1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pod lupą: Rua vs Griffin(fanpost)

Discussion in 'Forum MMA' started by Shoocker, Aug 26, 2011.

1. Shoocker

Shoocker Lejdis Fajt Najt

Komentarze:
    9,469
    Zdobyte Lajki:
    10,229
    Punkty:
    2,790
    Miasto:
    Podkarpackie

Po czternastu latach UFC powraca do Brazylii. Walką wieczoru, będzie pojedynek pomiędzy, Andersonem Silvą, a Yushinem Okamim o pas mistrza, w kategori średniej. My przyjrzymy się bliżej starciu, które poprzedza walkę o pas. Mauricio "Shogun" Rua, zmierzy się w rewanżowym pojedynku, z Forrestem Griffinem. Ich ostatnie starcie, miało miejsce na UFC 76, 22 września 2007 roku, gdzie po zaciętej walcę, w ostatnich sekundach trzeciej rundy, przez duszenie zza pleców, wygrał Amerykanin. Jak będzie teraz?

Zacznijmy od przedstawienia zawodnika gospodarzy. Mauricio "Shogun" Rua(#5 w rankingu MMAROCKS, rekord 19-5). Ten były mistrz UFC, oraz posiadacz pasa federacji PRIDE FC, wraca po porażce z Jonem Jonesem, przegrywając pas mistrzowski. Jego rekord w UFC, trzy wygrane i tyle samo porażek. Ważniejsze wygrane "Shoguna" to TKO i KO odpowiednio na Chucku Liddellu i Lyoto Machidzie(drugie starcie). Przegrywał on odpowiednio, z Jonem Jonesem i Lyoto Machidą(pierwsze starcie), a w swoim debiucie w Stanach Zjednoczonych, właśnie z Forrestem Griffinem.

Teraz kolej na zawodnika "drużyny przyjezdnych". Forrest Griffin(#6 w rankingu MMAROCKS, rekord 18-6) wystąpi na gali, z zapasem dwóch zwycięstw z rzędu. Ten były posiadacz pasa UFC, zdołał się już dawno otrząsnąć, po upokarzającej przegranej, mającej miejsce w 2009 roku, do której przyczynił się inny Brazylijczyk, Anderson Silva. Ważniejsze wygrane Forresta to decyzje przeciwko Richowi Franklinowi, Tito Ortizowi, oraz Quintonowi Jacksonowi. Ostatnie przegrane Amerykanina to, KO z rąk Andersona Silvy i TKO, z rąk Rashada Evansa, w której to walce Griffin stracił pas.

Stójka

Znając styl walki obu panów, w tej walce napewno nie obędzie się, bez fajerwerków w stójce. "Shogun", jest w tej plaszczyźnie bardzo agresywny, zawsze prze do przodu, rzucając przed siebie ciosy sierpowe. Kopie dużo lowkicków, a jego defensywa opiera się na balansie ciała, oraz kryciem się, za podwójną gardę. Inny styl walki w stójce, prezentuje Forrest. Bardziej skłania się do walki na dystans, a dzięki jego warunką fizycznym, świetnie mu to wychodzi. Bardzo często, łączy kopnięcia z uderzeniami. Kopie regularnie i na różnych poziomach. Przewagę tutaj, minimalnie może osiągąć "Shogun", dzięki swojej agresji, zmuszając Forresta, do obrony, gdzie Amerykanin po prostu się gubi, pokazał to świetnie Silva, czy Rashad.
    Innym aspektem "gry" w stójce, jest klincz. Przewagę siły będzie miał Forrest, lecz nie jest on jakoś bardzo aktywny, oprócz podcięć przeciwnika, aby sprowadzić do parteru, nie atakuje ani kolanami ani łokciami. Za to Rua, w klinczu często używa łokci i kolan.

Parter
    Obaj zawodnicy w tej płaszczyźnie dysponują sporym arsenałem, od ciosów, po poddania. Napewno Forrest w trakcie walki, będzie obalał Ruę, myślę, ze mimo dobrej obrony przed obaleniami "Shoguna", może mu sie to udać. Tutaj jednak można liczyć, że Brazylijczyk nie postawi na pasywność. Będzie próbował wyjść z pod Forresta, a jeśli to mu się nie uda, napewno przetestuje obronę przed poddaniami Amerykanina.
    Za to Forrest z góry regularnie punktuje ciosami, czasami próbując przechodzić nogi oponenta. Z dołu za to, neutralizuje przeciwnika klejąc sie do niego i zapinając gardę swoimi długimi nogami. Skręca sie on także do kimury, czy próbuje sweepów.
    Forrest nie jest tak groźny, jeśli chodzi o GnP, jak Rua, pokazała, to walka z Franklinem, gdzie po całej rundzie przyjmowanych ciosów, Rich wyglądał jakby dopiero zaczynał walkę. Za to Rua, dzięki GnP, nokautował wiele zawodników i tutaj, bedąc u góry uzyskuję przewagę.
    Czynnik X

Można wierzyć "Shogunowi" na słowo, że jego ciało, jest w stu procentowej formie do walki. Jednak jego słabe występy z Colemanem, czy Jonesem, mogą dać do myślenia. Shogun po prostu, może wysiąść kondycyjnie po pierwszej rundzie starcia.
    To co jest słabością Shoguna, zupełnie nie dotyczy Forresta i na odwrót. Szczęka Griffina jest "szklana", po nokdaunie, Forrest już nie jest w stanie dojsc do siebie i przyjmować ciosów. Za to wspomnieć, należy, że Mauricio nigdy w swoje karierze nie przegrał prze KO.

