Polityka

To jest typowo ubecka metoda, jak ktoś nie pasuje władzy do obrazka, to trzeba mu sprawdzić życiorys, pogrzebać w życiu prywatnym i upublicznić kilka kompromitujących faktów (jeśli to w ogóle prawda). Nawet jak to nie ma nic wspólnego z tym co dzieje się obecnie.
Jest to, przy okazji, przestroga dla innych, bo władza zawsze ma narzędzia, które pozwolą sprawdzić, czy na przykład ktoś nie powtarzał klasy w szkole, albo nie miał dziadka w wermachcie. A tym czasem przy korycie aż się gotuje i służbą nie przyjdzie do głowy żeby się zająć tym jak nas okradają.
Panie lemmy'ng ;), to podobno inne baby z frakcji "poprawnych Polaków" ujawniły jak się z babcią kasią pokłóciły (tak w internetach piszą) a nie lepszy sort, choć wiem, że wolałbyś to zrzucić to na kaczystan.
 
Panie lemmy'ng ;), to podobno inne baby z frakcji "poprawnych Polaków" ujawniły jak się z babcią kasią pokłóciły (tak w internetach piszą) a nie lepszy sort, choć wiem, że wolałbyś to zrzucić to na kaczystan.
A, to przepraszam za to krzywdzące oskarżenie.

Nie mniej metoda nadal pozostaje ubecką.
 
A, to przepraszam za to krzywdzące oskarżenie.

Nie mniej metoda nadal pozostaje ubecką.
Jaka by ta metoda nie była, to szpagaty trzeba tępići tylko cuckold może uwierzyć, że przeszłość nie ma znaczenia. Gdyby Ci się baba puściła, to dałbyś jej drugą szansę?
 
baba z rodowodem ubeckim, sprzedająca władzy własną rodzinę a ktoś pisze o nieeleganckich metodach, ponieważ ujawniono jej przeszłość. Litości, pełna transparentność z każdym, kto garnie się do publicznych wydarzeń. Chcesz zgrywać głos ludu to pokaż co masz za uszami, bo czas pięknie ukazuje kto jest kim. W ogóle, jakim ścierwem moralnym trzeba być żeby zadenuncjować kogoś, a własną rodzinę to jakiś kosmos. Osoby z komunistyczną przeszłością powinny mieć pełen zakaz życia publicznego - od sprawowania funkcji, po głosowania, protesty itd itd
 
baba z rodowodem ubeckim, sprzedająca władzy własną rodzinę a ktoś pisze o nieeleganckich metodach, ponieważ ujawniono jej przeszłość. Litości, pełna transparentność z każdym, kto garnie się do publicznych wydarzeń. Chcesz zgrywać głos ludu to pokaż co masz za uszami, bo czas pięknie ukazuje kto jest kim. W ogóle, jakim ścierwem moralnym trzeba być żeby zadenuncjować kogoś, a własną rodzinę to jakiś kosmos. Osoby z komunistyczną przeszłością powinny mieć pełen zakaz życia publicznego - od sprawowania funkcji, po głosowania, protesty itd itd
:applause:
Nie wszystkim pasuje Twoja narracja.
Żyjemy w państwie gdzie za lepszych mają się ci dla których Kwachu był wzorem cnót.
 
baba z rodowodem ubeckim, sprzedająca władzy własną rodzinę a ktoś pisze o nieeleganckich metodach, ponieważ ujawniono jej przeszłość. Litości, pełna transparentność z każdym, kto garnie się do publicznych wydarzeń. Chcesz zgrywać głos ludu to pokaż co masz za uszami, bo czas pięknie ukazuje kto jest kim. W ogóle, jakim ścierwem moralnym trzeba być żeby zadenuncjować kogoś, a własną rodzinę to jakiś kosmos. Osoby z komunistyczną przeszłością powinny mieć pełen zakaz życia publicznego - od sprawowania funkcji, po głosowania, protesty itd itd
Powiem więcej, ci ludzie powinni być deportowani za wschodnią granicę i nigdy więcej nie wpuszczani do "ten kraj".
 
