Polityka

Nie wiem jak zestawienie wydatków artyści kontra sportowcy ma się do praw osób LGBT ;) ale z postem się zgadzam - samorządy wydają kupę kasy na sport, w szczególności piłkę nożną.
to miał być post @Dzihados pomyliły mi się posty xD
Mnie te rozwala jak tym memem stał się Sasin. Te 70 mln zł to są takie małe promile jest chodzi o marnotrawstwo kasy.
Statystyczny burmistrz, prezydent czy nawet wójt kosi taką kasę, że posłowie to przy nich płotki. Wcale bym się nie zdziwił jakby PiS właśnie ze strachu przed nimi nie zdecydował się na ograniczenie liczby kadencji, bo jakby ta ekipa wzięła za mordy lokalne struktury PO, PSL i SLD...
Dziwiło mnie, że PiS nie próbował dokopać większym miastom: wystarczyłby jeden mały zapis, że wsparcie klubów i teatrów prywatnych jest uzależnione od ilości szkół mistrzostwa sportowego i domów kultury.
 
Ale jazda po nowym człowieku Hołowni:


A Hołownia spryciarz: sam do rmf fm nie chodzi bo pierwszym starciu z Zaborskim, gdzie wyśmiał jego program :korwinlaugh:

Sarkazm? Jeśli nie to:
:pociesznymirek:
Trochę za duży skrót (nie da się w Polsce być niezależnym dziennikarzem politycznym i żyć z tego. Co ja mówie w Polsce, a w którym kraju da się?), ale ona jest ciągłym wkurwie. Jak się trafi dzień to musi kogoś zgnoić, obojętnie kto będzie gościem.
Chociaż te akcje z Trzaskowskim i Grodzkim to raczej pewnie zirytowanie tym, że PiSowi ciągle rośnie...
 
Jak mocnym jestem antyfanem RN to teraz udało się Winnickiemu

Aż sobie dawno streamu Hołowni nie posłuchałem. Naprawdę polecam wam to, koleś jest mega, niektóre są tak zabawne xD
 
Ja ostatnio z ciekawości sobie przeglądałem twitterka(mimo, że nie używam tej społeczności) i te całe twitterowe prawackie laski to się kurwa niczym nie różnią od tych całych julek. Wiele lasek co im się nagle poglądy pozmieniały z lewicowych na prawicowe, krzyczą na feministki a same się zachowują jak one i jadą po mężczyznach, już nie wspomne o podobnym światopoglądzie i spojrzeniu na pewne rzeczy... Jakbym był prawakiem na twitterze to bym miał co do nich zapaloną czerwoną lampkę.
 
Banaś jako jedyny na narzędzia, charakter i te same metody działania co obecna władza chyba tylko on u nas może im coś zrobić.

Bo reszta tych cipciaków pokroju Szymonka albo Boryska to może najwyżej popłakać w mamusiną spódnicę...


 
Banaś jako jedyny na narzędzia, charakter i te same metody działania co obecna władza chyba tylko on u nas może im coś zrobić.

Bo reszta tych cipciaków pokroju Szymonka albo Boryska to może najwyżej popłakać w mamusiną spódnicę...


a wyobraź sobie co by było, gdyby prezesura NiK i bycie politykiem nie było takimi drzwiami obrotowymi jak u tego typa

Gdyby na serio traktować tych RPO, RPD, przes NiK to zablokowaliby im karierę polityczna po zakończonej kadencji...


Jastrzębowski jest mistrzem:







Prezydent zlecający morderstwa bez wyroku sądu, torturujący ludzi, z buldożerem bez ekipy budowlanej dla Libii, Syrii, Tunezji, wierzący w sojusz z Rosją, ścigający Snowdena z wymuszeniem lądowania...
Przez tego typa była fala uchodźców, których oczywiście USA nie przyjmie chociaż ma warunki...
 
