Polityka

Tak na zimno to powinienem sprzedać dom, który buduję (póki ceny - także ze strachu przed rządem - są napompowane) i wyjebać stąd, żeby zdążyć przed zostawianiem paszportu na (e-)komendzie. Mimo tego, że nasi właściciele zepsuli walutę w której bym go sprzedawał.
Ja mogę pracować z dowolnego miejsca na globie w którym jest internet. Żona zaora firmę w której pracuje kilka kobiet, czyichś żon, czyichś matek, ale czy w tym kraju serio warto się szarpać jak i z prawa i z lewa jest "kułaku, dej, no wincyj mówię, i to migiem".

Nowy Ład, psia jego mać.

@Karateka@
W idealnym kapitalistycznym świecie (zakładającym konkurencję, równoważenie się sił) masz rację. Z pewnoscią takiego świata teraz nie mamy - z jednej strony międzynarodowe sztaby prawników pracujących dla molochów potężniejszych niż państwa narodowe (dzięki którym - a konkretnie dzięki ich zamulaniu prawa, wycinaniu konkurecji produkcją przepisów - te dotarły do oligopolu), z drugiej samotny konsument, mały przedsiębiorca. Jak to się ma do wolności słowa? Ano tak, że ludzie podskórnie czują że te regulaminy, te umowy nie są uczciwe, że rynkowe siły się nie równoważą. Formalnie nie mają racji, czyli dla ciebie jest w porządeczku. Czy w takich warunkach rośnie, czy spada poszanowanie "litery prawa", "prawa właśności" - wartości podstawowych w kapitaliźmie? Ignorowanie takich zaburzeń rynku sprawia że libertarianie są widziani jako loltarianie. Libertarianie powinni przeciwstawiać się tak samo wszechwładnym państwom jak i wszechwładnym korporacjom (które są tak samo tworami formalnymi, a nie konkretnymi ludźmi) - cokolwiek bardziej może wpłynąc na twoje życie prywatne, ale też i BIZNES. Spróbuj założyć biznes bez dostępu do kart kredytowych, internetu, kont na social mediach, infrastruktury informatycznej. Co bardziej boli: brak dostępu do paszportu czy karty kredytowej? Parler pozdrawia i cieszy się że jesteś prawdziwym kapitalistą akceptującym korporacyjny ostracyzm, który dzięki 50 stronnicowym umowom nigdy przecież nie jest nieuczciwy.
I nie, nie mam konsystentnego rozwiązania na takie rozhuśtanie rynku (poza ograniczaniem przepisów - oczekując konkurencji i rozpadu oligopoli - i ograniczaniu podatków - oczekując większej mocy codziennych głosowań portfelem wolnych obywateli), ale przynajmniej zauważam problem w realnym życiu.

---

Polecam:


















Jprdl


Niestety




Wtf?












Piw Paw padl
 
Tak na zimno to powinienem sprzedać dom, który buduję (póki ceny - także ze strachu przed rządem - są napompowane) i wyjebać stąd, żeby zdążyć przed zostawianiem paszportu na (e-)komendzie. Mimo tego, że nasi właściciele zepsuli walutę w której bym go sprzedawał.
Ja mogę pracować z dowolnego miejsca na globie w którym jest internet. Żona zaora firmę w której pracuje kilka kobiet, czyichś żon, czyichś matek, ale czy w tym kraju serio warto się szarpać jak i z prawa i z lewa jest "kułaku, dej, no wincyj mówię, i to migiem".
Kilka Wiosen Ludów i innych przewrotów już ten świat widział. Coś czuję, że niedługo może mieć miejsce kolejna "krwawa niedziela"
 
Tak na zimno to powinienem sprzedać dom, który buduję (póki ceny - także ze strachu przed rządem - są napompowane) i wyjebać stąd, żeby zdążyć przed zostawianiem paszportu na (e-)komendzie. Mimo tego, że nasi właściciele zepsuli walutę w której bym go sprzedawał.
Ja mogę pracować z dowolnego miejsca na globie w którym jest internet. Żona zaora firmę w której pracuje kilka kobiet, czyichś żon, czyichś matek, ale czy w tym kraju serio warto się szarpać jak i z prawa i z lewa jest "kułaku, dej, no wincyj mówię, i to migiem".

Nowy Ład, psia jego mać.