Nie wszystkim pasuje Twoja narracja.
Żyjemy w państwie gdzie za lepszych mają się ci dla których Kwachu był wzorem cnót.
Znam takich, co marzą o powrocie czasów Kwacha i jeszcze wcześniejszych. Z ich punktu widzenia było super, bo byli czerwonymi szyszkami na świeczniku. Opływali w luksusach i gardzili zwykłą swołoczą. Teraz też nie mają się źle, bo mają sowite emryturki i korzystają jeszcze z dobrodziejstw skarbów które zgromadzili za tłustych dla nich czasów. Oczywiście mają dzieci już umocowane w nowym systemie.
 
Idąc za tymi zasadami musielibyśmy chyba wszystkich wyeliminować z życia publicznego. Ale z jakiegoś dziwnego powodu przeszłość nie ma znaczenia jeśli jesteś politykiem, mało tego, możesz nawet teraz, bezkarnie, kręcić lody na kilometrówkach i wyborca to olewa. Chciałbym żyć w takim kraju, w którym społeczeństwo byłoby tak pryncypialne, żeby eliminować z życia publicznego osoby niegodne, żeby minister, jeden z drugim, się dwa razy zastanowił zanim poleci do domu wojskowym samolotem. Ale tu wystarczy rzucić ludziom jakąś Babcię Kasię albo Jandę i wszyscy są zadowoleni.
 
Idąc za tymi zasadami musielibyśmy chyba wszystkich wyeliminować z życia publicznego. Ale z jakiegoś dziwnego powodu przeszłość nie ma znaczenia jeśli jesteś politykiem, mało tego, możesz nawet teraz, bezkarnie, kręcić lody na kilometrówkach i wyborca to olewa. Chciałbym żyć w takim kraju, w którym społeczeństwo byłoby tak pryncypialne, żeby eliminować z życia publicznego osoby niegodne, żeby minister, jeden z drugim, się dwa razy zastanowił zanim poleci do domu wojskowym samolotem. Ale tu wystarczy rzucić ludziom jakąś Babcię Kasię albo Jandę i wszyscy są zadowoleni.
Są tacy ludzie ale nikt nie chce na nich głosować :mamed:

 
Idąc za tymi zasadami musielibyśmy chyba wszystkich wyeliminować z życia publicznego. Ale z jakiegoś dziwnego powodu przeszłość nie ma znaczenia jeśli jesteś politykiem, mało tego, możesz nawet teraz, bezkarnie, kręcić lody na kilometrówkach i wyborca to olewa. Chciałbym żyć w takim kraju, w którym społeczeństwo byłoby tak pryncypialne, żeby eliminować z życia publicznego osoby niegodne, żeby minister, jeden z drugim, się dwa razy zastanowił zanim poleci do domu wojskowym samolotem. Ale tu wystarczy rzucić ludziom jakąś Babcię Kasię albo Jandę i wszyscy są zadowoleni.
Tak, robiących wałki należy eliminować. Oszustwo powinno być ścigane również, a może szczególnie, wśród polityków. Potrzeba prostego i przejrzystego prawa.
Jakoś nie kojarzę byś potępiał donka za latanie na pizganie w piłkę rządowym samolotem.
Babcie kasie i jandy są dla jednych bohaterkami, dla innych pośmiewiskiem. Nie mam wątpliwości po której stronie jesteś, co nie zmienia faktu, że jak najbardziej możemy dyskutować.
 
"Konfederacja składa wniosek o odrzucenie tego gówna w całości" - poważny polityk poważnej partii ;)
Za to jebać pis i wypierdalaj to poważne teksty w powaznej sprawie - bo oni chcą tylko skrobać i odwiedzać się w szpitalach.
Sam bym wnioskował o odrzucenie tego gówna w całości
 
baba z rodowodem ubeckim, sprzedająca władzy własną rodzinę a ktoś pisze o nieeleganckich metodach, ponieważ ujawniono jej przeszłość. Litości, pełna transparentność z każdym, kto garnie się do publicznych wydarzeń. Chcesz zgrywać głos ludu to pokaż co masz za uszami, bo czas pięknie ukazuje kto jest kim. W ogóle, jakim ścierwem moralnym trzeba być żeby zadenuncjować kogoś, a własną rodzinę to jakiś kosmos. Osoby z komunistyczną przeszłością powinny mieć pełen zakaz życia publicznego - od sprawowania funkcji, po głosowania, protesty itd itd
To by pewnie trzeba było wyłączyć z życia publicznego ze 2/3 Polaków żyjących w tamtych czasach.
 
