Polityka

Podatki od zysków nadmiarowych, inwestycje zagraniczne, przejrzystość prawa, prawo nie działa wstecz. Połącz kropki.

Ale czemu akurat watek hryvny jest taki wazny? Dolar przeciez umocnil sie tak samo do zlotego.
 
Ważny jest wątek złotego, który po sasinowych wygibasach słabnie bardziej nawet niż hrywna, więc argumentem nie jest "bo dolar, bo wojna".
No dokladnie. Dlatego nie rozumiem czemu autor zamiast pisac "Sasin rozwala gospodarke i bedzie odpowiedzialny za spadek inwestycji w Polsce", pisze o kursie hrywny i wojnie z sasiadem. Ludzie, ktorzy go czytaja, a czesto nie rozumieja co oznacza "inflacja", jeszcze moga pomyslec, ze to przez Ukraine. Laczenie kropek jest bardzo luzne i latwo sie pomylic.
 
Ale czemu akurat watek hryvny jest taki wazny? Dolar przeciez umocnil sie tak samo do zlotego.
Dlatego, że jak chcesz komuś przypierdolić, to szukasz narzędzia, które by się do tego najlepiej nadawało. Jeśli coś totalnie dołuje, to już niewielki realny wzrost, powoduje całkiem spory wzrost w przeliczeniu na procenty. Ci sami ludzie dla których Hryvna jest teraz antyPiSiorskim orężem w ręku, pierdolili o rublu jako o papierze toaletowym. Dlaczego nie odnoszą się do kursu rubla? Dlatego, że Kacapiii nie można gloryfikować, więc antyPiSiorską tłuszczę nakręcamy Hryvną.

Rubel.JPG

Podobnie z inflacją. 17%, koniec świata i pierdolenie, co by było gdyby stopy procentowe podnoszono dużo wcześniej niż zaczęto. Czesi podnoszą od ponad roku, a 17% inflacji mieli już w lipcu. Tak, to ci sami rzekomo pragmatyczni Czesi, wzór nad wzory. Nie twierdzę, że Polsce nie ma burdelu, ale skala histerii nakręcana przez samozwańcze wolne media jest niewspółmiernie wielka do tego co się dzieje u nas i gdzie indziej. Dlaczego? Ano dlatego, że panika spowodowana histerią ma bardzo wysokie słupki klikalności i oglądalności, co przekłada się na kasę dla siewców medialnej histerii. Im się to po prostu bardzo opłaca. Na histerii związanej z covidem zbili bajońskie sumy.
 
Dlatego, że jak chcesz komuś przypierdolić, to szukasz narzędzia, które by się do tego najlepiej nadawało. Jeśli coś totalnie dołuje, to już niewielki realny wzrost, powoduje całkiem spory wzrost w przeliczeniu na procenty. Ci sami ludzie dla których Hryvna jest teraz antyPiSiorskim orężem w ręku, pierdolili o rublu jako o papierze toaletowym. Dlaczego nie odnoszą się do kursu rubla? Dlatego, że Kacapiii nie można gloryfikować, więc antyPiSiorską tłuszczę nakręcamy Hryvną.

View attachment 46386
Ale wiesz, czemu kurs Rubla jest wysoki i jakie mechanizmy zostaly uzyte?
Podobnie z inflacją. 17%, koniec świata i pierdolenie, co by było gdyby stopy procentowe podnoszono dużo wcześniej niż zaczęto. Czesi podnoszą od ponad roku, a 17% inflacji mieli już w lipcu. Tak, to ci sami rzekomo pragmatyczni Czesi, wzór nad wzory. Nie twierdzę, że Polsce nie ma burdelu, ale skala histerii nakręcana przez samozwańcze wolne media jest niewspółmiernie wielka do tego co się dzieje u nas i gdzie indziej. Dlaczego? Ano dlatego, że panika spowodowana histerią ma bardzo wysokie słupki klikalności i oglądalności, co przekłada się na kasę dla siewców medialnej histerii. Im się to po prostu bardzo opłaca. Na histerii związanej z covidem zbili bajońskie sumy.
Widzisz. Musisz doczytac. Wkleiles linka z Sierpnia. Zobacz co sie odwala u "pragmatycznych" Czechow teraz, ktorzy ostro podnosili stopy i porownaj z Polska.

