Nowy. Kilka pytan

paaayyolami

Oplot Challenge
Featherweight
Cześć Wszystkim. Mam 28 lat 182 cm wzrostu 80 kg. Chciałbym się zapisać na sztuki walki,ale moja lokalizacja po prostu mi na to nie pozwala. Niestety.
Jestem osobą pracująca fizycznie 5x w tyg. Trenuje w warunkach domowych i nie posiadam zbyt wiele sprzętu. We wcześniejszych latach trenowalem ok 10 lat gimnastykę artystyczna, boks, taekwondo, piłka nożna i silownia. Wiadomo, najlepiej byłoby chodzić na jakieś SW, ale na tą chwilę Nie mam jak. Moim celem jest robienie wszystko pod SW, bo jak zmieni się moja sytuacja, to na pewno gdzieś się zapisze. Zawodowcy mają w swoim planie cykle np siła,wytrzymałość, szybkosc. Ja jako,że nim nie jestem staram się robić wszystko na raz. Niżej przedstawię jak ja to robię więc :

1. Przez 5 dni w tygodniu do pracy i z powrotem robię 14km na rowerze oraz rowniez jeżdżę w innych porach. Czy taki rower w ogóle coś mi daje?
2. Poniedziałek tabata + obwód
Wtorek bieganie długie
Środa siła + walka z cieniem (na rozluźnienie)
Czwartek tabata + obwód
Piątek szybkość + sprinty
Sobota siła + walka z cieniem (na rozluźnienie)
Niedziela wolne


Tabata 8x 20s praca 10s odpiczynek i zazwyczaj robię 2 ćwiczenia na przemian i wykonuje 1 obwód. Powinno być więcej obwodów?
Obwod stacyjny 8-12 ćwiczeń 2-4 obwody i tutaj jaki czas pracy oraz odpoczynku musi być, bo w tym internecie piszą różnie i człowiek się gubi. Minimum 15s max 30s pracy i 10-20 s przerwy między cwiczeniami i 2-3 min między obwodem? I po prostu staram się dobrać 8-12 ćwiczeń, nie robię co trening tego samego. Takie podejście jest dobre?
Szybkosc 15s praca 45s przerwa x5 10/50 x5 5/55 x5 czyli tutaj musimy w krótkim czasie wykonać jak najszybciej potrafimy Np proste w worek, po czym odpoczywamy tyle żeby być świeżym na następne cwiczenie, zgadza sie?
Bieganie dlugie - po prostu biegam od 30-60 min, zależy od czasu oraz sił
Sprinty - Trening hiit 15s sprint 45s normalny bieg i tak x10
Walka z cieniem 3x3 min guma, hantle 1kg, bez sprzętu
Trening silowy - tutaj kompletnie nie wiem jak wykonywac, ponieważ w internecie piszą różności. Od tego żeby robić dużym ciężarem mało powtórzeń, do tego,żeby robić po 12-15 pow. Także tu proszę o wsparcie.
Każdy trening robię oddzielnie, często wychodzi,że nie mam czasu lub sił na 2 treningi i wtedy muszę wybrać jeden z nich.

Dziękuję za pomoc
 
Cześć Wszystkim. Mam 28 lat 182 cm wzrostu 80 kg. Chciałbym się zapisać na sztuki walki,ale moja lokalizacja po prostu mi na to nie pozwala. Niestety.
Jestem osobą pracująca fizycznie 5x w tyg. Trenuje w warunkach domowych i nie posiadam zbyt wiele sprzętu. We wcześniejszych latach trenowalem ok 10 lat gimnastykę artystyczna, boks, taekwondo, piłka nożna i silownia. Wiadomo, najlepiej byłoby chodzić na jakieś SW, ale na tą chwilę Nie mam jak. Moim celem jest robienie wszystko pod SW, bo jak zmieni się moja sytuacja, to na pewno gdzieś się zapisze. Zawodowcy mają w swoim planie cykle np siła,wytrzymałość, szybkosc. Ja jako,że nim nie jestem staram się robić wszystko na raz. Niżej przedstawię jak ja to robię więc :

1. Przez 5 dni w tygodniu do pracy i z powrotem robię 14km na rowerze oraz rowniez jeżdżę w innych porach. Czy taki rower w ogóle coś mi daje?
2. Poniedziałek tabata + obwód
Wtorek bieganie długie
Środa siła + walka z cieniem (na rozluźnienie)
Czwartek tabata + obwód
Piątek szybkość + sprinty
Sobota siła + walka z cieniem (na rozluźnienie)
Niedziela wolne


