Pełny ranking zawodników UFC

Baton17

PRIDE FC
Lightweight
Po ostatnim występie polaków na UFC zastanowiło mnie to, jak są rozstawieni w rankingach swoich dywizji. Trochę poszukałem i nic nie mogłem znaleźć na stronie UFC poza pierwszą 10 czy 15. Zasięgnąłem więc opinii wszechwiedzącego wujka google i wyskoczyła mi strona rankingmmma.com. Zastanawia mnie na ile jest ona potwierdzona przez UFC. Dowiedziałem się z niej, np że Janek Błachowicz po swojej ostatniej wygranej walce w Sztokholmie, jest rozstawiony z nr 16 w swojej kategorii wagowiej. Moim zdaniem jak na debiutanta jest to wysoka pozycja (oczywiście jestem podekscytowany iż jest tak wysoka i się z tego cieszę) ale właśnie to mnie zaskoczyło. Czy macie jakieś informacje na ten temat?
 
UFC prowadzi rankingi* tylko do top 15, ale portale branżowe, np rocksi tworzą w miarę logiczne rankingi do top 25 kategorii (masz na głównej). Poza polskim p4p, gdzie Mamed nadal jest #1 kiedy osiągnięcia Helda są znacznie większe, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie 2 lata :-)


Przy czym te rankingi UFC są niewiele warte, bo jak przykładowo #15 pokona #5, to zdarza się, że po walce przegrany nadal jest ponad wygranym w oficjalnym rankingu.
 
wyskoczyła mi strona rankingmmma.com. Zastanawia mnie na ile jest ona potwierdzona przez UFC.


W ogóle nie jest. Miejsca zawodników w porównaniu do oficialnego rankingu UFC różnią się
 
Zawsze sobie można fightmatrixa pooglądać - tam Błachowicz teraz jest na 19 pozycji - a w UFC pewnie mniej więcej jak na stronie co podałeś.
 
Janek pewnie jest cos kolo 15 miejsca. Nigdy nie zapomne zdziwenia szwedow jak Janek przez rozpierdol skonczyl Latifiego. Byli tez tacy co sie zakladali o browary, cooz.
 
Back
Top