Nie byłem pewien czy polityka czy skóra ale wrzucam tutaj:

comment_1623224445D3FRZ56eYAkpHyqQOqqPtU.jpg
 
Nie wiem czym jest ideologia gender
Poza youtubem (prawicowe filmy z Stanow) nie widzialem niczego w prawdziwym zyciu co bym zakwalifikowal jako takie wymuszanie dostosowania sie reszty spoleczenstwa do pragnien osob LGBT.
Nie wiem czy OBOK
Oczywiscie ze obok, takie są twoje całe odpowiedzi. Ciezko ciebie nie odebrac jako czlowieka o zlej woli. Cały czas natężasz wszystkie swoje muskuły by pokazać, że nie zauważasz podstaw problemu o którym mówimy. Jeśli chcesz żyć w takim naprężeniu to luz :)

No nie sa, ale sa traktowani w spoleczenstwie tak jakby byli.
Nie: wszyscy sa traktowani jako opiekunowie prawni, bo od tego jest państwo, a nie jako rodzice biologiczni (prywatna sprawa opiekunów, poza tym 10% dzieci jest wychowywanych nie przez ojców biologicznych, choć ci myślą że nimi są).

Zreszta nie mowimy tu o traktowaniu, a o postulatach politycznych.

Jezeli postulatem politycznym opiekunów prawnych byłby przymus nazywania ich rodzicami biologicznymi, też byłbym przeciw. Po to są różne słowa, by określać różne rzeczy.
Coś ci to mówi? Naprawdę nie widzisz tego co jest robione z precyzją języka?

Podobnie jak nie ma sensu mowic per Pan do Grodzkiej.
Niech kazdy mowi do drugiego czlowieka jak chce. Jesli ktos twierdzi ze jest helikopterem bojowym, to jeden moze go zatankować, a drugi wyśmiać, co w tym złego?
Z jednej strony mowisz wolnosc slowa, z drugiej chcesz pouczać (co tam w cieniu jest?) jak sie powinno mowic.

Nie ogladalem, ale jak tylko audio jest wazne to sobie odpale przy bieganiu.
Koniecznie.

Nakaz obejrzenia, bo ban! A na poważniej to każdy zainteresowany polityką powinien przesłuchać

Ja słucham drugi raz, ciekawostki dla tych co się nie przemogli
lotniskowiec theodor roosvelt, ewakuacja wojsk amerykańskich
akcja z mosbacher
nasze elity, tąpnięcie w percepcji mocy i woli Amerykanów
oboz rzadzacy vs opozycja, waszyngton vs berlin - wszyscy obsługujący zewnętrzne interesy
Próby balansowania (Turcja, w ocenie dobra decyzja, Rau w Chinach, w ocenie słaba decyzja) będzie najprawdopodobniej dyscyplinowana (kontry geopolityczne, ale - tu juz ja - pewnie też i teczki)
Rosja zastrzega sobie prawo do interwencji militarnej w przypadku zagrozenia interesow ekonomicznych


XD


Oj tam, kreskóweczki. To tylko koumnistyczna pięść i drag queen.


LOL, ktoś musi być na szpicy zmian


Olać kobiety






























 
Oczywiscie ze obok, takie są twoje całe odpowiedzi.

To powiedz wprost do czego konkretnie się nie odniosłem?


Nie: wszyscy sa traktowani jako opiekunowie prawni, bo od tego jest państwo, a nie jako rodzice biologiczni (prywatna sprawa opiekunów, poza tym 10% dzieci jest wychowywanych nie przez ojców biologicznych, choć ci myślą że nimi są).

Opiekun prawny pełni funkcję rodzica, nawet jak nie jest biologicznym rodzicem.

Anna Grodzka pełni w społeczeństwie funkcję kobiety, nawet jak nie jest biologiczna kobieta.

Zreszta nie mowimy tu o traktowaniu, a o postulatach politycznych.

No właśnie. Z którymi postulatami politycznymi się nie zgadzasz, a z którymi ja się zgadzam? Przymus nazywania kogoś w jakiś sposób z groźba odpowiedzialności karnej za mowę nienawiści - nie zgadzam się. Udział w zawodach sportowych dla innej płci biologicznej - nie zgadzam się. Ułatwienie procedury zmiany imienia i dokumentów - zgadzam się. Obecnie żeby to zrobić - trzeba pozwać rodziców - absurdalne przepisy. Czy to jest konkretna odpowiedź czy wciąż obok tematu?