Tabata 8x 20s praca 10s odpiczynek i zazwyczaj robię 2 ćwiczenia na przemian i wykonuje 1 obwód. Powinno być więcej obwodów?
Obwod stacyjny 8-12 ćwiczeń 2-4 obwody i tutaj jaki czas pracy oraz odpoczynku musi być, bo w tym internecie piszą różnie i człowiek się gubi. Minimum 15s max 30s pracy i 10-20 s przerwy między cwiczeniami i 2-3 min między obwodem? I po prostu staram się dobrać 8-12 ćwiczeń, nie robię co trening tego samego. Takie podejście jest dobre?
Szybkosc 15s praca 45s przerwa x5 10/50 x5 5/55 x5 czyli tutaj musimy w krótkim czasie wykonać jak najszybciej potrafimy Np proste w worek, po czym odpoczywamy tyle żeby być świeżym na następne cwiczenie, zgadza sie?
Bieganie dlugie - po prostu biegam od 30-60 min, zależy od czasu oraz sił
Sprinty - Trening hiit 15s sprint 45s normalny bieg i tak x10
Walka z cieniem 3x3 min guma, hantle 1kg, bez sprzętu
Trening silowy - tutaj kompletnie nie wiem jak wykonywac, ponieważ w internecie piszą różności. Od tego żeby robić dużym ciężarem mało powtórzeń, do tego,żeby robić po 12-15 pow. Także tu proszę o wsparcie.
Każdy trening robię oddzielnie, często wychodzi,że nie mam czasu lub sił na 2 treningi i wtedy muszę wybrać jeden z nich.

Dziękuję za pomoc
Przede wszystkim to pytanie czy dostarczasz odpowiednią ilość składników odżywczych by robić trening 6 dni w tygodniu... Osobiście na twoim miejscu skupiłbym się na diecie. Druga sprawa, że jest tego za dużo. Nikt niewiem czy wykonujesz dobrze technicznie owe ćwiczenia, dlatego najlepiej byłoby uderzyć gdzieś po drodze z pracy lub w miejscu pracy na trening. Przecież na odległości 7 km raczej jest jakiś klub. Zrób albo tabate, albo obwód, bo dwa naraz to przesada. Siła to siła, mała intensywność duży ciężar. Dorzuć walkę z cieniem do treningu tabaty lub obwódu, a siłę zostaw samą. Z treningu walki z cieniem wywal gume i hantle. Jeśli sam miałbym się bawić to poszedłbym w siła, tabata lub obwód z walką z cieniem, siła, szybkość + sprinty, walka z cieniem.
 
Hej. Ja kiedyś już trenowalem i raczej wykonuje dobrze technicznie. Ja mieszkam za granicą i w tym mieście na przestrzeni 7km nie ma klubu. Najbliższy jest 25km stąd i dopiero jak zmienię miejsce zamieszkania, to będę mógł zapisać sie na treningi.
Co do diety, a raczej odżywiania, bo dieta nie mogę tego nazwac, ponieważ nie liczę kcal oraz makro, to w 1 posiłku zazwyczaj płatki owsiane 50-100g, owoce (nie będę wpisywał jakie, bo jem różne), czasem łyżka masła orzechowego, whey, nasiona np konopi, kakao, siebie lniane, chia (wybieram jeden z rodzai). Czasem jest to jajecznica z warzywami z dobrym pieczywem. Bardzo rzadko,ale są sytuację, gdzie np zaspałem, to wtedy szybki shake z owoców,whey,masło i nasiona.

Nastepny posiłek jest na krótkiej przerwie w pracy i zazwyczaj są to jakieś owoce i orzechy lub migdały.

