Nowe gwiazdy, nowa krew, potencjał marketingowy zawodników w KSW

Które miejsce na świecie wśród federacji MMA zajmuje KSW w tym momencie?

  • 1-5

  • 5-10

  • 10+


Results are only viewable after voting.

baju

NoLife FC
Cohones
MMARocks
Od dawna dyskutowałem z wieloma osobami na ten temat, chciałbym też przenieść to na nasze forum.

Jakie są wasze opinie? Wiemy, że "flagowcami" KSW byli od zawsze Mariusz i Mamed. Ostatnie występy zawodników delikatnie pokazują, że może to czas, aby w federacji pojawiły się nowe gwiazdy, które "pociągną" wyniki PPV co najmniej w jakimś procencie tego, co robili Khalidov oraz Pudzianowski. Co dalej z największą polską federacją? Jakie rozwiązania widzicie, jakich zawodników powinni "popchnąć"?

Pozostawiam wam "teren" do dyskusji, a sam pewnie się będę wtrącał ze swoimi przemyśleniami - nie chcę być od początku sugestywny.
 
Szacun, ja nie potrafię tak pięknie trolować.

Co dokładnie masz na myśli ? To, że chcą iść do UFC ?

A to ciekawy temat. Jakie widzisz "nowe gwiazdy" w KSW? W UFC tego pełno, bez wątpienia, ale u nas - jestem ciekaw Twojej opinii.
Na chwile obecną nie widzę, ale mam nadzieje, że to kwestia czasu i promocji. Wiesz... Kilka lat temu KSW było bez PPV, gdy je wprowadzili mogli jedynie opierać na trzech zawodnikach - Mamedzie, Pudzianie no i Materli. Dzisiaj jest trochę inaczej, szersze grono ludzi zna już Bedorfa, Borysa, Gamera, Kornika, Narkuna... Wiadomo - nie jest kaliber wcześniej wymienionej trójki, niemniej jednak za 2/3 lata przy dobrej promocji mogliby być. Jednak wszystko sprowadza się do tego kto pójdzie do UFC, a kto zostanie.

Temat nowych gwiazd i przyszłości KSW to by pewnie na nowy wątek zaslugiwal.

Dla mnie to też kwestia podejścia, tutaj większość ludzi hejtuje KSW więc taki temat byłby raczej niepotrzebny.
 
Moim zdaniem tylko Materla z obecnych zawodników. Borys jest medialny, ale wierzę w to, że ucieknie do UFC. Chyba, że pobawią się w wersje japońską i oprą swoją organizacje na Popkach itd.

Podsumowując KSW jest/będzie w ciemnej dupie.
 
Nie chcą
Po czym to stwierdzasz ? Obaj deklarowali, że chcieliby się tam spróbować. Chociaż Borys jakiś czas temu mówił, że chciałby tutaj powalczyć kilka lat, natomiast Gamer zdobył pas... To jest prawda, ale sądzę, że obaj prędzej czy później tam trafią.

Od dawna dyskutowałem z wieloma osobami na ten temat, chciałbym też przenieść to na nasze forum.

Jakie są wasze opinie? Wiemy, że "flagowcami" KSW byli od zawsze Mariusz i Mamed. Ostatnie występy zawodników delikatnie pokazują, że może to czas, aby w federacji pojawiły się nowe gwiazdy, które "pociągną" wyniki PPV co najmniej w jakimś procencie tego, co robili Khalidov oraz Pudzianowski. Co dalej z największą polską federacją? Jakie rozwiązania widzicie, jakich zawodników powinni "popchnąć"?

Pozostawiam wam "teren" do dyskusji, a sam pewnie się będę wtrącał ze swoimi przemyśleniami - nie chcę być od początku sugestywny.
O widzę, że jednak swoim postem przekonałem do założenia tematu, ale moim zdaniem jest niepotrzebny, tak jak mówiłem - tutaj większość ludzi hejtuje KSW więc to raczej nie ma sensu.
 
