1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Morskie opowieści :)

Discussion in 'Sporty wodne' started by Dzihados, Oct 12, 2019.

1. Wojtek123

Wojtek123 Legacy FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,934
    Zdobyte Lajki:
    2,049
    Punkty:
    1,190
    Home Page:
    Też, chociaż nie czuje się na siłach. Do tego jednak imo trzeba regularnie pływać, ja w ostatnich latach pływam tyle co na obozach z młodzieżą, i to stacjonarnych. Dwa lata temu prowadziłem szkolenie na patent i chyba wiecej sie nie podejmę, mimo że wszyscy zdali.

2. Jachaś

Jachaś Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    116
    Zdobyte Lajki:
    309
    Punkty:
    40
    No do prowadzenia patentu czasem trzeba mieć cierpliwość :D ja osobiście nigdy nie prowadziłem, zajmuje się głównie dzieciakami, wbrew pozorom dużo lepiej się z nimi idzie dogadać :D a na patent to czasami takie ananaski przychodzą że klękajcie narody :D pamiętam jak zdawałem na motorowodny to mieliśmy egzamin na małej motorówce (ogl egzamin to była formalność, przyjść zrobić podejście do człowieka i tyle, całość trwała może z minutę na wodzie) i przyszło 4 gości pod 50-60 lat, ubrani w nowiutkie pełne sztormiaki morskie (egzamin był na sztucznym jeziorze a wątpię żebyśmy odbijali na dalej niż 100 m xD) i próbowali pouczać egzaminatora xDD nie wytrzymałbym, wolę mimo wszystko dzieciaki :D

3. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,999
    Zdobyte Lajki:
    16,905
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    Ło Panie, Siemiany, ile ja tam wątroby ubiłem (głównie w takim barze na skarpie, tanie lane wino z kija było), ale i ile wiatru nałapałem. Omegi w jakimś przyzakładowym jachtklubie jeszcze hen za polem namiotowym. Stare dobre czasy.
    Ostatni raz byłem tam pewnie z 10 lat temu, pewnie się pozmieniało. Aż się łezka w oku zakręciła...

EDIT:

Last edited: Feb 15, 2020
  4. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,999
    Zdobyte Lajki:
    16,905
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Kitesurfing na Bałtyku w marcu przy 9B? A mozna...

5. Jachaś

Jachaś Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    116
    Zdobyte Lajki:
    309
    Punkty:
    40
    Bardzo inteligentny...

6. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,999
    Zdobyte Lajki:
    16,905
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
  7. Jachaś

Jachaś Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    116
    Zdobyte Lajki:
    309
    Punkty:
    40
    @Dzihados coś tam dłubiesz przy łódce?

8. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,999
    Zdobyte Lajki:
    16,905
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Powinienem :( Ale kurna ja normalnie nie ma na nic czasu a ten koronawirus to jeszcze wszystko dobił, familia 24/7 na plecach :)

Mam do zrobienia powłokę na płetwie sterowej, trochę się przytarła o dno. Tzn mogę z tym pływać, bo to pierdółka, ale naprawdę chciałem się czegoś nauczyć, zawsze inaczej się używa sprzętu który głaszczesz :)

Ty coś porabiasz? Powoli sezon nadchodzi, chociaż nie wiem jak będzie z przystaniami jeśli te przepisy się utrzymają...

9. Jachaś

Jachaś Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    116
    Zdobyte Lajki:
    309
    Punkty:
    40
    Myślałem że teraz właśnie więcej będzie czasu wolnego żeby posiedzieć przy takich rzeczach ale faktycznie trochę dupa :/
    A ten ster mocno zaorany? To jest laminat? Bo jeżeli tak to dosyć łatwo to idzie, kiedyś też zarabalem o dno na jakiejś mieliźnie i pamiętam że z trenerem trochę siedzieliśmy nad tym ale nie jest to jakaś trudna robota, bardziej mozolna ze szlifowaniem potem.
    U mnie żeglarsko nic, kluby nie działają, zawodnicy starają się coś tam robić w domu, ale w tej chwili o zejściu na wodę nie ma mowy :/ ja się zastanawiam powoli nad kupieniem sobie windsurfingu, w lecie znowu będę siedział nad jeziorem, to zawsze bym mógł sobie pośmigać :D

Dzihados likes this.
  10. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,999
    Zdobyte Lajki:
    16,905
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Dokładnie - laminat. I nawet nie jakoś mocno przeorany, ale chciałem to zrobić. Wszystko już kupiłem, papiery o różnej ziarnistości (czy jak to się mówi - P220, P200, P320), mam odtłuszczacz, podkład epoksydowy no i farbę poliuretanową. Tylko kierwa czasu nie mam.