Nadtepny posiłek jest już na dłuższej przerwie i tu też różnie, znów może być to samo co na śniadanie, moga być to dobre placki tortilli z kurczakiem, ryż z kurczakiem. No po prostu jest to zdrowy posiłek, który ma w sobie 70-80g ww złożonych bialka z 40g (np 200g piersi), warzywa. Nastepny posiłek jest przed treningiem i jest taki jak poprzedni, w sensie chodzi mi o ww I białko. Nastepnie trening, w trakcie lub po vitargo, whey Lub bez bialka i od razu posiłek 70-80 ww I białko 40g. No i kolacja, to zazwyczaj już samo białko z tłuszczem. Czasem jak mam ochotę na słodkiez to skyr z owocami i białko, też różnie. Czasem są 2 treningi, to dojdzie jeszcze jeden posiłek. Jak nie ma treningu to tez zjem trochę mniej. Czasem gdzieś między posiłkami wleci jakieś warzywo, owoc. Nie pije napojów słodzonych, od czasu do czasu pozwolę sobie na napoj zero. Raz na miesiąc 1-2 piwa się napije. Wszystko robię z głową.

Suplementacja :
Po 1 posiłku
Flex pak 20g
Vit b trec 1 cap
Vit c 1000 1 tab
Weglan potasu 2 caps 800mg
D3k2 1 tab 100ug 100 ug

Przed treningiem
Cytruline trec 6g 4800
mg jablczan 3700mg cytrulina
Beta alanina trec 4.5g 24000mg
Cm3 trec 7g
Taurine 3g 2900mg

Po
Beta alanina 4.5g 2400mg
Cm3 trec 7g
Vitargo w trakcie lub po

Przed snem
Cynk 1 tab 15mg
Magnez cytrynian 400mg
Ashwagandha max trec 1 cap
Czasem melatonina 1mg
Omega 3 2 caps 2000mg epa 360mg dha 240mg

W razie potrzeby : whey protein, papaya enzymes, multiwitamina i isotonic.
W dni nie treningowe wszystko oprócz cm3, tauryna,cytrulina.

Tutaj moje pytania :
1. Tabata jest dosyć krótkim treningiem jak się robi tak jak ja czyli 1 obwod. Nie robię trening po treningu, tylko ze sporym odstępem czasowym. Wszystko zależy od czasu, sil,bo nie raz wybieram między obwodem a tabata, nie robię 2. Na prawdę jest za dużo tego?
2. No to jak to najlepiej rozpisać w sensie co robić w dany dzień? Tej siły najlepiej 1x w tygodniu.
3. Na samym wstępie napisałem jaki czas oraz odpoczynek wykonuje pod dany trening, jest to dobre założenie czy coś poprawić?
4. Dlaczego wyrzucić hantle oraz gumę z walki z cieniem?
5. Co z bieganiem dłuższym?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelaka pomoc.
 
Hej. Ja kiedyś już trenowalem i raczej wykonuje dobrze technicznie. Ja mieszkam za granicą i w tym mieście na przestrzeni 7km nie ma klubu. Najbliższy jest 25km stąd i dopiero jak zmienię miejsce zamieszkania, to będę mógł zapisać sie na treningi.
Co do diety, a raczej odżywiania, bo dieta nie mogę tego nazwac, ponieważ nie liczę kcal oraz makro, to w 1 posiłku zazwyczaj płatki owsiane 50-100g, owoce (nie będę wpisywał jakie, bo jem różne), czasem łyżka masła orzechowego, whey, nasiona np konopi, kakao, siebie lniane, chia (wybieram jeden z rodzai). Czasem jest to jajecznica z warzywami z dobrym pieczywem. Bardzo rzadko,ale są sytuację, gdzie np zaspałem, to wtedy szybki shake z owoców,whey,masło i nasiona.

Nastepny posiłek jest na krótkiej przerwie w pracy i zazwyczaj są to jakieś owoce i orzechy lub migdały.

Nadtepny posiłek jest już na dłuższej przerwie i tu też różnie, znów może być to samo co na śniadanie, moga być to dobre placki tortilli z kurczakiem, ryż z kurczakiem. No po prostu jest to zdrowy posiłek, który ma w sobie 70-80g ww złożonych bialka z 40g (np 200g piersi), warzywa. Nastepny posiłek jest przed treningiem i jest taki jak poprzedni, w sensie chodzi mi o ww I białko. Nastepnie trening, w trakcie lub po vitargo, whey Lub bez bialka i od razu posiłek 70-80 ww I białko 40g. No i kolacja, to zazwyczaj już samo białko z tłuszczem. Czasem jak mam ochotę na słodkiez to skyr z owocami i białko, też różnie. Czasem są 2 treningi, to dojdzie jeszcze jeden posiłek. Jak nie ma treningu to tez zjem trochę mniej. Czasem gdzieś między posiłkami wleci jakieś warzywo, owoc. Nie pije napojów słodzonych, od czasu do czasu pozwolę sobie na napoj zero. Raz na miesiąc 1-2 piwa się napije. Wszystko robię z głową.

