Orange sport zakończy nadawanie?

Nie wydaje mi się żeby prawa do UFC zmieniły właściciela, a już na pewno nie C+ lub Polsat. Logicznym wyjściem wydaje się włączenie OS do platformy N a w razie całkowitej likwidacji OS przeniesienie transmisji UFC, szweckiej ligi żużla czy Ligue 1 do OSi czy nawet nSportu.



Chcę jedynie przypomnieć, że kontrakt na Ekstraklasę podzielił rynek platform na dwa obozy: TP z N-ką oraz Polsat z C+, więc po stracie Ekstraklasy stacja Orange Sport (jeśli pracują tam myślący ludzie i UFC nie przynosi strat) nie powinna tak łatwo zrezygnować z jakichkolwiek praw, zostawiając je tym samym wolnymi na rynku.
 
Witam po dłuższej przerwie.

Sprawa wygląda tak:

TP obecnie ponosi znaczne koszta związane z modernizacją swojej infrastruktury jak i zmianami na rynku (zmniejszanie się liczby abonentów stacjonarnych, większe zapotrzebowanie na usługi łączone internet + tv + telefon). Po fiasku umowy z C+, umowa z N daje TP możliwość dodarcia i pozyskania nowych klientów (abonenci N i TNK) jak i utrzymania obecnych poprzez oferowanie bogatszej oferty programowej (kanały N wchodzą do pakietów TP).
Gdyby nie fiasko w przetargu na Ekstraklasę (wynikającym z wygórowanych żądań władz Ligi i zespołów) kwestia kanałów OS nie byłaby podnoszona.

Obecnie model w jakim działa OS (premium) bez głównego dania jakim były rozgrywki ligowe traci sens, gdyż baza widzów znacząco się zmniejszy po zakończeniu współpracy z C+, a pozyskanie nowych będzie dużym wyzwaniem.
Jednak OS jest wiązana wieloma umowami licencyjnymi, więc zakończenie nadawania skończyłoby się dla TP dosyć dużymi kosztami, na które obecnie nie może sobie pozwolić.
W grę wchodzi raczej wejście do szerszej dystrybucji w sieciach kablowych i rezygnacja z dodatkowych opłat za dostęp do kanału.

PS: Umowa partnerska między N, a TP dotyczy kwestii infrastruktury (internet, wymiana pakietów telewizyjnych), w żaden sposób bezpośredni nie wpłynie na ramówkę OS (czyt. Nsport nie przejmie umów z Zuffa czy NBA, bo wł stacji - tvn = ITI nie są podmiotami umowy)

PS2: Dopełniając wypowiedź Venoma - obecnie telewizje walczą o utrzymanie stałych przychodów z reklam oraz kosztami cyfryzacji (wymiana sprzętu, koszta transmisji i promocji). Jest coraz mniej kasy na nowe licencje, prawa i produkcję własnego kontentu (nie bez powodu sezon powtórek w tym roku zaczyna się już od końca maja)
 
Dyrma Dzieki za przyblizenie problemu. Popraw mnie jesli sie myle ale wniosek jest taki, ze mozna sie spodziewac dostepnosci OS w ofercie N-ki ? Jesli tak to czy moze to nastapic bezposrednio po 1 czerwca ?
 
To oczywiste, ale raczej w póxniejszym terminie.







Yoshi, i dobrze, bo od poczatku roku jestem zawalony pracą i już 2-krotnie kasowałem urlop...
 
Bez kitu ten Sport jest podwójnie ciekawy. Raz przez same dokonania sportowe zawodników, dwa przez sprawy marketingowe podbijanie świata przez Zuffe, czy teraz problemy stacji telewizyjnych. Osobiście kibicuje OS i licze na ich obecność w szerzej dostepnej telewizji.



PS. Dzięki Dyrma za przybliżenie sytuacji - wyrwij sie do nas raz na jakiś ;)
 
O ile dobrze zrozumiałem, OS stanie się kanałem nieodpłatnym, więc istnieje prawdopodobieństwo, że dołączy do OSI również na platformę Polsatu ?
 
A tam...ostatnio dobre streamy da sie na necie znaleźć z espn, wiec damy radę ;-)







A tak serio i tak nie miałem OS, ba nawet cyfry, także mnie to lotto. Choć w sumie jakby na polsacie albo na tvn leciały na żywca - byłoby coooool !
 
@Yagiel



Orange Sport znika z Cyfry+ a Polsat Cyfrowy jest po tej samej stronie barykady, więc jedynie godzie może trafić OS to na n-kę.
 
Elitserien przechodzi z OS do OSi, więc zaczyna się chyba migracja praw do siostrzanej stacji, oby tak się stało z UFC :)
 
Marze zeby OS weszlo do kablowek chociazby UPC / VECTRA / MULTIMEDIA nawet jako kanal premium.
 
Back
Top