Najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha?

Player26

Oplot Challenge
Heavyweight
Zastanawiam się nad 6 Weidera, ABS I i ABS II lub nad Unoszeniem nóg w zwisie na drążku. Zależy mi na jak najszybszym spaleniu tkanki tłuszczowej i chciałbym zrobić "kaloryfer". Opróćz tego trenuje na siłowni i skacze na skakance 15 minut dziennie. Co byście polecili?







Pozdrawiam.
 
Robienie ćwiczeń na mięśnie brzucha nie spalą tkanki tłuszczowej na brzuchu - nie wiem czy to wiedziałeś.



A tak w ogóle to jest odpowiedni temat do takich pytań.
 
Tak jak napisał kolega wyżej - zrób porządną dietę i zacznij robić cardio. Przy niskim tłuszczu możesz wyrobić sobie kaloryfer na brzuchu nawet na samym treningu z ćwiczeniami podstawowymi tj. przysiadami ze sztangą i martwym ciągiem, ewentualnie dodając po 3-4 serie ćwiczeń brzucha do każdego treningu siłowego. Przekonanie, że dla 6-paka trzeba przetrenowywać brzuch i w ogóle robić go dzień w dzień to bzdura która zresztą zniechęca wielu ludzi do sportu, bo próbuje jeden z drugim tej absurdalnej 6 Weidera i i tak poddaje się po tygodniu albo dwóch, nie widząc efektów.
 
Dziękuje Keylock, jestem totalnym amatorem w tym temacie. Mam dwa pytanka jeszcze: Podczas przysiadów ze sztangą jest się w stanie wyrobić kaloryfer? Zacząłem niedawno trenować, to ćwiczenie wykonuje podczas treningu nóg, nie sądziłem, że również mocno oddziaływuje na brzuch. Kolejne: Czyli Twoim zdaniem zwykłe unoszenie nóg w zwisie na drążku będzie znacznie skuteczniejszą metodą od ABS i 6 Weidera?
 
1. Nie spalisz tłuszczyku z brzucha. Spalisz go z całego ciała :).



2. Unoszenie nóg w zwisie na drążku na dobry początek? Chyba chcesz potem mieć zakwasy przez tydzień :D.



3. Przy treningu brzucha uważaj na technikę. Podstawowe błędy powodują zakwasy szyi (tak szyi :-)) oraz rzadziej ud.



4. Typowy workout. Proponuję robić wybrane kilka ćwiczeń, a dopiero potem dokładać kolejne. Zwiększ przerwy między seriami do minuty, skróć serie do 20 sekund na dobry początek. Daruj sobie A6W, lepiej pojeździć na rowerze albo pobiegać kilka razy w tygodniu po pół godziny.
 
Jak rozumiem, dobrym treningiem Cardio będzie np skakanka? Dieta to podstawa, tylko czy finansowo dam rade, oto jest pytanie. Rozumiem też, że nocne podjadanie to samobój :D







Myślę, że pójdę za radami Michała Karmowskiego, na filmiku wyżej. Jestem mocno zdziwiony, ponieważ ciągle tylko słysze od wszystkich o "niesamowitej" metodzie ABS i 6 Weidera. Dzięki za rady.
 
Przy przysiadach brzuch również jest bardzo mocno zaangażowany,jego praca polega tu na stabilizowaniu sylwetki.Ogólnie to jw.,przy wykonywaniu złożonych ćwiczeń na pozostałe partie mięśniowe,brzuch również się wyrobi
 
Martwy ciąg, przysiad.



Zrób sobie porządną sesyjkę MC, nie rób nic na brzuch i na drugi dzień zobacz, gdzie masz zakwasy. :)
 
Najmniej bym się spodziewał przysiadów ze sztangą a tu się okazuje, że są lepsze od a6w :) Dzięki.
 
Myślałem, że pośmieje się z waszych cud treningów na płaski brzuch w 15 min., a tutaj całkiem sensowne odpowiedzi. Jestem w szoku :)
 
@Mort, skończę Trening Obwodowy niedługo, to wtedy dodam do ćwiczeń MC, dzięki jeszcze raz :)
 
ponieważ ciągle tylko słysze od wszystkich o "niesamowitej" metodzie ABS i 6 Weidera.
To tak działa bo ludzie powtarzają co zasłyszeli od innych i roznosi się. Na 20 osób które znały 6 Weidera znałem może... dwie? Które ją skończyły. Z czego jeden kumpel nie miał żadnych efektów - bo przepalił mięśnie.

Dieta to podstawa, tylko czy finansowo dam rade, oto jest pytanie.
Tak naprawdę to taka droga dieta się zaczyna, jak chcesz budować dobrej jakości masę mięśniową bez tłuszczu lub redukować tłuszcz pilnując, żeby stracić jak najmniej mięśni. Jak jeszcze nie jesteś napakowany to dieta na początek powinna po prostu przewidywać wywalenie śmieciowego jedzenia i pilnowanie, żeby bilans był ujemny.
 
Co do 6 Weidera, czytałem, że ćwiczenia w niej mogą powodować problemy z plecami, a dokładniej z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Co o tym sądzicie?