Podsumowując KSW jest/będzie w ciemnej dupie.
Też tak ostatnio o tym myślałem, ale jak zastanowisz się ile mogliby mieć wolnego sosu z kontraktów Khalidova i Pudziana to po prostu niemożliwym będzie żeby nie osiągali dalej sukcesu. To jest naprawdę dobrze działająca firma, dla mnie Maciej Kawulski jest dobrym biznesmanem i ogarnia co jest 5. Nie wątpię w to, że będą działać, ciekawi mnie tylko kierunek. Widać, że ludzie nadal "nie wybaczyli" im ostatniej gali.
 
Chcieli sprowadzić McGregora za 3 mln $. Dla mnie druga organizacja na świecie bez dwóch zdań.
Co do przyszłych gwiazd, to im więcej gal w PPV tym mniejszy dostęp zwykłych Januszy, którzy mogliby zapoznać się z zawodnikami. PPV uśmierca rozwój KSW. Do tego 4 gale rocznie. Ehh...
 
Też tak ostatnio o tym myślałem, ale jak zastanowisz się ile mogliby mieć wolnego sosu z kontraktów Khalidova i Pudziana to po prostu niemożliwym będzie żeby nie osiągali dalej sukcesu. To jest naprawdę dobrze działająca firma, dla mnie Maciej Kawulski jest dobrym biznesmanem i ogarnia co jest 5. Nie wątpię w to, że będą działać, ciekawi mnie tylko kierunek. Widać, że ludzie nadal "nie wybaczyli" im ostatniej gali.
Exactly, to wszystko jest kwestią nowych zawodników, czy znajdzie się ktoś taki kto tutaj zostanie i weźmie to wszystko na swoje barki. Mamed i Pudzian zapewne dostają kolosalne pieniądze, ich odejście zapewni możliwość ' przekonania ' innych zawodników do pozostania tutaj. Pamiętajmy też ile lat na rynku jest KSW, jak wyglądało 4/5 lat temu, a co jest obecnie. Nikt mi nie powie, że zorganizowanie gali na 17 tysięcy osób nie jest sukcesem, dwukrotnie im się to udało. Przed chwilą federacja przecież podkradła mistrza M-1, jak dla mnie Barnaoui to był najlepszy ściągnięty rywal z zagranicy w historii KSW.

-----

Chciałbym żeby ludzie głosujący na chociażby ' 10 + ' wymienili te 10 lepszych federacji :cool:.
 
Chcieli sprowadzić McGregora za 3 mln $. Dla mnie druga organizacja na świecie bez dwóch zdań.
Co do przyszłych gwiazd, to im więcej gal w PPV tym mniejszy dostęp zwykłych Januszy, którzy mogliby zapoznać się z zawodnikami. PPV uśmierca rozwój KSW. Do tego 4 gale rocznie. Ehh...
To też ciekawy temat do dyskusji. 4 gale rocznie, kiedy potencjał (zarówno finansowy jak i kadrowy, nie oszukujmy się) jest na xx gal. Dlaczego nadal idą w to "luksusowe" podejście?
 
Ostatnie występy zawodników delikatnie pokazują, że może to czas, aby w federacji pojawiły się nowe gwiazdy, które "pociągną" wyniki PPV co najmniej w jakimś procencie tego, co robili Khalidov oraz Pudzianowski.

100% racji, pytanie tylko : skąd te gwiazdy mają się wziąć ? Jest Narkun, jest Kornik który moim zdaniem straci pas na rzecz Anzora oraz dwójka z Ankosu która mówi o tym że chce do UFC a reszta zawodników którzy mogą sprzedawać w jakimś stopniu PPV to już oklepani zawodnicy.
 
To też ciekawy temat do dyskusji. 4 gale rocznie, kiedy potencjał (zarówno finansowy jak i kadrowy, nie oszukujmy się) jest na xx gal. Dlaczego nadal idą w to "luksusowe" podejście?
Wiesz dlaczego ? Pierwsza sprawa to taka, że Pan Martin i Maciej organizują również te gale boksu, w związku z czym rocznie mają na głowie 6 gal. Druga sprawa to taka, że zwiększenie ilości gal mogłoby spowodować przesyt i słabszą frekwencję na trybunach czy późniejszą sprzedaż PPV. Jednak sam uważam, że 5 gal na pewno by się przydało, było do tego podejście w 2015-tym, ale gala w Częstochowie nie wypaliła i włodarze z tego zrezygnowali.

