Polityka

TVN podczas Faktów używa materiałów propagandowych białoruskiej TV.
TVN24 emituje cały wywiad Łukaszenki, oczywiście bez przerywania, bez WIELKICH CHWIL DZIENNIKARSTWA
TVN24 zaprasza takich śmieci do studia jako ekspertów
1633247470890.png

TVN promuje białoruską propagandę czy Białorusini promują propagandę TVNu?
Nawet nie byłoby mi ich żal gdyby odebrali im licencję...

A Wojciech Sadurski powinien być wyeliminowany z pracy na polskich uczelniach po czymś takim: nawet jako sprzątaczka. Ale na polskich uczelniach przejdą już wypowiedzi o pedofilii Płatek więc...
... Uniwerystet Warszawski może warto sprywatyzować, bo na cholerę na takie gówno płacić?
 
TVN podczas Faktów używa materiałów propagandowych białoruskiej TV.
TVN24 emituje cały wywiad Łukaszenki, oczywiście bez przerywania, bez WIELKICH CHWIL DZIENNIKARSTWA
TVN24 zaprasza takich śmieci do studia jako ekspertów
View attachment 26954
TVN promuje białoruską propagandę czy Białorusini promują propagandę TVNu?
Nawet nie byłoby mi ich żal gdyby odebrali im licencję...

A Wojciech Sadurski powinien być wyeliminowany z pracy na polskich uczelniach po czymś takim: nawet jako sprzątaczka. Ale na polskich uczelniach przejdą już wypowiedzi o pedofilii Płatek więc...
... Uniwerystet Warszawski może warto sprywatyzować, bo na cholerę na takie gówno płacić?
@Betonowy Krzychu lubi to
:lesnarhappy:
 


brzydko mówiąc Zandberg po tekście jaka jest średnia płaca budowlańca w Polsce teraz kolejny raz pierdoli głupoty


Ciekawostka:

Ba: nawet po ataku terrorystycznym w Turcji prezydent tego kraju nakazał wojsku aresztować wielu duchownych muzułmańskich otwarcie mówiąc ,,to nie jest jedna z waszych prowincji" i że tak jak w Europie nie będą traktowani. Jakie kraje miał na myśli?
 
Aż złośliwie poszukałem stand up generała Hołowni. Polecam popatrzeć co to za człowiek


1:07:00

01:01:30


A tu @Karateka@ masz filmiki Rona Paula o imigracji




Typowa gadka - gdy zlikwidujemy zasiłki to będzie można otworzyć granice. Korwin też kiedyś tak mówił. Jednak w obecnym kryzysie migracyjnym nie chodzi o zasiłki. Arabowie nie chcą przekroczyć granicy bo Łukaszenka im powiedział że w Polsce jest 500 plus
 
Typowa gadka - gdy zlikwidujemy zasiłki to będzie można otworzyć granice. Korwin też kiedyś tak mówił. Jednak w obecnym kryzysie migracyjnym nie chodzi o zasiłki. Arabowie nie chcą przekroczyć granicy bo Łukaszenka im powiedział że w Polsce jest 500 plus
Ale zawsze zgodnie z procedurami, dlatego między innymi libertarianie w USA sprzeciwiają się amnestii dla nielegalnych imigrantów bo to nagroda za nieprzestrzeganie prawa.
Arabowie? Przecież tam są też obywatele Konga, Kamerunu, Somalii, ba nawet Kuby.
Zapłacili za przemyceni ich bo zostali oszukani, że przez Polskę dojdą do Niemiec z bogatym socjalem.
Jak Niemcy będą szaleć to może warto wynająć autobusy i zawieźć nielegalnych imigrantów prosto pod Bundestag za niszczenie UE...

Na siłę czepiasz się Korwnistów. Jeśli miałbym bym im powbijać szpileczki to zaczepiałbym tekstami: jacy z was libertarianie z takim podejściem do ekologii? Ron Paul miał ciekawe wypowiedzi o ekologii.
Imperialistyczna wojna w Iraku popierana przez Korwnistów jest zgodna z libertarianizmem? Tego cholera sam nie wiem. Libertarianie w USA krytykowali ją mimo wspierania silnej armii.
 
Last edited:
Ale zawsze zgodnie z procedurami, dlatego między innymi libertarianie w USA sprzeciwiają się amnestii dla nielegalnych imigrantów bo to nagroda za nieprzestrzeganie prawa.

