1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Paleo

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by amen20, May 31, 2015.

1. krasa

krasa Jungle Fight
    Heavyweight

Komentarze:
    437
    Zdobyte Lajki:
    97
    Punkty:
    1,190
    Poziom twojej ignorancji osiąga już galaktyczne rozmiary. Naprawde myślisz, że przełykając pokarm
    bogaty w tłuszcz on sie odrazu przemienia w tkanke tłuszczowa. Z twojej wypowiedzi tak wynika.
    I te twoje zdziwienie, że cukier powoduje mase chorób hah. W dużym skrócie wytłumaczę Ci jak odbywa się proces tycia właśnie przez węglowodany.

Nie muszą liczyć kalorii. Nie ma żadnego skinnyfat problem tych osób zapewne leży gdzie indziej. Po pierwsze mogą nie przestrzegać diety i jednak podjadać te węgle, wtedy robi sie 2x gorzej ponieważ jedzą na paleo dużo tłuszczu i dodają nadmiar węglowodanów. Robi się koryto. Druga opcja to sobie wymyśliłeś te osoby pasujące do tezy (bardziej prawdopodobne). Nie muszą liczyć dlatego, że ten cały bilans kaloryczny to trochę o kant dupy potłuc, bo nie uwzględnia on hormonów. Głównym powodem dla, którego tyjemy jest hormon o nazwie insulina, wydalany przez trzustkę w wyniku podniesienia glukozy we krwi. Wydalany on jest w celu obniżenia glukozy. Glukoza we krwi podnosi się gdy jemy dużo węgli prostych. Insulina odpowiedzialna jest także za magazynowania składników odżywczych: wprowadza tluszcz do komorek tłuszczowych, odprowadza bialka do komórek mięśniowych i zmienia glukoze w słynny glikogen, na którym bazują ludzie na diecie low carb. Dlatego nie ma zadnego skinnyfat, na paleo ponieważ dzięki małej ilości wyrzutów insuliny nie odkłada nam sie tluszcz tylko uzupełniany jest glikogen. Dlatego też nie trzeba liczyć kalorii, których tłuszcz zawiera dużo, a jednak ludzie chudną.

2. Saenchai

Saenchai EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,747
    Zdobyte Lajki:
    785
    Punkty:
    1,790
    @Lemur
    z kim nie porozmawiasz to kazdym ma zdrowa diete, a kebaby i mcDonaldy rozkwitaja z niewiadomych przyczyn hehe :) problemem jest popadanie przez ludzi w skrajnosci. 98% populacji potrzebuje wszystkich makroskladnikow, i wiem, ze owoce i co tam jeszcze na paleo jecie tez maja wegle, ale jeszcze nie spotkalem paleo dietera, ktory nie mialby mozgu wypranego i wiedzialbym tak na prawde ile spozywa kalorii w ciagu dnia, a potem sie dziwi jeden z drugim, ze formy na lato nadal nie ma, a jedza po 3 steki z antrykotu 7 jaj i 2 awokado dziennie, a miedzy posilkami wplataja orzechy. Fat intake na poziomie 300g i wiecej, a ja tyle zbieram 2 razy do roku na swieta kiedy jade oporowo do 10 tys kcal ;) balansbalans musi byc po prostu

Lemur likes this.
  3. Saenchai

Saenchai EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,747
    Zdobyte Lajki:
    785
    Punkty:
    1,790
    @krasa zanim nazwiesz mnie ignorantem dorabiajac teorie do tego napisalem, doedukuj sie troche, bo wlasnie tym wywodem o insulinie sie skompromitowales. Rozumiem, ze zjedzenie tluszczu czy bialka nie powoduje wyrzutu insuliny? #nietylkodietapaleoaletezpoziomwiedzyzepokipaleolitu

Przyczyna tego, ze tyjemy jest nadwyzka kaloryczna, a nie zadna insulina, ktora jest transporterem. Do u even science?