Werdykt: Mauricio Rua KO/TKO 2 runda.

2. Yazz

Yazz EFC Africa
    Heavyweight

Komentarze:
    3,045
    Zdobyte Lajki:
    868
    Punkty:
    2,790
    Miasto:
    olsztyn
    spoko art...

co do werdyktu- jestem za... :-)

3. Kolczu

Kolczu Brutaal
    Welterweight

Komentarze:
    532
    Zdobyte Lajki:
    42
    Punkty:
    1,790
    :-) Spoko Art i właściwie nie zgadzam się tylko z jednym

Nie ma czegoś takiego jak defensywne zapasy Shoguna.

4. Przemek

Przemek UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,643
    Zdobyte Lajki:
    8,774
    Punkty:
    2,890
    Dobra lupa, ale nie zgodze sie ze Shogun ma dobrą obronę przed sprowadzeniami.Co do werdyktu zgadzam sie ale nie zdziwie się jak Griffin zrobie niespodzianke i wygra przez decyzje.

5. madafaka

madafaka Maximum FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,688
    Zdobyte Lajki:
    33
    Punkty:
    1,790
    dobra analiza, przychylam się do werdyktu.

przy stójce wkradł się błąd : dzięki jego warunką fizycznym.

6. HubiSSJ3

HubiSSJ3 Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    21,225
    Zdobyte Lajki:
    20,889
    Punkty:
    2,790
    Dobre :D Stawiam Shogun by TKO 2 runda :D Nie mogę się doczekać

7. Rzeszow22

Rzeszow22 Brutaal
    Lightweight

Komentarze:
    504
    Zdobyte Lajki:
    12
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Rzeszów
    podoba mi się art, jednak stawiam na Foresta , i sądzę że pojedynek będzie pod dyktando własnie mojego favorit klasycznie w parterze :) , shogun nie ogarnie obaleń .

8. Salami

Salami Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    236
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Jestem coraz bardziej przekonany, że nie zmienię awatara :-). Jednak wątpie w TKO/KO i stawiam na decyzje sędziowską.

9. norolim

norolim Brutaal
    Lightweight

Komentarze:
    501
    Zdobyte Lajki:
    18
    Punkty:
    2,790
    Ciekawe, tylko szkoda, tych ortografów.

10. Cactus

Cactus Moderator Cohones

Komentarze:
    9,651
    Zdobyte Lajki:
    16,078
    Punkty:
    4,790
    Nie może już poprawić, za póżno :-)

11. norolim

norolim Brutaal
    Lightweight

Komentarze:
    501
    Zdobyte Lajki:
    18
    Punkty:
    2,790
    No trudno. To nie będę się znęcał. :)

12. Shoocker

Shoocker Lejdis Fajt Najt

Komentarze:
    9,469
    Zdobyte Lajki:
    10,229
    Punkty:
    2,790
    Miasto:
    Podkarpackie
    Dzieki wszystkim :)

@norolim

Napisz mi w jakich slowach wkradly, sie te orty, napewno pomoze mi to i sprobuje sie ich wyzbyc w przyszlosci, w koncu o to tutaj chodzi:) Dzieki z gory.

13. norolim

norolim Brutaal
    Lightweight

Komentarze:
    501
    Zdobyte Lajki:
    18
    Punkty:
    2,790
    Napisałem Ci w poście powyżej, ale ponieważ nie miałeś już szansy poprawić, to usunąłem, żeby nie świeciły i nie robiły obciachu. Ale skoro sam chcesz :-)

...warunką fizycznym... • > warunkom

Napewno Forrest... • > Na pewno

...próbował wyjść z pod
    Forresta... • > spod (od 1936 roku)

Powodzenia. Ja też nie jestem orłem z ort, ale znam bardzo dobrą stronę: słownik języka polskiego

14. quantum

quantum Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    107
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    2,790
    po zaciętej walcę -> po zaciętej walce

15. Massimo86

Massimo86 Shark Fights
    Lightweight

Komentarze:
    1,183
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    Wreszcie coś czego nie napisał piep... ananas :-)

16. Deadpool

Deadpool Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    482
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    bardzo fajna "lupa" :-) ja zakładam, że Shogun zapoda tko w 1 rundzie, ew. zaskoczy nas jakąś skretówką :-)

17. stasinek34

stasinek34 PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,354
    Zdobyte Lajki:
    334
    Punkty:
    1,790
    Tak, jak kilku poprzedników - nie zgodzę się, że Shogun dobrze broni obalenia.
    Poza tym - prócz paru błędów ortograficznych i składniowych - wszystko OK.
    Ten artykuł przypomina mi poprzedni - wtedy się pomyliłeś. Co będzie teraz? Zobaczymy.
    Napewno nie zgadzam się z werdyktem - na stójkę za dużo nie popatrzymy, gdyż Grifiin rozegra to podobnie, jak z Franklinem w 1 rd.

Las Griffin vs. Maurycy Rua - Leśnik by decision.

18. HeLLRaiseRR666

HeLLRaiseRR666 Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,341
    Zdobyte Lajki:
    591
    Punkty:
    1,790
    Mega plusik za wysiłek no i chęci na kolejną lupę :-)

19. Jakub Bijan

Jakub Bijan UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    11,461
    Zdobyte Lajki:
    22,988
    Punkty:
    4,790
    Shoocker thnx za fan post!

Sprawdź maila. Mam nadzieję, ze lubisz Need For Speeda;)

Share This Page