1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pierwsze Mistrzostwa Polski EBI Rules

Discussion in 'Strefa Jiu Jitsu' started by Jakub Bijan, May 15, 2018.

 1. Jakub Bijan

  Jakub Bijan UFC
  Middleweight
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  Oct 7, 2007
  Komentarze:
  11,186
  Zdobyte Lajki:
  21,784
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  Temat zasad i punktacji w sportach walki to taki mój konik. Swego czasu popełniłem nawet dłuższy tekst na temat tego, jak zasady w różnych dyscyplinach wypaczają obraz konfrontacji - niestety nie jest dostępny online.

  Tym bardziej jestem rad, że już niedługo odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski w grapplingu pod EBI Rules. Generalnie "walka pod punkty" to coś, co mnie zawsze irytowało, a EBI jako że nie ma żadnej punktacji (albo wygrasz przed czasem, albo następuje specyficzny rodzaj dogrywki, w którym zwycięzcę wyłania czas zakończenia akcji), to problem z głowy. I dobrze.
   
  dizel77, husarz and Cactus like this.
 2. husarz

  husarz EFC Africa
  Flyweight

  Dołączył:
  Mar 14, 2014
  Komentarze:
  2,672
  Zdobyte Lajki:
  5,109
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Na pewno przyjemniejsze dla oka jest EBI. Ta cała walka o kolano na klatce/brzuchu przeciwnika, walka o sweepy albo siadanie na dupie i próba wciągnięcia do gardy tylko po to, aby uniknąć straconych punktów za obalenie...jebany dramat. Dlatego mimo jakiejś tam zajawki grapplingiem, BJJ mi tak obrzydło. Tych podchodów się nie da oglądać nawet po pijaku. Jakbym miał do wyboru klęczeć na grochu i patrzyć się w ścianę, a oglądać te wypociny na macie, bo trzeba kurwa zdobyć przewagę to zgadnijcie co bym wybrał?
   
 3. wolftime

  wolftime Maximum FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Feb 25, 2016
  Komentarze:
  1,491
  Zdobyte Lajki:
  967
  Punkty:
  490
  Płeć:
  Male
  No niestety ciezko sie oglada walki z tym siadaniem na dupie i asekuracyjnym liczeniu punktow, bo to ma sie nijak do walki. Oby więcej turniejów na tych zasadach.
   

Share This Page