Polityka

@Karateka@ ciekawa wypowiedź, krytykująca Iustitia. Ta organizacja jest sektą bo co raz mniej osób do niej pasuje....





Jej wypowiedz sprowadza się do stwierdzenia, że należy respektować wyroki TK, nawet jak skład jest wybrany nielegalnie. Jest to dyskusja, której nie było nigdy wcześniej i nie mam wątpliwości kogo winić za tak ogromny upadek autorytetu TK. Jest taki syf obecnie w wymiarze sprawiedliwości na najwyższych jego szczeblach (TK, SN, KRS), że dochodzi do właśnie takich dyskusji. Bo z tej wypowiedzi nie wynika, że ona uważa że skład został wybrany w prawidłowy sposób. Chyba już nikt o zdrowych zmyslach nie broni tej narracji. Tylko co teraz z tym zrobić. Zaakceptować ten precedens i pozwolić każdej władzy obstawiać TK swoimi ludźmi czy pozwolić na chaos gdzie jedni sędziowie będą respektowali te wyroki a inni nie? To anarchia. Każde rozwiązanie jest złe i powoduje jeszcze większe obniżenie autorytetu wymiaru sprawiedliwości w Polsce
 
Najlepsze, że burdel z TK z premedytacją rozpoczęło PO. Kiedy okazało się, że pisiory są "cwańsze" od nich a platfusy na fest spadły z rowerka, to zaczęli krucjatę na modłę targowicy
 
Jej wypowiedz sprowadza się do stwierdzenia, że należy respektować wyroki TK, nawet jak skład jest wybrany nielegalnie. Jest to dyskusja, której nie było nigdy wcześniej i nie mam wątpliwości kogo winić za tak ogromny upadek autorytetu TK. Jest taki syf obecnie w wymiarze sprawiedliwości na najwyższych jego szczeblach (TK, SN, KRS), że dochodzi do właśnie takich dyskusji. Bo z tej wypowiedzi nie wynika, że ona uważa że skład został wybrany w prawidłowy sposób. Chyba już nikt o zdrowych zmyslach nie broni tej narracji. Tylko co teraz z tym zrobić. Zaakceptować ten precedens i pozwolić każdej władzy obstawiać TK swoimi ludźmi czy pozwolić na chaos gdzie jedni sędziowie będą respektowali te wyroki a inni nie? To anarchia. Każde rozwiązanie jest złe i powoduje jeszcze większe obniżenie autorytetu wymiaru sprawiedliwości w Polsce
ale oprócz duplerów przecież większość TK została wybrana prawidłowo, więc...
... może się nie podobać, że żeby zmienić konstytucje trzeba mieć 2/3 głosów, a żeby wybrać sędziego TK zwykłą większość, ale takie są reguły gry.
Więc podważanie tych wyroków jest dziwne...
Tak samo jakby podważać wyroki TK gdyby w sędzia TK była Spurek....


A tymczasem sędzia SN przychodzi bawiąc się w demagogie niczym posłanka Jachira, poziom retoryki Bonusa BGC...

Oj żeby nie skończyło się to większością konstytucyjną PiSu bo przy obecnej ordynacji wyborczej wcale tak dużo głosów nie potrzeba aby przy dobrej frekwencji mieć taką większość...
 
Najlepsze, że burdel z TK z premedytacją rozpoczęło PO. Kiedy okazało się, że pisiory są "cwańsze" od nich a platfusy na fest spadły z rowerka, to zaczęli krucjatę na modłę targowicy

Czyli PiS może łamać konstytucję bo PO złamało wcześniej. To jak PiS przegra z np. Hołownia to będziesz spoko z tym jak Hołownia obstawi TK kolegami z TVN, bo przecież PiS też obstawiali swoimi znajomymi?
 