Niech kazdy mowi do drugiego czlowieka jak chce. Jesli ktos twierdzi ze jest helikopterem bojowym, to jeden moze go zatankować, a drugi wyśmiać, co w tym złego?

Porównanie dobrze opisanej w literaturze naukowej dysforii płciowej do trollingu. Nie wiem czy chcę to komentować.


Z jednej strony mowisz wolnosc slowa, z drugiej chcesz pouczać (co tam w cieniu jest?) jak sie powinno mowic

Profesor Miodek poucza jak należy mówić. To nie stoi w sprzeczności z ideą wolności słowa. On nie chce karać za błędy językowe, a ja nie chcę karania za nazywanie Grodzkiej mężczyzna. Uważam jedynie, że to jest tak mądre jak używanie "bynajmniej" jako synonimu "przynajmniej".
 
Ja ostatnio z ciekawości sobie przeglądałem twitterka(mimo, że nie używam tej społeczności) i te całe twitterowe prawackie laski to się kurwa niczym nie różnią od tych całych julek. Wiele lasek co im się nagle poglądy pozmieniały z lewicowych na prawicowe, krzyczą na feministki a same się zachowują jak one i jadą po mężczyznach, już nie wspomne o podobnym światopoglądzie i spojrzeniu na pewne rzeczy... Jakbym był prawakiem na twitterze to bym miał co do nich zapaloną czerwoną lampkę.
Daj jakieś przykłady, bo julki to wiadomo jakie, ale tych prawackich feministek nie kojarzę
 
To powiedz wprost do czego konkretnie się nie odniosłem?
Wylistowałem

Anna Grodzka pełni w społeczeństwie funkcję kobiety
weź ty czasem przeczytaj co piszesz :) Którą funkcję, której nie może pełnić mężczyzna, pełni - z jakiegoś harrypotterowergo powodu - p. G.? Bo mężczyzna też się może wytapetować.

Porównanie dobrze opisanej w literaturze naukowej dysforii płciowej do trollingu.
Usprawiedliwianie reguł dla całego społeczeństwa czymś co występuje raz na milion? No RiGCz.

Przymus nazywania kogoś w jakiś sposób z groźba odpowiedzialności karnej za mowę nienawiści - nie zgadzam się. Udział w zawodach sportowych dla innej płci biologicznej - nie zgadzam się.
To jest tak jakbyś powiedział: Mein Kampf mnie nie obchodzi, nie widzę go, ta ra ra, o co chodzi z tym nazizmem, nie ma go, ta ra ra, ale rzeczywiście z tym mydłem z Żydów to się nie zgadzam, skąd wpadli na ten pomysł?

Profesor Miodek poucza jak należy mówić.
Profesor Miodek nie kanceluje w RL :)

a ja nie chcę karania za nazywanie Grodzkiej mężczyzna.
Odetchnałem z ulgą, naprawdę.

Ułatwienie procedury zmiany imienia i dokumentów - zgadzam się.
A paszporty covidowe popierasz? :)

Uważam jedynie, że to jest tak mądre jak używanie "bynajmniej" jako synonimu "przynajmniej".
Serio uważasz stwierdzenie biologicznego faktu, za porównywalne do użycia "bynajmniej" jako "przynajmniej" :) Hahahah... Made my day.
 
Last edited:
weź ty czasem przeczytaj co piszesz :) Którą funkcję, której nie może pełnić mężczyzna, pełni - z jakiegoś harrypotterowergo powodu - p. G.? Bo mężczyzna też się może wytapetować.

A którą funkcję, której nie może pełnić biologiczny rodzic jako opiekun może pełni opiekun który nie jest biologicznym rodzicem?


Usprawiedliwianie reguł dla całego społeczeństwa czymś co występuje raz na milion? No RiGCz.

Jakie reguły dla całego społeczeństwa usprawiedliwiam? Konkrety.


To jest tak jakbyś powiedział: Mein Kampf mnie nie obchodzi, nie widzę go, ta ra ra, nie ma go, ale rzeczywiście z tym mydłem z Żydów to się nie zgadzam.