4. Lemur

Lemur Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,384
    Zdobyte Lajki:
    1,434
    Punkty:
    1,790

Ale ja Cię rozumiem i mam podobne podejście. Mnie akurat paleo służy, ale nie ma opcji, żebym w trakcie podróży nie spróbował lokalnej kuchni, nawet jeśli miały by to być produkty zbożowe. Moim zdaniem główny problem ludzi, którzy dostali zajoba na punkcie zywienia jest taki, że kiedy zabierają się za coś poraz pierwszy to wpadają w swego rodzaju fascynacje porownywalna do neofityzmu i godzą się na jakies chore wyrzeczenia. Gdzieś widziałem dyskusję na temat tego, czy na Wigilię być paleo czy nie...A potem jest zawód i powrót do starych nawyków ;)

Comber likes this.
  5. DamiannN

DamiannN Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,793
    Zdobyte Lajki:
    1,067
    Punkty:
    790
    Nie jestem na paleo ale bez przesady . Nikt nie bedzie jadł całego. Skoro niektórzy jedzą pizze to tym bardziej mozna masło migdałowe :))))

6. Saenchai

Saenchai EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,747
    Zdobyte Lajki:
    785
    Punkty:
    1,790
    @DamiannN
    akurat z tluszczem pod wzgledem kalorii to jest troche zabawa z ogniem, sam bylem w szoku jak szybko to wszystko sie sumuje w calkiem pokazna liczbe, kiedy zaczalem to sledzic ;)

7. DamiannN

DamiannN Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,793
    Zdobyte Lajki:
    1,067
    Punkty:
    790
    Ja trzymam tł na poziomie 1g na kg i nie ma problemu ani z nadmiarem ani niedoborem .

8. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,524
    Zdobyte Lajki:
    17,436
    Punkty:
    1,790
    O kurwa, dyskusja jak pomiędzy kucami a lemingami. Szanujcie się trochę.

9. krasa

krasa Jungle Fight
    Heavyweight

Komentarze:
    437
    Zdobyte Lajki:
    97
    Punkty:
    1,190
    Jak łatwo się skompromitować na tym forum, żeby każdy był tak skompromitowany.
    Dla mnie możesz być z wykształcenia dietetykiem, instruktorem kulturystyki itd dopóki piszesz tylko what the fuck jesteś zwykłym ignorantem.
    Nic nie napisałeś tylko typowo hejtowales nie dając żadnych argumentów dlaczego to takie głupie. Uważam, że daje mi to możliwość nazwania Cię w ten sposób. Jak zaczniesz pisać merytoryczne to jeszcze Cię przeproszę i się czegoś dowiem. Chociaż myśle, że twoje nastawienie to wyklucza. Ja uważam , że są różne drogi od człowieka zależy co dla niego wygodniejsze, smaczniejsze i co uważa za zdrowsze. Jak ktoś uważa, że wpierdalanie ton cukrów jest dla niego odpowiednią drogą to ok. Wiem, że tak też da się schudnąć.

Wyżej opisałem jak działa insulina, więc się orientuje z lekka co ona robi.
    O bilansie kolorycznym tez napisalem. Zreszta zapotrzebowania kalorycznego nie da sie wyliczyć jakimś głupim wzorem, w którym nijak nie możemy uwzglednić hormonów. Tylko można to zrobić metodą prób i błędów. Tylko po co mam ważyć liczyć jak bez tego chudnę.

Co do mojej rzekomej kompromitacji. ja cały czas pisze o nadmiarze wyrzutów insuliny, nie napisałem, że nie mam ich wcale. O nadmiar najłatwiej jedząc węglowodany proste, dlatego piszę właśnie o insulinie z węglowodanów. Sam jem minimalną ilość węgli dla mojej wagi 80g dziennie, więc te wyrzuty też są i z cukrów. Jak ktoś nie je tłuszczów to rzeczywiście nie musi się przejmować transportem, ale problem jest taki, że to temat o diecie paleo i tutaj jemy tłuszcze.

