Polityka

To prawda. Mam nadzieję, że jak najwięcej będziemy produkować sami.
I to jest właściwe podejście.
Gdyby ktoś się zabawił w archeologa to by pewnie nawet na cohones znalazł, że już lata temu mówiłem o tym, że mamy w Polsce zagłębie lotnicze (zakłady z doświadczeniem + politechniki) i powinniśmy produkować swoje drony wojskowe. Bylo to dużo wcześniej niż zakupilismy te tureckie i dużo wcześniej nim ta forma broni sprawdziła się w boju. Rozwijanie takich technologii krótkookresowo obciąża budżet, ale w długim okresie wychodzi na plus. Tylko to trzeba patrzeć dalej niż na jedną kadencję.
A później bierzesz jakiegoś szczurka odwrwanego od joysticka, sadowisz go kawał drogi od frontu i mówisz karaj botów.
 
I to jest właściwe podejście.
Gdyby ktoś się zabawił w archeologa to by pewnie nawet na cohones znalazł, że już lata temu mówiłem o tym, że mamy w Polsce zagłębie lotnicze (zakłady z doświadczeniem + politechniki) i powinniśmy produkować swoje drony wojskowe. Bylo to dużo wcześniej niż zakupilismy te tureckie i dużo wcześniej nim ta forma broni sprawdziła się w boju. Rozwijanie takich technologii krótkookresowo obciąża budżet, ale w długim okresie wychodzi na plus. Tylko to trzeba patrzeć dalej niż na jedną kadencję.
A później bierzesz jakiegoś szczurka odwrwanego od joysticka, sadowisz go kawał drogi od frontu i mówisz karaj botów.
Niestety w PGZ jest mega rozpierdol, to jest jedna z politycznych synekur, ciągle zmieniające się zarządy (8 prezesów od 2015 roku) i przy każdej zmianie pełne teczki pociotków (po sto kilkadziesiąt osób za każdym razem). Wiem coś o tym z pierwszej ręki, to jest dramat. Nikt nie traktuje pracy poważnie, bo jest tam tylko na chwilę, ludzie siedzą i nie wiedzą co mają robić, jak trafia tam ktoś myślący to ucieka przy pierwszej okazji.

Przemysł zbrojeniowy wymaga gruntownych zmian, współpracy między firmami państwowymi, uczelniami i prywatnym biznesem, uniezależnienia się od polityki (dzisiaj zarząd wybiera Błaszczak, po wyborach następny minister MON).
Poszukaj sobie info jak jeszcze w 2021 r. MON zrezygnował z dronów od WB Electronics, które latają teraz na Ukrainie i zbierają super recenzje i zamówili produkt gorszy, droższy (800mln.) i jeszcze nieistniejący od PGZ. Głównym argumentem było, że WB to prywatna firma :facepalm: , dopiero wybuch wojny doprowadził do podpisania umowy z nimi.
 
I to jest właściwe podejście.
Gdyby ktoś się zabawił w archeologa to by pewnie nawet na cohones znalazł, że już lata temu mówiłem o tym, że mamy w Polsce zagłębie lotnicze (zakłady z doświadczeniem + politechniki)
Oj polskie politechniki w porównaniu z amerykańskimi uczelniami to jest przepaść. Te kosmiczne budżety na nawet kilkanaście miliardów dolarów (cała uczelnia oczywiście ma taki budżet ale mimo wszystko robi to wrażenie), nic dziwnego że mają taki przemysł zbrojeniowy...
Bartosiak mnie za to zszokował tym pomysłem na oparcie armii na sprzęcie z importu...
Na początku są przykłady:
 
Było już o podbijaniu Marsa przez najcenniejszych ludzi, czyli więźniów i ewentualnym gwałceniu przez nich murzynek?