Akurat wcale nie uważam, że to wydanie Mein Kampf było przyczyną ludobójstwa. Jakby nie wydano Mein Kampf - również obozy by powstały. Mogę więc powiedzieć, że Mein Kampf mnie nie obchodzi, ale za robienie mydła z Żydów kara śmierci.




Profesor Miodek nie kanceluje w RL :)

Ale czy ja jestem zwolennikiem cancel culture?


A paszporty covidowe popierasz? :)

Nie wiem na czym dokładnie miałyby polegać, ale jak na tym że tylko zaszczepiona osoba może przekroczyć granice Polski, to bardzo nie popieram.




Serio uważasz stwierdzenie biologicznego faktu, za porównywalne do użycia "bynajmniej" jako "przynajmniej" :) Hahahah... Made my day.

Nic nie mówiłem o biologicznych faktach. Gdy dziecko mówi do opiekuna prawnego tato, mimo że nie jest biologicznym ojcem, to nie jest wypowiadanie się o biologii, a jak ktoś tłumaczy temu dziecku, że nie powinien nazywać tatą osoby, która pełni funkcję jego rodzica, to uważam że jest to zwykle skurwysyństwo, a nie stwierdzenie biologicznego faktu.
 
A którą funkcję, której nie może pełnić biologiczny rodzic jako opiekun może pełni opiekun który nie jest biologicznym rodzicem?
Po prostu nie jest biologicznym rodzicem ot co. "Opiekun" najzwyczajniej na świecie ma w sobie atrybuty nie wymuszające posiadania wspólnego DNA. Biologiczny rodzic to wspólne DNA posiada. Są to zbiory posiadające część wspólną. Można być biologicznym rodzicem, nie będąc opiekunem, a można być opiekunem nie będąc biologicznym rodzicem. Gdzie problem?

Jeśli słowa mają część znaczenia wspólną, to pytając o różnicę pomiędzy słowami, opowiadasz o części wspólnej? Czy o częściach różnych?

Ale to to ty powiedziałeś o "pełnieniu roli kobiety" przez p.G - więc słucham :)

Jakie reguły dla całego społeczeństwa usprawiedliwiam?
A jakie postulaty polityczne ma ideologia która wspierasz? lol

wydanie Mein Kampf
Z wydaniem MK też nie mam problemu, ale może chociaż skrytykuj ideologie (tę minioną i nieaktualną, ale i te obecne teraz) które prowadzą do zamordyzmu (choćby wolność słowa).

Ale czy ja jestem zwolennikiem cancel culture?
Udajesz, że nie widzisz źródeł cancel culture, wieć odpowiedzialbym, że kłamiesz wtedy kiedy mówisz że nie. Za dużo majstrujesz przy znaczeniu słów, bym uznał że mówisz prawdę.

Nie wiem na czym dokładnie miałyby polegać,
Na tym że państwo tworzy infrastrukturę do użytku własnego, innych podmiotów politycznych, ale i komerycjnych (zmuszanych bezpośrednio lub pośrednio, lub korzystających z takiej gotowej infrastruktury dobrowolnie) do segregacji ludzi ze względu na biologiczne atrybuty człowieka. Wyobraźmy sobie że Rosja tworzy paszport w którym jest informacja o tym czy masz HIVa, np. (a równolegle stadiony czy restauracje mogą być zamknięte jeśli nie spełnią "jakichś norm sanitarnych").

Nic nie mówiłem o biologicznych faktach. Gdy dziecko mówi do opiekuna prawnego tato, mimo że nie jest biologicznym ojcem, to nie jest wypowiadanie się o biologii, a jak ktoś tłumaczy temu dziecku, że nie powinien nazywać tatą osoby, która pełni funkcję jego rodzica, to uważam że jest to zwykle skurwysyństwo, a nie stwierdzenie biologicznego faktu.
Oczywiście, że jest, ale jeśli ta sama osoba przyjdzie do mnie z pistoletem i powie kłam, to mam kłamać? Jeśli to wynika z mojej prywatnej relacji to co innego. Cały czas mówimy o "mowie nienawiści" która otwarcie manifestowana jest przez CENTRUM dzisiejszej "lewicy" i czai się w RADYKALNYCH skrzydłach dzisiejszej "prawicy".
 
