Polityka

Lubię też pomidory i paprykę - jak większość wegan. Czy to już zalicza mnie do środowiska wegan?
Jesli o tym piszesz na cohones - z pewnoscia :)
Cohones miejscem szczerosci. Nawet helikopterowej :)

@TheChosen1
a moze nie od organizacji stricte politycznych zaczac, ale od "III filaru" ?

@MuraS
a dlugoterminowe (3-6-12mcy) prognozy? Fusy cos mowia?
 
Nawet helikopterowej :)
W kwestii helikoptera mam jeden dylemat. Czy wyrzucać klasycznie, po chilijsku, czy może po boliwijsku - wraz ze sznurem (wizualizacja poniżej). Jak uważasz, która metoda lepsza?
 
@MuraS
a dlugoterminowe (3-6-12mcy) prognozy? Fusy cos mowia?[/QUOTE]
Można obstawiać wzrost PLN, bo nadal jest kurewsko niedowartościowany, z tym, że nie znasz ruchów instytucji, a to one decydują o kursach.
W kwestii helikoptera mam jeden dylemat. Czy wyrzucać klasycznie, po chilijsku, czy może po boliwijsku - wraz ze sznurem (wizualizacja poniżej). Jak uważasz, która metoda lepsza?

Ze sznurem
 
Chciałem w skórze, ale z szacunku do dzieci...

:benny:

Rak kontent... Bez kitu, pewnie jakby kościół się nie wpierdalał w życie prywatne owieczek, tylko skupiał się na Bogu, to byłbym dziś dalej twardym katolem.
Ale przy takiej postawie to częściej mi się chce nie iść, niż iść - skoro na 90% i tak wychodzę na kazaniu, bo się boje nowotworów...
 
Papier powitalny na amerykanskich uczelniach:


Jest nadzieja @Jakub Bijan, najpierw sprej potem helikopter ;)


Wegrom na granicy nie wolno. Za to juz na terytorium EU mozna!
 
Last edited:
System oparty na kredytach i konsumpcji nigdy nie doprowadził do sukcesu gospodarczego, musimy w Polsce postawić na nowy model gospodarki, oparty o oszczędności, inwestycje i innowacje - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki podczas gali "Polski Przedsiębiorca Roku 2015 Gazety Polskiej Codziennie".
Rzeczywiscie, lepiej miec oszczednosci, niz kredyt. Lepiej inwestowac, niz konsumowac.
Mam nadzieje, ze wkoncu wejdzie jakas dobra ustawa i to zmieni!
 
@mat
Moge przeczytac tylko zajawke. Zgodzam sie z linia rzadu, podatek nie jest nowy. Bedzie troche inny, ale z pewnosci anie jest nowy!
 
  • Like
Reactions: mat
Co odjebał Petrus? Nie moge znaleźć a po tweetach widzę, że cos się stanęlo się.
 
Czyli kobieta która ktoś zgwalcil powinna być zmuszona do urodzenia dziecka? Z punktu widzenia ewolucji jest to promocja gwałtu.
Ale ty do mnie o gwalcie? Myslalem, ze bedziesz wolal #inbe o niewolnictwie :) Socjalizm np w Europie Zachodnie promuje też określony fenotyp, taka uroda prawa :) No i co zrobisz, nic nie zrobisz :)

Ja osobiscie uwazam, ze obecny kompromis (zagrozenie zycia, gwalt, glebokie niedorozwiniecie? jakos tak?) jest wlasciwy. Ze swiadomoscia, ze jest to wlasnie kompromis, z natury rzeczy niedoskonaly, majacy wady i dla jednej i drugiej strony tego kompromisu.

Zagrozenie zycia jest niedyskutowalne - to naturalne, ze w obronie mojego zycia mam prawo cie zabic, chocbys i zagrazal mi nieswiadomie (narkotyki, niedorozwiniecie, afekt, whateva), chocbys byl moim dzieckiem. Decyzja nalezy do mnie - bronie wlasnego zycia. To co proponuje PiS, z tego co rozumiem, nie uwzglednia nawet takiego przypadku.

Wiadomo, ze zrodlem konfliktu, dla obydwu stron zreszta, nie sa konkretne przypadki, o tych mozna dyskutowac przeciez, tylko rozroznienie, czy mowimy o czlowieku w stadium rozwoju plodu, czy o "narosli" w calosci nalezacej do "zywiciela". Zgadzasz sie, ze tu wlasnie przebiega linia konfliktu? Jesli tak, spojrz zatem jeszcze raz na moja wrzutke.
 
