Polityka



Hej, socjalisci!


Twardo:


#Acta2


@cRe @Tar-Ellendil @HubiSSJ3 @Karateka@
Tak na czepialskie sobotnie moje to nawet pierwsze pytanie jest dziwne: w modelu anarcho-kapitalistycznym (bezpanstwowym kapitalizmie, mozna to jakos tam mapowac do globalnego kapitalizmu) wszyscy sluza innym ludziom (nie wazne czy bezposrednio czy poprzez korporacje) - czyli tak czy siak "humanity". Wiec odpowiedz powinna poleciec na prawo dół. Podejrzewam jednak, że odpowiedź leci na lewo górę?

lk8luo2.jpg
 


Hej, socjalisci!


Twardo:


#Acta2


@cRe @Tar-Ellendil @HubiSSJ3 @Karateka@
Tak na czepialskie sobotnie moje to nawet pierwsze pytanie jest dziwne: w modelu anarcho-kapitalistycznym (bezpanstwowym kapitalizmie, mozna to jakos tam mapowac do globalnego kapitalizmu) wszyscy sluza innym ludziom (nie wazne czy bezposrednio czy poprzez korporacje) - czyli tak czy siak "humanity". Wiec odpowiedz powinna poleciec na prawo dół. Podejrzewam jednak, że odpowiedź leci na lewo górę?

lk8luo2.jpg

Być może ta jedna odpowiedź zadecydowała o tym, że jestem lewakiem i czekają mnie prześladowania w tym kraju. Z drugiej strony nie ma aż tak źle, bo dostałem ofertę pracy od Netflixa przy produkcji Wiedźmina.
 
I jeszcze coś dopowiem - stąd osobny komentarz.

W dużej mierze spór prawica vs lewica jest sporem o moralność ("naszych" albo "ich" poglądów), a podane pytanie jest tego przykładem.
 
Być może ta jedna odpowiedź zadecydowała o tym, że jestem lewakiem i czekają mnie prześladowania w tym kraju. Z drugiej strony nie ma aż tak źle, bo dostałem ofertę pracy od Netflixa przy produkcji Wiedźmina.

Nawiązując do nicku, to pewnie będziesz elfem pomalowanym na czarno?
 


Hej, socjalisci!


Twardo:


#Acta2


@cRe @Tar-Ellendil @HubiSSJ3 @Karateka@
Tak na czepialskie sobotnie moje to nawet pierwsze pytanie jest dziwne: w modelu anarcho-kapitalistycznym (bezpanstwowym kapitalizmie, mozna to jakos tam mapowac do globalnego kapitalizmu) wszyscy sluza innym ludziom (nie wazne czy bezposrednio czy poprzez korporacje) - czyli tak czy siak "humanity". Wiec odpowiedz powinna poleciec na prawo dół. Podejrzewam jednak, że odpowiedź leci na lewo górę?

lk8luo2.jpg


Miałem podobną rozkmine przy 1wszym pytaniu.
 
I jak odpowiedziales? :)

Pan Smiszek, startujacy dla Wiosny, chce wsadzac do wiezienia za homofobie:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie...my-w.html?disableRedirects=true#s=BoxWyboImg3

Czy ktos ma jakas sensowna definicje tego medycznie brzmiacego terminu?

Odpowiedzialem, że globalizacja powinna słuzyc czlowiekowi, co brzmi jak truizm. Natomiast co do homofobii, to nie mam dostępu do pełnej wersji wywiadu, wuec ciężko powiedzieć co tam bylo powiedziane
 
Typ odjechal mocno, a najsmutniejsze jest to, że wcale nie jestem zdziwiony. Mojego głosu oczywiście nie mają ;-)
Dla mnie to zamordyzm ideologiczny.
Najgorsze jest to, ze oni sa tego nieswiadomi (tzn uwazaja ze maja moralne prawo ludzi do lochow wsadzac za poglady). Wehikul czasu z nastawami na sredniowiecze.

