Polityka


Tak samo jak z chirurgami tylko oni mają to magiczne zdanie ,,to jest bardzo ciekawy przypadek", które tłumaczy się na polski ,,za cholerę nie wiem co ci jest".
Już pomijając fakt, że w Polsce jest tak mało psychiatrów, że mogę się założyć, że wielu przypadkach biegli mają zajebiste cenniki korupcyjne za orzeczenie niepoczytalności przy procesach :Duke3d:
W sprawie zabójstwa Adamowicza nadal chyba szukają trzeciego biegłego :korwinlaugh:
 
Nie czytalem zawetowanej ustawy. Odnioslem sie do Twojego pytania o klaryfikacje obecnego stanu prawnego.
Aby ten system prawny zmienić - nie wystarczy skrytykować (wg mnie - co do zasady słusznie) jedynie zapis dotyczący wymogu pozywania rodziców lub innych, pobocznych. Głównie i przede wszystkim należy uniknąć "widzi mi się", czyli istnieje potrzeba rzetelnej, specjalistycznej diagnozy odnośnie dysforii płciowej. Projektu ustawy nie czytałeś, a jesteś chyba lekko oburzony jej zawetowaniem. A podstawa oburzenia, którą zacytowałeś jest dalece niewystarczająca. Jeśli nie jesteś oburzony, to czy jesteś w stanie wskazać na projekt jakiejkolwiek partii, która próbowała go wprowadzić, w którym wyraźnie wskazano, że dotyczy ona tylko osób ze zdiagnozowaną medycznie dysforią płciową?
 
Aby ten system prawny zmienić - nie wystarczy skrytykować (wg mnie - co do zasady słusznie) jedynie zapis dotyczący wymogu pozywania rodziców lub innych, pobocznych. Głównie i przede wszystkim należy uniknąć "widzi mi się", czyli istnieje potrzeba rzetelnej, specjalistycznej diagnozy odnośnie dysforii płciowej. Projektu ustawy nie czytałeś, a jesteś chyba lekko oburzony jej zawetowaniem. A podstawa oburzenia, którą zacytowałeś jest dalece niewystarczająca. Jeśli nie jesteś oburzony, to czy jesteś w stanie wskazać na projekt jakiejkolwiek partii, która próbowała go wprowadzić, w którym wyraźnie wskazano, że dotyczy ona tylko osób ze zdiagnozowaną medycznie dysforią płciową?

Dałem kompletny cytat by przedstawić obecną podstawę prawną, a że było to wymieszane z wetem prezydenta to inna sprawa. Niemniej jednak widzę, że się zgadzamy co do meritum. Należałoby zmienić ustawę, tak by nie trzeba było angażować rodziców i wyłączyć dowolność na zasadzie "widzi mi się" żeby gwałciciel nie mógł sobie zmienić płci "od tak" i pójść do więzienia z kobietami. Musi to dotyczyć pełnoletnichosób ze zdiagnozowana dysforia płciową plus te przypadki o których pisałem wcześniej (gdy fenotyp od urodzenia jest inny niż genotyp). Nie jestem w stanie wskazać na taki projekt, być może nigdy nie powstał, jednak mam nadzieję że możemy się zgodzić że w interesie tych nielicznych osób i ich rodziców byłoby dobrze gdyby prawo zostało zmienione.
 
Co w tym naukowego poza badaniami statystycznymi zachowań ludzkich?
te teksty się kończą, kiedy trzeba przesłuchać dziecko lat 7, a ono nie podlega odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań. Przecież też może manipulować...

W jednych naukach zostało już masę kropek połączonych ze sobą, w innych jest masa kropek do połączenia i odkrycia. W astronomii też masz mnóstwo hipotez naukowych, gdzie naukowcy dość mocno się kłócą, a zbyt dużo się nie udowodni odnośnie planet z tysiące lat świetlnych oddalonych od nas albo czy jesteśmy sami w kosmosie (chociaż NASA mówiła, że w przeciągu 10 lat uda im się w końcu udowodnić, że nie jesteśmy sami).

 
te teksty się kończą, kiedy trzeba przesłuchać dziecko lat 7, a ono nie podlega odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań. Przecież też może manipulować...

W jednych naukach zostało już masę kropek połączonych ze sobą, w innych jest masa kropek do połączenia i odkrycia. W astronomii też masz mnóstwo hipotez naukowych, gdzie naukowcy dość mocno się kłócą, a zbyt dużo się nie udowodni odnośnie planet z tysiące lat świetlnych oddalonych od nas albo czy jesteśmy sami w kosmosie (chociaż NASA mówiła, że w przeciągu 10 lat uda im się w końcu udowodnić, że nie jesteśmy sami).