Suplementacja :
Po 1 posiłku
Flex pak 20g
Vit b trec 1 cap
Vit c 1000 1 tab
Weglan potasu 2 caps 800mg
D3k2 1 tab 100ug 100 ug

Przed treningiem
Cytruline trec 6g 4800
mg jablczan 3700mg cytrulina
Beta alanina trec 4.5g 24000mg
Cm3 trec 7g
Taurine 3g 2900mg

Po
Beta alanina 4.5g 2400mg
Cm3 trec 7g
Vitargo w trakcie lub po

Przed snem
Cynk 1 tab 15mg
Magnez cytrynian 400mg
Ashwagandha max trec 1 cap
Czasem melatonina 1mg
Omega 3 2 caps 2000mg epa 360mg dha 240mg

W razie potrzeby : whey protein, papaya enzymes, multiwitamina i isotonic.
W dni nie treningowe wszystko oprócz cm3, tauryna,cytrulina.

Tutaj moje pytania :
1. Tabata jest dosyć krótkim treningiem jak się robi tak jak ja czyli 1 obwod. Nie robię trening po treningu, tylko ze sporym odstępem czasowym. Wszystko zależy od czasu, sil,bo nie raz wybieram między obwodem a tabata, nie robię 2. Na prawdę jest za dużo tego?
2. No to jak to najlepiej rozpisać w sensie co robić w dany dzień? Tej siły najlepiej 1x w tygodniu.
3. Na samym wstępie napisałem jaki czas oraz odpoczynek wykonuje pod dany trening, jest to dobre założenie czy coś poprawić?
4. Dlaczego wyrzucić hantle oraz gumę z walki z cieniem?
5. Co z bieganiem dłuższym?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelaka pomoc.
Po co tyle tych supli leci jakies gówna nie lepiej teścia przybic jak czlowiek
 
Skoro nie masz planu by być zawodowcem, to się po prostu ruszaj. Najlepiej treningi obwodowe, jakies HIITy, stacje, kompleksy sztangowe. Po co sobie głowę zawracać jakims idealnym planem? Spontan jest fajny, bo nie wywiera presji. Jeśli lubisz się ruszać to tyle wystarczy. Ukierunkuj się głównie na to co planujesz trenować, ale bez przesady.
Wiesz jaki fajny trening siły eksplozywnej i wytrzymałości siłowej można zrobić kamieniami? Bierzesz jakiś większy kamień i rzut za siebie jakbyś chciał suplesa zrobić. Nawrotka przez jedno ramię i bieg do kamienia. Rzut i nawrotka przez drugie ramię. Gwarantuję Ci, że 20 minut takiego treningu Cię zmasakruje a jak najbardziej się to przyda w SW. Możesz też eksplozywnie wypychać kamień jednorącz. Tego typu treningów możesz wymyślać mnóstwo. Porządne burpees zajadą człowieka. Podciąganie na drążku + podbródkowe z taśmą gumową za plecami robione na pełnej piździe w całym zakresie ruchu to był swego czasu mój ulubiony zestaw ćwiczeń. Kilka takich serii robiło za cały trening.
Skoro ćwiczyłeś akrobatykę, to zapewne jesteś gibki. Nie zaniedbaj tego i czasem zamiast lekkiego treningu lub pauzy rób mobilność. Za 10 lat sam sobie podziękujesz.
No chyba że chcesz uzupełnić jakieś braki lub masz konkretny cel. Wtedy trzeba pomyślec o periodyzacji treningu.
 
A z tą tabatą to coś pomieszałeś. Prawdziwa tabata to 4 minuty walki o życie i 20 minut walki o tlen. Tabata ma być robiona na 100% intesywności w każdym powtórzeniu. Masz zapierdalać jakby tygrys Cię gonił. Jeśli to nie jest 100%, to nie jest tabata tylko jakiś trening interwałowy. Po prawdziwej tabacie układ nerwowy jest zmasakrowany, masz mroczki przed oczami, całe ciało jest wyeksploatowane, chce się rzygać a serducho nie nadąża pompować krwi.
 