Kwestia legalizmu została również podjęta we wpisie który podlinkowalem wcześniej:

Treść wpisu:

Poseł Konfederacji, który jeszcze półtora roku temu mówił, że ma poglądy "skrajnie libertariańskie" (https://tiny.pl/9r7gd), mówi teraz o "agresywnym nielegalnym przekraczaniu granicy" oraz przyrównuje ludzi przez nią przechodzących do złodziei i włamywaczy (https://tiny.pl/9r7gf).
Może więc warto wyjaśnić, jak to wygląda z punktu widzenia libertarianizmu: samo w sobie przekraczanie granicy państwa niezgodnie z wydanymi przez to państwo przepisami nie jest działaniem agresywnym. Nie narusza bowiem niczyjej prywatnej własności ani wolności osobistej. Nie można też zakładać, że ktoś, kto ją przekracza bez zgody władz państwa, robi to w celu okradzenia kogoś, czy nawet skorzystania z efektów zinstytucjonalizowanej kradzieży dokonywanej przez to państwo w formie wsparcia dla imigrantów (abstrahując już od tego, że skorzystanie z tego wsparcia nie musi wcale oznaczać zwiększenia poziomu tej kradzieży).
Odwrotnie, agresją z punktu widzenia libertarianizmu jest stosowanie przemocy w odpowiedzi na takie zachowanie. A przestępstwo naruszania granicy państwowej jest "przestępstwem bez ofiar" - taki samym jak np. posiadanie marihuany, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, odmowa pełnienia służby wojskowej czy publiczne znieważenie państwa albo jego organów. I jako takie nie powinno istnieć w porządku prawnym.
Artur Dziambor nie tylko więc nie ma poglądów "skrajnie libertariańskich", ale prezentuje w tym przypadku postawę całkowicie przeciwną libertarianizmowi, popierając agresywną przemoc funkcjonariuszy państwowych wobec imigrantów.
Może więc jest po prostu legalistą - zwolennikiem poszanowania i egzekwowania prawa, choćby było antywolnościowe?
Otóż też nie. Bo, jak wskazałem w poprzednim wpisie (https://tiny.pl/9r7g5) - "push-backi" są sprzeczne z obowiązującym prawem. Tak wewnętrznym polskim (ustawa o cudzoziemcach określająca, jak powinna wyglądać procedura wydalania osób nielegalnie przebywających na terytorium Polski), jak i międzynarodowym (rozporządzenie unijne 2016/399, dyrektywa unijna 2008/115/WE, umowa między Polską a Białorusią w sprawie przejść granicznych). A rozporządzenie, na które powołuje się Straż Graniczna jest nie tylko sprzeczne z przepisami ustawy o cudzoziemcach, ale i wydane z przekroczeniem delegacji ustawowej.
Najwyraźniej poseł Dziambor prezentuje pogląd, zgodnie z którym zwykli ludzie - w tym przypadku migranci - powinni bezwzględnie przestrzegać państwowego prawa, ale samo państwo nie powinno się do tego prawa stosować. Jak władcy w monarchiach despotycznych, albo XVIII-wieczny rosyjski imperator, "który nikomu na świecie nie jest zobowiązany tłumaczyć się ze swoich czynów".

Może uczciwiej, aby określił się jako zwolennik państwa policyjnego?


Na siłę czepiasz się Korwnistów. Jeśli miałbym bym im powbijać szpileczki to zaczepiałbym tekstami: jacy z was libertarianie z takim podejściem do ekologii? Ron Paul miał ciekawe wypowiedzi o ekologii.
Imperialistyczna wojna w Iraku popierana przez Korwnistów jest zgodna z libertarianizmem? Tego cholera sam nie wiem. Libertarianie w USA krytykowali ją mimo wspierania silnej armii.

Wojna w Iraku oczywiście nie jest zgodna z libertarianizmem, ale z tych ideałów wyleczył mnie Bartosiak :) Co do szpileczek za niezgodność poglądów z libertarianizmem to ciężko się tam czepiać kogokolwiek poza Dziamborem czy ewentualnie Kuleszą, bo reszta zdaje się odcinać od libertarianizmu
 
Arabowie nie chcą przekroczyć granicy bo Łukaszenka im powiedział że w Polsce jest 500 plus
:korwinwhat:

twierdzisz (lub wierzysz), że celem ich podróży jest Polska? Jeśli nie to wiesz, że chodzi głównie o Niemcy... a to właśnie ze względu na ich wybitny socjal, jeszcze większy niż u nas.