Last edited:
Po prostu nie jest biologicznym rodzicem ot co. "Opiekun" najzwyczajniej na świecie ma w sobie atrybuty nie wymuszające posiadania wspólnego DNA. Biologiczny rodzic to wspólne DNA posiada. Są to zbiory posiadające część wspólną. Można być biologicznym rodzicem, nie będąc opiekunem, a można być opiekunem nie będąc biologicznym rodzicem. Gdzie problem?
DNA to konstrukt społeczny


Wyobraźmy sobie że Rosja tworzy paszport w którym jest informacja o tym czy masz HIVa, np. (a równolegle stadiony czy restauracje mogą być zamknięte jeśli nie spełnią "jakichś norm sanitarnych").
O HIVie to na papierku a o posiadaniu jajec czy tam jajników to uwierz na słowo, bo jest przecież 55 płci :facepalm:
 
Daj jakieś przykłady, bo julki to wiadomo jakie, ale tych prawackich feministek nie kojarzę
Nie dam ci screenów, bo wiele komentarzy poszło już wpizdu, ale była tam aferka w rolach głównej mężczyzni i te całe prawackie baby jechały tam po nich... typu komentarze, jedna laska chwali się, że z matka scinała krzaki, bo jej ojciec z bratem nie chciał, a jedna wywala komentarz...bardzo dobrze dziewczyny po chuj nam ci mężczyżni, wchodzę z ciekawości na jej konto a ona w opisie prawicowa | tradikatoliczka i reszta bzdur XD. Laski co im się poglądy pozmieniały najpierw latała na strajk kobiet i krzyczała lewicowe postulaty, a teraz nagle jest wielką prawaczką, albo inna ktora jedzie po czarnych/arabach a pozniej w konflikcie wspiera arabow z Palestyny, bo oni sa tacy biedni...nie bedę pisał tutaj wszystkiego, ale beton w głowach mają konkretny. Zawsze powtarzam - nigdy nie bierz na poważnie poglądów bab.
 
Po prostu nie jest biologicznym rodzicem ot co. "Opiekun" najzwyczajniej na świecie ma w sobie atrybuty nie wymuszające posiadania wspólnego DNA. Biologiczny rodzic to wspólne DNA posiada. Są to zbiory posiadające część wspólną. Można być biologicznym rodzicem, nie będąc opiekunem, a można być opiekunem nie będąc biologicznym rodzicem. Gdzie problem?

Anna Grodzka nie jest biologicznym kobieta. Plec kulturowa najzwyczajniej w swiecie ma w sobie atrybuty nie wymuszajace posiadania okreslonego genotypu. Biologiczna kobieta musi miec okreslony genotyp. Sa to zbiory posiadajace czesc wspolna - analogicznie do rodzicow biologicznych i opiekunow prawnych, niebedacych biologicznymi rodzicami. Jakby niektorzy radykalni przeciwnicy LGBT byli konsekwentni w swojej logice,to musieliby krytykowac nazywanie tata/mama opiekuna prawnego, tak jak krytykuja nazywnie kobieta Anne Grodzka. Ja rowniez w obu przypadkach (Grodzka, opiekun) nie widze zadnego problemu.

A jakie postulaty polityczne ma ideologia która wspierasz? lol

- mozliwie maly klin podatkowy
- wolnosc osobista (w tym wolnosc slowa)
- rownosc wobec prawa


Z wydaniem MK też nie mam problemu, ale może chociaż skrytykuj ideologie (tę minioną i nieaktualną, ale i te obecne teraz) które prowadzą do zamordyzmu (choćby wolność słowa).

Wielokrotnie krytykowalem postulaty ideologiczne prowadzace do zamordyzmu:
- penalizacja mowy nienawisci
- coraz szersze odchodzenie od zasady rownosci wobec prawa (parytety)
- poprawnosc polityczna (tak jak to opisywala Koreanka, z ktora Peterson przeprowadzal wywiad, fragment o Uniwesytecie)
- cancel culture

Sa lewicowe poglady ideologiczne, ktore prowadza w dosc oczywisty sposob do zamordyzmu i trzeba sie temu przeciwstawiac, jednak nie nalezy wylewac dziecka razem z kapiela.