 
Niestety w PGZ jest mega rozpierdol, to jest jedna z politycznych synekur, ciągle zmieniające się zarządy (8 prezesów od 2015 roku) i przy każdej zmianie pełne teczki pociotków (po sto kilkadziesiąt osób za każdym razem). Wiem coś o tym z pierwszej ręki, to jest dramat. Nikt nie traktuje pracy poważnie, bo jest tam tylko na chwilę, ludzie siedzą i nie wiedzą co mają robić, jak trafia tam ktoś myślący to ucieka przy pierwszej okazji.

Przemysł zbrojeniowy wymaga gruntownych zmian, współpracy między firmami państwowymi, uczelniami i prywatnym biznesem, uniezależnienia się od polityki (dzisiaj zarząd wybiera Błaszczak, po wyborach następny minister MON).
Poszukaj sobie info jak jeszcze w 2021 r. MON zrezygnował z dronów od WB Electronics, które latają teraz na Ukrainie i zbierają super recenzje i zamówili produkt gorszy, droższy (800mln.) i jeszcze nieistniejący od PGZ. Głównym argumentem było, że WB to prywatna firma :facepalm: , dopiero wybuch wojny doprowadził do podpisania umowy z nimi.

Oj polskie politechniki w porównaniu z amerykańskimi uczelniami to jest przepaść. Te kosmiczne budżety na nawet kilkanaście miliardów dolarów (cała uczelnia oczywiście ma taki budżet ale mimo wszystko robi to wrażenie), nic dziwnego że mają taki przemysł zbrojeniowy...
Bartosiak mnie za to zszokował tym pomysłem na oparcie armii na sprzęcie z importu...
Na początku są przykłady:

Niestety, u nas wszystko jest przesiąknięte patologią, nie tylko spółki państwowe i uczelnie. Tu potrzeba prostego, przejrzystego prawa i dalekosiężnych wizji.
Zamiast wpakować kasę w rozwój dronów to lepiej czternastki wypłacać.
Nie ma polityków z jajami. Żaden też nie patrzy na 10-20 lat do przodu, bo wtedy jeszcze nie daj boże opozycja będzie "przecinać wstęgę" długofalowej inwestycji
 
Ciekawy przypadek: pedał złe słowo dla chłopaka Biedronia, ale jak konfidentka to mówi to super staruszka, ale zadowolony doktor prawa, które chce wprowadzić mowę nienawiści do kodeksu karnego...


Niestety, u nas wszystko jest przesiąknięte patologią, nie tylko spółki państwowe i uczelnie. Tu potrzeba prostego, przejrzystego prawa i dalekosiężnych wizji.
Zamiast wpakować kasę w rozwój dronów to lepiej czternastki wypłacać.
Nie ma polityków z jajami. Żaden też nie patrzy na 10-20 lat do przodu, bo wtedy jeszcze nie daj boże opozycja będzie "przecinać wstęgę" długofalowej inwestycji
Oczywiście jeśli powstałaby polska uczelnia z budżetem kilka miliardów dolarów to przy obecnym patosystemie to pewnie dużo by nie zmieniło.
Taki sam skutek jak reformy Ziobry: zamieni ich ludzi (często nikczemnych i podłych bo to co wyprawiał Rzepliński i Tuleya nie jest normalne) na naszych i wszystko będzie super -konflikt ludzie vs ludzie jest konfliktem politycznym a nie ideowym, dlatego jeśli ktoś mówi ,,wyrzućmy ich i wszystko będzie OK" to...

14 emerytury, podwyżki itp. -emerytury, pensje budżetówki i pakiety socjalne zależą od stanu gospodarki, dlatego ważne są inwestycje.
Tylko opozycja zamiast powiedzieć dlaczego CPK jest źle robione mówi bajki, że to nie jest potrzebne.
Zamiast zreformować 500 plus np. nie wiem jakaś karta dużej rodzinny, rodzinny 2+3 60% zniżki na komunikacje miejską to (jak patrze na te PKS i czasami jak jadę pociągiem to pełne one nie są)...
... próbują przelicytować PiS na socjal, a Radosław Sikorski zajmuje się na twitterze śledztwem czy Mentzen ma żydowskie korzenie, a Trzaskowski lata z tęczową flagą i najbardziej to chyba aborcja boli...
 