I bardzo dobrze.
Nie dobrze. Znowu dzielenie na "nas" i "ich". Jak jakaś wioska działała wokół jakiegoś PGR-u to wszyscy z okolicy byli z tym związani, inaczej nie dało się funkcjonować, takie skurwiałe czasy. Co do donosów to też nie można jednoznacznie zawsze tego oceniać. Może czasami bardziej opłacało się coś naściemniać o jakichś bzdetach, żeby naprawdę istotne informacje ukryć? Może do napisania i podpisania zmusił funkcjonariusz jakimś szantażem albo siłą? Może w ogóle jakaś teczka jest sfabrykowana?
I nie zrozum mnie źle - ja nie chce bronić tej babki bo nawet jej nie znam i nie interesuje mnie to, po prostu moim zdaniem to wszystko nigdy nie jest tak jednoznaczne i proste i generalnie nie da się wszystkich sprawiedliwie rozliczyć - trzeba odciąć się od przyszłości grubą kreską.
Oczywiście mam na myśli tutaj tylko prostych ludzi, którzy byli w to umoczeni na jakichś niższych poziomach, typowe płotki (czyli realnie pewnie znaczna większość). Tych, którzy strzelali do ludzi, wyrywali innym paznokcie bądź upasli się na pozycji ponad miarę należy ścigać.
 
Nie dobrze. Znowu dzielenie na "nas" i "ich". Jak jakaś wioska działała wokół jakiegoś PGR-u to wszyscy z okolicy byli z tym związani, inaczej nie dało się funkcjonować, takie skurwiałe czasy. Co do donosów to też nie można jednoznacznie zawsze tego oceniać. Może czasami bardziej opłacało się coś naściemniać o jakichś bzdetach, żeby naprawdę istotne informacje ukryć? Może do napisania i podpisania zmusił funkcjonariusz jakimś szantażem albo siłą? Może w ogóle jakaś teczka jest sfabrykowana?
I nie zrozum mnie źle - ja nie chce bronić tej babki bo nawet jej nie znam i nie interesuje mnie to, po prostu moim zdaniem to wszystko nigdy nie jest tak jednoznaczne i proste i generalnie nie da się wszystkich sprawiedliwie rozliczyć - trzeba odciąć się od przyszłości grubą kreską.
Oczywiście mam na myśli tutaj tylko prostych ludzi, którzy byli w to umoczeni na jakichś niższych poziomach, typowe płotki (czyli realnie pewnie znaczna większość). Tych, którzy strzelali do ludzi, wyrywali innym paznokcie bądź upasli się na pozycji ponad miarę należy ścigać.
Wtedy miej jaja i powiedz jak było. Rozumiem, że ktoś wstąpił do partii żeby pralkę dostać. Chuj z tym,bo większość tych ludzi chciała tylko przeżyć, ale jeśli przy okazji był skurwielem to nie mam litości.
Byli też i tacy, którzy wybierali gorszy los, ale zostawili sobie godność.
Niektórzy himalaiści rezygnują z realizacji życiowego marzenia, ze świadomością, że już zapewne nigdy nie wejdą na szczyt, aby pomóc komuś w potrzebie. Są i tacy, którzy nie pomogą, bo liczą się tylko oni i pną się choćby po trupach.
 
... Nie mam wątpliwości po której stronie jesteś, co nie zmienia faktu, że jak najbardziej możemy dyskutować.
To jest najlepsze podsumowanie dyskusji o polityce... A Ty po kórej stronie jesteś?