 
Coś się stało? O ile spadła? Raczej wyhamowała. Ile milionów przesiedleńców przyjęliśmy, a ile Czesi? Nieoficjalnie lekko 5 baniek. Bierzesz pod uwagę ile kosztuje utrzymanie przynajmniej połowy z tych ludzi? Służba zdrowia, wszelakie zasiłki itd? Miliardy. Dlaczego nikt o tym nie mówi? Niepoprawne politycznie? Pisiory też siedzą cicho, by nie wywoływać niepokojów społecznych.
Poza tym zerknij na inflację w państwach naszego regionu. Gdzie laba w porównaniu z Polską?

GWXk9ktTURBXy8wOThmMjY3OS0zYzAyLTQwYjAtOTMzYy1jOGM1ZDRmNDZhN2UucG5nkpUCzQMUAMLDlQIAzQL4wsOBoTAF
 
Last edited:
Coś się stało? O ile spadła? Raczej wyhamowała.
Zeby cos zaczelo spadac najpierw trzeba wyhamowac wzrost.
Ile milionów przesiedleńców przyjęliśmy, a ile Czesi? Nieoficjalnie lekko 5 baniek. Bierzesz pod uwagę ile kosztuje utrzymanie przynajmniej połowy z tych ludzi? Służba zdrowia, wszelakie zasiłki itd? Miliardy. Dlaczego nikt o tym nie mówi? Niepoprawne politycznie? Pisiory też siedzą cicho, by nie wywoływać niepokojów społecznych.
Uwazasz, ze inflacji by nie bylo, gdyby nie Ukraincy i wojna z Rosja?
Poza tym zerknij na inflację w państwach naszego regionu. Gdzie laba w porównaniu z Polską?

GWXk9ktTURBXy8wOThmMjY3OS0zYzAyLTQwYjAtOTMzYy1jOGM1ZDRmNDZhN2UucG5nkpUCzQMUAMLDlQIAzQL4wsOBoTAF
Jak to tlumaczysz? Ukraina?

BTW. Obecna inflacja w Polsce juz 17.2%
 
PiS to bolszewicy, zawsze tak uważałem. Kompletnie nie rozumieją na czym polega ekonomia i rynek, myślą, że jak firmy upadną to państwo założy swoje i będzie git. Sam fakt, że zajmuje się tym Sasin tłumaczy wszystko. Gość 10 lat studiował historię i przez całe życie błąkał się po różnych urzędach, pewnie dobrze nie wie co to jest zysk, marża albo przychód.

https://forsal.pl/artykuly/1415838,jacek-sasin-kariera-kim-jest-nowy-wicepremier-zyciorys.html
Nie lekceważyłbym historyków: przecież to nauka o intrygach, zdradach, przekrętach władców :roberteyeblinking:

ta pierwsza kadencja PiSu 2005-2007 nie była nawet taka zła. Zyta Gilowska wprowadziła parę fajnych zmian, ba nawet przekonała Kaczyńskiego do likwidacji podatku spadkowego dla rodzinny, więc tak nie wierzyłem w straszenie PiSem w 2015 roku. Tym bardziej, że krytyka opierała się głównie na 500 plus, które aż tak złe nie jest, dlatego nawet Gwiazdowski łagodnie to krytykuje.
Ale teraz ten POPiS ma brak jakiś kadr, a osoby niezwiązane z polityką nie chcą iść do ministerstw, bo to jest plama na życiorysie.
Kiedyś były wypowiedzi Gilowskiej, Rostowskiego (retorycznie masakra, ale można było go podejrzewać o wiedzę).
Teraz Olga Semeniuk przyznająca się, że nie czytała Polskiego Ładu i Izabela Leszczyna. Albo takie odpowiedzi na pytania:

Albo ten koleś z przypadku z prezentem na wesele ciągnikiem za +1 mln zł. To są wpadki na zasadzie: wiem, że mnie złapią. Wiem, że będzie przypał, ludzie bedą pisać -ale w sumie czego mam się bać?

Przeraziło mnie jak zupełnie nie podjętym tematem jest ten holding spożywczy, który będzie fabryką milionerów dla PiSu przy których te wybory kopertowe to naprawdę pikuś...
... w porównaniu do tego przekopu mierzei, który jest tańszy niż stadion narodowy, który jest materiałem dla prokuratury...