Jak masz zajawkę, budżet i miejscówę no to chyba nie ma pytań :) Też chciałbym kiedyś spróbować, zresztą dawno temu miałem mocną zajawkę na kite'a, ale budżet wtedy mnie przystopował, a potem to wiadomo, żona, dzieci, praca :) Dopiero po laaaatach ten Xenon się pojawił.

No widziałem na feedach w soszalach jakieś żarty z treningów/symulacji w domu, ale co poważnego na chacie można robić?

11. Jachaś

Jachaś Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    116
    Zdobyte Lajki:
    309
    Punkty:
    40
    Nie za gruby papier? Ja zawsze jak robiłem coś przy kadłubie to max papier wodny 1000- chyba że będziesz miał spory naddatek materiału, to wtedy faktycznie można najpierw jakimś 300-500 (oczywiście też wodnym) a potem szlifowanko i będzie pięknie wgl polecam (jak znajdziesz czas i checi ) przed sezonem wypolerować cały kadłub (zwykła pasta polerska za10 ziko i maszyna polerska) - ZUPEŁNIE inne pływanie, abstrahując od prędkości i płynności, to też po prostu łatwiej zadbać o czystość, mniej się syfy lepią. Kite zajebista sprawa (aczkolwiek się jezcze nie odważyłem xD) ale też droga no i na jeziorkach nie można :/
    A zawodnicy no to roznie- raczej przygotowanie kondycyjne, jakas teoria, zajęcia z przepisów itp.. coś tam można podziałać, wiem że jezvze ostatnio na wybrzeżu trenowali na wodzie, ale teraz to już zupełnie odpada.. Gorzej ze szkółkami- bo jak są zawodnicy np 14+ to zawsze można zadac im jakieś ćwiczenia w domu, rower itp, ale dzieciaczki to już pewnie pozapominaly że jest taki sport I podejrzewam że takie szkółki mogą podupadać :/ jak już wszystko wróci do normy to pewnie będzie już środek sezonu i chęci będą mniejsze.. A i u zawodników podejrzewam że będzie mocne być albo nie być, bo biorąc pod uwagę nadrabianie szkoły, uczelni czy pracy dla wielu będzie ciężkie z połączeniem nadrabiania dni na wodzie

Dzihados likes this.
  12. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,999
    Zdobyte Lajki:
    16,905
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Słuszna uwaga - zabrakło zera przy jednym papierze - P2000. Ale tamte na początek pracy, tak przynajmniej wyczytałem, to stykną, tylko wiadomo, delikatnie.

Serio? Hmmm, muszę wrzucić w szkiełka, nawet nie sądziłem że to może mieć aż taki wpływ. Ci z jachtami co stoją w wodzie to jasne że malowanko antyporostową co roku najlepiej, ale o właściwościach "nautycznych" nie słyszałem.

Na powidzkim śmigają aż miło :) Ze względu na kierunki typowych wiatrów i ukształtowanie brzegów to ich ulubione miejsce, windsurferów zresztą też

Co do koronawirusa to w ogole lipa, bo ja nie wiem czy ludzie będą do wody wchodzić - po jakim czasie wirus ginie w jeziornej/morskiej wodzie? Ludziska co chwila mają wodę w paszczy przecież, o smarkach po zalaniu nosa nie wspomnę...

I na dobry humor:

Last edited: Apr 1, 2020
    Jachaś likes this.
  13. Jachaś

Jachaś Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    116
    Zdobyte Lajki:
    309
    Punkty:
    40