Motywacja, agresja, kalkulacja...

lemmy

UFC
Strawweight
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego wśród dobrych walk jakie możemy oglądać na polskich galach, nie trafiają nam się jeszcze taki wojny jak ostatnie starcie Healy - Miller, czy wcześniejsze Condit - Hendricks? Walki toczone w szleńczym tempie, z niesamowitymi wymianami, z szybkim wychodzeniem z zagrożonych pozycji w parterze itp..



Nasi zawodnicy walczą w sposób bardziej "sportowy", więcej w tym planu, kalkulacji i rozkładania sił.



Poziom agresji i motywacji jest za oceanem dużo wyższy, z czego to wynika? Z przygotowania fizycznego, wiekszej konkurencji, która wymusza na zawodnikach widowiskowy styl, czy poprostu są lepsi?
 
Myślę że przygotowanie fizyczne odgrywa tu znaczącą rolę. Zawodnicy z czuba swoich dywizji dobrze zarabiają, więc sobie mogą pozwolić na zajebiste odżywki, stać ich na medyka, który zadba o to by nie wtopili na testach antydopingowych, więc mogą odpowiednio przygotować się na takie wojny. Czy w ogóle ktoś z poza Top20 swojej dywizji dał walkę wieczoru?
 
taka sytuacja, hemoglobina... dobry tytul tematu.



pewnie i dal ktos z poza top20, ale Dana nie da bonusow za walke na fb, malo ludzi raczej to widzi, proste.
 
Jak to się mówi "do tanga trzeba dwojga", a wiadomo, że najlepsi walczą w UFC. Ciężko znaleźć przeciwników dla Polaków, którzy są w życiowej formie i nie mają wygórownych wymagań finansowych. Liczę, że Materla z Grovem dadzą taką walkę. Może konkretne przygotowania pod Materle i treningi z Bispingiem nie pójdą na marne. Mam nadzieje, że przyleci wcześniej do Polski i nie będzie miał problemu z aklimatyzacją.
 
Poziom agresji i motywacji jest za oceanem dużo wyższy, z czego to wynika?


Nie zgadzam sie. Motywacji i agresjii nie brakuje. Umiejetnosci, kondycji czesto juz tak....



Grabowski, ktory mowi, ze niepotrzebnie pojechal do USA przed sama walka na camp bo sie wykonczyl. Dodam tylko, ze na tym samym campie przygotwywalo sie 2 ciezkich z top 10 do swojej walki ;-) Widzisz wiec jaka jest roznica....
 
pewnie i dal ktos z poza top20, ale Dana nie da bonusow za walke na fb


Jak to nie? Ostatnio dostał Romero. Do tego dochodzą jeszcze np. . McGregor, Robertson, Duffee, Moraga, Penner i Donovan, Pineda, Watson (ten nawet dwa na jednej gali) - walki każdego z nich były ostatio transmitowane właśnie tam. . Czasem nawet dość dyskusyjnie zawodnicy z facebooka dostali bonusy ( Jorgensen vs Albert, cholernie długo wpinane poddanie Alcantary na Prado)
 
wymieniles pare, teraz porownaj ta ilosc z iloscia przyznanych bonusow walk poza fb. :-)



zle napisalem, moj blad, Dana da, tylko latwiej jest dostac bonus walczac na MC niz na fb.
 
Czy ja wiem. ,Fakt , że więcej zawodników z main cardów i prelimsów transmitowanych dostaje bonusy, ale przelicz sobie ilu zawodników ogólnie walczy na facebooku. Zazwyczaj 3 walki na galach numerowanych i Foxach, 6-7 na FX-ach i Fuelach. Akurat może dwa, trzy razy trafiałem na sytuacje by zawodnik z facebooka dając gdzieś świetną walkę/ nokaut/poddanie nie dostał bonusu na rzecz słabszego występu z MC, ale czasem to również działało w drugą stronę. :-)
 
To nie ma różnicy czy walczy się w PPV, na FX czy fb. Jedni i drudzy dostają bonusy jak zasłużą, lepsi zawodnicy są wyżej więc i częściej dostają bonusy bo mają większe umiejętności czy doświadczenie. Biorąc pod uwagę liczbę walk na fb i liczbę walk na FX/FOX/Fuel/PPV to procentowo pewnie wychodzi podobnie. Poza tym ile razy było tak, że ktoś z UC na fb bardziej zasłużył na bonus niż ktoś z góry rozpiski ale na jego rzecz go nie dostał? Z pewnością bardzo rzadko, "kontrowersje" przy bonusach na UFC są marginalne, osobiście nie pamiętam.
 
@ Al
Myślę, że dobrze przewidziałeś. :-)
Moim zdaniem walka Grove-Materla to już był poziom ufc, co ważne, nieczęsto się zdarza by nasi zawodnicy utrzymali tempo przez 4x5min.

Pamiętacie może inne walki polskich zawodników, które by zasługiwały na to miano?
 
Back
Top