@Tar-Ellendil
Moj typ to Gwiazdowski, poki co.
 
@Dzihados @Karateka@ @HubiSSJ3

Powiedzmy, że nadchodzą wybory na kogo oddalibyście teraz głos (o ile macie zamiar)? Pytam bo ja się w ogóle nie orientuję obecnymi partiami, a może jest ktoś wartościowy na kogo warto oddać głos (wiem brzmi jak Sci-Fi).

Gwiazdowski. Nie zgadzam się we wszystkim z nim, ale jego podejście jest zdroworozsądkowe, a nie pseudoideologiczne jak u Korwina - już Hayek ponad pół wieku temu wiedział, że jego poglądy w wielu sprawach są niemożliwe do zrealizowania, bo wszystko poszło za daleko, ale JKM nadal tego nie załapał*. Tak samo Kukizy i reszta jego świty totalnie odpłynęli, więc na nich głosować też nie będę.
I tak zwyczajnie po ludzku, ze wszystkich "wizji" to najbliższej mi do Polski jaką chciałby widzieć Gwiazdowski.
 
Andrzej Dera uważa, że nie ma w Europie państwa z nadwyżką budżetową.
Rozumiem: kłamać, manipulować. Taki zawód, ale żeby się do programu nie przygotować to tak głupie opuszczanie gardy
 
Wszedłem w ten link i co widzę?

"Polski nauczyciel pracuje średnio 3 godziny dziennie i wrzeszczy że dostajemy 500 plus na 1 dziecko. Ja mam dzieci ja mam wydatki nie tak jak single co wszystko dla siebie. Single powinni zacząć płacić wreszczie bykowe to znajdzie się kasa na sfinanspwanie deficytu!" - Kkolo 2019

:antonio:
Posiadający dzieci powinni płacić dodatkowy podatek z którego wypłacało by się pieniądze dla bezdzietnych zachęcając ich do założenia rodziny.
:danaillegal:
Ten sam poziom.
 
Ale to jest śmieszne:

Być prezesem, iść na wywiad, przekonać, że podwyżka ma sens -prościzna.
I KO. Przegrana
Jak Korwin i Balcerowicz dla liberalizmu.
Dawać go ile wlezie, nawet manipulować nie trzeba. Wystarczy cytować.

We Francji chyba robili nauczyciele strajk polegający na tym, że wszystkim dawali 6 na koniec. Nic to nie zmienia, bo przecież liczą się wyniki egzaminu zewnętrznego.
A on straszy brakiem promocji i blokowaniem egzaminów zewnętrznych.
Lewe zwolnienia: przecież wystarczy ustalić dzień w którym wszyscy idą na oddanie krwi. L4 jest bez względu czy można oddać krew czy nie.
 
Ale to jest śmieszne:

Być prezesem, iść na wywiad, przekonać, że podwyżka ma sens -prościzna.
I KO. Przegrana
Jak Korwin i Balcerowicz dla liberalizmu.
Dawać go ile wlezie, nawet manipulować nie trzeba. Wystarczy cytować.

We Francji chyba robili nauczyciele strajk polegający na tym, że wszystkim dawali 6 na koniec. Nic to nie zmienia, bo przecież liczą się wyniki egzaminu zewnętrznego.
A on straszy brakiem promocji i blokowaniem egzaminów zewnętrznych.
Lewe zwolnienia: przecież wystarczy ustalić dzień w którym wszyscy idą na oddanie krwi. L4 jest bez względu czy można oddać krew czy nie.

Znam osobiście opinię kilku nauczycieli, którzy swoją osobą zawyżają poziom szkolnictwa i każdy z nich jest przeciwko temu strajkowi. Najmocniej o tą podwyżkę walczą Ci, którym się ona najmniej należy.
 


Znam osobiście opinię kilku nauczycieli, którzy swoją osobą zawyżają poziom szkolnictwa i każdy z nich jest przeciwko temu strajkowi. Najmocniej o tą podwyżkę walczą Ci, którym się ona najmniej należy.