Czyli PiS może łamać konstytucję bo PO złamało wcześniej
Nikt nie powinien łamać. Konstytucję należy napisać od nowa dlatego głosuj na konfe jak i rozpowszechniaj, agituj za nimi gdzie tylko się da, bo nikt z bandy czworga tego nie zrobi i wciąż będziesz jęczał. Na marginesie - @Bezimienny odpowiedział Tobie wyżej, a Ty rzecz jasna odnosisz się tylko do wypowiedzi @szplin bo jest Ci wygodniej.
:watchingyou:
 
Czyli PiS może łamać konstytucję bo PO złamało wcześniej. To jak PiS przegra z np. Hołownia to będziesz spoko z tym jak Hołownia obstawi TK kolegami z TVN, bo przecież PiS też obstawiali swoimi znajomymi?
Nie, nie może. Piję do tego, że ci wielcy obrońcy praworządności jakoś nie potrafią przyznać, kto zaczął
 
Nie, nie może. Piję do tego, że ci wielcy obrońcy praworządności jakoś nie potrafią przyznać, kto zaczął

Ale tu nie chodzi o to kto zaczął, tylko o to czy bezpiecznik (TK) działa. Za PO działal, PiS bezpiecznik wyłączył.

PO złamało Konstytucję przy wyborze 3 sędziów TK, ale zadziałał bezpiecznik - mechanizm kontroli konstytucyjnej Trybunału Konstytucyjnego i ten ruch PO został zablokowany przez niezależny Trybunał Konstytucyjny z legalnie wybranym składem.
 
Ale tu nie chodzi o to kto zaczął, tylko o to czy bezpiecznik (TK) działa. Za PO działal, PiS bezpiecznik wyłączył.

PO złamało Konstytucję przy wyborze 3 sędziów TK, ale zadziałał bezpiecznik - mechanizm kontroli konstytucyjnej Trybunału Konstytucyjnego i ten ruch PO został zablokowany przez niezależny Trybunał Konstytucyjny z legalnie wybranym składem.
Chuj że my rozpoczęliśmy serwowanie sromotników na obiad, istotne jest wyłącznie to, że pis serwuje ich więcej
 
to jest sytuacja, kiedy wywiad z tym frajerem powinien zostać przerwany: myśli, że jak zna Matczaka i Giertycha oraz paru sędziów to może wszystko
#WOLNEMEDIA co nie?
 
Czyli PiS może łamać konstytucję bo PO złamało wcześniej. To jak PiS przegra z np. Hołownia to będziesz spoko z tym jak Hołownia obstawi TK kolegami z TVN, bo przecież PiS też obstawiali swoimi znajomymi?
Oczywiście, że nie. Ba nawet jak PiS przegra to nic im się nie stanie tak samo jak Kwaśniewskiemu i Millerowi za więzienia CIA.
Swoimi znajomymi: to historia cała polskiego TK, nawet posłowie Sejmu PRL się załapali
Jak nie zmieni się konstytucji to burdel będzie się powtarzał...

Konstytucje napisać na nowo, nawet z tym niemieckim rozwiązaniem mocno kontrowersyjnym z tą komisją zatwierdzającą kandydatury,
budynek TK sprzedać i skoro był tam burdel prawny to trzeba tam postawić największy burdel w Europie, jako ,,pomnik" polskiego państwa prawa. TO samo zrobić z Uniwersytetem Warszawskim...
Przed sprzedaniem zrobić uroczystość kamieniowania budynku Sejmu i TK na którą każdy może przyjść :korwinlaugh:
 
Nawet nie próbuję o tym rozmawiać. :hi:
Ale o tym że kwachu od najmłodszych lat po sam jej kres wspierał zbrodniczy ustrój chyba nie trzeba dyskutować? Tu nie ma szans na konfabulacje czy wyssane z palca fanatasmagorie. Skoro PiS to hitleryzm, to czym były rządy ekipy jej pijanego męża?
 
Kwach to zdolny oportunista, który by się świetnie odnalazł w każdym systemie. Dla mnie zawsze będzie czerwony, choć robił dużo żebyśmy o tym zapomnieli.
Swoją drogą, on i jego kumple (Miler, Siwiec, Belka, Urban, Oleksy...) byli doskonale wyszkoleni, zbierali doświadczenia jako jacyś harcerze, pionierzy, później w ZSMP i PZPR, i rozgrywali przez lata naiwniaków spod znaku "S".
 
