1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Polityka

Discussion in 'Cohones' started by Zelboys06, Apr 16, 2010.

1. ZELAZNAREKA009

ZELAZNAREKA009 Maximum FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,426
    Zdobyte Lajki:
    1,135
    Punkty:
    40

A no własnie, bo wzięcie kredytu na długie lata wcale nie jest tak łatwe w psychice dla wszystkich od pstrykniecia palcem i tu nie ma nieuk czy ktos madry, dziwi mnie tu twoja argumentacja w taki sposób.

2. andrzej_t.

andrzej_t. UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,784
    Zdobyte Lajki:
    27,116
    Punkty:
    790
    Nieprawda, to jest wychowanie. Kredyt to tylko narzędzie, nikt Cię nie tatuuje do końca życia z nim.
    Coś Ci nie idzie? Mieszkanie zawsze można sprzedać i tymi pieniędzmi spłacasz kredyt (a jak dobrze pokombinujesz to jeszcze kilka klocków może Ci zostać w kieszeni).
    To jest kwestia wiedzy o życiu właśnie, przecież nikt z banku w razie czego nie przychodzi do Ciebie i Cię nie wiesza na najbliższym drzewie gdy w życiu coś się nie uda. Kredyt jest zwykle pod zastaw mieszkania, zerujesz, wstajesz i idziesz dalej.
    Na tym polega życie właśnie.

edit:
    Ojciec popełnił błąd bo stracił płynność majątkową kupując jej mieszkanie z oszczędności, powinien kazać jej wziąć kredyt i pomóc go spłacać. Wtedy ona ma mieszkanie a on wciąż kapitał na bieżące potrzeby.

3. cRe

cRe UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,184
    Zdobyte Lajki:
    16,076
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Wrocław
    Ni właśnie w naszym prawie to tak nie do końca.

Dzihados likes this.
  4. andrzej_t.

andrzej_t. UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,784
    Zdobyte Lajki:
    27,116
    Punkty:
    790
    co masz na myśli?

5. szplin

szplin EFC Africa
    Middleweight

Komentarze:
    2,913
    Zdobyte Lajki:
    8,460
    Punkty:
    490
    Tracisz płynność finansową, bo tracisz pracę. W podobnej sytuacji jest 20% społeczeństwa. Bezrobocie wśród młodych to 60%. Zakredytowanego mieszkania nie upłynnisz, gdyż w takiej samej sytuacji jest parę milionów innych Polaków. Bank nie bierze mieszkania i zapomina o sprawie. Mieszkanie bierze komornik a bank wciąż upomina się o swoje, bo z licytacji wystarczyło tylko na odsetki.
    W dorosłe życie wchodziłem przy bezrobociu przeszło 20%. Świat wygląda wtedy inaczej. Kiedy ostatnio słyszałeś żeby komuś zajumali radio z auta albo skroili kogoś na ulicy z kurtki? Za mojej młodości to była norma.

Biały19894, osk, ninja and 2 others like this.
  6. andrzej_t.

andrzej_t. UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,784
    Zdobyte Lajki:
    27,116
    Punkty:
    790
    No tak, to fakt, jak się świat pierdoli to tak będzie jak piszesz. Ale podchodząc do życia z takim założeniem to faktycznie można się wypalić psychicznie i skończyć z niczym u rodziców.
    Ja pisałem na swoim przykładzie, szedłem w życie "z odwagą" młodo wyjeżdżając z domu (studia, zagramanica, praca tutaj itp. itd.), zacząłem od małego mieszkania swojego, następnie większego obecnego. Obydwa na kredycie ale, najwidoczniej, mi się udało. Co prawda na pewno dużo szczęścia po prostu miałem.

Co do ostatniego pytania to tak, jak byłem nastolatkiem to były normalne rzeczy nawet w Sanoku :korwinlaugh:

osk, szplin and Dzihados like this.
  7. lemmy

lemmy KSW
    Welterweight

Komentarze:
    5,381
    Zdobyte Lajki:
    8,851
    Punkty:
    1,790
    Pewnym problemem są zapisy umów kredytowych, czyli to, że sama nieruchomość to za mało dla banku by zabezpieczyć kredyt, i kupujący musi się zgodzić na poddanie egzekucji by zaspokoić ewentualne roszczenie banku.
    Gdyby tak nie było, to po utracie pracy lub innym zdarzeniu losowym, które uniemożliwia spłatę kredytu, człowiek by się wyprowadzał i po sprawie. Niestety, w PL nie jest to takie proste, bank/komornik sprzedaje takie mieszkanie za frytki, a po resztę przychodzą do kredytobiorcy.