Na diecie paleo tej insuliny jest na tyle mało, że jej nie starcza na transport tłuszczu do komórek tłuszczowych, albo jest to w minimalnym stopniu, bo insulina ma parę lokalizacji do obskoczenia w tym uzupełnienie glikogenu. Dzięki temu możemy jeść więcej kalorii a nie tyć, bo nie ma kto transportować tłuszczu do komórek tłuszczowych.

Ja nie wiem jaki jest twój status, bo osoby otyłe największy problem mają, że się na tych dietach nie najadają dzięki tej diecie i zastosowaniu tego triku z insulina można głód trochę ograniczyć. Dodatkowo co stanowi też duży plus jest po prostu smaczniej. Z mojej strony eot.

kokaina likes this.
  10. amen20

amen20 Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,507
    Zdobyte Lajki:
    117
    Punkty:
    1,790
    krasa przestan dyskutowac z niedouczonym kolega bo to tylko podsyca jego ego. Nie przekonasz go, gwarantuje Ci wiec jaki jest sens tego przedsiewziecia ?

11. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,524
    Zdobyte Lajki:
    17,436
    Punkty:
    1,790
    amen fajne przepisy, tak na marginesie.

amen20 likes this.
  12. amen20

amen20 Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,507
    Zdobyte Lajki:
    117
    Punkty:
    1,790
    Dzieki, mam nadzieje, ze komus sie przydadza a ja i moja kobieta mamy dodatkowa motywacje aby cos nowego upichcic od czasu do czasu.

13. DamiannN

DamiannN Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,793
    Zdobyte Lajki:
    1,067
    Punkty:
    790
    Niech każdy robi jak chce. Ważne że masz swoją i robisz to co lubisz.
    Nie jestem na paleo ale podobają mi się niektóre przepisy :)

amen20 likes this.
  14. Keylock

Keylock Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,222
    Zdobyte Lajki:
    71
    Punkty:
    1,790
    Z jednej strony neofici paleo, z drugiej Saenchai zamknięty w schemacie >>zdrowej diety<< (czyli węglowodanowej), przepis na dobry flame war, huehuehue.

Co do kalorii, wklejam fragment wywiadu z Taubesem:

DamiannN likes this.
  15. Saenchai

Saenchai EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,747
    Zdobyte Lajki:
    785
    Punkty:
    1,790
    @Keylock a propos Taubsa to w tym roku przy okazji expo Body Power w UK odbyl sie epic fitness summit, ktory zgromadzil najjasniejsze umysly z dzieciny zywienia, coachingu itd. Jednym z pkt programu byla debata Alana Aragona z Taubsem, która zakonczyla sie raczej w dosc przykry sposob dla tego drugiego- na koniec debaty publicznosc na pytanie "kto zatrudnilby Taubsa, aby zrobic forme zycia?" nikt nie podniosl reki, natomiast wszyscy podniesli rece, gdy to samo pytanie bylo dotyczylo Aragona. Przy okazji wrzucam fajny wywiad od 10 min pojawia sie temat Paleo (tak zeby nie bylo OT).

16. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,524
    Zdobyte Lajki:
    17,436
    Punkty:
    1,790
    Seanchai ja już formę życia miałem, chuj mnie obchodzi czy zobaczę żyłkę na brzuchu czy nie. Mam 35 lat sporo kontuzji za mną, teraz mnie interesuje żeby być zdrowym, nie wchodzić do kuchni z wagą, strzykawką i tabelką kalorii. Masz koszmarny ból dupy o to paleo i w sumie twoje zdanie w tym temacie zostało wyrażony tyle razy że wręcz podpada pod troling. Daj sobie spokój.

Tjo likes this.
  17. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,834
    Zdobyte Lajki:
    17,730
    Punkty:
    1,790
    Ja dzisiaj nie zjadłem big milka bo zobaczyłem, że ma 500kc. Pojebało mnie :(?

Karateka@ likes this.
  18. Saenchai

Saenchai EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,747
    Zdobyte Lajki:
    785
    Punkty:
    1,790
    Yes & yes ;)

baju and Masu like this.