Naderwanie mięśnia

Bafana Bafana

Maximum FC
Lightweight
Grając w piłkę naderwałem sobie mięsień czworogłowy w prawym udzie. Na pomocy doraźnej lekarka stwierdziła, że nastąpiło "zerwanie przyczepu bliższego mięsnia prostego uda prawego i naderwanie przywodzicieli uda prawego" ale później ortopeda wyśmiał tą diagnozę twierdząc, że nie mógł bym podnieśc nogi gdybym rzeczywiście zerwał mięsień. Tak czy inaczej, minimum 6 tygodni bez większych obciążeń. Jednak bardzo chciałbym zagrać 7-8 maja w turnieju, który mamy rozgrywany u mnie na uczelni. Teraz jestem 3 tygodnie od tego urazu. Mogę normalnie biegać, jeździć na rowerze (co robię) i zastanawiam sie co uczynić aby szybciej doszedł do sprawności. Chciałbym być na tyle zdrów aby kopnięcie piłki prawą nogą nie groziło mi zerwaniem mięsnia.

I tutaj moje pytania:

1) co należy robić żeby jak najszybciej wrócić do sprawności?
2) czy powinienem już zaczać biegać (minęły 3 tygodnie, większość ruchów prawą nogą nie sprawia mi bólu)?
3) Na co najbardziej uważać jak bym już zaczął biegać czy lekko grać wpiłkę za jakieś 2 - 3 tygodnie?
 
Przez neta to Ci nikt nie pomoże. Wiem. Jest to standardowa odpowiedz na wszystkich forach sportowych, ale niestety tak jest prawa. Udaj się do dobrego fizjoterapelty i dzialaj.
 
Back
Top