8. andrzej_t.

andrzej_t. UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,784
    Zdobyte Lajki:
    27,116
    Punkty:
    790

9. ninja

ninja UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,290
    Zdobyte Lajki:
    9,780
    Punkty:
    2,790
    Ci to kompletnie odlecieli te młode komuchy, może zacznijcie kurwy zjebane matoły od afryki i pakistanu i bangladeszu, gdzie przyrost naturalny zwariował.
    Nasze białe populacje się kurczą to i problem mieszkaniowy w kolejnych latach raczej będzie mniejszy.

I tu się trochę kolego mylisz, gro młodych niemców te nieroby żyjące na zasiłkach śmierdzące lenie nie kupują mieszkań na własność.
    A dlaczego? A dlatego, że wtedy tracą prawo do socjalu (tłumaczył mi to ale nie zrozumiałem do końca dlaczego, jakiś inżynier szwab, bo mnie to zawsze zastanawiało skąd ta moda na wynajem mieszkań u nich, to i zapytałem).
    Wolą te nieroby siedzieć na garnuszku państwa, które opłaci socjalek, dodatek mieszkaniowy, chemia gratis, kartki bony itd.
    Oczywiście mówię tu o tych mniej ambitnych niemcach, którzy nie pójdą do roboty za 1200 euro (najniższa netto około tego wynosi),
    bo lepiej się kalkuluje na zasiłeczku + opłacone mieszkanko. Ograniczenia jakie mają to auto do jakiejś wartości mogą posiadać i tym podobne głupoty. Co do spadków to się oczywiście zgadzam, ale niemcy nie są tacy hojni za życia z obdarowywaniem wnuczków i dzieciaków.

Biały19894 and Dzihados like this.
  10. lemmy

lemmy KSW
    Welterweight

Komentarze:
    5,381
    Zdobyte Lajki:
    8,851
    Punkty:
    1,790
    To fakt, znam takich kilku, zero ambicji bo dobrze im się żyje na garnuszku państwa i rodziców. Ale jednocześnie to jedno z najbogatszych społeczeństw na świecie.

Biały19894 and Dzihados like this.
  11. Karateka@

Karateka@ KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    5,936
    Zdobyte Lajki:
    1,494
    Punkty:
    1,190
    Podpisuję się pod tym :)

Dzihados likes this.
  12. Karateka@

Karateka@ KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    5,936
    Zdobyte Lajki:
    1,494
    Punkty:
    1,190
    Nie czaje tych rozkmin. Jak zaczynałem pracę to ledwo mi starczało na pokój w Krakowie i normalne życie i jakoś nie narzekałem. Od czegoś trzeba zacząć. Co trzeba mieć w głowie żeby mówić że to nie jest godne życie jak się nie ma własnego mieszkania. Teraz zarabiam spoko i mam własne mieszkanie i rodzinę, ale trzeba od czegoś zacząć. I nie rozumiem jak można sobie w większym mieście nie poradzić. W głupim VBA można się nauczyć programować w kilka miesięcy i znaleźć normalną pracę. Nie trzeba iść na studia. Kompletnie nie rozumiem tego narzekania. Mieliśmy piękne czasy, rynek pracownika. Można było zmieniać prace i grymasić, że za mało owocowych czwartków. Teraz po koronie będzie gorzej. Jak ktoś mówi, że przed było źle to sobie myślę - WTF

Biały19894, Dzihados and andrzej_t. like this.
  13. lemmy

lemmy KSW
    Welterweight

Komentarze:
    5,381
    Zdobyte Lajki:
    8,851
    Punkty:
    1,790
    @Karateka@ Wszystko zależy od tego jak się komuś chce.
    Ale trudno się nie zgodzić z tym, że wielu ludzi żyje i pracuje tylko po to żeby spłacać kredyt na mieszkanie. Jeśli stanowi on zbyt dużą część dochodów, a perspektywa jest 30-letnia, to życie może wydawać się bez sensu. Kiedyś pracowałem w dużym korpo, po kilku piwach ludzie na wysokich stanowiskach, którzy zbudowali domy na kredyt zaczynali gremialnie narzekać na swój los, nagle zorientowali się, że są niewolnikami własnych ambicji. Stres związany z utratą pracy nie pozwał im walczyć o swoje, byli gotowi na każde świństwo żeby utrzymać status quo. Nieprzypadkowo Polacy są tacy spięci, minie jeszcze dużo czasu zanim poczujemy się bezpieczni jak wspomniani wyżej Niemcy.