Cześć szplin.
Ja właśnie nie chce mieć jakiegoś idealnego planu,.tylko chce się kierować jakimś schematem i wyzej napisałem jak to robiłem dotychczas. Wiesz, mi głównie chodzi o ten czas pracy I odpoczynku, bo w jednym robimy szybkosc, w innym wydolnosc/wytrzymalosc. Troche się tego w internetach naczytalem I czasem już ns prawdę Nie wiem co myśleć i czym się kierować. Np dziś przeczytałem,że trening obwodowy 45s praca 15s przerwa i zastanawiam się jak to możliwe, 20s precy na najwyższych obrotach już jest masakra,a co dopiero 45s. No chyba,że ja ten obwodów robię z za duza szybkością i powinienem to robić w średnim tempie?
A co do tabaty, to władnie tak robię i wiem o czym mówisz. Tylko ja wykonuje 1 obwod.
Pozdrawiam i dzięki.
 
Cześć szplin.
Ja właśnie nie chce mieć jakiegoś idealnego planu,.tylko chce się kierować jakimś schematem i wyzej napisałem jak to robiłem dotychczas. Wiesz, mi głównie chodzi o ten czas pracy I odpoczynku, bo w jednym robimy szybkosc, w innym wydolnosc/wytrzymalosc. Troche się tego w internetach naczytalem I czasem już ns prawdę Nie wiem co myśleć i czym się kierować. Np dziś przeczytałem,że trening obwodowy 45s praca 15s przerwa i zastanawiam się jak to możliwe, 20s precy na najwyższych obrotach już jest masakra,a co dopiero 45s. No chyba,że ja ten obwodów robię z za duza szybkością i powinienem to robić w średnim tempie?
A co do tabaty, to władnie tak robię i wiem o czym mówisz. Tylko ja wykonuje 1 obwod.
Pozdrawiam i dzięki.
Jeśli zależy Ci na wyrobieniu czegoś konkretnego to musisz się na tym skupić. Uważasz, że brakuje Ci siły? Zrób mikrocykl na siłę. Na przykład 3 miesiące typowego treningu trójboistów siłowych. Chcesz walić na siebie mięcho? No to dieta i trening jak kulturysta. Jeśli jednak nie masz w planie bycia zawodowcem i cieszyć się chcesz z ruchu, to po co sobie tym głowę zawracać? Trenuj różnie, baw się tym. Planowo miałeś dzień siły, ale była ładna pogoda, więc godzinę pływałeś w jeziorze, no to po co się tym truć.
Treningów obwodowych możesz zrobić milion wariantów. Nie zawsze musi to być 45 sekund na maksa. Dobierz ćwiczenie tak, by tych 45 sekund było dosyć ciężkie, ale nie zabijające. Na pewno nie może to być na przykład sprint na 100%, bo 45 sekund przekracza zdolność organizmu do anearobowego wysiłku. Ale na przykład 45 sekund pajacyków, 15 sekund na wypoczynek i przejście do wyciskania żołnierskiego hantli 10 kg, przerwa, 45 sekund pompek średnim tempem, 15 sekund przerwy, 45 sekund przysiadów na dość dużej, ale nie maksymalnej prędkości i jeszcze kilka tego typu stacji już jest do zrobienia. W czasach przed laboratoriami w klubach, które wyliczą wszystko łącznie z zakwaszeniem mięsni i proporcjami włókien w mięśniach tak robiono kondycję pod sporty walki.
Jeśli chcesz trenować bardzo poważnie, to już musisz ogarniać to, że na przykład nie można trenować szybkości i wytrzymałości w jednej sesji, bo to się kłóci ze sobą.
 
Witam Cię ponownie. Zależy mi na wydolnoaci, wytrzymałości, szybkosci, dynamice. Nie chcę robić mikrocykli, moim zdaniem jest to dla zawodowców. Siłę chce robić max 1x w tygodniu., ponieważ praca daje mi ciężko w kosc i tam na prawdę używam mega dużo siły do pchania,podnoszenia ciężkich przedmiotów. Ja wiem,że to nie jest to samo co trening silowy, ale serio siły mi nie brakuje. Nie chcę rowniez walić na siebie mięsa, czuje się dobrze w wadze średniej 80-83kg. Moja suplementacja oraz styl żywienia przedstawiłem wyzej.
Ja wiem,że są różne warianty treningu obwodowego, tylko mi chodzi o czas pracy I przerwy. W sensie szybkosc możemy robić w czasie pracy 5-15s na 45-55s przerwy (do pełnego ospoczynku), a obwod od 20-45s na 10-20s przerwy? Wiem,że nie można trenować na jednej sesji szybkosci i wytrzymałości,ale gdziss czytalem,że można szybkosc zrobić przed wytrzymałościa i nawet chciałem tak spróbować, to powiem Ci,że nie ma możliwości. Trening szybkosciowy może nie jest mega długi, ale również potrafi dac w kość.
 
