1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Paleo

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by amen20, May 31, 2015.

1. Plywak

Plywak BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    743
    Zdobyte Lajki:
    431
    Punkty:
    1,190
    Nie chce mi się teraz ponownie odsłuchiwać GP z Mauriczem, ale jakby ktoś chciał, to nie napisze, czy on powiedział o 50% glutenu w pszenicy, czy o 50% więcej glutenu.

2. To chore, ale nadwrażliwość na gluten czy nawet celiakia jest teraz w modzie. "Boli mnie brzuch - to przez gluten", "Mam niestrawność - to gluten", "Dostałem sraczki - mam celiakię!". Mojego szefa Mama ma nadwrażliwość/celiakię i nie je glutenu kupując te wszystkie zamienniki(!), cała rodzina jest wyczulona na wszelkie symptomy i ma na wszystko gotowe panaceum jak w aptece, przeszło to na mojego szefa i też uznał, że gluten mu nie służy do tego stopnia, że nie pije piwa bo ze zbóż, więc ma gluten, wódki też, whisky też, generalnie przestał pić, poza tym oczywiście eliminuje gluten z diety. Nie odwodzę go od tego wiadomo, ale ludzie pod wpływem "sekty glutenu" skrajnie modyfikują dietę.

Ja pieczywo zastąpiłem waflami ryżowymi, makaronów żadnych, na redukcji jedynie kasza jaglana, czasem ryż biały, na masie każdy ryż, kasza też gryczana, latem młode ziemniaki, ciasta 3x w roku(boże narodzenie, wielkanoc i przy większych okazjach jak urodziny czy wesela), a i tak głównie robię swój sernik dietetyczny i tylko go jem. Płatki owsiane jem, nie wiem jak u nich z glutenem. Czasem wjedzie kebab, ale to 1-3 w m-cu, no praktycznie go nie tykam, ale na Paleo nie przejdę tzn. tylko białko i tłuszcz odpada. Planuję przenieść 70% węgli z bilansu na posiłki potreningowe, bo na logikę ma to sens, ale jako endo wolę trzymać tłuszcze nisko tj. 0,5g/kg i tylko zdrowe. Dla mnie <200g WW to już low-carb, nie widzę 20-30g WW i 270g-300g tłuszczu, przecież to musiałby być głównie nasycone, to co? mam jeść smalec jak pływacy? ni chuja...

3. Mojso

Mojso KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    5,993
    Zdobyte Lajki:
    3,915
    Punkty:
    1,790
    @Dooży&Grooby bo teraz jest taka "moda"/ "trend" czy jak to zwać, że żeby nie gluten to pewnie nie byłoby raka, głodu na świecie, eboli i wojen światowych.

Mariusz Olkiewicz likes this.
  4. kokaina

kokaina Legacy FC
    Welterweight

Komentarze:
    2,018
    Zdobyte Lajki:
    1,145
    Punkty:
    1,790
    Aveppi to firma Mauricza. Teoria spisku mistrzowska ! :D

krasa and Masu like this.
  5. Plywak

Plywak BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    743
    Zdobyte Lajki:
    431
    Punkty:
    1,190
    Z lekką modą na bezgluten się zgodzę, widziałem właśnie w tv reklamę bezglutenowych tabletek NOSPA. WTF ?

6. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,528
    Zdobyte Lajki:
    17,438
    Punkty:
    1,790
    Mnie bawi reklama bezglutenowych płatków kukurydzianych. Reklamują jako nowość.

Plywak likes this.
  7. Plywak

Plywak BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    743
    Zdobyte Lajki:
    431
    Punkty:
    1,190
    Może często feministki są wegankami ? Jak masz coś konkretnego, to podeślij.

8. Teraz będą oznaczać nawet produkty, które nigdy nie miały glutenu, że...go nie mają. Te tabletki to już hardkor...niedługo będą spodnie, telewizory i samochody bezglutenowe...

Shoocker and Plywak like this.
  9. kokaina

kokaina Legacy FC
    Welterweight

Komentarze:
    2,018
    Zdobyte Lajki:
    1,145
    Punkty:
    1,790
    Ale Ty nie rozumiesz dalej. To nie jest oznaczane zeby Pani Jola, ktora przeczyta jakies kolorowe pisemko, gdzie w danym miesiacu jest "moda na diete bezglutenowa" wiedziala o tym, tylko dla osob ktora faktycznie sa CHORE czyli np. celiaki. Tak samo jak oznaczane sa i beda wszedzie wszystie wieksze alergeny w calej UE.