Kwach to zdolny oportunista, który by się świetnie odnalazł w każdym systemie. Dla mnie zawsze będzie czerwony, choć robił dużo żebyśmy o tym zapomnieli.
Swoją drogą, on i jego kumple (Miler, Siwiec, Belka, Urban, Oleksy...) byli doskonale wyszkoleni, zbierali doświadczenia jako jacyś harcerze, pionierzy, później w ZSMP i PZPR, i rozgrywali przez lata naiwniaków spod znaku "S".
Nie wiem jak Ty, ale ja takimi ludźmi gardzę.
 
Nie wiem jak Ty, ale ja takimi ludźmi gardzę.
Kiedyś tak miałem, teraz ich zlewam. Choć paradoksalnie bardziej zawiedli mnie niektórzy ludzie Solidarności, bo po komuchach wiadomo było czego się spodziewać.

Jeśli miałbym wskazać, kto dzisiaj wzbudza moją pogardę, to raczej takie chujki bez żadnych kompetencji, co robią przekręty na państwowym majątku, i z honorem i ojczyzną na ustach, okradają ten kraj na potęgę. Albo takie małe cwaniaki co chapią w parlamencie EU miliony i oszukują na kilometrówce.
 
Bardzo polecam. A kolega @Karateka@ powinien na pamięć nauczyć się tego wystąpienia ;) Przemówienie Vaclava Klausa z maja tego roku. Porusza sedno sprawy. Jeśli już ktoś wrzucał - oczywiście ban dla mnie ale być może nie wszyscy odsłuchali. Poniżej filmu link do samego tekstu przemówienia (czyta się szybciej niż odsłuchuje):




kto dzisiaj wzbudza moją pogardę, to raczej takie chujki bez żadnych kompetencji, co robią przekręty na państwowym majątku, i z honorem i ojczyzną na ustach
Czyli gardzisz raczej większością rządzących począwszy od zakończenia IIWŚ, do teraz. Kwachu się w to nie wlicza wg Ciebie?
 
Last edited:
Kiedyś tak miałem, teraz ich zlewam. Choć paradoksalnie bardziej zawiedli mnie niektórzy ludzie Solidarności, bo po komuchach wiadomo było czego się spodziewać.

Jeśli miałbym wskazać, kto dzisiaj wzbudza moją pogardę, to raczej takie chujki bez żadnych kompetencji, co robią przekręty na państwowym majątku, i z honorem i ojczyzną na ustach, okradają ten kraj na potęgę. Albo takie małe cwaniaki co chapią w parlamencie EU miliony i oszukują na kilometrówce.
Który przy żłobie miał kompetencje?
 
Fejk czy nie?
FCcP2SkXIAQ3FKI.jpeg
 


Hm, ale tego rozliczania po rodzinie to w polskiej prawicy nie rozumiem.
Sadurski (wyjątkowy ananas), Kwaśniewski czy Gdula - dorastanie w rodzinnie zdemoralizowanych ludzi jest okolicznością łagodzącą. Można powiedzieć, że to trochę jak ofiara sekty. Co innego Bolek donoszący za wygrane w Lotto...
 



PRAWORZĄDNOŚĆ, PAŃSTWO PRAWA, CYWILIZACJA


Mam nadzieje, że zjawią się też pod domem pani prezes TSUE, bo to większa fanatyk niż Pawłowicz, sędzia bez wyobraźni to tak jakby dać małpie pistolet do ręki...



#freePuta


aż mi jej trochę szkoda, Lis to jednak hiena...





na dole o siostrzeńcu premiera, polecam jego nagłówki, koleś jest zajebisty xD


Oj flagi tęczowe nie wywieszają koło akademików aby nie prowokować a w prasie tacy dowcipni


Rozwalają mnie takie komentarze


Ale Spiegel, co te niemieckie media w DE bardziej krytyczne wobec Merkel niż w Polsce?
 
Back
Top