Paweł Wolak wznawia karierę. Ring czy klatka?

Marcin Jabłoński

Bellator
Bantamweight
Cohones
MMARocks
pawel_wolak_radosc_03_2011_470.jpeg
Wydaje mi się, że ten news zasługuje na oddzielny temat.Wygląda na to, że Paweł Wolak (29-2-1, 19 KO) nie wytrzymał zbyt długo na sportowej emeryturze. Mieszkający na stałe w USA polski pięściarz w grudniu ogłosił zakończenie kariery po porażce z Delvinem Rodriguezem, jednak już dzisiaj na jednym z portali społecznościowych potwierdził, że zamierza wrócić do zawodowego świata sztuk walki. Co ciekawe, "Wściekły Byk" nie wyklucza, że zaliczy swój debiut w MMA.- Wracam, ale jeszcze nie wiem czy będzie to ring czy klatka. Obecnie trwają na ten temat rozmowy. Trzeba pamiętać o tym, że mam cały czas kontrakt z grupą Top Rank i jestem słownym człowiekiem. Jeśli Bob Arum będzie chciał, żebym go wypełnił, to na pewno to zrobię - powiedział 30-latek mieszkający na co dzień w New Jersey.Zanim Paweł Wolak trafił na salę bokserską przez kilka trenował zapasy.ringpolska.pl
 

Kukul24

EFC Africa
Featherweight
Jeżeli ma dobrą baze zapaśniczą to mógł by namieszać troche w polskim MMA.Ale szczerze wtpie żeby ten dziad Arum zwolnił go z kontraktu.
 

Tar-Ellendil

Vale Tudo
Open
Wszyscy kibice mu życzyli żeby skończył po takich ringowych wojnach ,ale on chce już wrócić ; /Jak już to niech wraca do boksu i naprawia karierę.
 

Salami

Jungle Fight
Featherweight
Jeden z moich ulubionych bokserów, ale kolejne ringowe wojny mogą się źle skończyć dla jego zdrowia. Jednak jak pamięta jeszcze coś z tych zapasów i nauczy się czegoś z BJJ to może dać kilka dobrych walk w klatce.
 

Kukul24

EFC Africa
Featherweight
Może faktycznie wejście do klatki to dobry pomysł.W MMA głowa nie jest tak narażona na uderzenia jak w boksie więc jeżeli zależy mu na powrocie do walk i nie narażaniu zbytnio zdrowia to był by dobry krok(tyle że Arum nie zwolni go z kontraktu na 100%).
 

malin

Brutaal
Heavyweight
zawsze cieszy, jak wysokiej klasy sportowiec, zamierza spróbować się w MMA, tym bardziej, że nie jest to emeryt
 

Arlovski

UFC
Heavyweight
Ja bym go chętnie zobaczył w MMA. Napewno więcej by wniósł niż Najman i Saleta razem wzięci.
 

bax

Maximum FC
Featherweight
No właśnie, Wolak trenował zapasy bodaj w szkole. Jeszcze jak widziałem ok. pół roku temu z nim wywiad, to mówił, że sobie z kolegą nadal ternują. Mówił też, że na początku coś chciał właśnie robić z mma.Jeżeli by oparł styl na zapasach to ok, bo jego boks jest dobry, ale taki styl w mma się nie sprawdzi.
 

Kukul24

EFC Africa
Featherweight
Włśnie tki styl jest jednym z najlepszych Boks na najwyższym światowym poziomie(podejrzewam że był by najlepszym bokserem w swojej dywizji nie wiem ile waży) do tego świetn obrona obaleń i mamy maszyne do zabijania.
 

bax

Maximum FC
Featherweight
W mma najlepiej sprawdza się dobry boks na dystans, Wolak bije raczej w półdystansie, dużo klinczuje.
 

bax

Maximum FC
Featherweight
No nie wiem, czy taką gwiazdę :( Wolak jest raczej mało znany w Polsce...może dałoby się go wypromować jako byłego boksera, pogromcę byłego mistrza świata...już wydaje mi się w USA go bardziej znają po jego niesamowitych bojach z Rodriguezem.Ale oczywiście chciałbym się mylić i oglądać Wolaka u nas.
 

Bardock

WSOF
Light Heavyweight
Jaki tam mało znany? Sam nie interesuję się głębiej boksem, a jego bardzo dobrze kojarzę. ;)
 

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
Polacy nie interesują się niskimi wagami, ale kochają mistrzów. Jeśli machina marketingowa oprze się na tym, że to były mistrz bokserski itd to może to być bardzo opłacalny angaż dla takiego KSW.Szczerze to bym był bardzo ciekawy jego debiutu, pod warunkiem oczywiście że pamięta coś z tych zapasów i będzie ćwiczył przekrojowo na poważnie. 30 lat to jeszcze nie jest emeryt
 
Top