NEXUS and Mariusz Olkiewicz like this.
  10. NEXUS

NEXUS Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    129
    Zdobyte Lajki:
    52
    Punkty:
    790
    Dokladnie tak.
    W zeszly weekend musialem ratowac laske, ktora nieopatrznie zjadla na miescie cos z orzeszkami ziemnymi, albo sezamem, bo na te rzeczy jest uczulona. Dalem jej antyhistaminy, badalem jej puls, patrzylem jak oddycha i czy nie zjezdza, i czekalem z shotem adrenaliny na pogotowie, myslac, czy bede ja dziabal jak na Pulp Fiction, czy jednak nie bede musial. Z tymi rzeczami nie ma zartow!
    A teraz zastanowcie sie, tak logicznie, pomijajac zagadnienia mody i businessu, czy na pewno jest tak, ze to co niektorych (tych uczulonych) moze latwo zabic, jest na pewno zupelnie obojetne dla wszystkich innych? A moze innym tez troszke, po malutku szkodzi, tylko nie maja oni tak gwaltownej i brutalnej reakcji. Tak na czuja i logike pomyslcie...

11. Saenchai

Saenchai EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,748
    Zdobyte Lajki:
    785
    Punkty:
    1,790
    No tak na logike, jezeli ktokolwiek jest na cos uczulony, np. na orzechy to nie znaczy, ze orzechy szkoda troszke i po malutku tym, ktorzy nie sa na nie uczuelni, itd. Mysle, ze w tej dyskusji mozna wylaczyc zgadywanie bo temat jest reaserchowany od dawna i wystarczy chciec poszukac.

12. NEXUS

NEXUS Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    129
    Zdobyte Lajki:
    52
    Punkty:
    790
    Nie mam opini na temat glutenu i jeszcze nie sprawdzałem sprawy, ale skoro dysponujesz źródłem do badań, oczywiście peer reviewed, które udowadniają że gluten nie ma żadnych skutków negatywnych dla ludzi nie będących celiakami, to chętnie się zapoznam. A co z nietolerancja i wrażliwością na gluten, bo to co innego niż alergia?

13. Lemur

Lemur Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,392
    Zdobyte Lajki:
    1,468
    Punkty:
    1,790
    Czy robił ktoś już słynną zupe mocy o której nie raz wypowiadał się Mauricz? Ile to w rzeczywistości powinno się gotować?

14. prowoj

prowoj Projekt Wojownik

Komentarze:
    163
    Zdobyte Lajki:
    119
    Punkty:
    790
    Home Page:
    Od 8 do 12 godzin gdzieś

Lemur likes this.
  15. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,796
    Zdobyte Lajki:
    17,678
    Punkty:
    1,790
    Paleo na śniadanie i kolację.

Attached Files:

Masta likes this.
  16. skunx

skunx KSW
    Light Heavyweight

Komentarze:
    5,890
    Zdobyte Lajki:
    8,684
    Punkty:
    1,790
    Wygląda fajnie ale kto normalny tym się naje? tak bez 3 bułek ? ;)

17. Saenchai

Saenchai EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,748
    Zdobyte Lajki:
    785
    Punkty:
    1,790
    Parówki keczup i musztarda ulubione zarcie naszych przodkow ;) Zdrowie prosto z natury hehe

Comber likes this.
  18. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,796
    Zdobyte Lajki:
    17,678
    Punkty:
    1,790
    Ja przeszedłem teraz na mniejsze porcje a częściej. Śniadanie jest na dwie porcje, a inny talerz to druga, późna kolacja. Wcześniej była kasza jaglana z jogurtami greckimi. Tym sposobem bez żadnych treningów cardio spadło ze mnie 10 kg balastu przez kilka miesiecy. Chleb jem sporadycznie do jajecznicy albo sadzonych.

19. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,796
    Zdobyte Lajki:
    17,678
    Punkty:
    1,790
    Parówki z jagnięciny, hehe :D

Share This Page