Wciąż nie przekonuje mnie to, że psychologia jest nauką. Jeśli przesłuchania dokona emerytowany esbek i wyciągnie prawdę z dzieciaka, to klęczenie na krawędzi krzesła stanie się nauką?
 
Polecam twitter Sikorskiego: on jest zajebisty. Kiedyś mówienie o Rosji w NATO, teraz Sławomir Nowak. Przecież ten człowiek (jeśli nie miał podróbek) to często na sobie miał 100 tys. zł


Ciekawe czy wpłaci kaucje koledze?
 
1623583057166.png


Wciąż nie przekonuje mnie to, że psychologia jest nauką. Jeśli przesłuchania dokona emerytowany esbek i wyciągnie prawdę z dzieciaka, to klęczenie na krawędzi krzesła stanie się nauką?
Nie, filozofia przesłuchiwania polegająca na tym, że jest trzech podejrzanych i nagle u komendanta melduje się trzech policjantów: trzy osoby nam się przyznały do tego, że same mordowały (albo odwoła w sądzie zeznania jak Tomasz Komeda), albo prokurator ,,hej mój kolega ze studiów jest sędzią. Przyznaj się, dostaniesz 15 lat, a jak nie to dopilnujemy abyś dostał dożywocie za to, że będę musiał chodzić do sądu" to jest patologia z PRLu i niestety też obecnej Polski z pompowaniem statystyk.
Celem ma być dojście do prawdy.
A to jest mega trudne, kiedy dziecko nie odpowiada za składanie fałszywych zeznań (słusznie), a dzieci potrafią manipulować często lepiej niż dorośli. Ba: ktoś musi określić do jakiego wieku dziecko nie powinno odpowiadać za składanie fałszywych zeznań.
Jeszcze trudniejsza jest socjologia, filozofia. Taki Patryk Vega jest zajebistym socjologiem, dzięki czemu robi niezłą kasę na filmach.
A filozofia? No nadal jest dużo osób, które uważa, że jest jeden niezawodny sposób wnioskowania do wszystkiego i później @osk ładnie to wyjaśnia.
Tak samo resocjalizacja.
Tylko problem polega na tym, że za dużo osób zostało wpuszczone na te kierunki mimo, że nigdy nie powinni się tam znaleźć i mamy później Super Nianie albo psychologów TVNu, którzy są takim samy ciemnogrodem jak arcybiskup Jedrzejewski czy etatowi obrońcy każdej kościelnej patologii z dziennikarskiego środowiska polskiej prawicy (widziałem ostatnią okładkę Do Rzeczy...)
 
  • Like
Reactions: osk
Jednego nie moge zrozumiec. Skad sie bierze w tych ludziach taka nachalna potrzeba oglaszania tego wszystkiego swiatu ? Czemu to ma sluzyc ? Komu to potrzebne ?
A niech i se oglaszaja, pytanie wazniejsze: kto i dlaczego miesza tym biednym dzieciakom w glowach, co jest infrastrukturą do tej aktywnosci i kto w nią szambo intelektualne leje. Ale przeciez to losowe, niezwiazane niczym przypadki...
 
I po raz kolejny udajesz, że nie widzisz :) XD

Nie podpisuje się pod lewicowym spierdoleniem. I tak jak pisałem wcześniej - nie widzę tego szaleństwa w Polsce, natomiast widzę je przeglądając prawicowe portale z USA. W USA regresywna lewica to problem, który już jest dostrzegany także na samej lewicy - to jest realny problem. Między lewicowym szaleństwem, a prawicowym ignoranctwem są problemy tego promila osób i oczywiście warto by było tym ludziom pomóc, a co do potrzeby zmiany prawa zgodził się nawet @klocuniek (nawet, bo w większości przypadków się nie zgadzamy ze sobą).
 
No ciekawe czy JKM wypadnie lepiej niż Warzecha nabierający się na twitterze na wypowiedź papieża ze wstawionym zdjęciem Grety :korwinlaugh:
 
No ciekawe czy JKM wypadnie lepiej niż Warzecha nabierający się na twitterze na wypowiedź papieża ze wstawionym zdjęciem Grety :korwinlaugh:


Niech się zastanowię jakie argumenty zostaną wysunięte przez Korwina:
- lewacki spisek
- naukowcy są przekupieni
- większość ludzi to idioci, mądra jest mniejszość. Mniejszość naukowców uważa antropogenicznosc globalnego ocieplenia za bzdurę, więc to jest mądra mniejszość która ma rację
- walka z globalnym ociepleniem to biznes i korupcja
- naukowcy z publicznych uniwersytetów są kupieni za publiczne pieniądze
- naukowcy kiedyś się mylili (i tutaj przykład)
- globalne oziębienie
- Al Gore
- Greta
 
