Polityka

No kto by pomyślał? :benny: No chyba że to te ruskie trolle z farmy napisały



Serio myślisz że znajdziesz człowieka w całym kraju który uważał że przemyt nie wzrośnie gdy obok trwa wojna?
Oj, przewidziałes i jesteś dumny bo odkryłes że po wiośnie będzie lato
 
Last edited:
Nic, po prostu zastanawiam sie jak promilowy ulamek LPG moze miec taki wplyw na miliardowa populacje :fjedzia:


Na mnie nie mają. Jaki mają na Ciebie wpływ?
No i na pewno jest większy. Niech to będzie dolna granica statystyki, czyli 5% społeczeństwa. To w sumie już nie promile przecież xd
 
fakt.jpeg


RIGCZ
 
Plotki krążą, że Łukaszenka ledwo zipie. No to szykujcie się, że dzięki wszelkiej maści karatekom będziecie mieli rusków tuż za Podlasiem. No bo wiadomo, twardo trzeba z kacapami...
 
Plotki krążą, że Łukaszenka ledwo zipie. No to szykujcie się, że dzięki wszelkiej maści karatekom będziecie mieli rusków tuż za Podlasiem. No bo wiadomo, twardo trzeba z kacapami...
Politycy Po w ekstazie. W końcu granica z kanapami. Teraz to będzie można czekolady przez płot rzucać.
:antonio:
 
Najpierw myślałem, że gość ma coś mądrego do powiedzenia i nawet chciałem pochwalić za materiał, ale później zaczął mówić takie bzdury, że nie jestem w stanie daj lajka
Bardzo dobrze omówione na przykładzie Niemiec co dłuższego czasu się dzieje, co widzę na bieżąco w pracy.
Możesz się zapierać o teoriach spiskowych, 3ciej ręce, pisać że nic takiego nie było, ale oni już mają plan na Twoją przyszłość.
Już Cię raz zamknęli w domku.
:gabi_much_love:
 


"Współprzewodniczący Konfederacji zacytował wypowiedź jednego z bohaterów kanadyjskiego serialu "Chłopaki z baraków". - Strasznie wczoraj zachlałem. Paliłem blanty do piątej rano. Film mi się urwał jak leżałem w rurze. Teraz mnie krzyż napi****la. Trochę się przespałem, ale musiałem wstać rano bo mam obowiązki. Mam dziecko. Niektórzy mówią, że nie można chlać jak się ma dzieci, ale to nie prawda. Można, tylko trzeba wstawać rano. Na tym polega odpowiedzialność - mówi bohater, w którego wcielił się Robb Wells. Warto wspomnieć, że bohaterowie serialu próbują szybko się wzbogacić, przez co popadają w konflikt z prawem i notorycznie trafiają do więzienia za kradzieże czy handel narkotykami. "

cytat za gazeta.pl. Fajnie, że zauważyli nawiązanie do "chłopaków z baraków" -- choć pewnie gdzieś przeczytali w komentarzach -- szkoda tylko, że ma to quasi moralizatorski wydźwięk. No i nie jest to cytowanie bohatera serialu przez korwina juniora, ale parafraza -- a to jednak zupełnie inna para kaloszy. Ech, "dziennikartwo".
 
1. Głosami PiS/ZP, Kukiz15 i Polskich Spraw przegłosowano ustawę tworzącą tzw. Komisję ds. Rosyjskich Wpływów, podpisaną dziś przez Andrzeja Dudę.
9 członków komisji będzie powoływał Sejm, przewodniczącego spośród nich wybierze premier Morawiecki.
2. Komisja będzie mogła wezwać każdego, nie tylko polityków, ale też dziennikarzy, czy urzędników.
3. Będzie miała wgląd do wszelkich dokumentów i informacji niejawnych, od wszystkich organów państwa, wszystkich służb, prokuratury czy NIKu.
4. Członkowie komisji nie będą ponosili żadnej odpowiedzialności za wydawanie błędnych decyzji a także nie poniosą żadnych konsekwencji za ujawnienie informacji z prac komisji np. zaprzyjaźnionym mediom.
5. Komisja stanie się prokuraturą i sądem w jednym, będzie uznawała, czy ktoś “był pod rosyjskim wpływem” czy też nie. Definicja rosyjskiego wpływu jest tak szeroka że można podciągnąć pod to wszystko, a więc także można skazać każdego.
6. Osoba uznana za bedącą „pod wpływem Rosji” utraci możliwość pełnienia funkcji publicznych na okres 10 lat. Od de facto wyroku komisji nie ma jakiegokolwiek odwołania.
A więc PiS/ZP stworzył organ ponad jakąkolwiek kontrolą prawa mogący pozbawić kogokolwiek biernego prawa wyborczego na okres 10 lat, za tak naprawdę cokolwiek, bez żadnej możliwości odwołania.

Jak ktoś ma więcej informacji na temat tej ustawy to dawajcie więcej info. Ja ją narazie tak przeczytałem forty forty
 
W uzupełnieniu wcześniejszego komunikatu informujemy, że rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych ma zostać opublikowane dziś, tj. 29 maja 2023 r. co oznacza, że zakaz wjazdu i wyjazdu do/z Polski zarejestrowanych na Białorusi i w Rosji naczep i przyczep zacznie obowiązywać od jutra - 30 maja 2023 r.
 


"Współprzewodniczący Konfederacji zacytował wypowiedź jednego z bohaterów kanadyjskiego serialu "Chłopaki z baraków". - Strasznie wczoraj zachlałem. Paliłem blanty do piątej rano. Film mi się urwał jak leżałem w rurze. Teraz mnie krzyż napi****la. Trochę się przespałem, ale musiałem wstać rano bo mam obowiązki. Mam dziecko. Niektórzy mówią, że nie można chlać jak się ma dzieci, ale to nie prawda. Można, tylko trzeba wstawać rano. Na tym polega odpowiedzialność - mówi bohater, w którego wcielił się Robb Wells. Warto wspomnieć, że bohaterowie serialu próbują szybko się wzbogacić, przez co popadają w konflikt z prawem i notorycznie trafiają do więzienia za kradzieże czy handel narkotykami. "

cytat za gazeta.pl. Fajnie, że zauważyli nawiązanie do "chłopaków z baraków" -- choć pewnie gdzieś przeczytali w komentarzach -- szkoda tylko, że ma to quasi moralizatorski wydźwięk. No i nie jest to cytowanie bohatera serialu przez korwina juniora, ale parafraza -- a to jednak zupełnie inna para kaloszy. Ech, "dziennikartwo".

Elegancko to rozegrał :⁠-⁠D
 
A co oni mysleli?


Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że dla Republiki Białoruś oraz Federacji Rosyjskiej obowiązuje najwyższy poziom ostrzeżenia, zgodnie z którym odradzamy wszelkie podróże do tych państw. Biorąc pod uwagę pojawiające się zapowiedzi restrykcji wobec polskich przewoźników transportu drogowego MSZ zaleca jak najszybszy wyjazd kierowców przebywających wciąż w Białorusi i w Rosji.
 
Odnośnie temat z "lex tusk", jestem przekonany że za kilka dni będą wprowadzać jakieś poprawki do ustawy, bo już Amerykanie dzwonią i chcą wyjaśnień. Będzie krótka piłka, albo zmienianiacie treść punktów, coś dodajecie itp, lub zrywamy z wami umowy na zakup naszego sprzętu plus stawiamy nasze inwestycje pod dużym znakiem zapytania.
 
Back
Top