Plączesz się w zeznaniach.
 
:korwinwhat:

twierdzisz (lub wierzysz), że celem ich podróży jest Polska? Jeśli nie to wiesz, że chodzi głównie o Niemcy... a to właśnie ze względu na ich wybitny socjal, jeszcze większy niż u nas.

Plączesz się w zeznaniach.

Przecież to było sarkastyczne z tym polskim socjalem
 
Przecież to było sarkastyczne z tym polskim socjalem
Odniosłeś się do tezy, że "jak się zlikwiduje socjal to można otwierać granice". Wyraziłeś dezaprobatę twierdząc, że to nic nie da. Nikt nie mówił, że chodzi o socjal w Polsce tylko w ogóle. Nawet tym sarkazmem nie podołałeś bo minąłeś się z sensem tej tezy.

Moim zdaniem na obecnym etapie to już faktycznie nic by nie dało bo w takich Niemczech są już całe rodziny a nawet klany części migrantów, którzy żyją tam już nie tylko z socjalu ale i dobrze rozwiniętej i zorganizowanej przestępczości, plus brak odpowiedzialności karnej za przestępstwa, za które często w ich krajach (które uważamy za dzikie) czekałaby ich sroga kara.

Zabrnęło to już za daleko żeby to powstrzymać, jedynie jakaś wojna w Europie żeby sytuację posprzątać.
 
Kwestia legalizmu została również podjęta we wpisie który podlinkowalem wcześniej:

Treść wpisu:

Poseł Konfederacji, który jeszcze półtora roku temu mówił, że ma poglądy "skrajnie libertariańskie" (https://tiny.pl/9r7gd), mówi teraz o "agresywnym nielegalnym przekraczaniu granicy" oraz przyrównuje ludzi przez nią przechodzących do złodziei i włamywaczy (https://tiny.pl/9r7gf).
Może więc warto wyjaśnić, jak to wygląda z punktu widzenia libertarianizmu: samo w sobie przekraczanie granicy państwa niezgodnie z wydanymi przez to państwo przepisami nie jest działaniem agresywnym. Nie narusza bowiem niczyjej prywatnej własności ani wolności osobistej. Nie można też zakładać, że ktoś, kto ją przekracza bez zgody władz państwa, robi to w celu okradzenia kogoś, czy nawet skorzystania z efektów zinstytucjonalizowanej kradzieży dokonywanej przez to państwo w formie wsparcia dla imigrantów (abstrahując już od tego, że skorzystanie z tego wsparcia nie musi wcale oznaczać zwiększenia poziomu tej kradzieży).
Odwrotnie, agresją z punktu widzenia libertarianizmu jest stosowanie przemocy w odpowiedzi na takie zachowanie. A przestępstwo naruszania granicy państwowej jest "przestępstwem bez ofiar" - taki samym jak np. posiadanie marihuany, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, odmowa pełnienia służby wojskowej czy publiczne znieważenie państwa albo jego organów. I jako takie nie powinno istnieć w porządku prawnym.
Artur Dziambor nie tylko więc nie ma poglądów "skrajnie libertariańskich", ale prezentuje w tym przypadku postawę całkowicie przeciwną libertarianizmowi, popierając agresywną przemoc funkcjonariuszy państwowych wobec imigrantów.
Może więc jest po prostu legalistą - zwolennikiem poszanowania i egzekwowania prawa, choćby było antywolnościowe?
Otóż też nie. Bo, jak wskazałem w poprzednim wpisie (https://tiny.pl/9r7g5) - "push-backi" są sprzeczne z obowiązującym prawem. Tak wewnętrznym polskim (ustawa o cudzoziemcach określająca, jak powinna wyglądać procedura wydalania osób nielegalnie przebywających na terytorium Polski), jak i międzynarodowym (rozporządzenie unijne 2016/399, dyrektywa unijna 2008/115/WE, umowa między Polską a Białorusią w sprawie przejść granicznych). A rozporządzenie, na które powołuje się Straż Graniczna jest nie tylko sprzeczne z przepisami ustawy o cudzoziemcach, ale i wydane z przekroczeniem delegacji ustawowej.
Najwyraźniej poseł Dziambor prezentuje pogląd, zgodnie z którym zwykli ludzie - w tym przypadku migranci - powinni bezwzględnie przestrzegać państwowego prawa, ale samo państwo nie powinno się do tego prawa stosować. Jak władcy w monarchiach despotycznych, albo XVIII-wieczny rosyjski imperator, "który nikomu na świecie nie jest zobowiązany tłumaczyć się ze swoich czynów".

