Pierwsze Mistrzostwa Polski EBI Rules

JB_

FREESTYLE || GRECO
Cohones
MMARocks
Temat zasad i punktacji w sportach walki to taki mój konik. Swego czasu popełniłem nawet dłuższy tekst na temat tego, jak zasady w różnych dyscyplinach wypaczają obraz konfrontacji - niestety nie jest dostępny online.

Tym bardziej jestem rad, że już niedługo odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski w grapplingu pod EBI Rules. Generalnie "walka pod punkty" to coś, co mnie zawsze irytowało, a EBI jako że nie ma żadnej punktacji (albo wygrasz przed czasem, albo następuje specyficzny rodzaj dogrywki, w którym zwycięzcę wyłania czas zakończenia akcji), to problem z głowy. I dobrze.
 
Na pewno przyjemniejsze dla oka jest EBI. Ta cała walka o kolano na klatce/brzuchu przeciwnika, walka o sweepy albo siadanie na dupie i próba wciągnięcia do gardy tylko po to, aby uniknąć straconych punktów za obalenie...jebany dramat. Dlatego mimo jakiejś tam zajawki grapplingiem, BJJ mi tak obrzydło. Tych podchodów się nie da oglądać nawet po pijaku. Jakbym miał do wyboru klęczeć na grochu i patrzyć się w ścianę, a oglądać te wypociny na macie, bo trzeba kurwa zdobyć przewagę to zgadnijcie co bym wybrał?
 
No niestety ciezko sie oglada walki z tym siadaniem na dupie i asekuracyjnym liczeniu punktow, bo to ma sie nijak do walki. Oby więcej turniejów na tych zasadach.
 
Back
Top