Last edited:
Spółka CPK zatrudnia 540 osób. Oni się nie wstydzą żadnej patologii, a wyborca to akceptuje bo Tusk był gorszy.

Tuleja to jedno, ale Ziobro powsadzał na stołki i do trybunałów takie chamstwo, że dzisiaj wstyd być sędzią. Cała ta ekipa od afery hejterskiej jest nieźle ulokowana, Pawłowicz, Piotrowicz, Święczkowski też. A to przecież pierwszoliniowi politycy. Zero to największy szkodnik w tym kraju.
 
Spółka CPK zatrudnia 540 osób. Oni się nie wstydzą żadnej patologii, a wyborca to akceptuje bo Tusk był gorszy.

Tuleja to jedno, ale Ziobro powsadzał na stołki i do trybunałów takie chamstwo, że dzisiaj wstyd być sędzią. Cała ta ekipa od afery hejterskiej jest nieźle ulokowana, Pawłowicz, Piotrowicz, Święczkowski też. A to przecież pierwszoliniowi politycy. Zero to największy szkodnik w tym kraju.
CPK jest tym samym co elektrownia atomowa (już chyba 10 lat z przerwami jest spółka zajmująca się budową)-nie o to chodzi o to aby wybudować tylko aby budować jak najdłużej, bo dłużej będzie kasa ze spółki budującej. Uganda i Kenia chcą wybudować elektrownie atomową -pytanie za sto punktów czy Polska będzie od nich szybsza? :muttley:
Ale dochodzimy do tego, że cała opozycja wali tekstami w stylu Hołowni: ,,czołgi kupują, no te te CPK, megaaalooomania no, a tu szpitale oddłużyli, no nauczycielom dali by podwyżki" -licytacja na populizm z PiSem...

Bycie sędzia akurat w Polsce jest mało prestiżowe od zawsze (chociaż bardziej szkodliwi są prokuratorzy bo oni mają taką moralność najemników...)

, ale tak masz racje.
PiS mówi oczywiście realnych problemach: sądownictwo, sprawy socjalne czy to że Polska nie wykorzystuje dobrze swojego położenia geograficznego na szlakach komunikacyjnych i...
... nic z tym nie robi...

Opozycja: jest super, jest super, przyszedł PiS wszystko zepsuł, a największą tajemnicą dla mnie jest jak można było tak odpuścić wieś. Nie wiem czy jest jakaś tarcza antyinformacyjna wokół Warszawy, którą zarządza Balcerowicz, bo ja naprawdę mam wrażenie, że cała opozycja myśli, że wieś to nadal te biedaki z byłych PGRów jak w latach 90...

Wiesz co, ja zacząłem już mocniej śledzić dla beki kołczów, bo to co się robi przestaje być śmieszne. Na miejscu Mentzena bałbym się pić wodę z butelki obok Sikorskiego: jeszcze Radek by zabrał aby zbadać czy w DNA nie ma śladów Żyda -nie wiem jak można po takich tweetach normalnie z domu wychodzić, po ulicy chodzić





Jak PiS dostanie miliardy z KPO to naprawdę jestem ciekawy co musiałoby się stać aby przegrali. Tym bardziej, że Tusk chce jednej listy opozycyjnej... I tak całe szczęscie, że Kaczyński to nie jest Orban z cenami maksymalnymi na paliwo czy innym podejsciem do mediów, bo to naprawdę jest ściema, że PiS prześladuje media opozycyjne...
 
 
Gdzie są Ci mądrzy którzy jechali po teoriach spiskowych że to bujdy i wymysły foliarzy?

We Włoszech już kredyt społeczny jak w Chinach wprowadzają, ale my "oświeceni" dalej pierdolimy głupoty xD
:kis:
 
Spółka CPK zatrudnia 540 osób. Oni się nie wstydzą żadnej patologii, a wyborca to akceptuje bo Tusk był gorszy.