Jeżeli ktoś uważa, że Borys albo Gamer mogą pociągnąć PPV, to nie znam słów wystarczająco obelżywych, żeby go dostatecznie obrazić.
Ale kto mówi, że teraz ? Za 3-5 lat dlaczego nie ? Przy dobrej promocji, ciągłym wygrywaniu...

100% racji, pytanie tylko : skąd te gwiazdy mają się wziąć ? Jest Narkun, jest Kornik który moim zdaniem straci pas na rzecz Anzora oraz dwójka z Ankosu która mówi o tym że chce do UFC a reszta zawodników którzy mogą sprzedawać w jakimś stopniu PPV to już oklepani zawodnicy.
Borys ostatnio deklarował, że chciałby powalczyć kilka lat tutaj, no i teraz zagadka dla włodarzy - pakować w promocję Mańkowskiego, który za te 4/5 lat mógłby być gwiazdą na miarę Mamed'a, czy jednak nie warto bo może się za te kilka lat okazać, że on jednak idzie do UFC, to samo tyczy się Gamera.
 
To też ciekawy temat do dyskusji. 4 gale rocznie, kiedy potencjał (zarówno finansowy jak i kadrowy, nie oszukujmy się) jest na xx gal. Dlaczego nadal idą w to "luksusowe" podejście?
Fajnie by było gdyby @Wojsław Rysiewski się wypowiedział. Wierzę, że przegląda forum.
 
Ale kto mówi, że teraz ? Za 3-5 lat dlaczego nie ? Przy dobrej promocji, ciągłym wygrywaniu...
Nigdy, nikt ich nie zna, są medialni jak... Brakuje chłopakom potencjału do pociągnięcia za sobą zainteresowania i ludzi. O tendencji spadkowej w zainteresowaniu MMA nawet nie wspomnę, bo co z kim nie porozmawiam, to MMA mu się znudziło.
 
moim zdaniem jedyna osoba po kulasovie, pudzilli i cipku, ktora moglaby pociagnac cyrk, jest bedorf. waga ciezka, elokwencja na wizji (poza niekoniecznie), dobre walki (jesli nie zamula obaleniami) i tatuaze. a tak pozatym, to srednio juz mnie to interesuje, kiedys placilem za kazde ppv, teraz zadnego, wole fp na miesiac wykupic.
 
Nigdy, nikt ich nie zna, są medialni jak... Brakuje chłopakom potencjału do pociągnięcia za sobą zainteresowania i ludzi. O tendencji spadkowej w zainteresowaniu MMA nawet nie wspomnę, bo co z kim nie porozmawiam, to MMA mu się znudziło.
No to czym zaraził ludzi do siebie Mamed ? Swoją gadką w wywiadach ? Nie. Swoimi walkami, świetnymi występami, potencjał do tego ma zarówno Borys jak i Gamer.
 
100% racji, pytanie tylko : skąd te gwiazdy mają się wziąć ? Jest Narkun, jest Kornik który moim zdaniem straci pas na rzecz Anzora oraz dwójka z Ankosu która mówi o tym że chce do UFC a reszta zawodników którzy mogą sprzedawać w jakimś stopniu PPV to już oklepani zawodnicy.
Taki Diakiese ma w chu potencjału jeśli chodzi o marketing, i nie tylko dlatego, że jest czarnoskóry i umięśniony (believe that, lol, kto to mówi, wiem). Mało jest zawodników, którzy nie mają kontraktu z UFC, a coś tam jednak działają w tym MMA? Czemu nie pojeździć po tych galach i poogarniać jak sam Dana White? Naprawdę, jeśli chodzi o ich środki to jest kosmos pewnie dlatego dziwi mnie podejście na 4 gale i nie ruszanie innych zawodników jak swoich "gwiazd".

