1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha?

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by Player26, Dec 1, 2013.

1. midern

midern UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,032
    Zdobyte Lajki:
    2,012
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Lębork
    W wielkim skrócie, bo źle się chyba wcześniej wyrażałem.

Ćwiczę normalnie na siłce z ciezarami, mam treningi MMA, i do tego zastanawiam się, czy takie pompki i drążek z rana by mi coś dały, czy by nie było różnicy.

Teraz chyba jest jasno i przejrzyście.

2. Keylock

Keylock Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,229
    Zdobyte Lajki:
    71
    Punkty:
    1,790
    Mortowi chyba chodziło o "skłony na boki ze sztangielką"

http://exrx.net/WeightExercises/Obliques/DBSideBend.html

a Russian Twist moja encyklopedia ćwiczeń pokazuje jako coś takiego:
    http://exrx.net/WeightExercises/Obliques/DBRussianTwistBall.html

@Midern dorzuciłbyś sobie więcej wysiłku dla organizmu, żeby się zregenerować ;) Ja robiąc BJJ i ciężary robię z ciężarem ciała "domowy trening" tylko raz w tygodniu.

3. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,912
    Zdobyte Lajki:
    2,019
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    a mi oto

4. Keylock

Keylock Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,229
    Zdobyte Lajki:
    71
    Punkty:
    1,790
    A to to nam na obwodówkach każe robić trener wielkopolskich Berserkerów :/ Nawet piłka taka sama.

5. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,348
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    słyszał ktoś o brzuszkach Jandy poza mną ??? bo znam je tylko z opisu a nie wiem czy dobrze je robie, podobno najlepsze ćwiczenie na brzuch ever opracowane przez bodajże węgierskiego fizjologa: W. Janda

6. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,912
    Zdobyte Lajki:
    2,019
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    brzuszki nie mogą być najlepsze, bo są nienaturalnym ruchem xD

7. baju

baju #ThereIsOnlyOne Cohones MMARocks

Komentarze:
    26,788
    Zdobyte Lajki:
    35,252
    Punkty:
    5,190
    jak tylko widze, ze Chmurka pisze o drazku to juz sie w duchu ciesze!

ile razy Keylock musi wam napisac jeszcze, ze micha to podstawa do kaloryfera? #potwierdzoneinfo

cwiczenia sa na wzmocnienie brzucha i wyrzezbienie miesni, zeby wszystko bylo 'na wierzchu' BF musi spasc. napierdalalem kiedys brzuch po kazdym treningu, teraz nie robie prawie w ogole, wiecej aerobow i DIETA, a brzuch zaczyna sie pokazywac pierwszy raz w zyciu.

8. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,348
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    chyba dla szympansów co chodzą po drzewach są nienaturalne a nie dla człowieka który normalnie musi sie po coś schylać albo wstać z pozycji leżącej

9. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,912
    Zdobyte Lajki:
    2,019
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    człowiek wstaje może ze 3 razy na dzień, a nie 300 czy 500 razy dziennie :D

10. Keylock

Keylock Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,229
    Zdobyte Lajki:
    71
    Punkty:
    1,790
    Ja podchodzę z dystansem do określania konkretnych ruchów jako "nienaturalnych", szczególnie jak słyszę ten tekst od zwolenników półprzysiadu, niemniej popieram Morta w tym sensie, że jest o wiele więcej lepszych ćwiczeń na brzuch. Pomijam już dawno poruszoną kwestię tego, że ludzie pakują na brzuch o wiele za dużo ćwiczeń i ciągle szukają cudów, a tak naprawdę ciągłe zmienianie ćwiczeń raczej wiele nie zmieni. Niski BF przede wszystkim.
    Moja rada: jeśli z michą się wszystko zgadza, to róbcie sobie czy to planki, czy zwyczajne spięcia, i to nie po 23465363 powtórzeń, tylko ze 3 serie na tyle, żebyście poczuli, że brzuch popracował i tyle, a nie do stanu, w którym macie ochotę krzyczeć z bólu. Tyle.

11. Lepiej się skupić na gorsecie mięśniowym aby wzmocnić mięśnie głębokie, pomaga to przy ćwiczeniach siłowych-wielostawowych. Nosi to nazwę "Core". Łatwe, szybkie, przyjemne i da wiele więcej niż setki brzuszków.

Ja robię brzuch raz w tygodniu, 11 różnych ćwiczeń po 20 powtórzeń ciągiem w/g planu jakiegoś typa z YT, który ma kozacki kaloryfer i w/g mnie to starcza aby utrzymać brzuch w formie(mając na uwadze aspekt zdrowotny). Polecam również deskę-plank który przyczynia się bardzo do treningu w/w m.głębokich, do tego aktywuje mięśnie brzucha lepiej od spięć(w/g badań) i jest ciekawszy challange bo 100-200 czy ile tam spięć to żaden wielki wyczyn, a wytrzymać 5min w pozycji deski to podobno umiejętność zarezerwowana dla elity.

12. Szpila

Szpila Brutaal
    Bantamweight

Komentarze:
    452
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,190
    A to z Mango nie dziala? Ten caly Ab-Dzimnik :-)

13. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,721
    Zdobyte Lajki:
    34,018
    Punkty:
    3,790
    Krótko:

14. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,925
    Zdobyte Lajki:
    1,960
    Punkty:
    1,790
    Szpila, pamiętam, że kolega w liceum stosował, no i kaloryfer miał, choć nie sądzę by te mięśnie były "mocne".

Kaczka, no bez "zrobionego" brzucha chyba nie...;-) Jak Ci nic nie przeszkadza, a wręcz pomaga, brzuch bardziej elastyczny, w sensie wszystkich mięśni, ułatwia szybsze, sprawne poruszanie, dłużej wytrzymuje, bo regularnie robi bardziej hardcore'owe powtórzenia ;-) Zawsze byłem sprawny ogólnie, ale teraz, a parenaście kg temu i ...nie chcę znowu być zbytnio cięższy, wolniejszy, szybciej się męczący ;-) Bez aluzji, po prostu wrarto utrzymywać sprawność ogólną i wagę też, z różnych powodów.

Share This Page