligarchów, jeszcze krat w oknach sądów brakuje i ciała sędziów wyławianych z rzeki, chociaż to, że te pojeby z Antify namierzają ławę przysięgłych to pewne :brainoverload:

Biden kiedyś


Biden obecnie
https://vm.tiktok.com/ZML8h5byt/

https://vm.tiktok.com/ZML8hgKdk/


a tymczasem sprawa dla reportera: ELbanowska, która zrobiła karierę dzieki tym zbieraniu podpisów o nie posyłaniu dzieci wcześniej do szkoły...

Co to za pojeba dodałeś na końcu?
 
Dla mnie Biden z demencją + Kamala z IQ trochę wyższym niż orangutan, to jest niemal dowód na to, że rządzi deep state a to są tylko figuranci. Naprawdę nie mogę sobie inaczej wytłumaczyć tego, że ten duet został wybrany jako kandydaci demokratów.
Dla mnie prezydenci USA skończyli się na młodszym Bushu, Obama to już produkt postpolityki, czysty marketing polityczny, bez głębszej treści. Kolejni to już kabaret z liczeniem głosów, social media i ruscy hakerzy. Nawet Clinton, przy wszystkich słabościach, miał jednak swój autorytet.
 
Back
Top