Nie twierdzę, że Polsce nie ma burdelu, ale skala histerii nakręcana przez samozwańcze wolne media jest niewspółmiernie wielka do tego co się dzieje u nas i gdzie indziej. Dlaczego? Ano dlatego, że panika spowodowana histerią ma bardzo wysokie słupki klikalności i oglądalności, co przekłada się na kasę dla siewców medialnej histerii.
gazety/portale walczą o przeżycie przez te media społecznościowe i zaczynają się te głupie nagłówki. Na strychu znalazłem stare wydania wyborczej i Rzeczpospolitej. Nigdy nie były to dobre tytuły, ale w porównaniu z dzisiejszymi nagłówkami to niebo a ziemia...
YouTube też promuje: takie rzeczy mają kilkaset tysięcy wyświetleń. Łatwo sprawdzić, gdzie ta pani pracuje


Zaorski w tej debacie z Grafem ładnie zaorał te teorie typu ,,będzie kryzys jakiego jeszcze nie było, w porównaniu z tymi kryzysami z XX wieku" pytaniem: czyli co? Ludzie będą tak jak kiedyś w USA wędrowali po całym kraju za pracą? Wędrówki od jednego końca kraju do drugiego? Tabliczki przed miastami: ,,nie ma pracy"?





BTW kuźwa mam ruble w domu i nie mogę ich sprzedać w żadnym kantorze :childcry:
 
Jak to jest, że Putina określa się mianem faszysty? Wszędzie słyszę porównania, faszystowski Putin, faszystowska Rosja, ale ani razu nie słyszałem, że działania Putina przypominają działania komunistycznej ZSSR. Jest ktoś mi to w stanie wytłumaczyć?
Barbara Włodarczyk autorka tego cyklu dokumentalnego o krajach byłego ZSRR mówiła, że obecna Rosja wygląda tak, że nie da się wprowadzić komunizmu, bo od razu masa tych oligarchów i polityków z willami na zachodzie zrobiłaby przewrót. Nawet komuniści z lat 80 nie żyli tak dobrze jak politycy obecnej władzy.

Więc tak ciężko nazwać Putina komunistą; ba nawet ten francuski aktor chciał sie przeprowadzić do Rosji po niższe podatki.

Wiec bardziej pasuje do Putina faszyzm niż komunizm, chociaż najlepiej powiedzieć, że to państwo mafijne: nie bez przyczyny korporacje wstawiały fabryki w Chinach a nie w biednej części Rosji (bo z tym, że Chińczycy pracują za miskę ryżu to mity). Nawet Superwizjer robił swego czasu reportaże o tym, jak firmy zależne od mafijnego Sołnecewa brały udział w sprzedaży gazu i węgla do Polski...
 
Wiec bardziej pasuje do Putina faszyzm niż komunizm
Chodzi właśnie o to, że nie pasuje - są to prymitywne uproszczenia dla debili. Faszyzm to faszyzm, komunizm to komunizm, a nazizm to nazizm. Skoro brak ideowej nazwy, to zawsze można mówić putinizm (jak hitleryzm), ale widocznie to by wymagało pewnych procesów myślowych, od których dziś ludzie konsumujący współczesne media są oduczani.
 
Chodzi właśnie o to, że nie pasuje - są to prymitywne uproszczenia dla debili. Faszyzm to faszyzm, komunizm to komunizm, a nazizm to nazizm. Skoro brak ideowej nazwy, to zawsze można mówić putinizm (jak hitleryzm), ale widocznie to by wymagało pewnych procesów myślowych, od których dziś ludzie konsumujący współczesne media są oduczani.
Chodziło mi, że prędzej to jest faszysta niż komunista, a nie że nim jest, ale oczywiście słowo faszysta stało się tak popularne jak homofob, że tym przekazie medialnym słowa przestają mieć znaczenie.
Nie ogranicza się to tylko do wyzywania się od faszystów i komunistów (co by nie mówić o lewakach w Sejmie to większość chce raczej socjalizmu południowoamerykańskiego, niektórzy południowoeuropejskiego, niektórzy skandynawskiego, a nie komunizmu). Hitem jest to, że już nikt nie ma krytyków. Słowo antyfan jest przestarzałe. Teraz wszyscy mają hejterów: nie zgadzasz się ze mną=nienawidzisz mnie :aletoniedomnietak:
 
Oj jaki to piękny upadek. Pamiętam czasy, kiedy ten człowiek przez TVN i wyborczą był kreowany na króla biznesu: ciekawe czy to były artykuły sponsorowane :korwinlaugh:
1664572635522.png


mąż tej pani mówiącej o praworządności
1664572748091.png


jest taki kanał na YT terazjamówię
Polecam wpisac GetBack: jedni pracują w burdelu, inni mają takie firmy, inni są żonami takich ludzi

Zwłaszcza zajebiste odpowiedzi: macie dług to dlaczego nie idziecie z tym do sądu? :korwinlaugh:

Jeszcze koło tego burdelu się to openfinance kręciło chyba....