Niech się zastanowię jakie argumenty zostaną wysunięte przez Korwina:
- lewacki spisek
- naukowcy są przekupieni
- większość ludzi to idioci, mądra jest mniejszość. Mniejszość naukowców uważa antropogenicznosc globalnego ocieplenia za bzdurę, więc to jest mądra mniejszość która ma rację
- walka z globalnym ociepleniem to biznes i korupcja
- naukowcy z publicznych uniwersytetów są kupieni za publiczne pieniądze
- naukowcy kiedyś się mylili (i tutaj przykład)
- globalne oziębienie
- Al Gore
- Greta
Najciekawszy argument to jest: obecny papież nagle coś mówi o ekologii. Od JPII, przez Benedykta do Franciszka nic sie nie zmieniło, a taki Warzecha się nabiera :korwinlaugh:
 
lewicowym spierdoleniem.
Niby dosadnie, ale jednak bez refleksji. Co prowadzi do tego "spierdolenia"?

To mniej więcej tak jakby na stosach masowo palono kobiety, a ja bym to nazwał "prawicowym spierdoleniem" i zaprzeczał istnieniu ideologii która potencjalnie miałaby na to wpływ.

Przecież te dzeciaki maja - w najelpszym razie! - zmarnowane 10-20 lat zycia, zanim sie z tym uporaja. I to w jakims sensie najlepszych lat.

nie widzę tego szaleństwa w Polsce
Rozszerz swoją bańkę

Między lewicowym szaleństwem, a prawicowym ignoranctwem są problemy tego promila osób i oczywiście warto by było tym ludziom pomóc, a co do potrzeby zmiany prawa zgodził się nawet @klocuniek (nawet, bo w większości przypadków się nie zgadzamy ze sobą).
A w czym ja się nie zgadzam? LOL.

Przypominam, że zaczałeś od mówienia per pani do osoby, która nagle samoidentyfikuje się jako kobieta, i spełnia kobiece role poprzez - XD - "plotkowanie". Science!

EDIT:
@szplin @Bezimienny
Problem z psychiatrami czy psychologami mogłby - przez jakis czas, dopoki wszystko nie padnie - byc zminimalizowany poprzez zastąpienie ich biologami.

Co o tym myślisz @Karateka@ ?
 
Last edited:
Niby dosadnie, ale jednak bez refleksji. Co prowadzi do tego "spierdolenia"?

To mniej więcej tak jakby na stosach masowo palono kobiety, a ja bym to nazwał "prawicowym spierdoleniem" i zaprzeczał istnieniu ideologii która potencjalnie miałaby na to wpływ.

Przecież te dzeciaki maja - w najelpszym razie! - zmarnowane 10-20 lat zycia, zanim sie z tym uporaja. I to w jakims sensie najlepszych lat.


Rozszerz swoją bańkę


A w czym ja się nie zgadzam? LOL.

Przypominam, że zaczałeś od mówienia per pani do osoby, która nagle samoidentyfikuje się jako kobieta, i spełnia kobiece role poprzez - XD - "plotkowanie". Science!

EDIT:
@szplin @Bezimienny
Problem z psychiatrami czy psychologami mogłby - przez jakis czas, dopoki wszystko nie padnie - byc zminimalizowany poprzez zastąpienie ich biologami.

Co o tym myślisz @Karateka@ ?
Psychiatria to nauka. Bada zależności chemii w organizmach na zachowanie itp. Psychologia to pierdolenie o "odkrywaniu zakamarków mózgu". Psychiatria jest gałęzią biologii, psychologia gałęzią na której by trzeba powiesić wszystkich psychologów.
 
Problem z psychiatrami czy psychologami mogłby - przez jakis czas, dopoki wszystko nie padnie - byc zminimalizowany poprzez zastąpienie ich biologami.

Zastąpienie psychiatry biologiem to zastąpienie kogoś ze specjalizacją kimś tylko z wiedzą ogólną, kto i tak na potrzeby pracy musiałby się wyspecjalizować.
 
Kukiz zawarł pakt z Kaczorem.

Polecam poczytać po necie co mówił o PSL i PiSie.

Chyba najbardziej skompromitowana osoba ostatnich lat.
 






Nie ma! Tego nie ma!






Zastąpienie psychiatry biologiem to zastąpienie kogoś ze specjalizacją kimś tylko z wiedzą ogólną, kto i tak na potrzeby pracy musiałby się wyspecjalizować.
Odległość biologa do psychiatry jest taka sama jak psychiatry od biologa. Jesli nie dla "samoidentyfikacji", i ma być "obiektywnie" to w sumie biolog styka.
Czy dwie identyczne biologicznie osoby, tylko dlatego ze inaczej odpowiedza psychiatrze, mialby miec inaczej opisany atrybut ciala? Chyba ze to subiektywny atrybut psychiki, ale wtedy taniej wyjdzie "samoidentyfikacja" i mozna wpisywac "helikopter bojowy".