To znasz dziwnych nauczycieli, bo ja jako syn osoby wykonującej tę profesję, to logicznie znam też więcej nauczycieli (dobrych i złych) i każdy z nich chce podwyżki, żeby wreszcie zacząć jakkolwiek godnie zarabiać.
Za to prawie każdy z nich uznaje Broniarza za debila i złego reprezentanta interesów nauczycieli, który tekstem o braku promocji zrobił więcej złego w jednym zdaniu, niż dobrego od kiedy jest szefem ZNP.
 




To znasz dziwnych nauczycieli, bo ja jako syn osoby wykonującej tę profesję, to logicznie znam też więcej nauczycieli (dobrych i złych) i każdy z nich chce podwyżki, żeby wreszcie zacząć jakkolwiek godnie zarabiać.
Za to prawie każdy z nich uznaje Broniarza za debila i złego reprezentanta interesów nauczycieli, który tekstem o braku promocji zrobił więcej złego w jednym zdaniu, niż dobrego od kiedy jest szefem ZNP.

Źle mnie zrozumiałeś. Można chcieć podwyżki i być przeciwnym temu strajkowi w takiej postaci w jakiej obecnie jest.
 
Znam osobiście opinię kilku nauczycieli, którzy swoją osobą zawyżają poziom szkolnictwa i każdy z nich jest przeciwko temu strajkowi. Najmocniej o tą podwyżkę walczą Ci, którym się ona najmniej należy.

Moim zdaniem to wygląda tak:
najwięcej nauczycieli jest WF i angielskiego.
https://www.fakt.pl/pieniadze/finan...jest-w-polsce-nauczycieli-infografika/t7w0883
Maturzysta wychodzi po maturze i często ma problemy z czasownikami frazowymi, a WF. Jak ja chodziłem do gimnazjum to mieliśmy salę dzieloną z podstawówką. Jeden tydzień salę miała podstawówka, raz gimnazjum.
Jak mieliśmy tą salę to były zajęcia ,,na macie": macie piłkę i grajcie.

Jest niż demograficzny. Aby dostać się na studia:
- nie trzeba napisać bardzo dobrze matury. Niż demograficzny: zmniejszać liczbę miejsc dla studentów i zwalniać wykładowców jako alternatywa nie przejdzie.
- matura jest łatwa i nawet ta matematyka została znacznie ułatwiona po tym jak stała się obowiązkowa (liczba zadań ABCD)

Więc nie trzeba się zbytnio się spinać jako nauczyciel.
Kiedyś był pomysł, aby technika zdawały maturę rozszerzoną z matematyki to będzie więcej osób szło na politechnikę. Tylko wycofali się z tego, bo nagle profile techniczne z powodu braku chętnych by trzeba zlikwidować.

W Polsce jest zasada: nie przejmuj się pracą jak Ci gówno płacą. W Wielkiej Polsce będę pracował, a w Polsce remont będę przedłużał.
Tak samo jest z nauczycielami: na zajęciach luz, ale jeśli przychodzi się na udzielanie korepetycji to cały konspekt zajęć napisany.

Robiłem, kiedyś moduł pedagogiczny aby po prostu spróbować jak to jest stanąć po tej drugiej stronie niż w przyszłości pracować jako nauczyciel.

Tekst usłyszany od nauczycielki na mój tekst, że uczniowie tak mało potrafią: ,,no teraz to uczelnie i szkoły walczą o uczniów, a nie odwrotnie."

Jeśli będzie się cisło uczniów to madki będą pisały maile i przychodziły z pretensjami, a przecież przed egzaminami zewnętrznymi wynajmą korepetytora i jakoś się to ułoży.

Zawód nauczyciel nie cieszy się zaufaniem społecznym jak np. strażacy, ale winna leży po dwóch stronach.
 
Back
Top