Chodzi właśnie o to, że nie pasuje - są to prymitywne uproszczenia dla debili. Faszyzm to faszyzm, komunizm to komunizm, a nazizm to nazizm. Skoro brak ideowej nazwy, to zawsze można mówić putinizm (jak hitleryzm), ale widocznie to by wymagało pewnych procesów myślowych, od których dziś ludzie konsumujący współczesne media są oduczani.
genialna osobowość, autorytet TVNu tłumaczy czym jest faszyzm: uczcie się dzieci :burnit:
od 32
 
Chodziło mi, że prędzej to jest faszysta niż komunista
Musiałbym przeprowadzić lub zapoznać się z jakąś analizą, żeby się z tym twierdzeniem zgodzić albo nie, ale rozumiem, co masz na myśli.

tym przekazie medialnym słowa przestają mieć znaczenie.
Postmodernizm zaczął się od demaskowania i dekonstrukcji konstruktów społecznych (publikacja w 1967 r. wczesnej pracy Jacquesa Derridy O gramatologii, Pismo i różnica oraz Głos i
fenomen
, jednego ze źródłowych tomów dekonstrukcjonizmu). Dzisiaj mamy kolejny etap i ci, którzy demaskowali i dekonstruowali, sami tworzą swoje konstrukty i doprowadzają do ich prymatu w społeczeństwie.

komunistów (co by nie mówić o lewakach w Sejmie to większość chce raczej socjalizmu południowoamerykańskiego, niektórzy południowoeuropejskiego, niektórzy skandynawskiego, a nie komunizmu).
Wszystkie te ideologie mają wspólne źródło, są różnymi odmianami marksizmu. Nawet tęczowy neomarksizm opiera się na marksowskiej metafizyce, wynikającej z niej epistemologii, antropologii i utylitarnej etyce.

nie zgadzasz się ze mną=nienawidzisz mnie :aletoniedomnietak:
Brutalnie gwałcisz mnie swoimi opresyjnymi i nietolerancyjnymi poglądami. :płacz:
 
Każdy skurwysyn, który chce włączenia się Polski i NATO do wojny Ukrainy z Rosją (bo taki właśnie skutek będzie miało przyjęcie tych pierwszych do NATO w trybie pilnym) powinien zostać wyśledzony, schwytany i odesłany na front do Ukrainy jako ochotnik. Oczywiście, po ówczesnym odebraniu mu polskiego obywatelstwa i z dożywotnim zakazem wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym. :kis:
 
Jak czytam tych lewackich i pisowskich twitterowych bojowników, chcących uwikłać nas w nie naszą wojnę (a może i nawet w wojnę nuklearną), to mi się po prostu nóż w kieszeni otwiera.
Niestety, ten głupi naród od zawsze lubuje się w takich głupich, nieprzemyślanych, brawurowo-romantycznych akcjach, więc wcale się nie zdziwię, jeśli nasze poljaki u władzy pójdą w ślady krajów bałtyckich.

P.S. Natychmiast wypierdolić Łotwę, Litwę i Estonię z NATO.

 
Jak czytam tych lewackich i pisowskich twitterowych bojowników, chcących uwikłać nas w nie naszą wojnę (a może i nawet w wojnę nuklearną), to mi się po prostu nóż w kieszeni otwiera.
Niestety, ten głupi naród od zawsze lubuje się w takich głupich, nieprzemyślanych, brawurowo-romantycznych akcjach, więc wcale się nie zdziwię, jeśli nasze poljaki u władzy pójdą w ślady krajów bałtyckich.

P.S. Natychmiast wypierdolić Łotwę, Litwę i Estonię z NATO.


Wszystko idzie zgodnie z planem. DR2010.

Po c19 miały być 2 wojny na "wschodzie".
Jedna mała, druga duża.
Tęgim umysłom zostawiam, którą jest wojenka na Ukr.
:roberteyeblinking:
 
Back
Top