Udajesz, że nie widzisz źródeł cancel culture, wieć odpowiedzialbym, że kłamiesz wtedy kiedy mówisz że nie. Za dużo majstrujesz przy znaczeniu słów, bym uznał że mówisz prawdę.

Atakujesz mnie osobiscie. Nie dyskutuje ani w zlej wierze, ani nie klamie. Jesli w czyms nie mam racji, to na pewno nie z powodu, ze chce intencjonalnie kogos oszukac, czyli klamac. Mam wrazenie, ze przypisujesz mi zamiary i poglady ktorych nie mam.

Na tym że państwo tworzy infrastrukturę do użytku własnego, innych podmiotów politycznych, ale i komerycjnych (zmuszanych bezpośrednio lub pośrednio, lub korzystających z takiej gotowej infrastruktury dobrowolnie) do segregacji ludzi ze względu na biologiczne atrybuty człowieka. Wyobraźmy sobie że Rosja tworzy paszport w którym jest informacja o tym czy masz HIVa, np. (a równolegle stadiony czy restauracje mogą być zamknięte jeśli nie spełnią "jakichś norm sanitarnych").

Nie popieram takiego paszportu.


Oczywiście, że jest, ale jeśli ta sama osoba przyjdzie do mnie z pistoletem i powie kłam, to mam kłamać?

Jakby ktos przyszedl do mnie z pistoletem, to bym klamal. Co innego mozna zrobic. Kwestia by nikt nie mogl tego zrobic, a jak juz zrobi to zeby poniosl kare, taka by innym nie przyszlo to do glowy.

Cały czas mówimy o "mowie nienawiści" która otwarcie manifestowana jest przez CENTRUM dzisiejszej "lewicy" i czai się w RADYKALNYCH skrzydłach dzisiejszej "prawicy".

Nie wiem ile razy musze napisac, ze nie popieram penalizacji tak zwanej mowy nienawisci...
 
Nakaz obejrzenia, bo ban! A na poważniej to każdy zainteresowany polityką powinien przesłuchać

Slucham ostatnio materialow od Bartosiaka i jesli ten gosciu ma choc w polowie racje (a ciezko nie zgodzic sie z logika przewidywanych wydarzen) to jestesmy w tak czarnej dupie, ze glowa mala. I tak sie czasami zastanawiam czy ksztaltujaca sie sytuacja polityczna w kraju to wynik tylko i wylacznie nieudolnosci naszych elit czy tez fakt, ze ludzie ktorzy rzadza Polska nie sa patriotami tylko czyimis sluzalczykami.
 
Slucham ostatnio materialow od Bartosiaka i jesli ten gosciu ma choc w polowie racje (a ciezko nie zgodzic sie z logika przewidywanych wydarzen) to jestesmy w tak czarnej dupie, ze glowa mala. I tak sie czasami zastanawiam czy ksztaltujaca sie sytuacja polityczna w kraju to wynik tylko i wylacznie nieudolnosci naszych elit czy tez fakt, ze ludzie ktorzy rzadza Polska nie sa patriotami tylko czyimis sluzalczykami.
Nieodległej i niezależnej Polski nie ma od, conajmniej, 200 lat. O czym my tu mówimy? :(
 
Ja uważam, że to nieudolność wynikająca ze złej selekcji do polityki.
Obserwuję polityków od kilkudziesięciu lat i ich poziom mnie załamuje, jednocześnie w biznesie, w nauce spotykam ludzi o ogromnych kompetencjach i klasie.

Trzeba zmienić zasady gry, przewrócić stolik, Kukiz bardzo ładnie o tym mówił, a później... :facepalm:
 
Ja uważam, że to nieudolność wynikająca ze złej selekcji do polityki.
Obserwuję polityków od kilkudziesięciu lat i ich poziom mnie załamuje, jednocześnie w biznesie, w nauce spotykam ludzi o ogromnych kompetencjach i klasie.

Trzeba zmienić zasady gry, przewrócić stolik, Kukiz bardzo ładnie o tym mówił, a później... :facepalm:
A kto normalny się pcha do polityki?
 
Back
Top