Zakręcić się przy SBG i spróbować wyciągnąć kogoś stamtąd (Bellator dał radę, czemu nie KSW? Bliżej Irlandczycy będą mieli), rzucić się na rynek rosyjski i jakiegoś badassa stamtąd spróbować wziąć (Khabib nie robi roboty w UFC?). Czemu te wszystkie organizacje "przyciągają" talenty (oczywiście staram się mówić o nie-amerykańskich), a KSW nie może?

@Viser na ten moment tak pakują w niego środki, że Borys youtuberem został. Świetny pomysł i naprawdę propsuję to, ale jak KSW może nie angażować się w to? Mogą mieć różnice zdań, ale gość jest ich MISTRZEM więc nie wiem co tak naprawdę robimy?
 
O tendencji spadkowej w zainteresowaniu MMA nawet nie wspomnę, bo co z kim nie porozmawiam, to MMA mu się znudziło.

O, to, to ! Może nie tyle MMA co KSW. Robią 4 gale rocznie i średnio co drugą/trzecią galę widzimy tych samych zawodników, ja już tym rzygam. Nawet jeśli odległość między walkami jest podobna jak w UFC, to tam jest tyle tych gal że po upływie tych 4 miesięcy zapominamy że zawodnik X walczył i się na niego czeka.
 
Taki Diakiese ma w chu potencjału jeśli chodzi o marketing, i nie tylko dlatego, że jest czarnoskóry i umięśniony (believe that, lol, kto to mówi, wiem). Mało jest zawodników, którzy nie mają kontraktu z UFC, a coś tam jednak działają w tym MMA? Czemu nie pojeździć po tych galach i poogarniać jak sam Dana White? Naprawdę, jeśli chodzi o ich środki to jest kosmos pewnie dlatego dziwi mnie podejście na 4 gale i nie ruszanie innych zawodników jak swoich "gwiazd".

Zakręcić się przy SBG i spróbować wyciągnąć kogoś stamtąd (Bellator dał radę, czemu nie KSW? Bliżej Irlandczycy będą mieli), rzucić się na rynek rosyjski i jakiegoś badassa stamtąd spróbować wziąć (Khabib nie robi roboty w UFC?). Czemu te wszystkie organizacje "przyciągają" talenty (oczywiście staram się mówić o nie-amerykańskich), a KSW nie może?

@Viser na ten moment tak pakują w niego środki, że Borys youtuberem został. Omg.
i elo, ale z tym khabibem to poleciales, co on robi za robote? ze gada? duzo ludzi gada
 
Taki Diakiese ma w chu potencjału jeśli chodzi o marketing, i nie tylko dlatego, że jest czarnoskóry i umięśniony (believe that, lol, kto to mówi, wiem). Mało jest zawodników, którzy nie mają kontraktu z UFC, a coś tam jednak działają w tym MMA? Czemu nie pojeździć po tych galach i poogarniać jak sam Dana White? Naprawdę, jeśli chodzi o ich środki to jest kosmos pewnie dlatego dziwi mnie podejście na 4 gale i nie ruszanie innych zawodników jak swoich "gwiazd".

Zakręcić się przy SBG i spróbować wyciągnąć kogoś stamtąd (Bellator dał radę, czemu nie KSW? Bliżej Irlandczycy będą mieli), rzucić się na rynek rosyjski i jakiegoś badassa stamtąd spróbować wziąć (Khabib nie robi roboty w UFC?). Czemu te wszystkie organizacje "przyciągają" talenty (oczywiście staram się mówić o nie-amerykańskich), a KSW nie może?

@Viser na ten moment tak pakują w niego środki, że Borys youtuberem został. Świetny pomysł i naprawdę propsuję to, ale jak KSW może nie angażować się w to? Mogą mieć różnice zdań, ale gość jest ich MISTRZEM więc nie wiem co tak naprawdę robimy?

Zacząłbym od tego że nie wyobrażam sobie żeby KSW promowało na gwiazdę kogoś kto nie jest Polakiem/nie ma polskiego paszportu.
 
@Viser na ten moment tak pakują w niego środki, że Borys youtuberem został. Omg.

