Pat Miletich polskiego mikrofonu o Saleta vs Najman

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Były złoty medalista olimpijski, legenda polskiego boksu i polskie alter ego Pata Mileticha, Jurek Kulej o walce Salety z Najmanem na ostatnim KSW:
„Jestem przerażony zachowaniem sędziego, bo tutaj było dwóch przeciwko jednemu. Marcin pokonał Przemysława Saletę, rzucił go na deski. To, co jest w przepisach MMA, ja nie jestem specjalistą od MMA, ale wiem, że wtedy, gdy zawodnik jest bezradny, a drugi siedzi na nim i obija go, to sędzia nie przerywa tej walki, żeby go wyprostować i puścić zawodników do stójki. (Tu sędzia) bierze zawodnika pokonanego i daje mu na nowo rozpocząć walkę w innej pozycji. No to jest dwóch przeciwko jednemu. Nie pokona się sędziego i zawodnika i uważam, że tu Marcin powinien złożyć protest. Marcin pokonał Saletę, bo on go miał na deskach, siedział na nim i go okładał, na co sędzia nakazał mu wstać, pozwolił mu się wytrzeć i dał odpocząć Salecie. Pozwolił mu dokonać tego, co dokonał. Marcin się już rozluźnił, bo był pewny, że już zwyciężył i wtedy rywal zastosował ten chwyt. MMA to jest taki sport, gdzie….jeżeli można to nazwać sportem, znowu obrażę kogoś, kto zajmuje się tą dziedziną. W każdym bądź razie nie powinno się tak dziać. Jeżeli stosujemy przepisy, to dla każdego powinny być one takie same. (..) Ja bym protestował, ale Marcin się z tym pogodził. On powiedział, że czuje się moralnie zwycięzcą, bo miał mistrza Europy na deskach. „

Sportowo rozgrywamy jakieś osobiste swoje porażki. Przegrywa się, bo ktoś komuś żonę przytulił. To nie powinno się w ogóle na takiej płaszczyźnie rozgrywać, tylko powinno się to rozwiązać po męsku. Kiedyś za takie rzeczy szło się do lasu wyjmowało się broń, ktoś do kogoś strzelał i kto przeżył ten był szczęśliwy. (śmiech) Natomiast to są jakieś bardzo niesportowe zachowania. To jest tak jakby się wypuściło takich młodych na jakąś polanę i jakieś tarło się zrobiło o jakąś piękną łanie. Ja uważam, że te rzeczy załatwia się gdzieś indziej, a nie na ringu i nie rozstrzyga o tym, czy kogoś lubię, bo ktoś mi to czy tamto w życiu osobistym zrobił. Sądzę, że to nie powinno być podstawą do samej rywalizacji.”

„Jeżeli chodzi o samą rywalizację to uważam, że jeżeli jest potrzeba z obu stron i Przemek chce się spróbować jeszcze raz z Marcinem, jeżeli ma jakiś niedosyt, a ma jakiś niedosyt na pewno. To jest bardzo sportowy człowiek i uważam, że on wie o tym, że on nie wygrał tej walki. On wie, że on przegrał. On wie, że jest rogaczem i teraz mogę to powiedzieć wprost, proponując Marcinowi paczkę prezerwatyw w jakimś określonym celu na jakiejś podstawie. Po co to zrobił? Wiadomo, co się za tym kryje. Sam przyznał się, że niestety w tej dziedzinie jest słabszy i chciał to tak rozstrzygnąć. Może chciał się popisać jakąś elokwencją. Gdyby ktoś mnie tak potraktował jak potraktował Przemek, Marcina to bym chciał do walki rewanżowej doprowadzić. Sądzę, że Przemek jest skaleczony i on wie, że tej walki nie wygrał i będzie chciał udowodnić, że jest inaczej. Sądzę, że jeżeli dojdzie rewanżu i pierwszy trafi Marcin, to, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z przepisami, to zwycięzcą walki będzie Marcin Najman.”
Reszta obszernej wypowiedzi Jerzego Kuleja dla zaprzyjaźnionego z mmarocks.pl serwisu boxingnews.pl pod tym linkiemn:
Kulej: Saleta wie, że jest rogaczem!
 
Dopalacze pozamykane, a Jurek ciągle na fazie.
Jak w telenoweli, dymania na boku, słodkie zemsty, zranione uczucia...
 
"nie można brać za włosy i uderzać o kolano, co jest atk popularne w tych sportach (w domyśle mma)


jerzy - MISTRZ :)
 
jezu, jak mozna sie zajmowac walka Saleta - Najman? przeciez to smiech. zalozyl "chwyt" HAHAHA, jakby Najman mial chociaz kilka treningow bjj to by wiedzial, ze wystarczy tylko zepchnac reke z szyi : /
 
Pan Jurek miażdży :D,,Marcin pokonał Saletę, bo on go miał na deskach''chociaż cytacik wyrwany pobieżnie no ale P.Jurku w jakiej pan jest Galaktyce i w którym kosmosie:D Kulej ma niezły ,,trash talking''Mam nadzieje że zobaczę go w walace z Przemem Saletą na następnym KSW :D Mega MIAZGA :D
 
Wspaniałe są wypowiedzi osób które mają jakieś stereotypowe opinie w danej dziedzinie. Ale jeszcze lepsze tych którzy przy tym mają wyjątkowo ograniczoną wiedzę.


MMA to nie sport tam chodzi o zabijanie! Tak jest panie Kulej! BOKS FOREVER! To jest czysty sport z zasadami i bez żadnych oszustw.
 
Back
Top