Może uczciwiej, aby określił się jako zwolennik państwa policyjnego?




Wojna w Iraku oczywiście nie jest zgodna z libertarianizmem, ale z tych ideałów wyleczył mnie Bartosiak :) Co do szpileczek za niezgodność poglądów z libertarianizmem to ciężko się tam czepiać kogokolwiek poza Dziamborem czy ewentualnie Kuleszą, bo reszta zdaje się odcinać od libertarianizmu
Czekałem na to posunięcie :korwinlaugh:
Dlaczego stan wyjątkowy jest potrzebny? Najwyższe prawo to najwyższa niesprawiedliwość.
Dlaczego?
Bo nie jesteśmy w stanie przestrzegać wszystkich procedur.
Liczba tłumaczy przysięgłych języka arabskiego:

Na granicy nie ma dużo Afgańczyków, ale ilu jest tłumaczy języków afgańskich?

Wyobraźmy sobie, że Łukaszenko ściągnie kilkaset tysięcy ludzi: przy każdym przesłuchaniu powinien być tłumacz przysięgły, bo każdy człowiek najlepiej ubiera myśli w słowa w języku ojczystym. Dokumenty może tłumaczyć tylko tłumacz przysięgły. Kilkanaście osób obskoczy kilkaset tys.?
BTW ośrodki dla nielegalnych imigrantów to trochę jak więzienia i nie jest ich dużo, więc...
... walcząc o prawa człowieka będziemy składować ludzi nie wiadomo ile czasu, w miejscach ala wiezienia...

A jak kończy się zabawa w biurokracje i jak kończą nielegalni imigranci w Australii, która zaczęła się bawić w biurokracje opowie sam...
... Wojciech Sadurski czym pokazuje, że nie dość, że jest chamem i prostakiem to jeszcze ignorantem. Okrucieństwem jest dawać ludziom złudna nadzieje


I mówimy to wszystko o Polsce, gdzie nawet obywatel Iranu może się osiedlić jeśli załatwi sobie pracę i możliwe, że z łamanym polskim sobie poradzi? BTW wniosek o azyl można też zgłosić w konsulacie, a granice można przekroczyć na punktach granicznych a nie zieloną granicą...

Czyli: zwykły sabotaż...

Moim skromnym zdaniem byłoby fajnie jakby Polska zawiozła wszystkich uchodźców pod Bundestag za Nord Stream II i rozwalanie idei UE, ale to byłoby za gangsterskie podejście jak na PiS...

Odniosłeś się do tezy, że "jak się zlikwiduje socjal to można otwierać granice". Wyraziłeś dezaprobatę twierdząc, że to nic nie da. Nikt nie mówił, że chodzi o socjal w Polsce tylko w ogóle. Nawet tym sarkazmem nie podołałeś bo minąłeś się z sensem tej tezy.

Moim zdaniem na obecnym etapie to już faktycznie nic by nie dało bo w takich Niemczech są już całe rodziny a nawet klany części migrantów, którzy żyją tam już nie tylko z socjalu ale i dobrze rozwiniętej i zorganizowanej przestępczości, plus brak odpowiedzialności karnej za przestępstwa, za które często w ich krajach (które uważamy za dzikie) czekałaby ich sroga kara.

Zabrnęło to już za daleko żeby to powstrzymać, jedynie jakaś wojna w Europie żeby sytuację posprzątać.
Chłopie: jestem w 100% przekonany, że następny ojciec chrzestny będzie o arabskich klanach. To jak oni wykorzystują luki w prawie, jak ściągają ludzi, jak pomagają we wnioskach azylowych i jak ciągnąć socjal w 3 miastach jednocześnie -mistrzostwo.
Obywatel Pakistanu, jak uzyskać azyl w DE? Nowy life hack: kraj w którym jest kara śmierci za morderstwo. Mówisz, że dokonałeś morderstwa na terenie Pakistanu czy grozi kara śmierci.
Dostajesz azyl jako uchodźca uciekający przed śmiercią. Bild opisywał jak to przechodziło: ten moment, kiedy urzędnicy mówią JPDL i dzwonią do tabloidów :iamdone:
Od kiedy Erdogan stał się dyktatorem to Turcy łatwia sobie hurtowo azyle polityczne nawet jeśli od kilku lat na budowie robili w DE i żadna z nich opozycja turecka :korwinlaugh:

