Newsy MMA Userów

Można coś więcej o ten historii? Jakieś artykuły?
Chmielewski należał do grupy Krzysztofa M ps. "Bajbus" wchodzącej w skład grupy mokotowskiej. Jako gangster przybrał pseudonim "Antek". Zaangażowany był w napady, rozboje, morderstwa. W sierpniu 2005 r. brał udział w napadzie na dom Kazimierza B. w Puławach, bogatego handlarza walut. Razem z pięcioma innymi przestępcami dokonał rozboju, osobiście krępując gospodarza domu. Przyczynił się tym samym do jego zgonu na miejscu. W trakcie napadu skrępował również 93-letnią matkę Kazimierza B[9].

5 października 2005 r. razem ze wspólnikami dokonał napadu na hurtownię z kurtkami puchowymi w Szamotach. "Antek" odpowiedzialny był za skrępowanie i pilnowanie ochroniarza obiektu w trakcie napadu[10].

19 listopada 2005 r. "Antek" brał udział w uroczystości w restauracji Mozart w miejscowości Wólka Kosowska, podczas której upito do nieprzytomności innego gangstera grupy "Bajbusa" – Łukasza W. ps. "Dzik"[11]. Chmielewski wywiózł "Dzika" do lasu, gdzie inni członkowie gangu dokonali jego egzekucji[12].

Pod koniec 2005 r. "Antek" oraz pozostali członkowie gangu zostali aresztowani. Za udział w zabójstwie otrzymał karę pięciu lat więzienia. Jednak ze względu na współpracę z prokuraturą i obciążeniu wspólników, szczególnie lidera gangu "Bajbusa", przedterminowo opuścił więzienie

:muttley:
"Hej Horwich zabij frajera", "Konfidenci będą ścięci", czy "Do wora" - m.in. takimi okrzykami grupa kibiców ŁKS-u Łódź raczyła kibiców w Atlas Arenie podczas walki Antoniego Chmielewskiego. Pojawił się też obrażający transparent.
Po więcej zapraszamy do google.
 
1714415690366.png
 
Back
Top