Tuleja to jedno, ale Ziobro powsadzał na stołki i do trybunałów takie chamstwo, że dzisiaj wstyd być sędzią. Cała ta ekipa od afery hejterskiej jest nieźle ulokowana, Pawłowicz, Piotrowicz, Święczkowski też. A to przecież pierwszoliniowi politycy. Zero to największy szkodnik w tym kraju.

BTW PiS dowalił z nominacjami, ale fakt faktem to rzadko sędziowie TK nie mieli politycznej przeszłości. Gwiazdowski ładnie powiedział, że uczciwszą metodą nominacji sędziów TK byłoby już losowanie spośród wszystkich prokuratorów i sędziów...


a wy jakie macie marzenia? Bo Trzaskowskiego podnieca trzymanie za ręka Bidena xD Tam słychać Wojewódzkiego?
Boże to mnie ciekawiło co politycy w nim widzą: niemal jakby on był niczym Oprah w USA. Przecież ten Wojewódzki to miks wszystkich złych cech Warszawki z których śmieje się reszta Polski...







Pijani kierowcy nie są dużym problemem? Mentalność każdy jest Kubica na drodze wiecznie żywa? Ja wiem, że sądowo jest stwierdzone że Frog panował nad samochodem wiec wszystko jest możliwe...








Lekkomani, petla zadłużenia, a ktoś chce walczyć w Polsce z alkoholem: szczyt intelektualnej próżni...



Dobra zmiana

 
Takie samo jak 14ta emerytura mająca zwalczyć inflację.

Drukareczka robi brum wrum.

Ale przecież to było wcześniej prowadzone w innych krajach. To w każdym za hajs podatnika tego kraju? Z jakiej puli to idzie? Serio pytam. Jest to bardzo dziwne
 
Ale przecież to było wcześniej prowadzone w innych krajach. To w każdym za hajs podatnika tego kraju? Z jakiej puli to idzie? Serio pytam. Jest to bardzo dziwne

Raczej z podatkow bo i z czego. Albo sobie dodrukuja i oglosza sukces programu zanim inflacja wypierdoli na dobre przez zlych kapitalistow.
 
Z puli wprowadzania nowego ładu i marksizmu kulturowego
W 2 lata wyjebane w błoto 967 200 000 zł na jebanych nierobów (prawie miliard polskich cebulionów).

Co się dzieje z tym światem to ręce opadają.
Kapitalizm all the way skurwysyny żaden socjal.
 
Wiem ze Estonia nie rozgrywa w UE, ale jednak oddaje to to, co sie stalo w regionie. Dyktat starej Europy, choc wciaz oczywiscie mozliwy, jest kontestowany (juz nie tylko przez Poludnie, nie tylko przez Wschod, ale i przez Polnoc). Tajemnica poliszynela, niezadowolenie "peryferiów" jest teraz wypowiadane głośno i wyraźnie. Biologiczne życie to inna liga niz "fundusz na autostradę" albo "barierki wzdłuż polnej drogi".


LOL Mearsheimer "You can find no evidence that Putin is an imperialist" o w morde jeża, rozumiem niektóre postulaty realistów ale to niezła wtopa (nawet śmiechy w tle)






XD a wszyscy patrzą


Kraj XD, brrrrrr


Brrrr




Czy damy rade?


W tej dyskusji uderzyl mbie najbardziej stosunek do profesjonalizmu zolnierza. Profesjonalby to taki ktory chce umrzec za Ojczyzne.


Przypominam wiec inne podejscie
MM2XvSJ_d.webp


 
W 2 lata wyjebane w błoto 967 200 000 zł na jebanych nierobów (prawie miliard polskich cebulionów).

Co się dzieje z tym światem to ręce opadają.
Kapitalizm all the way skurwysyny żaden socjal.
Nie powinni się szczypać tylko wziąć do eksperymentu rodziny i znajomych, nie będą musieli szukać im miejsca w spółkach skarbu państwa. To nawet lepiej dla tych spółek.
 
Back
Top