Na resztę widzę że nie odpowiadasz...
 
co do potrzeby zmiany prawa zgodził się nawet @klocuniek (nawet, bo w większości przypadków się nie zgadzamy ze sobą).
Tak. Dodać jednak należy - tylko i wyłącznie na podstawie trafnej diagnozy osób z dysforią płciową, która nie mogłaby być dokonana przez jednego psychiatrę. Tutaj leży sedno sprawy - tylko niezależni, właśnie nie należący do grup promujących ideologię o której pisze @Dzihados lub się z takimi grupami identyfikujących. Jeśli nie dostrzegasz faktu, że ideologia ta funkcjonuje u nas i ma się coraz lepiej - to mogę jedynie powtórzyć za Dzihadosem - rozszerz swoją bańkę.
 
Tak. Dodać jednak należy - tylko i wyłącznie na podstawie trafnej diagnozy osób z dysforią płciową, która nie mogłaby być dokonana przez jednego psychiatrę. Tutaj leży sedno sprawy - tylko niezależni, właśnie nie należący do grup promujących ideologię o której pisze @Dzihados lub się z takimi grupami identyfikujących. Jeśli nie dostrzegasz faktu, że ideologia ta funkcjonuje u nas i ma się coraz lepiej - to mogę jedynie powtórzyć za Dzihadosem - rozszerz swoją bańkę.
Bardzo dobrze to widzi, sam jest tego żywym przykładem, tylko ściemnia :fjedzia:
 
Psychiatria to nauka. Bada zależności chemii w organizmach na zachowanie itp. Psychologia to pierdolenie o "odkrywaniu zakamarków mózgu". Psychiatria jest gałęzią biologii, psychologia gałęzią na której by trzeba powiesić wszystkich psychologów.
psychiatra stwierdza czy podejrzany był poczytalny. Tego się nie da zawsze stwierdzić ze 100% pewnością jak tego, że ziemia krąży wokół słońca, dlatego np. jeszcze nie ruszył proces mordercy Adamowicza. Prokuratorzy mieli problem ze znalezieniem trzeciego biegłego, którego opinia będzie decydująca.
Nadal nie odpowiedziałeś jak bez wiedzy psychologicznej można próbować ustalić do jakiego wieku dziecko nie powinno odpowiadać za składanie fałszywych zeznań i jak takie dzieci przesłuchiwać.

W ogóle to jest rewelacyjne jak prawica po całości oddała humanistykę i jeszcze wielu jest mega zadowolonych:

- socjologia mamy później badania na zasadzie ,,im częściej Nicolas Cage występował w filmach tym więcej Amerykanów topiło się w basenach -przypadek? Na serio nie widzisz związku?". Zresztą to problem zarówno prawicy jak i lewicy...
1623694711862.png

- psychologia - po etatowym ,,świadku TVNu" mamy promowanie ludzi pokroju Super Niani. Nawet była w Polsce słynna prowokacja jednego z psychologów podobna do tej z tego filmiku z Roganem
- filozofia stała sie już kompletnym zalewem lewactwa, a UW to szkoła Rydzyka w lustrzanym odbiciu. Oj bedzie ciekawie: PiS chce wprowadzić obowiązkową etykę. Ciekawe po jakim kierunku będą nauczyciele? ,,Panie dyrektorze, dlaczego zatrudnia Pan lewackiego pojeba?"
- polonistyka gdzie jest przerabiany Jaś Kapela jako twórca literatury współczesnej
- politologia to już w ogóle stała się memem tak samo jak zarządzanie, a to przecież w teorii powinien być wielobój humanistyczny, połączenie podstaw filozofii, ekonomii, historii
- prawo


a później tacy ludzie sądzą innych w sądach




- kulturoznawstwo: kompletne oderwanie zachowania ludzkiego od kultury z której pochodzi...
-dziennikarstwo to już kompletny meme
- pedagogika...

Jedyne co prawicy zostało to historia, ale tam też jest wysypisko pojebów. Gdybym był szefem IPNu to cholernie bałbym się, że awansuje kogoś, a później zobacze zdjęcie w prasie ,,zamawia pięć piw", albo ekscesy w ONR...




ale sie chłop narobił: wybrał ciekawsze wypowiedzi Petru, nawet tak z 2/3 się zgadzam. Tylko problem, że Petru to jest taki Gonciarz. Wyuczony wierszyk potrafi powiedzieć, ale w debacie jest kupa...



 
Nadal nie odpowiedziałeś jak bez wiedzy psychologicznej można próbować ustalić do jakiego wieku dziecko nie powinno odpowiadać za składanie fałszywych zeznań i jak takie dzieci przesłuchiwać
A "wiedza" psychologiczna na to odpowie arbitralnie? Chyba trzeba to skonsultować z Samsonem z UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
 
Back
Top