Ja robiłęm 6W jaieś 2-3 lata temu, rzeczywiście mnie plecy bolały a efektów nie widziałem. Zrobiłem bodajże 16 dni. Starałem się robić wszystko technicznie. Od jakiegoś roku staram się robić ABS 8 minut, i bardzie mi się to podoba niż 6W, czułem nwet różnicę i widziałem. Ostatnio i tak daleko mi od ćwiczen...
 
zamiast a6w czy abs,polecam poczytać o zagadnieniu core stability,na googlach pętał się nawet kiedyś plan treningowy na podobnych zasadach jak w szóstce weidera.Bez żadnych bólów kręgosłupa,a i sama rola mięśni stabilizujących w naszym organizmie jest dużo ważniejsza niż wytrenowanego milionem spięć w leżeniu,mięśnia prostego brzucha.No i oczywiście dobrze wytrenowane mięśnie stabilizujące przy braku nadwagi gwarantują również dobrze się prezentujący brzuch skoro o tym mowa.O tutaj nawet znalazłem link:http://www.bieganie.pl/?cat=2&id=1457&show=1
 
Ja sam zaczynałem od a6w, potem jak zacząłem chodzić na siłownię to robiłem głównie brzuszki na ujemnym skosie, potem przerzuciłem się na trening oparty na tych zasadach co ABS (dolne partie mięśni brzucha, potem skosy i górne partie), aktualnie jedyny trening brzucha jaki robię to trzy serie planka raz w tygodniu i czasem jak trener na BJJ robi nam ćwiczenia na brzuch, więc 1-2 razy w tygodniu i bez przesadnej objętości. Krata na brzuchu bardzo solidna ale to jest przede wszystkim zasługa trzymania niskiego poziomu tłuszczu.
 
No i oto chodzi. Ja po robieniu 'masy' stwierdzam, że to jednak pierdolę. Ważę 91 kg przy wzroście 179 cm i żeby teraz bilans na plus trzymać, to musiałbym pół dnia siedzieć w kuchni i przygotowywać posiłki, a drugie pół siedzieć i wpierdalać, a niestety to mnie męczy. Doszedłem nawet do takiego stanu umysłu, że wolałbym kapsułki jeść, niż to jedzenie, ileż można... Zaczynam redukcję jak tylko się wyleczę z grypy żołądkowej (pewnie już przez nią poleciało z 3 kg :(), a potem utrzymanie. ;)
 
Eh, mięśnie brzucha. Jak świat długi i szeroki ludzie wymyślają plany i urządzenia które mają nam odsłonić kaloryfer, a tu najczęściej co? (niech każdy sobie dorymuje).



Mięśnie brzucha dzielą się na 2 typy z czego jedne(głębokie) są mniej widoczne ale ważniejsze bo odpowiadają za m.in. prawidłową postawę ciała i wzmacniają kręgosłup, a drugie(zewnętrzne) bardziej za względy estetyczne. Oczywiście warto rozwijać równomiernie jedne i drugie co nie jest takie trudne bo konkretne ćwiczenia aktywują w większym stopniu te lub te. Trening "plank/deska" rozwija głębokie/stabilizujące i w/g mnie jest cięższy ze względu na czas w jakim mięśnie pracują. Podobno najlepsi wytrzymują w wyjściowej pozycji do deski 5min, jeśli tyle wytrzymasz i zjedziesz poniżej 15% tłuszczu to gwarantuję, że efekt będzie zadowalający. Natomiast mięśnie brzucha zewnętrzne rozwija się np. podciąganiem kolan do klatki w zwisie oraz dzięki brzuszkom z obciążeniem w różnych wariantach.



Osobiście polecam skupić się nie diecie i popieram nieśmiałe tezy przedmówców, że redukcja jest łatwiejsza ALE żeby rzeźbić trzeba mieć co więc polecam starą sprawdzoną kolejność: masa->rzeźba no chyba, że wyglądasz jak Roy Nelson...



P.S. Jest taka ogólna teza, że jeśli w pasie masz więcej niż połowa Twojego wzrostu to czas na redukcję.
 
Ja się zastanawiam czy można mieć ciągle napięty brzuch :-) Tak żeby przy wdechu i wydechu praktycznie się nie zmieniał .







W moim przypadku najpierw muszę zredukować wadę kręgosłupa ;/
 
Ja się zastanawiam czy można mieć ciągle napięty brzuch
18092012192220-0af4e987f0a09d77b9d07ee0e3cd3930.jpeg


Jak masz porządny 6pak to na luzie też widać dobrze mięśnie brzucha i nie trzeba się spinać.
 
Najlepszy jest drążek.


W jakim sensie? Podciąganie nachwytem? Wiem, ze wtedy pracują prkatyznie wszzytkie (no dobra, przesadziłem bardzo dużo) mięśni, ale to małą rzeźbę też robi? Czy wcale nie mówimy o tym samym?
 
Raczej chodziło o wszelkie unoszenie nóg wisząc, jeśli już mówimy o brzuchu :-)







To się wydaje proste, ale jak ktoś niewiele ćwiczył kiedykolwiek brzuch lub dawno to dobry start, z resztą wystarczy zwiększać ilość powtórzeń, skracać przerwy. Można znaleźć coś dla siebie i w tym i "pokrewnych" ;-)



PS: Kur..ślepy jestem, że to widzę na tej samej stronie teraz, ale już nie skasuje posta :D
 
midern, drążek jest super, bo można zrobić kilka ciekawych ćwiczeń na brzuch. Podciąganie kolan do klatki, skręty nogami itd. W internecie jest masę ćwiczeń na brzuch na drążku. Dodatkowo polecam zakupić piłkę do świczeń. W markecie za 30 zł już kupi. Można rozluźniające ćwiczenia później na niej robić na brzuch.
 
Back
Top