@Karateka@
W idealnym kapitalistycznym świecie (zakładającym konkurencję, równoważenie się sił) masz rację. Z pewnoscią takiego świata teraz nie mamy - z jednej strony międzynarodowe sztaby prawników pracujących dla molochów potężniejszych niż państwa narodowe (dzięki którym - a konkretnie dzięki ich zamulaniu prawa, wycinaniu konkurecji produkcją przepisów - te dotarły do oligopolu), z drugiej samotny konsument, mały przedsiębiorca. Jak to się ma do wolności słowa? Ano tak, że ludzie podskórnie czują że te regulaminy, te umowy nie są uczciwe, że rynkowe siły się nie równoważą. Formalnie nie mają racji, czyli dla ciebie jest w porządeczku. Czy w takich warunkach rośnie, czy spada poszanowanie "litery prawa", "prawa właśności" - wartości podstawowych w kapitaliźmie? Ignorowanie takich zaburzeń rynku sprawia że libertarianie są widziani jako loltarianie. Libertarianie powinni przeciwstawiać się tak samo wszechwładnym państwom jak i wszechwładnym korporacjom (które są tak samo tworami formalnymi, a nie konkretnymi ludźmi) - cokolwiek bardziej może wpłynąc na twoje życie prywatne, ale też i BIZNES. Spróbuj założyć biznes bez dostępu do kart kredytowych, internetu, kont na social mediach, infrastruktury informatycznej. Co bardziej boli: brak dostępu do paszportu czy karty kredytowej? Parler pozdrawia i cieszy się że jesteś prawdziwym kapitalistą akceptującym korporacyjny ostracyzm, który dzięki 50 stronnicowym umowom nigdy przecież nie jest nieuczciwy.
I nie, nie mam konsystentnego rozwiązania na takie rozhuśtanie rynku (poza ograniczaniem przepisów - oczekując konkurencji i rozpadu oligopoli - i ograniczaniu podatków - oczekując większej mocy codziennych głosowań portfelem wolnych obywateli), ale przynajmniej zauważam problem w realnym życiu.

---

Polecam:


















Jprdl


Niestety




Wtf?












Piw Paw padl

Dramat. Jest i będzie dużo gorzej niż myślałem, a najgorsze jest to, że zanosi się na ciąg dalszy ich rządów. Może faktycznie trzeba na chwilę odpuścić ideowość i głosować po prostu przeciw PiS? No dramat, zrobią z nas niewolników w biały dzień. O ile to głosowanie, w ogóle, coś kurwa daje...
 
No ale co niby nie tak powiedziala? Gdyby kazdy sobie negocjowal, to mielibysmy szczepienia rosyjskim Sputnikiem, a Niemcy szczepilyby Pfizerem tak szybko jak Izrael
W radiu zet był wywiad z jakimś lekarzem, który mówił, ze Izrael ma idealną służbę zdrowia pod akcje szczepień: państwo gotowe na wojne, więc już duża liczba pielęgniarek na tys. mieszkańców, szybka mobilność szpitali tymczasowych itp.
Ale DE kupowały szczepionki poza kolejką, to opóźnienia dla Polski nie biorą się znikąd. Pomaska zachowuje się jakby to Niemcy próbowali poświęcać.
Schuman to chyba mówił, że Unia Europejska jest potrzebna, bo osobno kraje europejskie będą jak taka strzała którą złamie bez wysiłku każde mocarstwo. A tak złamać naraz kołczan strzał to tak łatwo nie będzie.
Gdyby Francja i Niemcy słuchały ojców założycieli (gdzie są nawet święci KK, którzy przewracają się w grobie niczym Kulfon mówią ,,co z was wyrosło"...) to Unia Europejska szczepiłaby się tak szybko jak USA. A tymczasem zapłaci przedpłatę i czekają: ZEA, Izrael, państwa arabskie mają nagle możliwości wycieczek szczepionkowych...

Taka dziwna emocja: pracownik Onetu stwierdza, że to jest przegięcie, co ten naczelny wymyśla


Węglarczyk do samego końca


Polskie nazwisko? Ksiądz przecież nie pastor:






Demokraci reformują po PiSowku: mówiłem, że Kaczyński to wizjoner ;) Plus dzielny sędzia Krawczyk :putinlaugh: Sędziowie, prokuratorzy to powinna być ta ,,truskawka" na torcie. Jak to jest ta truskawka to ten tort...











Dramat. Jest i będzie dużo gorzej niż myślałem, a najgorsze jest to, że zanosi się na ciąg dalszy ich rządów. Może faktycznie trzeba na chwilę odpuścić ideowość i głosować po prostu przeciw PiS? No dramat, zrobią z nas niewolników w biały dzień. O ile to głosowanie, w ogóle, coś kurwa daje...