14. Mnichu

Mnichu UFC
    Featherweight

Komentarze:
    8,660
    Zdobyte Lajki:
    20,535
    Punkty:
    790
    Ależ mnie wkurwiaja tacy ludzie o mentalności miękkiej pizdy. Czyli laska wypaliła się psychicznie bo bała się kredytu? Bo nie zarabiał na tyle dużo żeby kupic takie mieszkanie jak chce? Rozumiem ze było to niedługo po studiach? Pewnie całe życie była przez wszystkich głaskana po głowie i było jej wmawianie jak to ona jest wspaniała ponieważ miała dobre stopnie w szkole i na studiach. Aż tu nagle zderzenie z prawdziwym życiem i rynkiem pracy gdzie nagle okazuje się, ze to wszystko było niewiele warte :childcry:
    Trzeba zapierdalać jak się chce coś osiągnąć i tyle. Uwielbiam te roczniki z lat okolicy połowy lat 90tych, które wchodziły na rynek pracy zdominowany przez pracownika. 6000-7000 na start bo znasz jeden język- Mało. Pół roku doświadczenia w jednym miejscu - czas na zmianę. Pracodawca nie chce dać nagle dać urlopu - a chuj, rzucę prace bo zaraz znajdę coś innego. Już teraz widze i słyszę jak pieką odbyty bo sytuacja się zmieniła :putinlaugh:

15. andrzej_t.

andrzej_t. UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,784
    Zdobyte Lajki:
    27,116
    Punkty:
    790
    :jarolaugh:

16. Karateka@

Karateka@ KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    5,936
    Zdobyte Lajki:
    1,494
    Punkty:
    1,190
    W 50% sie zgodze. Beka z ludzi, ktorzy mysla ze cos im sie nalezy, bo mieli dobre oceny. Jednak jak ktos dostaje 7000 na start bo zna jezyk, to znacyz ze w tym czasie na rynku ta umiejetnosc byla tak wyceniona. Dlaczego ta osoba mialaby przyjac mniej? Jak ktos sprzedaje jogurty i ludzie chca kupic jogurt za 10 zl i schodza mu wszystkie jogurty, to niby dlaczego mialby sprzedawac po 2 zl? Tak samo jest z praca i trzeba to zrozumiec. To jest produkt, ktory sprzedajemy i jest wart tyle ile ludzie sa sklonni zaplacic. Jak ktos chce odejsc z firmy po pol roku i pojsc gdzie indziej, gdzie lepiej placa to ma do tego prawo, tak samo jak sklep spozywczy ma prawo podniesc ceny zywnosci, bo ludzie sa sklonni placic wiecej. Tak dziala wolny rynek i nie ma co sie obrazac.

Martin and Dzihados like this.
  17. klocuniek

klocuniek WSOF
    Featherweight

Komentarze:
    3,158
    Zdobyte Lajki:
    3,483
    Punkty:
    2,790
    Bo teraz to się kupuje działkę w lubuskiem (400m2) za 59 600 zł, firma buduje Ci dom z gliny o powierzchni użytkowej 93 m2 za 62 100 zł (jeszcze trzeba doliczyć koszta przyłączy wody i prądu, czyli ok 10000 zł). Suma - ok 131 600zł, możesz nauczyć się budować w ten sposób i przekonać z dwóch kolesi do pomocy i wybudować - wyjdzie o ok 30 000zł taniej. Jeśli więc ktoś, pracujący załóżmy 10 lat boi się wziąć kredyt na 75 tysi i nie ma 60 tysi oszczędności to:
    :fjedzia:

18. szplin

szplin EFC Africa
    Middleweight

Komentarze:
    2,913
    Zdobyte Lajki:
    8,460
    Punkty:
    490
    Domy z gliny są takie tanie?

19. klocuniek

klocuniek WSOF
    Featherweight

Komentarze:
    3,158
    Zdobyte Lajki:
    3,483
    Punkty:
    2,790
    Zależy. Nie wiem z którego roku jest wpis ale spójrz:

http://www.osiedleboncza.pl/?page_id=208

Ale to jeszcze nic, na innej stronie znalazłem taki wpis:
    Z tej strony: http://budujemyzgliny.blogspot.com/2014/07/kosztorys-vs-koszt-budowy-domu-z-gliny.html

szplin likes this.
  20. szplin

szplin EFC Africa
    Middleweight

Komentarze:
    2,913
    Zdobyte Lajki:
    8,460
    Punkty:
    490

Share This Page