 
Last edited:
Pętla się zacieśnia








Ekoszuria i strumień dopłat twierdzą inaczej :(

To kiedyś powinno być w wątku o NWO i innych foliach, ale że to na łamach Bloomberga to daję tu
20211003_235406.jpg




Statystyka


#demagog


 
Czekałem na to posunięcie :korwinlaugh:
Dlaczego stan wyjątkowy jest potrzebny? Najwyższe prawo to najwyższa niesprawiedliwość.
Dlaczego?
Bo nie jesteśmy w stanie przestrzegać wszystkich procedur.

Nie wiem dlaczego czekałeś na coś co zamieściłem już w pierwszym moim wpisie w temacie libertarianizmu Dziambora. Myślę, że jego libertariańskie poglądy szybko powrócą w przypadku testów kowidowych na granicach i już tutaj nie będzie analogii, bo się okaże że problem przeciążonych tłumaczy przysięgłych jest poważniejszym problemem niż problem przeciążonych szpitali i ludzi w nich umierających z powodu właśnie przeciążenia systemu i samego kowida
 
A teraz Matczak ma dowód dlaczego warto nie być chamem w sieci grożącym mobingiem: jego syn będzie teraz jechany w sieci: używasz moich zaklęć przeciwko mnie?


Ziemkiewicz











PO



Patogwiazda po wypadku śmiertelnym





a kim leszcz jest?


German Council on Foreign Relations.
Advancing Foreign Policy. Since 1955.
Bild, Welt, Spiegel -dziennikarze tych gazet robią sobie jaja z takich pożytecznych idiotów tak samo jak W Polsce traktuje się dziennikarzy Sputnika a w USA Russia Today.
Że Polska czegoś takiego nie tworzy, fundacje zasilane przez państwo mające za zadanie sianie dezinformacji...
Deutsche Welle, jakieś śmieszne fundacje, a już hitem totalnym jest fundacja polsko-niemieckie pojednanie...
 
Nie wiem dlaczego czekałeś na coś co zamieściłem już w pierwszym moim wpisie w temacie libertarianizmu Dziambora.
Gdzie pisałeś, że bycie biurokratą w sprawie imigracji skończy się drugą Australią z przetrzymywaniem imigrantów nawet latami w obozach przejściowych?

To dylemat ala: czy jeśli idzie staruszka z psem z nadwagą bez kagańca który idzie wolniej od niej to strażnik miejski powinien bawić się w mandaty czy nie....
 
A teraz Matczak ma dowód dlaczego warto nie być chamem w sieci grożącym mobingiem: jego syn będzie teraz jechany w sieci: używasz moich zaklęć przeciwko mnie?


Ziemkiewicz











PO



Patogwiazda po wypadku śmiertelnym





a kim leszcz jest?


German Council on Foreign Relations.
Advancing Foreign Policy. Since 1955.
Bild, Welt, Spiegel -dziennikarze tych gazet robią sobie jaja z takich pożytecznych idiotów tak samo jak W Polsce traktuje się dziennikarzy Sputnika a w USA Russia Today.
Że Polska czegoś takiego nie tworzy, fundacje zasilane przez państwo mające za zadanie sianie dezinformacji...
Deutsche Welle, jakieś śmieszne fundacje, a już hitem totalnym jest fundacja polsko-niemieckie pojednanie...

Pomimo tego, że mam naprawdę sporą tolerancję na wybryki innych ludzi i generalnie nie życzę nikomu nic sieci to ta adwokacina budzi we mnie takie obrzydzenie, że liczę na to, że karma go kiedyś dopadnie. Takie zachowanie po takim wydarzeniu świadczy o tym, że prawdopodobnie nie ma do końca poukładane pod deklem i ma jakieś zaburzenia socjopatyczne.
 
A teraz Matczak ma dowód dlaczego warto nie być chamem w sieci grożącym mobingiem: jego syn będzie teraz jechany w sieci: używasz moich zaklęć przeciwko mnie?


