1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Morskie opowieści :)

Discussion in 'Sporty wodne' started by Dzihados, Oct 12, 2019.

1. Jachaś

Jachaś Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    123
    Zdobyte Lajki:
    324
    Punkty:
    40
    Kurwa, teraz się zorientowałem że o tym pisałeś...
    O tym gościu pisałem powyżej, masakra, wtedy jeszcze nie wiedziałem że to on..

Dzihados likes this.
  2. Graf Ramolo

Graf Ramolo Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    269
    Zdobyte Lajki:
    195
    Punkty:
    490
    Bosman to akurat nie ma nic do gadania czy wypływają czy nie to jak by cięć z parkingu mówił Ci kiedy możesz autem jeździć. Ale fakt bardzo wiele osób nawet z patentami ni ma doświadczenia morskiego i co gorsza wyobraźni i pakuja się w różne przykre sprawy. A potem straż ratownicza musi cie ściągać. Ale po paru tys za taką przyjemność myślę że wyobraźnia się uruchomi. Acz to zdarza się nawet i doświadczonym osobom. Kolega w zeszłym roku posadzil na mieliźnie koło Amsterdamu jacht. Akurat nie znał rejonu, sonda głębokość trochę kłamała, była fala i odpływ. Co gorsze poplynal rib oznaczony podobnie firma w której miał wykupione ubezpieczenie i go sholowal a potem 2000 euro fakturka. Okazało się że podstępni piraci oklejaja riby podobnie jak firmy ubezpieczeniowe ale jednak są prywatnymi podmiotami. Ale widziałem bardzo dużo przykładów ludzi nie zdających sobie sprawy z żywiołu a porywający się na ocean.

3. Jachaś

Jachaś Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    123
    Zdobyte Lajki:
    324
    Punkty:
    40
    Nie no bosman ma sporo do gadania, zwłaszcza w tego typu przypadkach- jako zarządca portu jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo ludzi i jednostek które się w nim znajdują- jeżeli ma uzasadnione podstawy, może nie zgodzić się na wejście jachtu do portu (np podczas sztormu, w obawie przed zniszczeniem innych jednostek- o ile nie jest to sytuacja naprawdę podbramkowa)- wtedy z tego co wiem to kontaktowali się z Nim przez radio i nie pozwolił na wpłynięcie- skierował ich do Sopotu, gdzie łatwiej jest manewrować. W tego typu dużych portach jest to powiedzmy normalna sytuacja- zwłaszcza jeżeli warunki pogodowe były z góry wiadome- jeżeli takiej jednostce nie grozi bezpośrednie zagrożenie życia lub śmierci, może zabronić wpłynięcia do portu

4. Graf Ramolo

Graf Ramolo Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    269
    Zdobyte Lajki:
    195
    Punkty:
    490
    Tak to co napisałeś to prawda, ja mówiłem o wypływaniu tylko i wyłącznie.

5. Dzihados

Dzihados UFC
    Light Heavyweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    14,242
    Zdobyte Lajki:
    17,525
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48