Co jakiś czas jest potrzebne wietrzenie: dobrze, że PiS pokonał PO w roku 2015, bo Tuskoland przypominał Rywinland, za mocno się już rozkręcali. Pomyśleli, że są teflonowi.
Teraz trzeciej kadencji nie powinien mieć PiS, ale nie jestem wstanie na PO, PSL czy SLD głosować. Chociaż jak patrze co robią dziennikarze opozycyjni: no walczą o trzecią kadencje PiSu jakby Kaczyński nimi sterował...
 

1618005327552.png
 
Kilka Wiosen Ludów i innych przewrotów już ten świat widział. Coś czuję, że niedługo może mieć miejsce kolejna "krwawa niedziela"
Nie żyłem w tamtych czasach ale wydaje mi się, że obecne pokolenie przez lata ładowania do głów gówna w postaci TV i internetu nie jest w stanie do buntu. Widać to gołym okiem jak od roku jebią nie tylko nas ale i w innych krajach a ludzie nic. Świetnie wykorzystują do tego polaryzację społeczeństwa, która dokonuje się od wielu lat, jak jedni protestują to drudzy mają to w dupie i na odwrót.
Od lat jestem fanem podróży Cejrowskiego i zawsze trochę zazdrościłem prostoty życia niektórych ludzi. Niedługo lepiej będzie wziąć torbę ubrań i wyjechać na jakąś wyspę, pędzić rum i łowić ryby. Przynajmniej to co złowię i upędzę będzie moje, a nie jak w eurokołchozie i nowej wersji PRL-u - cały miesiąc jebania i stresów tylko po to, żeby oddać połowę na nierobów i na utrzymanie partyjniaków.
 
Last edited:
Nie żyłem w tamtych czasach ale wydaje mi się, że obecne pokolenie przez lata ładowania do głów gówna w postaci TV i internetu nie jest w stanie do buntu. Widać to gołym okiem jak od roku jebią nie tylko nas ale i w innych krajach a ludzie nic. Świetnie wykorzystują do tego polaryzację społeczeństwa, która dokonuje się od wielu lat, jak jedni protestują to drudzy mają to w dupie i na odwrót.
Od lat jestem fanem podróży Cejrowskiego i zawsze trochę zazdrościłem prostoty życia niektórych ludzi. Niedługo lepiej będzie wziąć torbę ubrań i wyjechać na jakąś wyspę, pędzić rum i łowić ryby. Przynajmniej to co złowię i upędzę będzie moje, a nie jak w eurokołchozie i nowej wersji PRL-u - cały miesiąc jebania i stresów tylko po to, żeby oddać połowę na nierobów i na utrzymanie partyjniaków.
Cejrowski jest niezłym cwaniakiem. Pokazuje te rejony Ameryki połud. gangstalandy, gdzie jest często kompletna bieda i nędza, ale w programie to wygląda tak dobrze, spokojnie
 
Dramat. Jest i będzie dużo gorzej niż myślałem, a najgorsze jest to, że zanosi się na ciąg dalszy ich rządów. Może faktycznie trzeba na chwilę odpuścić ideowość i głosować po prostu przeciw PiS? No dramat, zrobią z nas niewolników w biały dzień. O ile to głosowanie, w ogóle, coś kurwa daje...
Tylko na kogo kurwa głosować? Jedynie częściowo konfa mi podchodzi. Ale co z tego, że na przykład uwielbiam słuchać Brauna ponieważ posługuje się fenomenalną polszczyzną, to jednak ma nadmierne prokatolockie klapki na oczach.
 
O co chodzi z tym telefonem? Za co Ci dziennikarze przepraszają PAD?
afera czy Duda rozmawiał z królem Jordani za pomocą telefonu stacjonarnego z kablem czy nie.
Węglarczyk uważa, że to wielka chwila dziennikarstwa.
Autor artykuły przeprasza i chyba sam widzi, do czego prowadzi naczelny...
Ładny donosik jakby niektórzy dziennikarze napisali do Berlina to byłby koniec Węglarczyka.
PS Nie żartuje chociaż dziesięc razy sprawdzałem czy to napalony wikary czy człowiek bóbr

Jak wyglądają przy tym problemy milenialsów wyjaśnione na przykładzie Miodowych Lat
 
Last edited:
afera czy Duda rozmawiał z królem Jordani za pomocą telefonu stacjonarnego z kablem czy nie.
Węglarczyk uważa, że to wielka chwila dziennikarstwa.
Autor artykuły przeprasza i chyba sam widzi, do czego prowadzi naczelny...
Ładny donosik jakby niektórzy dziennikarze napisali do Berlina to byłby koniec Węglarczyka.
PS Nie żartuje chociaż dziesięc razy sprawdzałem czy to napalony wikary czy człowiek bóbr

Jak wyglądają przy tym problemy milenialsów wyjaśnione na przykładzie Miodowych Lat


No dobra. Widziałem to zdjęcie w maseczce z odłączonym kablem. To jak w końcu z tym telefonem? Był podłączony czy odłączony? I dlaczego dzwonił w maseczce...
 
