O przygotowaniach Polaków do MŚ w judo.

GLF

KSW
Light Heavyweight
Za PAP:
Hamburg, Zakopane, Warszawa i Bytom - to tylko niektóre z miejsc, w których polscy judocy przygotowują się do mistrzostw świata w Tokio (9-12 września). W Japonii wystartuje prawdopodobnie 15-osobowa ekipa biało-czerwonych.
Do najważniejszej imprezy roku szykują się cztery zawodniczki: Małgorzata Bielak 57 kg, Katarzyna Kłys 70 kg, Daria Pogorzelec 78 kg, Urszula Sadkowska +78 kg i 11 judoków: Tomasz Kowalski i Paweł Zagrodnik 66 kg, Krzysztof Wiłkomirski i Tomasz Adamiec 73 kg, Robert Krawczyk i Łukasz Błach 81 kg, Krzysztof Węglarz i Łukasz Koleśnik 90 kg, Przemysław Matyjaszek 100 kg oraz Janusz Wojnarowicz i Grzegorz Eitel +100 kg.

- Po Pucharze Europy, na obozie treningowym w Hamburgu zostali Pogorzelec (zajęła trzecie miejsce - PAP) z Adamcem, a dołączyli do nich jeszcze Kowalski, Zagrodnik, Matyjaszek i Wojnarowicz. Na zgrupowaniu w Zakopanem trenują Sadkowska, Błach i Koleśnik. Z kolei inni pracują ze szkoleniowcami klubowymi w Warszawie, Bytomiu czy Krakowie - powiedział PAP dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Jarosław Wołowicz.

Od połowy sierpnia kadrowicze trenować będą w Cetniewie i Żywcu. Pierwsza grupa poleci do stolicy Japonii 29 sierpnia. Następni dołączą po kilku dniach.

Mistrzostwa świata w Tokio to jedna z imprez zaliczanych do eliminacji olimpijskich. Po raz pierwszy w zawodach tej rangi w danej kategorii wagowej będzie mogło wystąpić po dwóch judoków z jednego kraju; wcześniej mógł tylko jeden. Taki przepis nie obowiązuje jeszcze w mistrzostwach Europy.
 
Back
Top