Ja jestem po stronie zdrowego rozsądku, uczciwości i poszanowania nas jako obywateli. I zawsze mówiłem to samo, niezależnie czy rządził Donald, Jarek, czy ktoś inny. Niestety nigdy nie dane mi było zagłosować z czystym sumieniem, zawsze muszę wybierać mniejsze zło. Jednocześnie, nigdy żaden rząd nie pluł mi pysk tak jak ten, bo ten uważa nas wszystkich za bandę kretynów, z którymi może zrobić co chce. I ten wspomniany kilometrówkowy złodziej jest tego najlepszym przykładem, gość nadal się nosi jakby nic się nie stało, zapraszają go na salony, do tv, i sam już nie wiem, jest skompromitowany czy nie?
 
Uwaga, uwaga. Mam pytanie za sto punktów: a skąd Ziemkiewicz ma pieniążki na studia córki w UK? A dlaczego publicyści nie muszą publikować oświadczeń majątkowych, a urzędnicy tak?

Kto jest autorem tak debilnego wpisu?:DC:

Boże ten twitter jest tak zajebisty. Nawet prawnicy FORu zaczeli wyśmiewać kolesia...
 
Tak, robiących wałki należy eliminować. Oszustwo powinno być ścigane również, a może szczególnie, wśród polityków. Potrzeba prostego i przejrzystego prawa.
I sędziów nie siedzących w kieszeniach polityków, a z tym może być wielki problem, bo za politykami stoją m.in. służby specjalne, organy skarbowe itd. Politycy, sędziowie, skarbówka i policja, to jest jedna wielka "kasta"(czyt. republika kolesiów). Mogę się założyć, że ci, którzy teraz najgłośniej krzyczą o prawnym rozliczeniu PiSu po ewentualnym opozycyjnym zwycięstwie w wyborach, bardzo szybko nabiorą wody w usta w tej kwestii gdy przejmą władzę.
 
Tak piszecie dlaczego nie warto rozliczać z przeszłości i co tam, że patologia komunistyczna została na wielu urzędach?
Czarne owce demoralizują następne pokolenia.
Przykład: sądownictwo.


Z przeglądu patotwittera, konta tragikomiczne.
Ten człowiek jest sędzia RP, pewnie nie zaczynał w PRLu, ale spotkał w sądownictwie ludzi z tej epoki i zaraził się ich etyką pracy.
Mimo wykształcenia, aplikacji nie rozumie dlaczego od sędziego, posła wymaga się oświadczenia majątkowego, a od dziennikarza nie.
JPDL
BTW wydział wewnętrzny jest w stanie pytać policjantów o listę gości na weselu tak dla porównania o kontrole...

Czy naprawdę poprzeczka była tak nisko, że tacy ludzie dostali się do sądów?

Oczywiście klasyk argument, kiedy nie ma się nic do powiedzenia, a nawet FOR wyśmiewa: SYMETRYSTO nie jesteś z moją sektą!!!!























Ale to jeszcze nic: wiecie dlaczego prezes TK Przyłębska nadal jest sędzią? Bo sędziom z KRS NIE CHCIAŁO SIĘ przyjść na posiedzenie KRSu, ponieważ?



Znajdę patologiczne konta sędziów zarówno proPiS oraz antyPiS. Gdyby zrobiono w latach 90 taką czystkę jak z urzędnikami z NRD to dzisiaj byłoby dużo lepiej od policji, przez sądy, prokuratury...

A PiS zrobił draństwo, że nie obiecując reforme nic nie zrobił, tylko straszenie. Coś ala Czarnek z lewactwem na uczelniach. Dużo kwiku mało wełny...
 
Ciechanowska zaproszona do TVN24. Liderka białoruskiej opozycji. Pytanie o sytuacje na granicy, już gadzinowa telewizja myślała, że będzie jechała po Polsce, a tu broni. Mówi aby nie ulegać propagandzie bo Łukaszenko ściągnie jeszcze więcej dzieciaków na granicę.
Ej no: Piotr Kraśko i Kajdanowicz musieli się popłakać, no nie idzie :DC:
 
Back
Top