Ziemkiewicz











PO



Patogwiazda po wypadku śmiertelnym





a kim leszcz jest?


German Council on Foreign Relations.
Advancing Foreign Policy. Since 1955.
Bild, Welt, Spiegel -dziennikarze tych gazet robią sobie jaja z takich pożytecznych idiotów tak samo jak W Polsce traktuje się dziennikarzy Sputnika a w USA Russia Today.
Że Polska czegoś takiego nie tworzy, fundacje zasilane przez państwo mające za zadanie sianie dezinformacji...
Deutsche Welle, jakieś śmieszne fundacje, a już hitem totalnym jest fundacja polsko-niemieckie pojednanie...


To nagranie z auta "dzwoni papuga" zostało udostępnione po wypadku?
 
Pomimo tego, że mam naprawdę sporą tolerancję na wybryki innych ludzi i generalnie nie życzę nikomu nic sieci to ta adwokacina budzi we mnie takie obrzydzenie, że liczę na to, że karma go kiedyś dopadnie. Takie zachowanie po takim wydarzeniu świadczy o tym, że prawdopodobnie nie ma do końca poukładane pod deklem i ma jakieś zaburzenia socjopatyczne.
To zwykły łasy na głaski i kasę skurwiel. Ta żonka nic lepsza (też adwokat). Byle kto nie idzie na takie studia (choć ten kto idzie jest byle kim). Podobnie jest z medycyną, gdzie spory odsetek nie idzie, bo czuje powołanie.
 
Pomimo tego, że mam naprawdę sporą tolerancję na wybryki innych ludzi i generalnie nie życzę nikomu nic sieci to ta adwokacina budzi we mnie takie obrzydzenie, że liczę na to, że karma go kiedyś dopadnie. Takie zachowanie po takim wydarzeniu świadczy o tym, że prawdopodobnie nie ma do końca poukładane pod deklem i ma jakieś zaburzenia socjopatyczne.
za ten filmik powinien podjechać kierowca tira, zniszczyć jego merca i powiedzieć ,,gdyby on jechał tirem to wszystko byłoby OK".
Ale fakt faktem: prawo, filozofia, psychologia - kumulacja pojebów i nawet znam człowieka, która przed wynajmem stalkuje czy co ten student studiuje i jak są te trzy kierunki to never ever nie wynajmować :korwinlaugh:

@Karateka@ po wypadku on jeszcze chyba w szpitalu nagrał filmik, że wszystkiemu winny był samochód, którym jechały ofiary...






On jest tak zdemoralizowany, że pomyślał, że na tym wypadku zrobi sobie kontent i wybije się w necie
 
Last edited:
Ratingi ratingi






FR RU


Ad vocem #ANW
Tak szczerze to się trochę zawiodłem, w większości (nie we wszystkim - np odnośnie wielkości armii, czy wojsk mobilizowanych) czepianie się jest na poziomie słówek i detali, tak jak to robią żony, po prostu niekonstruktywnie mam wrażenie (choć ANW nie wyklucza większych, "tradycyjnych" czy "mobilizowanych" komponentów armii).










Ceny rosną, lewica:


Chinczykom spadly drony, a co tam w usa?


Choc wyglada to na niekompetencje a nie atak






@andrzej_t. Ty mi fasolkę wypominasz a sam naszą umęczoną Gaję żywą biomasą katujesz ;) nie pączkuj już! #polityka3dzieci




Ooo, tego nie wiedziałem, hmmm






 
Autorytet babci kasi :waldeklaugh:
Zdenuncjowała własną siostrę :putinlaugh:
View attachment 27034
To jest typowo ubecka metoda, jak ktoś nie pasuje władzy do obrazka, to trzeba mu sprawdzić życiorys, pogrzebać w życiu prywatnym i upublicznić kilka kompromitujących faktów (jeśli to w ogóle prawda). Nawet jak to nie ma nic wspólnego z tym co dzieje się obecnie.
Jest to, przy okazji, przestroga dla innych, bo władza zawsze ma narzędzia, które pozwolą sprawdzić, czy na przykład ktoś nie powtarzał klasy w szkole, albo nie miał dziadka w wermachcie. A tym czasem przy korycie aż się gotuje i służbą nie przyjdzie do głowy żeby się zająć tym jak nas okradają.
 
Back
Top