Witam Cię ponownie. Zależy mi na wydolnoaci, wytrzymałości, szybkosci, dynamice. Nie chcę robić mikrocykli, moim zdaniem jest to dla zawodowców. Siłę chce robić max 1x w tygodniu., ponieważ praca daje mi ciężko w kosc i tam na prawdę używam mega dużo siły do pchania,podnoszenia ciężkich przedmiotów. Ja wiem,że to nie jest to samo co trening silowy, ale serio siły mi nie brakuje. Nie chcę rowniez walić na siebie mięsa, czuje się dobrze w wadze średniej 80-83kg. Moja suplementacja oraz styl żywienia przedstawiłem wyzej.
Ja wiem,że są różne warianty treningu obwodowego, tylko mi chodzi o czas pracy I przerwy. W sensie szybkosc możemy robić w czasie pracy 5-15s na 45-55s przerwy (do pełnego ospoczynku), a obwod od 20-45s na 10-20s przerwy? Wiem,że nie można trenować na jednej sesji szybkosci i wytrzymałości,ale gdziss czytalem,że można szybkosc zrobić przed wytrzymałościa i nawet chciałem tak spróbować, to powiem Ci,że nie ma możliwości. Trening szybkosciowy może nie jest mega długi, ale również potrafi dac w kość.

Na to wszystko jest jedna odpowiedź: trening SW. Zarzuć w neta wrestler training i zobacz co robią. Sprawdź jakieś treningi pylometryczne. Nie ma uniwersalnej metody. Żongluj czasami, sprawdzaj. SW to specyficzna forma wysiłku. To interwały, zrywy o różnej intensywności, angażujące różne mięśnie w różnym czasie. Jedyne co jest wspólne, to czas trwania rundy i całej walki. Jeśli zaczniesz wypychać przed siebie 5 kilogramową piłkę lekarską i odbijać ją o ścianę na pełnej prędkości, to zajedziesz się w 2 minuty. Jeśli rzucisz o ścianę, złapiesz, przebiegniesz z nią truchtem kilkanaście metrów i znów rzucisz, to będziesz miał inny rodzaj wysiłku. Inaczej rozłożysz siły i wytrzymasz znacznie dłużej. Jeśli nie jesteś zawodowcem i Twoim celem nie jest wyżyłowanie wyników, to czerp radość z tych kombinacji i z tego, że się zmęczysz. Nawet jeśli nie jest to maksymalnie nastawione na wynik, to daje dużo większą frajdę a osiągi organizmu i tak się poprawiają. No chyba że wolisz z notatnikiem, konkretnym planem i progresowaniem z każdym treningiem i cyklicznym sprawdzaniem swoich osiągów. Tak też można, ale trzeba się nastawić na reżim treningowy.
 
Mega Ci dziękuję za te odpowiedzi i zgadzam się z Tobą w 100 %. Ale również musisz zgodzic sie ze mna,że jakaś podstawowa wiedze na ten temat trzeba mieć, dlatego też założyłem ten temat żeby się ciut więcej dowiedzieć.
Poniżej przedstawiam Ci fragment tekstu, który znalazłem gdzieś w internecie, co powiesz mi na ten temat?

""1.A co powiesz o tzw tempówki na workach na szybkosc, Najlepiej zadawać szybkie ciosy w czasie 5-15 sec i przerwach 40-60 sec

Odp : To ćwiczenie na wydolność, nie na szybkość. Oczywiście rób na maksa

2.Walka z cieniem w obciazeniem?
Odp : Nie. Żadnego obciążenia

3.W treningu obwodowym nie ma przerwy. Przerwa jest po wykonaniu całego obwodu. Zmiana stanowiska to 5 sek. I 15 sek to za mało na jedno stanowisko. Rób co najmniej 30 sek. Przy 30 sek pracy i 5 sek odpoczynku nie dasz rady trenować na maksa - to miałem na myśli. Jeśli pracujesz 15 sek i robisz 20 sek przerwy to rób na maksa ale to nie jest trening obwodowy"
 
Back
Top