Może sam z siebie chce udzielać ludziom rady ? Mniejsza o powód, ale to faktycznie jest dobre pytanie - dlaczego Borys tak długo nie walczył, na KSW 34 kontuzja, ale dalej ? Przy KSW 35 myślałem, że to Aslambek się nie zgodził na walkę no bo jednak gala po gali, ale przecież tydzień / dwa tygodnie później bił się z Taylor'em... Teraz mamy 36 i znowu nic, chociaż tutaj celuję w to, że włodarze chcą zostawić mocne sportowe zestawienie na wielką galę w Krakowie.
 
@Viser na ten moment tak pakują w niego środki, że Borys youtuberem został. Omg.
:lol:
Nawet K&L nie wierzą w żadną promocję Gamera i Borysa. @Viser Ja wien, że jesteś zakochany w KSW, ale zobacz na komentarze innych, każdy ma już wyjebane na KSW, bo wieje nudą. Tez kiedyś kupowałem każde PPV, teraz bym złamanego grosza nie zapłacił.
 
i elo, ale z tym khabibem to poleciales, co on robi za robote? ze gada? duzo ludzi gada
Dlaczego poleciałem? Gość robi swoje, stara się, inwestuje w swój rozwój, zapierdala z angielskim, promuje swoje walki, prowokuje przeciwników, pojawia się w social media, jest życiowym badassem i wizerunek ma naprawdę mocny. Jak na gościa z Rosji? Mega.

@Orest a ja nigdy nie słyszałem żeby komuś się MMA znudziło. To nie jest sport, który się "nudzi". KSW się nudzi i tutaj mogę się zgodzić. W MMA cały czas coś się dzieje, non stop szum, roszady i newsy. To jeden z aspektów, który lubię najbardziej.

Tak jak napisał @allan77, ile można patrzeć na te same osoby? W UFC co tydzień mamy PEŁNO zawodników, gdzie każdemu ktoś podpasuje. Takie dyskusje sprawiają, że doceniam ich jeszcze bardziej.
 
:lol:
Nawet K&L nie wierzą w żadną promocję Gamera i Borysa. Ja wien, że jesteś zakochany w KSW, ale zobacz na komentarze innych, każdy ma już wyjebane na KSW, bo wieje nudą. Tez kiedyś kupowałem każde PPV, teraz bym złamanego grosza nie zapłacił.
Ja wiem, że tutaj każdy ma wyjebane, pisałem o tym na początku, że taki temat tutaj nie ma za bardzo sensu bo większość ludzi hejtuje ogranizację. Ja tam jeżdżę czynnie na galę i nie narzekam, mi się emocję podobają.
 
Dlaczego poleciałem? Gość robi swoje, stara się, inwestuje w swój rozwój, zapierdala z angielskim, promuje swoje walki, prowokuje przeciwników, pojawia się w social media, jest życiowym badassem i wizerunek ma naprawdę mocny. Jak na gościa z Rosji? Mega.

@Orest a ja nigdy nie słyszałem żeby komuś się MMA znudziło. To nie jest sport, który się "nudzi". KSW się nudzi i tutaj mogę się zgodzić. W MMA cały czas coś się dzieje, non stop szum, roszady i newsy. To jeden z aspektów, który lubię najbardziej.
wiem, ze sie stara, ale w sumie nic mu to nie daje, bo nie robi jednej najwazniejszej w tym biznesie rzeczy





























nie walczy:lol:
 
Wiesz dlaczego ? Pierwsza sprawa to taka, że Pan Martin i Maciej organizują również te gale boksu, w związku z czym rocznie mają na głowie 6 gal. Druga sprawa to taka, że zwiększenie ilości gal mogłoby spowodować przesyt i słabszą frekwencję na trybunach czy późniejszą sprzedaż PPV. Jednak sam uważam, że 5 gal na pewno by się przydało, było do tego podejście w 2015-tym, ale gala w Częstochowie nie wypaliła i włodarze z tego zrezygnowali.



Uważam, że włodarze KSW organizując tylko 4 gale mma rocznie w pewnym momencie popełnili błąd - zrobili miejsce w tv dla FENu - więc jeżeli będzie można, to ktoś i tak wypełnia tą lukę. Kwestia tego czy będzie to KSW czy inne organizacje.
 
Back
Top