Last edited:
Ale ty do mnie o gwalcie? Myslalem, ze bedziesz wolal #inbe o niewolnictwie :) Socjalizm np w Europie Zachodnie promuje też określony fenotyp, taka uroda prawa :) No i co zrobisz, nic nie zrobisz :)

Ja osobiscie uwazam, ze obecny kompromis (zagrozenie zycia, gwalt, glebokie niedorozwiniecie? jakos tak?) jest wlasciwy. Ze swiadomoscia, ze jest to wlasnie kompromis, z natury rzeczy niedoskonaly, majacy wady i dla jednej i drugiej strony tego kompromisu.

Zagrozenie zycia jest niedyskutowalne - to naturalne, ze w obronie mojego zycia mam prawo cie zabic, chocbys i zagrazal mi nieswiadomie (narkotyki, niedorozwiniecie, afekt, whateva). To co proponuje PiS, z tego co rozumiem, nie uwzglednia nawet takiego przypadku.

Wiadomo, ze zrodlem konfliktu, dla obydwu stron zreszta, nie sa konkretne przypadki, o tych mozna dyskutowac przeciez, tylko rozroznienie, czy mowimy o czlowieku w stadium rozwoju plodu, czy o "narosli" w calosci nalezacej do "zywiciela". Zgadzasz sie, ze tu wlasnie przebiega linia konfliktu? Jesli tak, spojrz zatem jeszcze raz na moja wrzutke.

Również uważam, ze kompromis jest wlasciwy. Zagrozenie zycia również uważam za niedyskutowalne.

A jak jesteśmy przy aborcji to podam 2 artykuly. Za i przeciw - z punktu widzenia pewnej ideologii :)

Za aborcja

http://www.obiektywizm.pl/aborcja-w-obronie-zycia/

Przeciwko

http://www.obiektywizm.pl/aborcja-w-obronie-smierci/
 
@Karateka@ :( no i nie ma inby, jest zgoda :(

a mam jeszcze pytanie jak sie zapatrujesz na wspoldecydowanie biologicznego ojca plodu? Mialoby to ewolucyjne uzasadnienie...

z punktu widzenia pewnej ideologii
tak mnie naszlo, ze mechniazm zadnej ideologii nie da sie ewolucyjnie uzasadnic. Ewolucja to dywersyfikacja zasobow, lokowanie ich w kazdym mozliwym rozwiazaniu, w nadziej ze jakis niewielki % bedzie skuteczny tu, inny tam, raz podane rozwiazanie jest notorycznie weryfikowane. W obliczu globalnych zagrozen, zawsze gdzies cos przezyje... Troche jak inkubatory Google'a ...
 
a mam jeszcze pytanie jak sie zapatrujesz na wspoldecydowanie biologicznego ojca plodu? Mialoby to ewolucyjne uzasadnienie...

Jeśli ojciec po narodzeniu dziecka ma obowiązek sprawowac opieke nad tym dzieckiem (choćby poprzez placenie alimentów) przez 18 lat to powinien tez mieć cos do powiedzenia na temat tego czy kobieta powinna czy nie to dziecko urodzić. Powinna tu być rownowaga. Jeśli przyjmujemy zalozenie, ze aborcja jest dozwolona do np. 4 tygodnia to trzeba przyjąć jakies rozwiązanie, które będzie bralo pod uwagę wole zarówno biologicznego ojca, jak i biologcznej matki. Jak to miałoby wygladac w praktyce? To już kwestia długiej dyskusji.
 
@Karateka@ wlasnie dlatego wkurza mnie sposob argumentacji tej Wielgus z linka od @Comber . "My kobiety mamy prawo". WTF? My tu o tym kiedy kogo mozna zabic, a ona "my kobiety". No i tak jak KK nie mowi nic o prewencji i edukacji, tak i ja nie oczekuje by "ustawa anyaborcyjna" taki element miec musiala. "prawo dla kazdego" - ale dla mnie bardziej, moge zabic, bo jestem kobieta. Wylaczylem ja po "faceci tego nie rozumieja". Takie neo-faszystowsko neo-rasitowskie ;) stwierdzenia powinny byc karane z urzedu ;)

EDIT:
i jeszcze taka mysl: jestem ciekaw jaka burza by byla, gdyby ktorys z politykow (np. PiSu albo Kukiza) powiedzial: "bo kobiety tego nie rozumieja".
Nie zebym byl za karaniem mikroagresji , ale lewactwo trzeba ich bronia zwalczac.
 
Last edited:
tak mnie naszlo, ze mechniazm zadnej ideologii nie da sie ewolucyjnie uzasadnic. Ewolucja to dywersyfikacja zasobow, lokowanie ich w kazdym mozliwym rozwiazaniu, w nadziej ze jakis niewielki % bedzie skuteczny tu, inny tam, raz podane rozwiazanie jest notorycznie weryfikowane. W obliczu globalnych zagrozen, zawsze gdzies cos przezyje... Troche jak inkubatory Google'a ...

Mamy przecież chociażby Darwinizm Spoleczny Herberta Spencera.
 
Back
Top