No dobra. Widziałem to zdjęcie w maseczce z odłączonym kablem. To jak w końcu z tym telefonem? Był podłączony czy odłączony? I dlaczego dzwonił w maseczce...


Czy Bartosz Węglarczyk ma romans z Kingą Rusin?
Najśmieszniejsze w tych głupich atakach na tekst Onetu o moim romansie jest to, że głupi autorzy tych ataków nie przeczytali tekstu, bo ten wyjaśnia, że nie mam. Jednocześnie dziękuję tym głupcom za budowanie mi zasięgów.
 


Czy Bartosz Węglarczyk ma romans z Kingą Rusin?
Najśmieszniejsze w tych głupich atakach na tekst Onetu o moim romansie jest to, że głupi autorzy tych ataków nie przeczytali tekstu, bo ten wyjaśnia, że nie mam. Jednocześnie dziękuję tym głupcom za budowanie mi zasięgów.

Ten człowiek to jest dno ludzkie. A ludzie go słuchają i uważają za jakiś autorytet :śmiech:
 
Ten człowiek to jest dno ludzkie. A ludzie go słuchają i uważają za jakiś autorytet :śmiech:
Ja wam mówię, że w końcu centrala w Berlinie go wyrzuci. On jest trochę jak Balcerowicz: możliwe, że naprawdę wierzy w to co mówi. Pomyśleć, że kiedyś szczytem były artykuły Faktu: odebrał żelazko zamiast telefonu, albo żubry gwałcą nasze krowy. Grzegorz Jankowski wróć!
Die Welt i Bild częściej krytykują Merkel niż onet.
Ba, nawet die Welt Dworczaka chwalił.
 
afera czy Duda rozmawiał z królem Jordani za pomocą telefonu stacjonarnego z kablem czy nie.
Węglarczyk uważa, że to wielka chwila dziennikarstwa.
Autor artykuły przeprasza i chyba sam widzi, do czego prowadzi naczelny...
Ładny donosik jakby niektórzy dziennikarze napisali do Berlina to byłby koniec Węglarczyka.
PS Nie żartuje chociaż dziesięc razy sprawdzałem czy to napalony wikary czy człowiek bóbr

Jak wyglądają przy tym problemy milenialsów wyjaśnione na przykładzie Miodowych Lat


Ten człowiek to jest dno ludzkie. A ludzie go słuchają i uważają za jakiś autorytet :śmiech:
EuRlibtWgAQiJqC.png
 
Fajnie porozmawiać z Super Nianią na twitterze i patrzeć jak robi z siebie idiotkę. Fajnie jest wyjaśnić sędziego, którego teksty to elementarz manipulacji, ale to...
... jakby się cieszyć, że komuś kogo się nie lubi złamała się noga. Ci ludzie autorytetami. Może od dwóch lat przeglądam mocniej polskiego tw, bo za czasów PO polityki ciepłej wody w kranie nie było z czego zbytnio robić dymów, ale kurczę wolałbym nie wiedzieć rzeczy, które się dowiedziałem. NIe rozumiem jak komuś z poważnym zawodem sędziego (już jak Jurszczyszyn nabrał się na trola podającego sie za Lisa na PRIV i wysłał mu fotkę xD), prokuratora czy wykładowcy akademickiego chce się bawić w dymy internetowe, michnikowszcyzne kursczyzne przy których kibole wychodzą pozytywnie...

Co po tytule jak pusto w szkatule?




Od razu będy lepsze granty na uczelni, lepsze stanowiska...


Klasyk: UE upokorzona niczym Duda w Uchu Prezesa


więc niedługo będzie afera, że coś z Polską nie tak.Coś ala PiS: na kryzys wyciągać Smoleńsk albo Giertycha xD







RPO








Smoleńsk
naracja dla kiboli PiSu i jest też dla Ziobrystów po drugiej stronie lustra. Dla każdego teoria spiskowa: młodzi, dobrzy wykształceni z większych miast








klasyk: naucz się regułek, pomyl jedno słowo i się nie zorientujesz


Kurski nazywa Macierewicza: jak?







 








odpowiedź to całe litanie, więc nie będę kopiował



i ban, ale bawi mnie później czytanie tweetów ludzi, którzy mnie zbanowali xD

Lepper jak bajerował to było widać kolesia kręcącego, ale cholernie dobrze przygotowanego do rozmowy. A tutaj: jak to nazwać? Brakiem szacunku dla odbiorców, przekonaniem o wyższości...?
 
Back
Top